Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон
Автор: dafy   
Дата:   28-07-10 13:33

Здравейте искам да попитам има ли разлика в байонетите на никон в новите и по старичките обективи ? аз лично не знам да имат но реших да попитам за всеки случаи ! Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: didesignbg   
Дата:   28-07-10 13:54

non AI
AI
AI-S
AI-P
E
AF
AF-I
AF-D
AF-S
като допълнителна "екстра" се появява и буквичката G в по-нови обективи.
Всичките са малко, или много различни. Трябва да уточниш кои обектив, и кое тяло те интересуват.
Ако не искаш да уточняваш, можеш да погледнеш - http://www.nikonians.org/nikon/slr-lens.html



Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: jokevcv   
Дата:   28-07-10 14:01

Аз незнам да има разлика в байонета[smilie11]

Байотета зависи дали даден обектив ще се "завие" на дадено тяло, не дали ще работи правилно на него или аз бъркам [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: didesignbg   
Дата:   28-07-10 14:39

Завий един неАИ обектив на д300 и ще си поговорим пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: satyno   
Дата:   28-07-10 14:50

Малко по-специфични въпроси:
1. Каква е разликата между AI и AI-S обективите при използването им на дигитални тела (например D90)? При AI-S ( Е )обективите фокусирането се осъществява при максимално отворена бленда и в момента на снимане блендата се затваря до зададената ръчно предварително стойност, така ли е и при AI?

2. Има ли разлика в качеството на просветляването при АI, AI-S и E обективите
/извинявам се за евентуални грешки в терминологията/


Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: didesignbg   
Дата:   28-07-10 15:24

и на двата ти въпроса, разликата за цифровите тела е само в просветката. Най-добра при AI-S, следва AI и накрая Е.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: dafy   
Дата:   30-07-10 00:19

Питането беше дали имат различни размери в задната част и примерно един от по-старите обективи който са били пускани на пазара за лентови тела дали сега могат да бъдат използвани с дигитални тела Благодаря за отзивите
Специално на didesignbg за изчерпателното инфо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: kapitancho   
Дата:   30-07-10 00:23

dafy, първо поздравления за тъпото заглавие [smilie23]

Иначе по темата - повечето обективи стават, но разни специфични - не. Примерно разни fisheyes забравяш и т.н., но вероятността да визираш такъв е доста малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: vuc   
Дата:   30-07-10 01:55

kapitancho, поздравления и на теб за тъпия ти пост [smilie19]

Иначе по темата, никон от 1959г. не са сменяли байонета си, та всички обективи произведени оттогава насам могат да се завият на съвременните тела, нищо не забравяш. Няма такова нещо специфични фишай и т.н. Това го казвам от лични наблюдения с ето този фиш от 1973г.

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/nikkoresources/fisheyes/16mmfishais.jpg

който съм завивал на F75, D70, D70s, D200 и D 300 и няма никакъв проблем. Даже с 200/300 си има перфектно мерене!
Единствено проблем може да има с измерването на експозицията, което не е проблем с дигиталките - правиш няколко кадъра докато нацелиш правилна експозиция.

На последния въпрос "обективи който са били пускани на пазара за лентови тела дали сега могат да бъдат използвани с дигитални тела"
- Могат, да.

Успех [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (30-07-10 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: kapitancho   
Дата:   30-07-10 02:20

vuc,
хайде сега като много знаеш да вземеш да се извиниш.
Отвори този линк и ще видиш що е то invasive fisheye и има ли той почва на DSLR-и примерно!
Не стига че пишеш глупости на база на един обектив, който даваш за пример, ами и ще обиждаш [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Canon   
Дата:   30-07-10 02:37

vuc
малко не си в час с никонската оптика


http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/nikkoresources/

6070nikkor/fisheyes/rjohnson/8mmfish.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: vuc   
Дата:   30-07-10 18:15

kapitancho, май се обиди на собствените си думи [smilie5] поне в поста ми по-горе не виждам нищо обидно освен цитита на твоите писания. Въпреки това ти казвам: -Извинявай! Последното нещо което искам е да обиждам хора, които дори не познавам.
Що се отнася до Nikkor 8mm Fisheye, сигурно има и други обективи които не са съвместими, но в горния си пост аз исках само да уточня, че не си прав да кажеш "разни fisheyes забравяш" защото не е точно така.

А на теб Canon въобще не мисля да ти обяснявам колко съм в час с оптиките.

Ае със здраве [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: kapitancho   
Дата:   30-07-10 18:33

vuc,
ок, няма проблем. Иначе не е само 8мм, но и още няколко. "Разни" означава някои от фишай обективите, не казвам "всички". Но за успокоение, вероятността човекът да пита за някой от неставащите е много малка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »