Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   30-06-15 09:17

за печат на а4 няма да се скръндзам - читава фотохартия. За 10х15 може и по-евтинко да се взима.
От фотохартия не разбирам де.
Да разбирам, че термосублимационен принтер е за мен?

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   30-06-15 10:07

За колегата който спомена Прокарт, да аз също съм доволен от тази фирма и те също продават L800. А за "човека фактор" мога да спомена, че съм купувал принтери и от Техномаркет, Метро, Most Computers. Всички фирми са били коректни и съм доволен от покупките. Това са били принтери за мен, децата, приятели и служебни. Към колегите купувам принтери на цени до 200 лева за да мога по-често да ги сменям, защото технологиите вече се развиват много бързо и след 2-3 години новите модели печатат по добре. Така е и с компютрите, а също и с фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   30-06-15 17:33

Гледам днес, принтерите си Epson R 285 произведени във Филипините. Значи японците изнесли производството на все пак прецизна техника извън страната а пък мастилата ще ги бъркат в Япония [smilie18]. ГолЕм смЕх !!![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   02-07-15 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 14:27

Нали се сещате, че не е редно да плачете, че аз правя реклама на Epson, а след това вие да правите реклама на китайските боклуци, които половината от вас продават, а другата половина ползват? Огледайте се и ще видите, че във всички теми има 6-7 човека, които усърдно рекламират колко е сладък живота с китайския сок и колко са нагли и алчни тия от FACTOR.BG. Не ви ли става тъпо да си рекламирате боклуците, посредством плюнки и кал по FACTOR.BG, без НИКОГА да сте били наши клиенти и да имате идея как работим и какво е обслужването ни?

Аз никога не съм твърдял, че с китайски боклуци не може да се печата. Естествено, че може - ако печаташ боклуци! Но да твърдиш, че печаташ ФОТОГРАФИЯ, КАЧЕСТВЕНО и ДЪЛГОТРАЙНО, с ПОСТОЯННИ РЕЗУЛТАТИ, и че няма значение дали е с оригинални мастила или с китайски... значи или си най-безкритичния човек в света, или имаш интерес от рекламата на китайски мастила.

Друг е въпросът, че за всички тези, които печатат с китайските боклуци, всъщност печатат некролози, листовки и прочие безкритичен материал и нямат идея какво имат предвид взискателните фотографи, когато говорят за ВИСОКОКАЧЕСТВЕН ФОТОГРАФСКИ ПЕЧАТ. И ако единственият ви аргумент е, че китайските мастила са евтини, да си знаете, че това е жалка работа!

Не мога да проумея и друго - как човек, който е фотограф, може да се напъва да купи най-скъпите обективи и камери (дума да не става за китайски), а после да хвали китайски мастила, защото имали голямото достойнство НЕ ВИНАГИ да запушват!!!

А тези пък, които не са фотографи, не разбирам защо се обаждат в тема, касаеща ФОТОГРАФСКИ ПЕЧАТ. Това, че са си отпечатали няколко картинки от нета и курсовата работа на дъщерята, дава ли им основание да си вярват, че имат компетентност да се изказват?

То ясно е, че е форум, всеки може да плямпа каквото му дойде, ама само прочетете какви тъпотии се изписаха...

Като си купите китайски обективи, тогава ще ми говорите за китайски мастила!

Лека, доходна и безаварийна, както си пожелават колегите от такситата. Щото като гледам, май сте го обърнали на това, да карате фотографско такси и да му слагате газова уредба, че да излиза масрафа накрая![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   02-07-15 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 17:08

Татос, пишете кой сте, за коя фирма сте купили принтера и аз ще разкажа историята така, както се е случила, а не както я хвърляте отвисоко. Моля Ви!
В друг спор с Вас няма нужда да влизам. И още нещо - на ти се обръщайте към близките си.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 17:41

И понеже няма отговор, мога да разкажа и двете истории, защото толкова са случаите, когато някой е върнал принтер - един L800 и един R3000. Може и без да си казвате името, само кажете кой от двата случая е Вашият. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   02-07-15 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 20:56

Г-н Татус, аз се казвам Георги Чакъров и заставам зад всяка дума, която съм казал или написал, а когато сгреша за нещо си признавам.
Разбирам нуждата Ви да останете анонимен, но не Ви прави чест да продължавате да хвърляте още кал върху мен и фирмата ми от такава позиция. Благодаря, че поне вече не ми говорите на "ти"!


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-07-15 22:25

factor.bg, ами да, за доста хора не е важно и не се интересуват от качеството на консумативи... За тях е важен апарата първо, след това обектива. На неща като добро осветление, добър монитор, принтер и други все маловажни неща, които не са за показ пред клиенти и колеги се прави максимален компромис. Други се опитват да правят баланс между всичко... [smile]

Иначе за цената на пакета, перфектно! [smilie24]Ако имам възможност да мина през България това лято, бих отнесъл един. За портативен принтер е точния модел http://factor.bg/epson_photo.php#L800

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: BOZO   
Дата:   03-07-15 02:51

tattoos, силно се интересувам от мастила, доближаващи се като трайност с EPSON-ските.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: 2metraninja   
Дата:   03-07-15 09:38

Хайде и аз да кажа като потребител на фотопринтери моя опит. Купих за офиса Канон пиксма 3200 мисля че беше и не бях впечатлен изобщо от качеството на печат с оригинални консумативи. Може и защото са ми били снимките за некритични приложения (бързи паспортни снимки) за това да не съм си направил труда да пробвам всички опции за печат и да намеря най- добрите (това от принт менюто на фотошопа). След година - две изведнъж започна да печати много бледо и без никакъв контраст, пратих го на фирмата от която го купих (официален представител на Канон, ХП и още големи фирми), но от там ми го върнаха и казаха че не могат да го оправят и сисадмините купили нов Канон Ip7250. Печати си, но продължавам да не съм впечатлен от качеството или дълготрайността.

Относно спора, който се завихри около фактор.бг без нито да съм ползвал услугите или да познавам нито един от участниците в спора, само базирано на това което г-на представител на фактор.бг в спора пише и как го пише получих крайно негативно впечатление за фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   03-07-15 11:05

А разправят че нямало лоша реклама :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   03-07-15 11:14

Работата е, че в тази дискусия съм за нещо съвсем различно, от това да си правя реклама. Рекламата си я плащам и тя е по банерите на Фото Форум. Не ми пука дали в темата е реклама или анти-реклама, когато анонимно хвърлят кал върху фирмата ми, без нито едно доказателство.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   03-07-15 12:15

влязохте в темата да оплюете емагата, КНР, да убедите всички че печатим некролози, да си предложите услугите, да натрапвате вижданията си относно какво ли не и още, и още...изтрихте си всичко де, но не преди да успеете да убедите доста народ да не ви докосват и с пръчка.
А банерите са от вчера :)

обще взето - вайръл маркетинг д'ге[cool]

едит: а на мен никой не ми каза какъв принтер да си взема...



Публикацията е редактирана (03-07-15 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   03-07-15 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: jivkojj   
Дата:   03-07-15 12:46

Там е работата, че при китайците може да поръчаш всичко с бранд какъвто искаш и да продаваш.


хартии с произволно име

на мастилата всичко могат да напишат


Можете да поръчате каквото се сетите, със собствен бранд и етикети и всичко ще бъде оригинално. Или поне не по-малко оригинално от иТелефон 4-5-6, който пак се произвежда ТАМ от някой като Фокскон [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-15 13:48

В Китай можеш да си поръчаш маратонки и за 2, и за 200 долара. Разликата в качеството е от земата до небето!
Фокскон произвеждат много неща, те са огромна фирма. Продуктите на Ябълката се произвеждат по техен дизайн и под външен качествен контрол, организиран от тях. И двете неща са много важни.
Леново също са китайци и са най-големият производител на лаптопи в света. Преди години произвеждаха за IBM, които впоследствие им продадоха бизнеса. В момента продължават да вадят много високо качество.
Та има китайци и китайци. Както навсякъде, високата цена НЕ е гаранция за качество. Много ниската цена, обаче, е сериозен индикатор за лошото качество на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: jivkojj   
Дата:   03-07-15 14:04

В Китай можеш да си поръчаш маратонки и за 2, и за 200 долара. Разликата в качеството е от земата до небето!
Фокскон произвеждат много неща, те са огромна фирма. Продуктите на Ябълката се произвеждат .....



Туй като звучи по същия начин както виндовския син-екран: абсолютно точна и в повечето случи ненужна аз масовия потребител информация. Всичкото писано се подразбира. Или твърдиш, че някъде в поса си съм писал, че китайците продават само некачествена продукция? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: golded   
Дата:   03-07-15 18:38

Проблемът тук не е качеството на продуктите Епсън, а неадекватното поведение на factor.bg . Непрекъснатият стремеж да обожествява марката Епсън, е точно толкова дразнещо, колкото нежеланието да обявява публично цените на продуктите които продава. Не мисля че някой взима на сериозно манипулативните декларации за "гарантирано най ниска цена", просто защото не е вярно.
Миналата есен в "експо център" имаше изложение "Принтмания", където factor.bg имаха щанд. От известно време ми се въртеше в акъла мисълта да си купя принтер. Понеже мразя да общувам чрез имейли с когото и да било, реших че това е момента на живо да погледна и да получа информация. Намерих щанда, позавъртях се, поразгледах, накрая учтиво попитах дневалния, каква е цената на Епсън Л1800, той ме изгледа критично и каза че трябва пусна запитване за цена по имейл. Бях леко шокиран, казах му, че това е все едно да му отида на крака до Асеновград, а той да ме върне в София да пускам имейли. Отговори,че такава била политиката на фирмата. В този момент ме загубиха като клиент завинаги! На края май и двете страни бяха доволни, те се отърваха от нахален клиент, който пита за цени, а аз си спестих пари! За мен е необяснимо! Тези и други проблеми около
factor.bg се коментират във всяка тема, където се спомене думата принтер, но factor.bg така и не проумяха азбучната истина, че малките търговци като тях трябва да се съобразяват с клиентите, а не обратното, още повече,че от средите на този форум са не малка част от потенциалните купувачи!
В крайна сметка, всеки търговец е в свещенното си право да гони клиентите, както намери за добре!

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   03-07-15 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   03-07-15 21:19

golded [smilie24]
В крайна сметка, всеки търговец е в свещенното си право да гони клиентите, както намери за добре![smilie18] - Това много кефи а и точно на място е казано [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: BOZO   
Дата:   04-07-15 01:57

tattoos, интересувам се от мастила близки по качество до тези на Епсън. От къде се купуват?

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   04-07-15 05:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »