Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: За честта на една риба.
Автор: Slivenski   
Дата:   05-10-15 23:19


Като стана дума за откачалки... :-))


The Fish knows everything [smilie25]

 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:28

Че то като ги правиш със сода, а не с мая, въобще не бухва, че да пази да не спихва [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-15 23:45

J0R0 [smilie24] Размазваща откровеност...
 Re: За честта на една риба.
Автор: тьма   
Дата:   05-10-15 23:50

вярно размазваща, особено с примера с паметника [smilie3]

 Re: За честта на една риба.
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-15 23:56

Тъма - Лека Нощ!
 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:57

Аз не съм религиозен, такива простотии като " дядо Боже" не съществуват, обаче и в библията е написано, как Иисус Христос нахранил хората с риба. Е тогава не е имало фотография, но убиването и изяждането на горкия чироз е било отбелязано в доста ценен и разпространен морален извор като библията, което си е направо същото, като да го заснемеш сега.



" До ранното Средновековие (рибата) била рисувана на трапезата редом с хляба и потира за вино"

И сега седя и си мисля: Е ли са религиозните християни, вярващи в "дядо Боже", Христос, Дядо Коледа, Снежанка и седемте джуджета, лицемери, та реват за една снимана риба (ако влязат в рибарски форум лошо ше им стане и само една ракия без мезе няма да ги успокои), псевдо моралисти, скучно им е или не им достига все още житейският опит?
Според мен, Е са от всичко изредено. [smile]



Публикацията е редактирана (06-10-15 00:02)
 Re: За честта на една риба.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-10-15 23:59

Източник някакъв
 Re: За честта на една риба.
Автор: Slivenski   
Дата:   06-10-15 00:15

" До ранното Средновековие (рибата) била рисувана на трапезата редом с хляба и потира за вино"


Рибата е един от най-ранните християнски символи. Дали не е и най-ранният... [smilie21] [smilie21]
 Re: За честта на една риба.
Автор: kalabrieza   
Дата:   06-10-15 00:31

Автор: hrup
Дата: 05-10-15 16:53

JORO,
обобщаването никога не е било добра идея.
Знам, че трудно търпиш мнение различно от твоето.
Но, малко повече мислене и търпение, на никого не са навредили.

Твърдя, че снимането на отрязани глави и като цяло, нехуманното отношение към този вид същества, не е добър модел за подражание.

Като гледам, за Дядо Боже сме равни ...

И да ти кажа, часовника цъка, вече сме 2015-а година.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Като споменаваш за Дядо Боже и разни часовници .... мислиш ли ,че жена ти може да зачене непорочно като Дева Мария?
 Re: За честта на една риба.
Автор: shamelessEyes   
Дата:   06-10-15 00:32

pumabg, по-скоро на теб лека нощ :) Темата е интересна и ще е хубаво да разяснят малко творбите си автори, които са дерзали по темата.

Освен, че е христянски симвил служещ за съвсем практични неща като разпознаване на християнското посвещение, разправят, че символизира и женски някакви работи https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/A59.gif


 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 07:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: r_rusev   
Дата:   06-10-15 08:32

Автор: J0R0
Дата: 05-10-15 16:47

.............

А дали имаш "морален конфликт", когато се заяждаш с разумни и съзнателни същества, твои колеги, по отношение на снимките които правят?
В този случай моралния конфликт би трябвало да е доста по-силен, отколкото при изяждането (или снимането) на една риба.
Или ти е рано за такъв въпрос?

[smilie24]
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 08:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 09:55

Страхотна тема - морал и смърт в едно.
Какво е морала? Някаква извратена мерна единица (неизмерима) за какво? За нещо, което не може да се мери. Но звучи велико.
Какво е смъртта? Неизменна част от живота. Нещо към което всеки се е запътил, невярвайки, че ще идва неговия ред. Също неизвестна величина.
И намесихте Дядо Боже и религията. В името на бога и религията са избити и в момента се избиват безброй хора. Заради първата величина МОРАЛ. Тя се мени във всяка епоха, но служи за назидание на простоватите и необразовани люде. Образованите не са религиозни, или поне разбират, че Бог е един и ТОЙ не убива. Просто е дал сила на хората да мерят величините ДОБРО и ЗЛО. И за да изглеждаме по-велики от Бог си измисляме нови величини- морал, хуманност и други. Вместо да зовете за помощ на нашата храна( риби и др. ), погледнете през прозореца. Там има поне един хюман, хомо сапиенс в нужда за вашата морална подкрепа. Включих се за да съм в тези 80% от хората събрани в тази тема. [cool] Поздрави!
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   06-10-15 10:03

Благодаря за пожеланията [beer]

А че си неподготвен - няма спор.
Изказа се изключително неподготвен и сега колкото и да се опитваш да замажеш положението - не става.

Няма как да стигнеш до "моралния" проблем с рибите във фотографията, без да отречеш ЦЯЛОТО световно изкуство.
И не, не е само МОЧА, всичко е, за твое съжаление.
Като почнеш от "Вълкът и седемте козлета" и "Трите прасенца", минеш през целия Достоевски, Гогол, Камю и свършиш в "Междузвездни войни" и "Те се сражаваха за Родината".
Всичко.
Цялото световно изкуство - живопис, театър, кино, литература - е натоварено с много повече човешки трупове и много повече морални дилеми от някави рибки в някакъв форум, на които никой не би обърнал внимание. И които не съдържат морална дилема, защото за разлика от "На всеки километър" (примерно) не изобразяват директния акт на убийството. Нито пък целят да го оправдават или недай Боже да го възхваляват.
И няма (аргументиран) начин да заобиколиш цялото световно изкуство, за да стигнеш до рибките.
Дори и ти го съзнаваш.

------

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


http://joro.photo-forum.net/images/ribi.jpg




http://joro.photo-forum.net/images/ribi2.jpg



VS



http://joro.photo-forum.net/images/svobodata.jpg




http://joro.photo-forum.net/images/nanoj.jpg




[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП. Хайде за да сме прецизни, нека да не е цялото изкуство, нека е почти цялото. Има малки изключения като Чарлс Буковски, които се занимават само с любовта.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:04

Малко оф-топик, породен от последния пост.
Прави ми впечатление една много странна тенденция. Ако защитаваш животни и следиш за тяхното благо се оказваш антихуманист, тъй като има един хомосапиенс, който също има нужда.
Аз виждам нещата различно - хората, които помагат, просто помагат. На животни, на съседи, на непознати, на християни, мюсюлмани, на бели, жълти и зелени. Няма да давам пример със себе си, защото тук всяко нещо се тълкува по най-гадния начин и съответно се започва с обидите.
От другата страна са хората, които обичат да казват- ха, тоя пък тръгнал на кучета да помага, толкова хора има бедстващи. Това се видоизменя в - Ха, тоя тръгнал на мюсюлмани да помага, толкова християни има бедстващи, Ха, тоя тръгнал на софиянец да помага, пък съселяните му мизерстват и т.н. Тоест, приказката за магарето и двамата, дето първо били изроди, че се качили и двамата на него, после били идиоти, че имали магаре, а вървяли пеша до него. Но във всички случаи критикарите са с пасивната позиция, те рядко помагат на когото и да е. Просто защото "винаги има някой по- на зор!"
Та така за помагането. Ще вземе да се окаже, че тая работа не е като оная работа...



Публикацията е редактирана (06-10-15 10:24)
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 10:14

: Dobromir_Kalenikov
Малко оф-топик, породен от последния пост.
Прави ми впечатление една много странна тенденция. Ако защитаваш животни и следиш за техните права се оказваш антихуманист, тъй като има един хомосапиенс, който също има нужда.
Аз виждам нещата различно - хората, които помагат, просто помагат. На животни, на съседи, на непознати, на християни, мюсюлмани, на бели, жълти и зелени. Няма да давам пример със себе си, защото тук всяко нещо се тълкува по най-гадния начин и съответно се започва с обидите.

Едното не изключва другото. (да помагаш на хора или на животни)
Виждам, че сме на една и съща позиция, затова знам, че говорим за едно и също. Аз говоря за ПРИЗИВА да подканиш другите да спазват морала. Не за самата помощ. Него (желанието да помагаш) или го имаш или не. Просто е.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:15

J0R0

Извинявай, но наистина не разбирам идеята ти.
По времето на
http://shoebat.com/wp-content/uploads/2015/05/photo-promo-4.jpg

това също се е считало, за нещо нормално. В 2015 година и в цивилизования свят си мисля, че е недопустимо - моля, коригирай ме, ако бъркам. Това означава, че някакъв път е изминат в еволюционно развитие.
Ако едно нещо е недопустимо в настоящото, неговото пресъздаване какво е - извратено самозадоволяване на разни психо-отклонения на автора?
П.С. - НЕ правя сравнение с рибите, а с твоите примери на набучени, наръгани хора, по 5 на щик и т.н. - други епохи, други ценности.
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   06-10-15 10:18

Говорим за изкуство. За класика. За неща, които се приемат като изкуство и сега. И стоят в учебниците, по музеите и галериите и в днешно време.
Дадох примери с класика, но със същия успех могат и да са съвременно изкуство. Филм. Книга. Пиеса. Фотография. Избери си сам.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: bg2014   
Дата:   06-10-15 10:33

Автор: hrup
Вие, всички ( от другата страна на спора ) наистина ли вярвате, че човечеството ще продължи да ловува, за да окачва мъртви глави по стените, ще продължи да затваря животни във вмирисани клетки, ще продължи да тренира животни да правят неестествени за тях неща ?
Още дълги столетия ? Аз не вярвам.
Ще има промяна, която вече е започнала.


Вероятно и колите ще са минало след столетия....и парното.. и фотоапаратите, но да си живеем в настоящето е разумно и здравословно.
Не, че има спор. Просто си общуваме по начин, актуален за настоящето. В бъдеще ще си обменяме мисли без форуми[beer]
Аз съм против ловуването, но не искам да забраняваме това, което е приятно на друг. Това е свободата и уважението на себеподобните. Мисля, че Бог това ни е казал.....
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: За честта на една риба.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   06-10-15 10:45

J0R0,

Моя грешка, аз явно се намесих неподготвен и не разбрах къде точно е спорът. Две мнения няма, че например Караваджовата Юдит, убиваща Холоферн, е много брутална картина, но все пак е изкуство. Макар и аз да предпочитам децата ми да пропуснат да ѝ се насладят в музея. :)

[smilie24] [beer]
 Re: За честта на една риба.
Автор: J0R0   
Дата:   06-10-15 10:48

Съгласен съм, че промяната започва с въпроси.
Само че не съм съгласен че започва точно с този въпрос.
Има други въпроси, които трябва да си зададем много, много по-напред.
Ако преосмислим културната рамка, в която живеем, то рибките много лесно ще си намерят естественото място.
Ако обаче запрягаме каруцата пред коня - снимка на рибка във форума ни боде очите, пречи ни на възпитанието в любов и толерантност, но шмайзерът на МОЧА в центъра на София (ПРИМЕРНО) си е съвсем ОК и не пречи на възпитанието в любов и толерантност - то тогава никаква промяна не е възможна.
 Re: За честта на една риба.
Автор: hrup   
Дата:   06-10-15 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.