Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 19:31

за мен плашещи са галериите с тонове претенция без никакво покритие реално някакви хора живеят в интернет и се ласкаят взаимно дори не е оргия за да консумираш кефа напълно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Saxon   
Дата:   24-01-16 19:38

По-страшна е агресивната неграмотност, която демонстрира fotograf123 и други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 19:54

и кое е агресивно неграмотно фф е сайт за явни хобисти и да позволявам си да го натвърдя за да няма неразбрали ... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 20:38

123 е ясен и недвусмислен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 20:43

ами ти htmlел ,.... си ми в топ 3 и ви следя с вашият ментор какви пакости правите е така от любопитство ...


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Saxon   
Дата:   24-01-16 20:46

Кое ли? Неграмотен си, явно си бил двойкаджия в училище и тук сега избиваш комплекси, а на живо вероятно си мънкащ чичка. "Натвърди" си го.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   24-01-16 20:50

fotograf123, чакай сега, неправилно намесваш ФФ в тема, в която се обсъжда друг сайт.
Някъде да виждаш надпис: "Фото-форум е сайт само за професионалисти"?
Влизаш тук и даваш акъли без никой да ти ги искал. Аз идвам ли у вас, за да ти казвам как да спиш с жена си? Ако не ти харесва отиваш "у лево" и си правиш собствен сайт за елитарно изкуство, където ти и феновете ти да си гледате снимките, да се друсате и да се смятате за велики откриватели на светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: realnoncho   
Дата:   24-01-16 20:55

На мен ми напомня на този виц:

Човек, пътуващ в балон, осъзнава, че се е загубил. Той намалява височината си и забелязва мъж на полето отдолу. Снижава още малко балона и извиква:
- Извинете, може ли да ми кажете къде се намирам?

Мъжът отдолу казва:
- Да, Вие сте в балон на около 30 фута над това поле.
- Вие трябва да сте инженер – отбелязва човекът в балона.
- Да, така е. Как познахте?
- Всичко, което ми казахте е технически вярно, но не е от полза за никого.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:07

Marillion

Ми сори ама пак не съм съгласен с теб...
На времето когато се регистрирах в 500px имаше толкова добри и завладяващи фотографи... А категория диви животни гъмжеше от автори, които те оставяха без дъх...
С времето обаче повечето от тях започната да си тръгват... И то не защото не бяха оценявани... Просто някак не изглеждаше нормално до уникални снимки от изгреви и залези на саваната и биещи се до кръв лъвове да стоят кадри на някакви домашни котки гълъби и подхранени синигери...
Този, както и други такива сайтове рано или късно ще пропаднат ! Просто системата им за гласуване е изключително слаба... Ситуацията в 35photo.ru е същата...
На фона на тия сайтове Фотофорум се представя доста добре... Бони и останалите от години бутат добрите кадри на горе... Това не е тайна за никой!
И мисля, че почти са създали перфектната сис-ма... Друг е въпроса, че така и не успяха местните герои да научат на малко повече доблест и отговорност... Но това е една друга тема..
И за второто не съм съгласен, че тъй като има много поле за изява в днешни дни, всеки талант ще блесне...
Точно обратното е ! Всекидневното заливане с помия и бездарие ни прави все по малко чувствителни и все по опошлели...
Без значение дали става въпрос за художествени изображения, музика или театър...
Как един млад творец да се развива правилно при условие, че всички търсят изпълнители и копирачи... Има две предавания - "Мюзик Айдъл" и "България търси таланти"... И двете основно наблягат на визия и изпълнение... А твореца? Къде е той? Гледайки тоя цирк по телевизията мислиш ли, че някога би се престрашил...?
Вчера бяхме се събрали с приятели и нещо стана въпрос за Queen...
Не можах да повярвам и на очите си и на ушите си... С какъв вокал ще е последното им турне... https://www.youtube.com/watch?v=DUef6VzJJw8

Моля ви вижте го...
И какво сега? Браян Мей го прави заради пари? Та той не знае сигурно колко има... А може би иска да е в крак с модата и младите... Страхува се че е остарял? Жалко... Наистина жалко когато виждаш такива пародии от хора, които си боготворял...
Иначе този Адам е добра извадка на младото поколение "таланти", които ще ни превземат... Черно ги виждам нещата но дано греша...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: caspin   
Дата:   24-01-16 21:12

Е Фреди си бе хомосексуален.Адам Ламберт е педал на квадрат.Предполагам си търсят атрист в определена рамка.Но като гласови данни си е слаб Ламберт[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:18

Едно е да си хомосексуалист друго обикновен педал... Но на този Адам педерастията му е най малкият проблем...



Публикацията е редактирана (24-01-16 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: sayman   
Дата:   24-01-16 21:23

puma, това, че един "автор" има xxxx на брой гласове не го прави Фотограф с главно "Ф" а го прави по-скоро добър маркетолог с неясно 'м'. Във всеки случай това се вижда от публиката, а в повечето случай се осъзнава и от самия "автор".
Да. Прав си за последствията от това предимно върху неопитната публика, но какво е решението? Да сигнализираш за драма е все пак нещо, но какво от това след като драмата си остава.
Тук във форума има също много такива кадри, но определено отсяването което се направи през годините върши работа.
Имаш ли решение на казуса?

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Marillion   
Дата:   24-01-16 21:31

pumabg, всъщност говорим за едно и също нещо. Колкото по-масово става, толкова повече плява! Няма как - сайтът е с такава насоченост. В крайна сметка хората печелят пари.
"Колкото повече, толкова повече!" е казал Мечо Пух

Хората са проблема, не системата.
И като пропаднат сайтовете, ще се появят нови.

А темата за queeen и т'ва недоразумение хич да не я започваме, че.... ще ме баннат.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 21:36

Според мен е неизбежно това което се случва с пикселите, шеър-джедайте полагат сериозни усилия за да плуват, но си личат, лесно се игнорират и в интерес на истината не са чак толкова много.

1x.com е друга бира ..за него попитах по-горе


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:36

Нямам решение разбира се... Но се чудя как е възможно след толкова години от както съм тук във форума да няма една тема, една едничка за това що е то добра фотография...
Не говоря за даване на примери! Говоря за критерии... Елементарни критерии, които човек трябва да използва за да си тренира и ностройва по-добре сетивата и съзнанието...
Дори ще отида по далеч и ще кажа, че във всеки жанр си има специфики и е нужна добра обосновка за да може младото поколение или младите автори да се учат и да знаят къде и как да гледат...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:39

В 1x.com имам регистрация но винаги ми е била някак странна тяхната сис-ма... Плюс това подхождам с голям респект, тъй като това е сайтът на сайтовете във фотографията и не знам въобще дали ми е там мястото...
Но ще трябва да отделя малко време за него прав си!

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Stereoburn   
Дата:   24-01-16 21:40

Просто има хора, които много са си повярвали, но аз не виждам как 500px е по-различно от други сайтове. Някой по-горе го беше казал - тук, във фото-форум е като в една затворена общност, която си лайква помежду си. Същата история. Много от котираните автори във фото-форум не се различават от тези линкове в 500px. За сметка на това в 500px наистина има тонове фотография. Повечето от снимките с най-висок пулс найстина са много добри. Но там се котира основно landscape, още по-добре ако има и вода с отражения на светлини. 99.9 пулс ти е гарантиран.
Аз лично харесвам много Unsplash, хем е перфектен фрий фото сток, за който желае, хем има достатъчно публичност. На всичко отгоре, има шанс снимката ти да попадне в някоя от техните колекции, които се избират от разни почетни творчески субекти всяка седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:44

Като гледам в Unsplash, също са основно пейзажи...

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 21:48

Разбира се в 1x ти е мястото, Марто. А преди време имаше какво да се прочете тук... Ще цитирам Никсъна: "Медиите са прости защото трябва да са на нивото на читателите си"

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: pumabg   
Дата:   24-01-16 21:50

[smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Stereoburn   
Дата:   24-01-16 21:51

Не са само пейзажи. Стрийма им е по колекции, има и пейзажи, има и друго. Малко е хипстърийка до голяма степен, но има много добри неща. Особено, ако искаш да си сваляш с оригиналната резолюция, за да закачаш на стената.

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: fotograf123   
Дата:   24-01-16 21:55

Автор: Saxon
Дата: 24-01-16 20:46

Кое ли? Неграмотен си, явно си бил двойкаджия в училище и тук сега избиваш комплекси, а на живо вероятно си мънкащ чичка. "Натвърди" си го.

за това обичам ФФ нямате представа за кого говорите ...


Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: swqaz   
Дата:   24-01-16 22:01

pumabg, аз черпя ЦЪК . Това го няма в 500 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 22:05

ухаа

Отговори на това съобщение
 Re: 500px....
Автор: Lycan   
Дата:   24-01-16 22:07

скромно линкче [smile]
http://www.bbc.com/culture/story/20160112-when-mistakes-make-the-art

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »