Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: 500px....
Автор: Pac   
Дата:   10-01-17 22:54

"Шедьовър 3" на мен ми харесва

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   10-01-17 23:19

За тия трябва да има наказание да са си гледат собствените творби някак целодневно
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-01-17 23:26

Съгласен съм с pumabg, вече все по-трудно намирам в някой сайт само качествена фотография. Имах няколко любими сайта където по-трудно се докарваха точки и обикновено като цъкнеш да сортира по рейтинги беше супер. Вече е пълно с талаш, не знам на какво се дължи. Можеби все пак широката достъпност на техника и инфо ще доведат до все повече боза и размиване на понятията. Забелязвам и скъпо платени фотографии в реклами и т.н. как вече бият на хдр, додж&бърн и други. Ами това е :) оплаках се. Трудно намирам галерии с кадри, които да ми харесват и вдъхновяват да се развивам в някаква посока. Притеснен съм след 20-30 години какво ще се харесва и какво ще се гледа като фотография масово, аз съм вече изкривен и се отвращавам от някои модерни трендове... ако надделеят какво ще правя...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   10-01-17 23:33

board leader [cool]
https://500px.com/rteg

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: murrey   
Дата:   11-01-17 09:41

Щом близо 2000 човека "следват" този последния TARIK и черпят вдъхновение от него, ясно е защо нещата западат...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   11-01-17 09:56

Какво значи "фотографията запада"?
Днес техниката е с по-големи възможности и по-достъпна, фотографията изисква много по-малко усилия (ако щеш с по-лесно придвижване от точка до точка, онлайн пазаруване и т.н.), а интернет и множеството платформи прави възможно достигането до по-широка публика на всякакви кадри. 500 пкс и прочие са сайтове, създадени с идеята да носят приходи. Как биха носили повече приходи - с 200 000 снимащи елитарна фотография или с 5 000 такива и 20 000 000 любители, огромната част от които посредствени? Самата платформа на оценяване от страна на любители със съмнителни критерии е рецепта за надценени/недооценени кадри. И все пак няма кой да ви направи филтъра вместо вас и да ви "скрие" пълнежа.
За мен истината е такава - днес все повече хора снимат, количествено ( а според мен и качествено) се увеличават и снимащите стойностна, и снимащите котенца/кученца/цветенца с неоправдани претенции и префърцунени заглавия. Трибуната обаче на всички е многократно по-голяма. Допреди 15 години къде сте виждали чужди кадри - на изложби / списания / вестници / албуми / реклами - еми там ситото си е свършило работата. Днес ситото трябва да си го направите вие. Не виждам кой-знае каква драма.
Това е лично мнение на снимащ посредствена фотография, без да има претенции да е нещо друго. Вие си решавате дали да го вземете предвид [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: bg2014   
Дата:   11-01-17 10:30

Като продължение на предходното мнение:
В днешно време всички имат равно начало.
Няма езикова бариера (особено във фотографията), няма политически пречки
( стената рухна). Няма ограничения нито морални, нито технически.
Ами какво ви пречи да качвате стойностна фотография и да продавате?
Давайте!
Или е по-лесно да принизяваме усилията на другите до собствения мързел....

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-01-17 10:35

Подкрепям последния пост, но тъй излиза...за жалост...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Sauron69   
Дата:   11-01-17 11:00

В днешно време всички имат равно начало.

Мдаа, няма разлика дали си от Ню-йорк или някое забутано село в Африка [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: CDman   
Дата:   11-01-17 11:19

Лафа за "равното начало" много ме кефи. [smilie24]

В комбинация с лафа "всичко съм постигнал сам" казан от отроче на богати родители. [smilie5]

Глей кви яки теми имало тук преди година [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: bg2014   
Дата:   11-01-17 18:44

Няма странно в "равното начало". Вие вероятно (дано ) сте по-млади и не помните, а сигурно не сте били родени, когато нямаше равно начало.
Едните бяхме ТУК зад стената, а другите бяха там - в Ню Йорк и Виена.
Ние имахме апарати Киев и Зоркий, а те снимаха с Канон и Практика. Който от нас си намираше западен апарат направо вдигаше банкет.
Проявявахме филмите в мазета и правихме изложби само в квартала, в училището, предприятието или университета. И кадрите трябваше да носят определен "заряд".
Сега какво е?
Всеки може да снима дори с телефон, или всеки може да си позволи един среден/висок клас апарат.
Няма цензура, а само правила.
Няма забранени дестинации, а само самолетен билет и време.
Няма връзки, а единствено добри идеи и кадри.
Никой не те пита дали си член на партията или комсомола, просто се регистрираш и качваш снимки.
И каквото още се сетите. Няма граници. Освен вашите собствени страхове. Преди страховете бяха по-лоши и повече.....просто го приемете за вярно.
Затова от опит ви препоръчвам - слушайте професионалистите (аз не съм такъв) и правете невероятните снимки. Въпреки, че няма да са с висок рейтинг днес.... утре може да ги продадете.
Ех... защо не съм на 20 ......?
Да сте живи и здрави! Благодаря!



Публикацията е редактирана (11-01-17 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: serjy   
Дата:   12-01-17 09:38

във фотографията сега има "равно начало". но оценката за добра фотография се свежда до брой лайкове, или брой последователи и усилията на "фотографите" са насочени точно към трупането на това. важно е да имаш що-годе прилични снимки, другото е активност в мрежата за максимална размяна на гласове. определено вече това се осребрява, ставаш известен и доказан "фотограф". ето защо фотографията наистина страда.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 13:04

Страда или се развива...?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: serjy   
Дата:   12-01-17 13:16

за мен страда. бахти развитието, влизам в якия 500пикс да видя малко фотография, да ме вдъхнови нещо, да се зачудя как е уловен момента, емицията, светлината... а то, хдр чалга, портрети с бокета, нелепо нагласени "уловени моменти", тъжна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-01-17 13:33

Може би просто си сменя концепцията...знам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: BXMarkov   
Дата:   13-01-17 13:01

Светът не се е променил, лоша и добра фотография, в същата степен е имало и преди десетилетия. В ерата на дигиталната фотография и интернет комуникацията, всичко излезе на показ и се получи "преяждане" и с добра и с лоша фотография и това е реален проблем за много хора, сериозно казано. Стремя се да гледам на нещата по-простичко, има много наглед обикновени и клиширани снимки, които искат по-сериозно вглеждане, отучихме се да гледаме, с показалец и мишка прехвърляме тонове снимки, това изморява и изхабява, сетивността и умението да се получава удоволствие от фотографията се губят.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: gbrain   
Дата:   13-01-17 13:07

Марков, това беше добро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: gbrain   
Дата:   13-01-17 13:13

Нещо като парфюмите, като помиришеш два-три и се опиташ да се съсредоточиш в тях, другите вече не можеш да ги усетиш в дълбочина. Така и със снимките , като преглеждаме тонове снимки една след друга спираме да вникваме в съдържанието им, а гледаме дали си цветни и контрастни и с хубава светлина [smilie5] После що се хвърляме на чалгата, лайк, лайк, лайк като хваща на пръв поглед.



Публикацията е редактирана (13-01-17 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: serjy   
Дата:   13-01-17 13:47

за мен нещата стоят така. в съвремието техниката е много по-добра, възможностите за обработка са много по-достъпни и с много повече възможности и фотографията, която наблюдаваме наистина е с изключително високо техническо ниво. НО защо не ни грабва тази фотография? защото навремето фотогравът е разполагал с далеч по-скромни технически възможностти и основното на което е залагал е максимално да улови емоцията и духа във фотография. сега това потъва като изразно средство в морето от напудрен кич.


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   14-01-17 20:19

ШедЬовър...
и още един...
.......[smilie5]

Но най много ме радват коментарите под снимике....

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lorena   
Дата:   16-01-17 12:56

От две години се боря с 500PX и не мога да пробия (дет се вика) Имам около 800 follower-и, които събрах без шуробаджанащина и фейсбук, но като цяло не вървят. В същото време гледам един сладур сега около мен в точките https://500px.com/photo/193353953/smile-for-life-by-miloud-guellabi?ctx_page=1&from=popular
. Всичките му снимки са такива и пак е пред мен... Как става тази работа и аз се чудя[smile] Ако има схема казвайте и аз да я приложа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: kalynsky   
Дата:   16-01-17 13:19

Плащат си хората! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   16-01-17 13:27

Чувам ,че от ISIS отвличат добри фотографи и видеооператори да им снимат пропагандата и в замяна на това им дават девици,калашник и копие от Корана [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: catandgoddess   
Дата:   16-01-17 15:23

Хах, ем шедьоври, хем и принтове продават от тях. Тоест, предлагат за продан :)

Даже не ми се влиза да разгледам


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: zeromx   
Дата:   16-01-17 16:37

Преди не беше така в 500px.......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »