Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 10:52

[smilie2] Нещо на мен ли ми е малко трудно да следя и да схвана тема в която като под теми са омешани: кулинария, хобита, история на изкуството, самото изкуство, религия и вяра, различните хобита и тук-таме възпитание и еволюция. Може да има и други де не съм ги доловил[smilie11].
 Re: За честта на една риба.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-15 10:55

Всичко може да се снима и трябва да се снима повече.
Някакви рибешки глави, ми все материално нещо са. Не е задължително да се гледат от всички. Подминава се.
Ето например от 1996-а една уж шокираща реклама:

http://store.picbg.net/pubpic/72/A5/758929a283ec72a5.jpg


Което всъщност ми напомни за една мома, която в моргата на ул. Здраве преди години ходи и снима сърца при аутопсия, с цел дипломна работа. Пък й ги харесаха накрая.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bairi100   
Дата:   06-10-15 10:55

Абе хора!Човекът е най-свирепия,изобретателен,комбинативен и неумилим хищник,който продължава да се усъвършенства.Не моа ви разбера,какви нюанси и интерпретации търсите по темата?[thankyou]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:58

Антивик

Един разговор в реалния живот рядко се придържа към строга рамка. Темата е комплексна и има много нюанси, неизбежно е да се отклонява и в религия, и в изкуство, и в история на изкуството, и във възпитание. Не мисля, че това е нещо лошо, все пак. [beer]

bairi100

Това го казваш с гордост, самоудовлетвореност или...?
Защото както е такъв, така и след това прави къщички за птици, грижи се за слаби и беззащитни и т.н. Не е ли малко наивно да се генерализира по този начин?



Публикацията е редактирана (06-10-15 11:00)
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 10:59

А-а в никакъв случай не съм казал, че е лошо, просто ми се губи същността, някак си нещата се разводняват и мъглосват - бяга ми централния въпрос.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-15 11:03

E имаше преди 2-3 седмици мисля една кланица снимана със свински трупове. Това не е ли повече провокативно и неприятно?
Снимка е, не го гледаме на живо. Както казах, материално е, не е задължително да го гледаме символистично или даже метафизично, за да стигнем до целта, че е добре направено като кадър.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 11:04

Е...те тук става съвсем сложно. Че тя самата естетика и разбиранията за естетично са много променливи и още повече разтегливи понятия....историята я оставям на страна, но па пример от съвремието - Европа да харесва брадати ... ?певици?. На мен нещо .... малко ми бяга от естетичното, но и аз малко бягам от европейското.



Публикацията е редактирана (06-10-15 11:18)
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 11:06

kvakioh написа:

> E имаше преди 2-3 седмици мисля една кланица снимана със свински трупове. Това не е ли повече провокативно и неприятно?
............................................

Верно е провокативна особено когато човек е гладен....и вместо прасета види пържоли.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-15 11:10

Ама вие наистина ли се захванахте с тази тема - все още е вторник [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bairi100   
Дата:   06-10-15 11:24

Добромире,наивно е да храниш мисли,че сме добронамерено тревопасно.Правя поне 10 функционални къщишки от кух дънер за синигерите,които са свиреп хищник,неуморно чоплещи дърветата,да извадят дечицата на някое миролюбиво насекомо,ядящо ябълките ми.Чизма-женската ми котка пристига със синигерче в устата-за да нахрани трите си пухени рожби.Вече се чудя кого да жаля[smile] Някй пусна мухата да я кастрираме 'Хуманно'.За мен по-нормално е да я изхвърля,за да и дам шанс да се възпроизведе пак.Разбира се ще я запазя,защото ме брани от есенните орди гризачи.А кума лиса отсреща набива шипки и ака оранжеви дрънзалки.На къде отива тоя свят-не знам?При всички случаи нямам съмнения относно предния ми пост.[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 11:33

bairi100

Това е единственото нещо, което ме разколебава в позицията - ако е толкова грешно насилието и убиването, колкото аз го усещам, защо животът е неразривно свързан с него?[smilie8] Защо вървят винаги ръка за ръка, и по-важното - защо убиването и смъртта в природата почти винаги са жестоки и нелицеприятни. Как да защитаваш и котката, и мишката, като първото е изконно месоядна гад - моя дебелак вкъщи доказва, че е машина за убиване, макар и напълно сляп (оперативно премахнати очи, за съжаление неизбежно като интервенция)! Забавлява се като трепе всякакви възможни насекоми и като цяло всичко, до което може да се докопа и което няма да му се опре.
Определено има огромен конфликт, който не мога да разреша.
Една картинка по темата

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f3/4e/d8/f34ed8c3b6938aabefb4b4899de1ed83.jpg

- ако снимките, които колегата hrup визира са с такова послание и засягат такава проблематика - определено бих ги приветствал като изкуство. Ако са просто - Ухаа, сега ще ги стресна толерасто-животно-филите с тая кървава пихтия и отрязаната свинска глава - ами за мен наистина е извратено и абсолютно ненужно.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 12:25

Вярно сме голеееми рибоци....[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-10-15 13:10

Тази тема е достойна да се екранизира под заглавието "Нощем с белите кефали".

Само водолаз с фенер и камера ни трябва!

Фълмът ще е ням и ще проследява живота на пасаж кефали, хипнотизирани от лъч светлина. Разиграването на действието ще се осъществи с близки планове на неотрязани глави в американски или индийски план, като зрителят би трябвало да се потопи в дебрите на тяхното .. ту съзнавано, ту несъзнавано съществуване.

Финалните кадри ще покажат отплуването на пасажа към изгревът, който се наддига над дълбинния хоризонт [smilie5]

[beer]



Публикацията е редактирана (06-10-15 14:00)
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 13:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: burningice   
Дата:   06-10-15 13:44

Сърцата на снимките трябва да са повече. Да има на серийни убийци, изнасилвачи и т.н. и едва ли ще са различни.
 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-10-15 13:55

burningice, това са подкатегории [smilie5], би било логично да се обелят, за да стане по ясно.

Бялото изглежда най-гладко, това означава, че няма признаци на разум, доакто другите две успешно показват някакви гънки.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Антивик   
Дата:   06-10-15 16:18

shamelessEyes написа:

> Тази тема е достойна да се екранизира под заглавието "Нощем с белите кефали". Само водолаз с фенер и камера ни трябва! Фълмът ще е ням и ще проследява живота на пасаж кефали, хипнотизирани от лъч светлина. Разиграването на действието ще се осъществи с близки планове на неотрязани глави в американски или индийски план, като зрителят би трябвало да се потопи в дебрите на тяхното .. ту съзнавано, ту несъзнавано съществуване. Финалните кадри ще покажат отплуването на пасажа към изгревът, който се наддига над дълбинния хоризонт [smilie5] [beer]
> Публикацията е редактирана (06-10-15
> 14:00)

[cool] И за колорит дует пеещ ода на кефалите с цял индийски състав танцьори със солисти изобразяващи водолази с харпуни риболовуващи въпросните кефали.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: ninikolov   
Дата:   06-10-15 16:50


http://photo-cult.com/pics/608/pic_10003954_0608088.jpg



 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-15 17:52

Тоя плод колко ли го е боляло от това рязане [smilie10]
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.