Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   24-03-15 19:06

Здравейте!
Какъв по-евтин фотопринтер с консумативи които се предлагат в България бихте ми препоръчали?
По възможност да има и картрийдър. Не търся някакъв кой знае колко скъп и не търся скорост на печат.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   24-03-15 19:20

След малко хорът на момчетата от ФФ дружно ще те заубеждава как 700 лева са много малко пари.[smilie21] Ай... да взимаме пуканките.
Произволен Епсон ти върши работа. По-скъп, по-добре. Има и вариант за термосублимация, но там снимката излиза левче- със Canon Selphi>



Публикацията е редактирана (24-03-15 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: compur   
Дата:   24-03-15 19:34

виж за секънд хенд в базара - имаше разни Канони за без пари

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-15 19:39

За съжаление Селфито не е добра идея. Бях се навил, но качеството ме отказа.
Неконсистентни цветове (небе)...

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: nikidinov   
Дата:   24-03-15 22:39

Epson L800 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: goldstar   
Дата:   24-03-15 22:45

Следя с интерес темата ! Защо Epson L800 ??? Как стоят нещата при него ?? Цени на консумативи и прочие? Както при канон 1лв снимка , а при epson как е ??

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   25-03-15 02:19

Гледах стари модели на канон селфи 2ра ръка.
С консуматив 108 листа ми излиза 100лв грубо.

интересува ме самият начин на печатане - ако примерно не принтирвам нищо няколко дни / седмица /две мастилниците засъхват ли.. как са точно там нщата?
Не съм на ти точно с тази технология. За канон селфи става въпрос.

не написах нещо много важно по-горе. Търся мобилен, който да влача с мен насам-натам.
Вкъщи имам канонски принтер, който прави много хубави снимки, но ми трябва нещо малко и компактно.



Публикацията е редактирана (25-03-15 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   25-03-15 07:08

При селфито е термо сублимация. Нямаш мастила и нищо не съхне. С хартията ти е включена ролката за печата. Това е всичко и 6 месеца да не го ползваш няма драма. А и снимките деянат много без да се скапват цветовете. Аз имам такъв и съм доволен. Дано съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   25-03-15 12:03

Изтривам постовете си и желая успех на всички.



Публикацията е редактирана (30-06-15 02:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   25-03-15 18:53

755,99 лв ... това са много ама много пари за нещо което рядко ще се използва.

Търся малко, мобилно, леко и евтино или до 100тина лв.. горе-долу 150макс

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Aron   
Дата:   25-03-15 19:09

Всички евтини принтери - под 100 лв имат скъпи консумативи. Още първата смяна на мастилените касети- и си надхвърлил цената на принтера! Така че "малко, мобилно и евтино"- всичко едновременно няма.
Както е казал един майстор-автомонтьор:
"Работя бързо, евтино и качествено, но трябва да си изберете само две от тези опции!"[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   25-03-15 19:15

Голям майтап. Ново и под 100 лева. За да има свестен печат- поне 200 лева... Иначе се монтира един CISS/система за непрекъснато подаване/ и забравяш за пълнители... Устройството обаче е важно. А никой в БГ не иска да продава евтини Епсони. Всеки иска да продава Епсони по 700 лева, щото не се развалят и няма ядове... Да... ама вече сме в Европейския съюз... Там хората продават. Продават и скъпи на по-ниски цени. И читави устройства втора употреба излизат на символични цени... Но няма безплатен обяд. Фобо от Варна продава употребяван L800. Цената му е добра, а стопанинът гарантиран.



Публикацията е редактирана (25-03-15 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   25-03-15 22:36

Както казах не гоня кой знае каква скорост за печат на снимката.
Доколкото разбрах Канон селфитата май при покупка на хартия идват с мастило или нещо от тоя род. Не съм запознат. Около 70-80ст на снимка смятах, че излизат нещата при тях. Ако е така какво ще кажете като идея. Дори да няма карт рийдър, че явно с тея джаджи стават яко паричките :Д
Какъв е принципа на печат на Канон Селфитата?
Как по-точно се прави самата снимка и как се печата / сменя консуматив?
Питам тъй като не съм запознат с тези неща.



Публикацията е редактирана (25-03-15 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: ZENON   
Дата:   25-03-15 23:02

Снимай небе и отиди в Синтезиса на Левски да си принтнеш снимката. Ще се откажеш бързо /селфи принт-а/.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   25-03-15 23:22

Stelcho2, тази цена от 755,99 лв за какъв принтер ти я дадоха и от коя фирма ако не е тайна, че тук в БГ цените повечето са тайна [smilie3]- "Обадете се или попитайте на сайта ни за цена" [smilie10]- Направо сме в Европа !!! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   26-03-15 08:43

Селфито има кард ридър и усб вход. Ако е за личен албум е много ок. А иначе небе ,вода , и прочие... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   26-03-15 10:20

Първо решаваш дали търсиш сублимационен или мастилен. И двата вида имат предимства и недостатъци. Определяш бюджета, който не може да се ограничи в 100 лева. После избираш дали да се насочиш към ново или втора употреба. После решаваш дали търсиш само лек принтер или леко МФУ. После избираш марка и модел. Тогава вече търсиш откъде да го купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: lamerko   
Дата:   26-03-15 13:52

До factor.bg: бях пуснал запитване през сайта за въпросния Epson L800, но отговор така и не получих :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   26-03-15 14:56

И друг един въпрос има. С каква цел се купува това устройство. Ако то се купува с комерсиална цел и се очаква да се продава услуга, необходимо е тази услуга да покрие минимални изисквания за качество. Тогава няма варианти за принтер с 4 мастилници. Препоръчително е да се печата с 5 или 6 цветен принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   26-03-15 15:22





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   26-03-15 17:41

Принтер Epson L800 е 629 лева в Pro Cart. Canon ip7250 е между 140 и 180 лева. Ресетнати глави за него в България 54 лв, CISS за около 100 лева, мастила 12 лв за 100 грама. Aliexpress - ресетнати глави за 8 долара, а CISS за 15 долара, безплатна доставка за месец. Canon-a e с отделна черна глава за печатане на документи. Един малък проблем с Canon като реши, че мастилото е на свършване ти съобщава с което се съгласяваш, пак ти съобщава ти пак се съгласяваш, пак ти съобщава, че не носи отговорност за по-нататък ти пак се съгласяваш, после се съгласяваш на твоя отговорност и продължаваш да си печаташ. Но това са просто това са няколко объркващи съобщения. За да ги няма или , ако не искаш да са ти проблем купуваш, ресетнати глави за пълнене или пълни такива, неоригиналните за по 7 лева. Добре е да печаташ повече снимки на веднъж като между 25 броя 10х15 оставяй 10-15 минути почивка. Като си с неоригинални мастила за сигурност през няколко дни пускай по 1 снимка да не засъхват мастилата. Ако ти се запушат дюзите измии ги с хладка вода, но е добре да изсъхне главата преди да я сложиш в принтера и да печаташ. По този начин съм работил с няколко HP и Канон мои и служебни и не съм имал проблем. А защо не работя с Epson, защото сина ми имаше 2 служебни от единия бяха доволни, но от по-новия не, и ми препоръча не не си купувам. Това беше преди 5 години, и тъй като бях доволен от служебния Канон си купих Канон. От форума разбрах за модела L800, нo от Фактор като ми казаха дълбоко пазената цена се отказах, за щото на тази цена ще закупя 5 броя Канон. Второ с L800 ми препоръчахa от Фактор да печатам наведнъж не повече от 25 снимки 10х15, то това го може и Канона, та все още не знам в какво го превъзхожда, може би само по цена. Това е моя избор и не искам да го натрапвам на никого. За себе си съм доволен от избора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: iddi   
Дата:   26-03-15 17:52

yochcovpn май нещо си се объркал.Аз моя L800 не го ползвам много често,но като го хвана и му права по 100 копия едно след друго и няма проблеми.Освен ако не е прекалено топло тогава след 50-та снимка забавя скоростта на печат и ми обясниха,че това е някаква защита от прегряване,номера е да го изключиш за 1-2 мин и пак си в серия [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   26-03-15 19:18

Епсона в емаг в момента е 487лв :) http://www.emag.bg/mastilenostruen-printer-epson-l800-a4-c11cb57302/pd/E53QTBBBM/



Публикацията е редактирана (26-03-15 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   26-03-15 19:48

iddi, това ми препоръчаха от фирма Фактор, аз и на Канона съм пускал 85 броя снимки без прекъсване, но той като реши си прекъсва. Но не е добре, защото си има възможности с които трябва да се съобразяваме. И на колата ми на скоростомера пише 220 но не я карам с тази скорост. Дори професионалната техника не е желателно да се натоварва на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: JoroHEI   
Дата:   26-03-15 20:38

цена от 487лв. в Емага е много добра, само не е ясно включени ли са комплект мастила в цената?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »