Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   05-10-15 19:06

hrup - в началото на темата влизаш напред с бутоните, като морален съдник на колегите си фотографи, а всъщност изобщо не си добре подготвен по темата и аргументите ти издишат отвсякъде.
И поради тая причина на мен лично не ми е особено интересно да го водя този спор.

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/riba3.gif
 Re: За честта на една риба.
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-15 19:26

Аххх, каква тема! Каква драма! Тук половината дето защитават достойнстовто на "рибите" паднал човек не биха вдигнали от земята или биха били готово да го стигмосат като мангал, пропадняк, мюсюламанин, за който е нормално да убие жена, защото не иска да живее с дядка (по hrup и сътр.) и т.н. ама иначе мислим за рибите. Системата "чужд-свой" безмилостно работи по отношение на другите човеци, но не и по отношение на представителите на клас Chordata.
Още по-интерес е факта, че въпросните нямат нищо против рибните ястия.

Чуден свят.



Публикацията е редактирана (05-10-15 19:29)
 Re: За честта на една риба.
Автор: vladis   
Дата:   05-10-15 19:26

A какво да кажем за този тип фотография - тук рибата е утрепана, може би замразена, размразена, рязана, печена...ужассссТ[smilie10]

http://www.bezplaten.bg/static/team/2012/1022/13509067895738.jpg

 Re: За честта на една риба.
Автор: oswald   
Дата:   05-10-15 19:31


Търси в речника
хуманѝзъм
Значение на думата хуманизъм

м., само ед.
1. Идеология, която поставя на първо място уважението към личността, към достойнството на човека.
2. Човечност, човеколюбие, хуманност. Проява на хуманизъм.
прил. хуманистичен, хуманистична, хуманистично, мн. хуманистични.
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:41

hrup , добра тема [smilie24]

Никога не съм приемала за нормално изкуство онова, което по някакъв, дори съвсем метафоричен начин, показва, че животът си е *суета сует* и ние трябва спокойно да гледаме смъртта в очите.

Ничия смърт, дори на една риба, която била толкова далеч от човека във веригата на живите същества / а това може и съвсем да не е така/, не мога да приема спокойно, особено когато до мен стои дете.

Ако възпиташ децата си спокойно да гледат смъртта на животно, то ти възпитаваш един бъдещ неемоционален човек, който постепенно ще се превърне и в това, което е българинът в момента / изобщо не мисля, че изкуството е причина да сме такива, но и то си има своята роля/ - апатичен, нечувствителен, бездействен непукист - готов да търпи и най-убиващата го управляваща система.



nyamago , лош пример с Христос и рибата - не забравяй, че рибата е символ на християнството и в този епизод се крие съвсем друг смисъл.



Публикацията е редактирана (05-10-15 19:43)
 Re: За честта на една риба.
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-15 19:47

А жабите по билогия в 8-ми клас. Тези, които използвахме за да направим т.нар. "Спинална жаба". Махнаха ги от програма. Прекалено е жестоко. Не е нужно пронципите на живота да се изучават в такава дълбочина и по този жесток начин от деца в 8-ми клас. След време тези деца ще вярват, че сода бикарбонат лекува рак.
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:47

oswald, човечност не означава, че ако си най-силният в природата, трябва да си най-жестокият - точно обратно.

 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:49

h_bio, а ти откъде си сигурен, че не лекува - навярно си някакво учено светило, за да се изказваш по този начин.[smile]

 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 19:55

Хайде да се преброим - на колко души не им трепва нищо от този натюрморт на един от великите холандци




 Re: За честта на една риба.
Автор: h_bio   
Дата:   05-10-15 19:59

Автор: тьма
Дата: 05-10-15 19:49

"h_bio, а ти откъде си сигурен, че не лекува - навярно си някакво учено светило, за да се изказваш по този начин.[smile]"


Честно, трябва ли да отговарям на този въпрос? Предпочитам да те пратя да четеш учебника по Биoлогия за 9-ти клас.

ЖОКЕР: Търси темата за хомеостазата



Публикацията е редактирана (05-10-15 23:13)
 Re: За честта на една риба.
Автор: мара   
Дата:   05-10-15 20:03

абе, с един замах утепахте малките и големи холандци [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 20:05

Няма нужда, класната ми в гимназията беше по биология.

а иначе в тази книга има нелоши нещица, а и отпратки към други учени, към друг вид медицина, към други далечни времена, когато хората са знаели понякога повече от това, което знае днешната медицина, толкова яко обвързана с фармацевтиката, че просто няма нужда да започваме тази тема.

нека авторът на темата ме извини за спама, повече в тази тема няма да се повтори.



https://i3.helikon.bg/products/8262/16/168262/168262_b.jpg



 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 20:06

маро, ти като един фотограф на умрели риби, си субективна в изказването си.

 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 20:07

специален поздрав за автора на темата [smilie3]

 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-10-15 20:55

Из Нептуновите притчи:

Ако се пребориш за честта на една риба, Тя става златна.

Pofta buna!
[smilie18]



Публикацията е редактирана (05-10-15 20:58)
 Re: За честта на една риба.
Автор: burningice   
Дата:   05-10-15 21:53

Има някаква символика в танца, когато някой (напр. кума) играе с труп на животно (прасенце) под звуците на друг труп на друго животно, от който е направен музикалния инструмент (нап. гайдата).
 Re: За честта на една риба.
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-15 22:28

тьма написа:

> nyamago , лош пример с Христос и рибата - не забравяй, че рибата е символ на
> християнството и в този епизод се крие съвсем друг смисъл.

Много добре познавам значението на рибата в християнството - смея да вярвам, по-добре от повечето пишещи (но не четящи) тук. Именно заради тази символика дадох примера, доведен от Словото в контекста на темата.

А ти, тьма - не смяташ ли, че е жестоко да се дере кожа на живо? На жив картоф, например? И колко възпитателно е да учим децата на това?[smilie11] И не ми казвай, че картофът няма сетива и емоции - ти да не си някой учен да знаеш това със сигурност? (Всъщност учените знаят с достатъчно сигурност, че растенията имат сетива и възприятия)...

Дали не пишем тук само да се намираме на писане? [smilie2]
 Re: За честта на една риба.
Автор: мара   
Дата:   05-10-15 22:29

а ако е акула - отхапва ти краката, за да ти стане п...та до земята!

и сички пичелят! [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: За честта на една риба.
Автор: bairi100   
Дата:   05-10-15 22:35

Аз знам какво Им е,след като в детска възраст си отзех по късане на глави,навиване на вратове,размазване с прашка и с тухла единичка[cool]Сега на апартаментните затворничета,зяпащи в екрана фалша,не знам какво точно ще им се моделира?[smilie18] [beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: enizvk   
Дата:   05-10-15 22:43

Аз пък май съм бъдещ "психопат" щом имам такава картина вкъщи:

Hieronymus Bosch : 1450 – 9 August 1516
Линк от Wikipedia

 Re: За честта на една риба.
Автор: houngan   
Дата:   05-10-15 22:54

Някой личности са свръхчувствителни и както сами казват ако трябва да убият за да се хранят нямало да могат - то те ще умрат от глад. Естесвен подбор. Обаче съвременното общество издига в култ помощтта към слабите и болните, няма лошо, но по този начин вида се изражда и отслабва. И на мен ми се къса сърцето като виждам страдания всеки ден навсякъде около нас. Каквото мога правя. Обаче не може да се вменяват човешки черти, качества, чувства, емоции на доста по-нисши същества, в случая рибките. Бъдещето е неясно, ако започне трета световна, точно тези чувствителните ще са първите, които ще си тяглят въжето, а останалите ще продължат да се борят и да следват смисъла на живота - да се размножат и да оставят потомство. [beer] Толкова е просто. [smile] Моля, не ни вменявайте вашите слабости и психични отклонения като правилните!!!



Публикацията е редактирана (05-10-15 23:04)
 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:09

Тая тема събра поне 80% от откачалките във форума.[cool]
И не, натриевият бикарбонат не лекува нищо !
 Re: За честта на една риба.
Автор: мара   
Дата:   05-10-15 23:14

лекува!
иначе - мерси за посрещането [smilie18]

яж ти бухти без него - билна работа! таааа...лекува тестото от спихване![smilie18] [smilie18] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]
 Re: За честта на една риба.
Автор: nsirakov   
Дата:   05-10-15 23:16

.... си хапва 3ти пъдпъдък....[beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Posledenzalez   
Дата:   05-10-15 23:17

Направо избихте рибата... [beer]

 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.