Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 19:39

Кой изкарва пари с краден софтуер? Подозрения ли имаш или доказателства?

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: The_Melon   
Дата:   15-01-08 19:55

Asahi, ти ще заявиш ли с ръка на сърцето, че всички хора от този форум, които си изхранват прехраната с фотография са с лицензиран софтуер ???

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: draev   
Дата:   15-01-08 20:05

Аз не съм от тях,как Сийке!За софтуера става дума.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 20:43

Моето заявление, дори с ръка на сърцето, няма правна стойност. Знам, че сериозни фотографи си купуват техниката от Бг-вносителите, също ползват и лицензиран софтуер. Ако ме питаш за някой сватбар от Перник - сигурно си прав, но него никой не го краде.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: gogo   
Дата:   15-01-08 20:56

Браво Жоре!!! За кражба и неуважение на чужд труд, трябва да следват шамари [smilie5] ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: danny_falin   
Дата:   15-01-08 21:02

кражбата е грозна във всяка форма, но да не забравяме че всички ползваме софтуер за хиляди долари, а малко от нас могат да си го позволят, още по-малко от нас дори и да могат си го купуват, може да не плащаш - не плащаш, и тези така са се опитали

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 21:11

Едно е да не плащаш софтуер и да си джиткаш в къщи, друго е да крадеш снимки и да правиш бизнес с тях.
Първото не е забранено, второто е престъпление по ЗАПСП.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Pulsar   
Дата:   15-01-08 21:12

Браво, Жоре !!!
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] Преди 5 години и аз ако имах една не малка сума, щеше да се разчуе за първото дело за авторски права за 100 000 лева в тая държава, но за съжаление пих студената вода и ми останаха само спомените... Дано да има повече действия като твоите и по-малко кражби като техните. Всеки да си носи последствията. Ако не - член 6-ти !!!

Към Админския състав:
Нека темичката да се позаседи на първа страница най-отгоре, ако може, моля !!!




Публикацията е редактирана (15-01-08 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: dexter_d   
Дата:   16-01-08 09:48

Къде ли е админският състав, че не е видял още тази тема?

[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: testmaniac   
Дата:   16-01-08 10:00

Браво, Жоро!
Само така!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Стефан   
Дата:   16-01-08 10:55

Браво![smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   16-01-08 11:22

The_Melon
Дата: 15-01-08 19:37

Съвсем просто е Mobby_dick, искате никой да не ви краде снимките, които показвате в интернет, а смятате, че имате моралното право да откраднете софтуер. Това си е двоен стандарт. Бил Гейтс или Adobe имат пълното право да си харесат някой от вас и да го осъдят за много, че изкарва пари с продуктите, които са тяхна собственост.


Не ми излизаи с този номер, че е дразнещо.
Не съм частник.
Работя с две ПС.
В работата ми всичко е платено и на адобе и на били , на лаптопа ми - отделно. При ъпгрейт оня идва и пак си прибира парите директно от правителството -АКО НЕ ТИ Е ЯСНО - МНОГО МИЛИОНИ.
Колко пъти е взел парите за уиндълса си само от мене правиш ли сметка?
А правиш ли сметка, че държавни служби и полиция бяха ангажирани да му работят за бизнеса -не в щатите а тук, с наши пари? Уж, да сме направили имидж на Европа?
Със всеки фотоапарат които съм купил върви софтуер за обработка. Не са ме питали дали ми трябва, а си го калкулират в цената и той никак не е малко. Иначе производителя няма право да предлага фотоапарата на пазара.
Сега става ли ти ясно, кои се опитваш да защитаваш, без да ти е искал мнението....и кои да обвиняваш [smilie23]
Най-крупните международни спекуланти [smilie23] [smilie23]

Включването ти е изключително неуместно [smilie23] [smilie23] [smilie23]


говориш за хипнотетични и недоказани неща, дето не са нито тема, а ти не си страна [smilie23]

Съобразявай се.


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-08 11:25

"хипнотетични" - харесва ми тази дума[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   16-01-08 11:27

ДА СИ ЧУЛ НЕЩО ЗА ПРЕЗУМЦИЯТА ЗА НЕВИННОСТ ?

Когато обвиняваш някои, гледаи да го правиш конкретно и да имаш факти за доказана вина, или не си отваряи устата.

Кагато медии са ми крали снимки, аз не съм казвал, че всички снимки които слагат ежедневно са крадени, въпреки, че съм 99 процента убеден в това.
Показвам и доказвам моито и това е.
Другото е шит и разводняване.
Все ши се намери някои в такива теми да се прави на защитник на мултимилиардера №1.
Не го мисли. Той стратегия и екипи си има, и много по-добре знае как да стриже овците, как да зарибява и т.н.
работи в къщи с негов софт. Така наливаш в неговата мелница. Когато -ако станеш стопански субект, ти ще си дрогиран за неговият софт....и тогава ще падне стриженето.
Дреме му, че си играеш у дома.[smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: MauMyHa   
Дата:   16-01-08 11:30

Поздравления [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   16-01-08 11:32

asahi
Виж горе в решението на съда пише:

В ИМЕТО НА НАРОДА

та макар и да не сме народна....а нам ква си република....май народа още значи нещо. Дано.
Що да е лоша дума?


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   16-01-08 11:35

В БГ е пълно с наполовина робин-худовци - крадат от богатите, но още не са почнали да дават на бедните:) В настоящия случай на мен ми е още по-неприятно, защото се крадем едни други.

П.С. асахи - престъпления търси само в НК, другото са си нарушения.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   16-01-08 11:44

А богатите не крадат.
Те фотосинтезират отгоре [smilie7]
Аз къде съм видял нещо да е украдено, то все е от тия де имат много.


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: PiToMeN   
Дата:   16-01-08 11:44

Браво! Толкова много фотографи са се заканвали тук, в този форум, че ще съдят, а не са стигнали до съда по една или друга причина!

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: The_Melon   
Дата:   16-01-08 12:11

Ми работи, под Linux бе MOBBY. Кой те кара да му ползваш продуктите на гадният мултимилиардер. Аз се ИЗВИНЯВАМ с големи букви тук на всеки, който използва само лицензиран софтуер. Вие дами и господа сте напълно в правото си да заклеймите крадците и да им потърсите съдебна отговорност. Но с тези които са на вълна "Аз мога да крада, но от мен не трябва да крадат" не съм съгласен. Просто не можеш да очакваш, че ще работиш с кракнат софтуер изтеглен от Интернет и никой няма да ти открадне снимките които по своя воля си качил в Мрежата.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: bmafiaw   
Дата:   16-01-08 12:22

Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: jekopj   
Дата:   16-01-08 12:32

The_Melon,всеки сам да следи дали го крадат.
Фотографът ще съди крадецът на снимки,а Майкрософт-крадеца на софтуер.Нас тук ни боли за откраднати снимки,а не за Майкрософт.
Последната грижа на М-софт е колко не лицензиран софтуер ползват отделните потребители,за тях даже така е по-изгодно,но това е друга тема.В момента се чудя дали да не прескоча до КАТ,щото вчера настъпих осевата линия и съм внарушение явно,та да си платя акта де.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: The_Melon   
Дата:   16-01-08 12:47

Нещата не опират, до Майкрософт или Адоб, опират до начина на мислене - "Аз ще си правя нарушения, щом не ме хващат, но ако някой наруши правилата в мой ущърб, тежко му и горко". Само дето някак неловко се получава когато и съседа е на същото мнение и случайно ти задигне снимките щото може ...

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   16-01-08 13:05

Ам, че щом може да ги задигне.
КъФ е проблема?
Ти него не го мисли.
Всеки може да краде, щом има гърбина да носи.

Ходи и пресечи тогава цариградско, щото "всеки" нарушава правилата за движение.
Или не си плати под тоя предлог глобата като те хване КАТ[smilie18]

Аман [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: jekopj   
Дата:   16-01-08 13:07

The_Melon,начина на мислене на хората по целия свят е един.Кристално чисти хора няма.
Според теб да си траем, щото всички сме маскари по презумпция.Ако не сме гепили софтуер,то нещо друго ще е.Лоши съвети даваш,освен ако не си от тези дето гепят снимки.Според теб,ако ми гепят телефона да не съдя крадеца,щото имам не законен софтуер или съм настъпил осевата линия и ми се е разминало?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »