Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jokevcv   
Дата:   11-06-10 11:57

@Джъмбо

До колкото знам датата за пускане е 24-ти.

Отностно Андроид. Поради това, че от Гугъл се опитват да покрият със системата си всички ценови класове и възможно най-голям брой устройства се надявам да не стане като с Уин.

Предпочитам iPhone да държи 10% от пазара, а Android 90%.

Както в момента Mac OS със Win. На мене не ми трябва да го ползва всеки, това води само да понижаване на качествения контол.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jivkojj   
Дата:   11-06-10 11:59

Абе вие днеска страшни сентенции обаждате: [smilie10]

не ми трябва да го ползва всеки, това води само да понижаване на качествения контол.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: джъмбо   
Дата:   11-06-10 11:59

хъм... това с цел да няма уж телефони с ОС4 преди официално да са за продажба?!?!!?

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jokevcv   
Дата:   11-06-10 12:23

@jivkojj

Ами така ги виждам аз нещата. Какво да обеждавам хората, че Iphone е по хубав от Nokia или HTC, че да минават на тего? Печеля нещо? Напротив само губя.

Всеки вижда какво се случва с MacOS X прекалената му популярност започва да го "разваля" започнаха вурусчета, бъгчета илизат някои недомислени работи.

На мен и iPhone и MacOS X ми харесва така и ако си остане с този пазарен дял и с това качество си ми е достатъчно, не искам да доказвам на никой, че това е най-доброто защото всеки втори го има и е най доброто защото има продадени 10 миниона бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: w00xer   
Дата:   11-06-10 12:25

Ех, ех, ти представяш ли си. Мултитачът бил всъщност дабълтач. Защо ли не са го кръстили така, да се чудиш!? :-) Специално заради теб проверих още един път - с пианото на iPhone мога да изсвиря едновременно толкова ноти, колкото пръста докосна до екрана.

Стига бе човек. Не можеш да кажеш на черното бяло. Хората вадят нова технология, казват, че е по-добра и по-прецизна и ти пак си говориш за iPhone. Има тестове на дисплея (поне за андроид). Там можеш да видиш как се държи телефона при докосване на няколко места по екрана. При приближаване на пръстите един до друг на старото поколение екрани, се забелязва сливане, трептене и разминаване. И да Apple не си правят сами екраните. Използват това, което използват и другите производители. Както е и с Apple Cinema дисплеите.

Но да кажеш, че обявеното за iPhone 4 са нищожни нововъведения... значи напълно забравихме за обективността като фактор в един разговор.

Нищожни от гледна точка на това, че другите телефони са ги въвели преди много, много време. Иначе за iPhone възможността да ползваш няколко програми различни от "mp3 плейъра+1" едновременно си е направо - WOW!

И защо мислиш, че се кефя на идеята, че купища разработчици ще подобряват различни посоки на устройствата, та накрая да не можеш да си избереш кое ти трябва, защото всяко има по 3 важни за теб характеристики, но му липсват още 2, които са разхвърляни между 2 други модела, които няма да си вземеш заради това, че не са им наред първите 3.

Ами момента в който телефона ти има няколко опции, но му липсват други, а ти не можеш да ги получиш дори и да имаш хиляди левове?

Дразни ме, че Apple са затворени към всички, а всички са отворени към Apple. Ами какво ще стане ако Google си спрат поддръжката за iPhone и премахнат приложенията?
Apple какво ще направят като отговор? Ще лишат Android от...... ами те няма по абсолютно никакъв начин как да противодействат! По простата причина, че си държат всичко за себе си.

Windows може да се пуска на MAC, но MAC OSX на Уиндоус по нормален начин не можеш да пуснеш. Всичката работа им е такава. Като видео обажданията, но само между iPhone. Що за нелепа ситуация? Другите телефони като имат по-добри камери, дай да мрат в канавката.



Публикацията е редактирана (11-06-10 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jokevcv   
Дата:   11-06-10 12:36

@w00xer

"Apple си държат всичко за себе си"

WebKit[smilie8] , кой го ползва? Кой го пусна?

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: fizo   
Дата:   11-06-10 12:37

Колкото и да лаете по Ифон и колко и другите марки да се опитват да го копират той остава не достижим. Цъкайте си с имитациите на Ифон и си мислете, че е са по-добри от оригинала.
След излизането на Ифон започнаха имитациите и след 3-4 години ХТЦ,Андорид,Нокия и кой ли още не успяха да достигнат Ифон 2г (да изкопират !!!) :D След още 2-3 години може и да достигнат Ифон 4 (пак разбира се като изкопират всички нововъведения)



Публикацията е редактирана (11-06-10 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jivkojj   
Дата:   11-06-10 12:49

Ифон и колко и другите марки да се опитват да го копират той остава не достижим.

Хехе, сега ако кажеш че наистина си вярваш на това.

Истината е, че беше нещо ново и напредничаво като излезе и до преди 1 год. В момента в сравнение с Андроид, иТелефона има повече недостатъци и ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: Пърпъла   
Дата:   11-06-10 12:53

Разлях кучетата, пуснах темата отдавна, забравих я, отварям гледам - още я дъвчете. Спрете се ве[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   11-06-10 13:15

@w00xer
Точно вчера ми се наложи да сравня мултитъч поведението на iPod Touch и HTC HD2 в нещо толкова просто като браузър. Истината е, че ми идеше да се обеся заради начина, по който нещата се случват на HTC-то - недъгаво и непредсказуемо. Още по-трагична е ситуацията, ако сравниш картите на двата телефона. Не става дума за имитация, не става дума за превъзходство - става дума само за жалък опит да направиш нещо, дето прилича на...

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: w00xer   
Дата:   11-06-10 13:28

Стига с тоя HD2 де. Сравнявайте с Nexus One. Windows MO го видяхме, че за нищо не става. Един HTC Magic (1-во поколение Android телефон) има същия екран като на iPhone. Нали и аз съм сравнявал. Еднакво чувствителни са и мулти-тъча работи по еднакъв начин.

Понякога нещата на Apple са обидно прости. И разработчиците ги правят такива! Примерно на мен ми отне около 1 седмица търсене, за да намеря торент клиент за MAC OSX, който да ми дава да си избирам къде да ми се свалят торентите, а не да ги бута в папката по подразбиране! И единствената причина, поради която го намерих, беше, че го бяха пуснали точно 1 ден по-рано. Иначе нямаше да се увенчая с успех.

Случвало ми се е да търся нещо и то просто да не е там!

Интересно ми е на iPhone как се вадят опциите за даден контакт в указателя примерно? С 3 натискания? И какво става ако пръста ми е влажен или студен и не мога да натисна екрана? Не мога да отговоря на входящо обаждане?

А този WebKit не го знам какво представлява, но ако това е единственото нещо, което Apple са отдали на някой друг, "евала"!

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   11-06-10 14:05

@w00xer
Все пак HD2 се води топ моделът на конкуренцията, нали така!? Андроидският вариант засега е 2 пъти по-бавен, с доста по-малка резолюция, дори и значително по-евтин. Опитвам се да съм честен и да сравнявам най-доброто с най-доброто ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: chill   
Дата:   11-06-10 14:06

Автор: jokevcv
Дата: 11-06-10 12:36

@w00xer

"Apple си държат всичко за себе си"

WebKit[smilie8] , кой го ползва? Кой го пусна?
----
A от кого го взеха? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jokevcv   
Дата:   11-06-10 14:26

@chill
Ами незнам от кога са го взели, то може да ме просветиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: w00xer   
Дата:   11-06-10 14:30

@thomas: объркал си се нещо. :) Специално на Nexus One, само екрана му е малко по-малък. Иначе резолюцията му е същата. Процесора е 1ГХз като на ХД2.

Сравнявай с HTC Sprint EVO 4G. Това е топ телефона на Андроид (а и на HTC) в момента. Има и такъв екран, като тези, които споменах. Не могат да смогнат на търсенето. Има си и HDMI изход и стойка за подпиране.

За 2 дни са продадени над 200 000 бройки и са толкова само защото са се изчерпали.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jivkojj   
Дата:   11-06-10 14:34

Андроидският вариант засега е 2 пъти по-бавен, с доста по-малка резолюция

Андроидския вариант на HD2 e EVO 4G e s 1GHz процесор, 4.3" 800х640 екран и не може да го сравняваш директно с иТелефон. За жалост все още е само за УСА пазара.

По-скоро с Desire или Google N1, но там отново процесора е 1GHz, екрана е 3.7" и 800х640 AMOLED дисплей.

Както казах, иТелефона не е толкова по-зле от към хардуер, голямото му ограничение идва от скопения ОС.

Едит: опа с w00xer сме писали заедно



Публикацията е редактирана (11-06-10 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: chill   
Дата:   11-06-10 14:45

Автор: jokevcv
Дата: 11-06-10 14:26

@chill
Ами незнам от кога са го взели, то може да ме просветиш.
---
От KDE.

A операционната система - от AT&T, UCB, CMU и FreeBSD Foundation.

A мишката от ...
А графичния интерфейс от ...
А ...

[smilie7]



Публикацията е редактирана (11-06-10 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   11-06-10 16:42

Постепенно ще стигнем до произхода на света, ама нейсе ;-)

Какво значение има, че Xerox са разработили мишката, след като не са знаели за какво може да послужи и са гледали на нея с погнуса, като че ли е някой плъх с опашка...

Как да не признаем на Apple, че днешният компютърен свят е такъв, какъвто е - красив, лесен, удобен и цветен, до голяма степен благодарение на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: chill   
Дата:   11-06-10 17:20


https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/tbph6087.JPG


http://ultimatemusicchallenge3.files.wordpress.com/2009/06/dont_stop_believing_stop_sign1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: stardriver   
Дата:   11-06-10 17:45

Някой да каже нещо за дизайна на iPhone-a, пък ако иска и за HTC EVO 4g ?

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: jivkojj   
Дата:   11-06-10 17:54

Дизайна на iphone 4g е супер! Това поне не може да му се отрече.Доколкото знам използват нещо като Gorila glass както е при DELL Streak - 5" Android смартфона т.е. няма чупене ако седнеш на него или да се надраска.

Перфектния телефон е с въпросния дизаин на iphone 4g, карантията от HTC Desire, ОЛЕД дисплея на HTC Desire и Андроид като ОС.

HTC EVO 4g както се спомена е безкомпромисна машина, удобна за работа, но концепцията му е друга - грамадничък е за постоянно носене - трябва или в чанта или в сако.
Аз лично бих предпочел Dell Streak вместо него - ако ще е гарга да е рошава с тея размери.



Публикацията е редактирана (11-06-10 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: stardriver   
Дата:   11-06-10 18:03

3Gs беше по-адекватен, това е най-ръбавото дърво, което съм виждал...

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: Canon   
Дата:   11-06-10 18:14

Навръх 3-ти март в магазина за iPhone приложения на Apple се появи безплатен четец за български новини prosto.bg, дело на Атанас Чобанов. Засега това е единствената програма за iPhone, която се появява в AppStore при изписване на ключова дума “България”, макар че има и доста други приложения разработени от българи.
...из нета....


Браво, цяло едно приложение - нямам думи,
по-скоро имам само един израз:
fuck you

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: a26   
Дата:   11-06-10 18:30

А ти самия цъкал ли си в AppStore или вярваш на ЕЖК института? Щото аз вчера си купих поредна програмка, която е от БГ дивелопър.
Факт е, че допреди година и нещо сменях телефоните през 4-5 месеца в търсене на нещото,което ще е удобно, функционално, нециклещо, user-friendly и да си свърша работата няма да ми се налага да ровя нон-стоп в регистрите и лог файловете (не че е лошо, ама писва) + да има нормален тъч, а не да натискам 3 и да пише 1 или обратно (и това след поредна калибрация...).
След 3Г - не съм си и помислял за друг телефон тая година и нещо. Разкарах всякакви омнии, нокии, хтста, г1-та и др.под. 3Г-то ми е за нет, мейл акаунти и глезотия, а за говорене на служебната карта ми попадна едно LG, което има будилник и часовник като екстри и търкаля батерията по 5-6 дни с упорито говорене...
Наскоро ме помоли приятел да му вържа мейлите към новозакупен умен телефон и да поцъкам - бахти клинча...
Скоро пробвах т.нар. мултитъч на други конкуренти - ами т.нар. е само...Говоря за браузване, писане на мейл и такива подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Днес излезе официално новия IPhone- с обърнат сензор
Автор: thomas   
Дата:   11-06-10 18:41

@а26
Все едно аз съм го написал всичко това... :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »