Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: mixmike   
Дата:   15-01-08 09:58

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: vkiril   
Дата:   15-01-08 10:03

Браво! Поздравления! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 10:06

Много се радвам.

Ще си го отпечатам.

Бой на крадците до дупка [smilie23]

Тая пасмина така се намножи, че тръгна да ни променя и ценностите, и да ни обяснява как можела да краде, щото така ни правела известни [smilie23]

Жално ми е само за някои "колеги - фотографи" , които в името на ниски лични интереси са склонни да застанат и на страната на крадците (без да имат отношение по случая).

Е това са добре спечелени пари.
Направи си една готина екскурзия с тях
[smilie24]

Ако пак се случи, гони ги до дупка като хрътка, докато им блеснат задниците [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: masteral   
Дата:   15-01-08 10:13

Поздравления - във Велико Търново имало право - браво!!!Дано да е така и когато стигнеш при дебелогъзите софийски мошеници![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mick   
Дата:   15-01-08 10:35

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
браво за търпението J0R0!
____________________
не може с храброст само по форумите, да променим това което не харесваме в БГ ...


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: charm   
Дата:   15-01-08 10:40

Поздравления, Жоро! [smilie24]
За издръжливостта ти да се бориш 2 години!
и за успеха на делото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: j_mironski   
Дата:   15-01-08 10:41

Браво
най после светлина в тунела
Време е да си плащатса гяволъка

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: XiZoR   
Дата:   15-01-08 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: freestyler   
Дата:   15-01-08 10:46

Браво! Поздравления!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: max-1   
Дата:   15-01-08 10:47

[thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak] [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: vinse   
Дата:   15-01-08 10:50

Дано тия дела да почнат да се печелят за много по-малко от 2 години [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   15-01-08 11:00

Мисля, че спокойно такова дело може да мине и за една година на първа инстанция, особено в провинцията, където не са заринати с толкова много дела, колкото в Софийския районен съд. Относно сумата и как се печели - това, че имаш съдебно решение, пък макар и влязло в законна сила, не означава, че ще си получиш парите, Жоро. Ако не плащат, трябва да образуваш и изпълнително дело. Гледам, че ответникът е ЕТ, т.е. отговаря като физическо лице с цялото си имущество. Ако беше кухо ООД, задника да си скъсаш, един лев няма да вземеш. Ако ще да си ги съдил 15 години.
За мен по-важното е, че някой е имал смелост да си потърси правата, защото това е признак на правна култура. Тъжно е, но това е една от многото култури, които ни липсват - наред със здравната, стоматологичната, понякога (справка градския транспорт) - санитарно хигиенната.
Ще се радвам на още случай, в които фотограф си търси правата. Не, защото ще спечели пари за нов обектив, а защото така трябва. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 11:04

_OmegaTransFer_
Правна култура - добре.
Значи всички трябва да я имат, и да рипкаме по все по-обременяващото се законодателство с ненужни поправки и пари.
Това ще го направят единици, а шапката на адвокатите ще е пълна с пари [smilie23]
Не е това начина.
Държавата ни е адвокатска и мошеническа, а не народна [smilie23]
такива случаи са си планирани изключения.


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: The_Melon   
Дата:   15-01-08 11:13

Аз само да ви питам ...

Вие само лицензиран софтуер ли ползвате или имате и някой друг кракнат Уиндоус и Фотошоп по машините?

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   15-01-08 11:15

Моби, съгласен за почти всичко. Но ако не се започне отнякъде, мъката "Снимка: Интенет" ще си продължава. Не е въпроса в това колко струва снимката ми и дали аз съм съгласен. Аз лично не съм професионален фотограф, така че да си видя снимката някъде ще е по-скоро радост, отколкото тъга. Но това за прогнилата правна система и неработещите съдилища е аргумент, който е относим по-скоро към някоя баба на 80 години, която иска да дели няколко декара ниви с още няколко наследници. Но за млади хора (по дух, не по ЕГН) си мисля, че е задължително да си търсят правата. А дали на адвокатите са им пълни шапките е друг въпрос. На мен зъболекарката ми взема 70 кинта за 20 минути зъбен камък, но когато е чела навремето, аз може да съм си бъркал в носа:)
П.С. Не съм се женил, но от това, което чувам, 100-150 лв. за снимане на сватба ми се вижда смешна цена. Така че като се заженя, фотографа ще си избирам по портфолиото му, не само по цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: SLR   
Дата:   15-01-08 11:17

Баси, две години ли минаха оттогава[smilie8]

Браво Жоро !!![smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 11:17

Държавата ни е република, не народна република.

С течение на времето ще се нормализира както ползването на софтуер за бизнес цели, така и ползването на авторски фотографии. Не бива да оправдаваме една кражба с друга.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 11:23

The_Melon
Аз само да ви питам ...

Вие само лицензиран софтуер ли ползвате или имате и някой друг кракнат Уиндоус и Фотошоп по машините?


Питането ти е не намясто [smilie23]

Аз само да те попитам:
Ти автор на доказано откраднат софтуер от някои тук ли си, или адвокат на Бил Гейтс например, оторизиран от него, та питаш?

[smilie23]



Публикацията е редактирана (15-01-08 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 11:24

asahi

Държавата ни е република, не народна република.


А чия?
То е ясно и видно, че не е народна, а чия е питам тогава?
Щото аз като човек от народа се имам, и се чудех какво да употребя, че да е защитен и моят интерес. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 11:27

_OmegaTransFer_
Еднакво болно ми е, когато наблюдавам кражба, независимо какво са украли.
Не бих се радвал, ако не съм професионален писател, не си изкарвам хляба с това....а някои ми окраде това , което пиша.

Кражбата е нещо долно във всичките и форми [smilie23]

А когато богата медия краде снимка на обикновен фотограф, тогава е и направо гнусно [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: tangratannakra   
Дата:   15-01-08 11:28

Докато не си търси човек по-често правата... всички институции ще спят. Не става въпрос да има ефект, а за порбуждане...
На мен ми е направо невероятно като се прибера в БГ, какви неща се случват и всички гледат в точка надолу... че естествено е, че ще ни мачкат, като ние сами си лежим доле...

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: CTEHATA   
Дата:   15-01-08 11:30

Успех на третата инстанция. А ако говедата не платят доброволно, съберете се фотографи да снимате съдия-изпълнителя, би било поучително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 11:35

Знае ли някои, колко от тия дето търкат креслата в народното събрание и седалките на луксозните возила са адвокати? Масата са такива.
Ако някои в тази държава искаше да няма кражби и бандити,....т.е. да печели само от тях,(а не и от обикновените ощетени граждани) демек да ги спре... щеше да направи така.

Адвокатска организация приема жалби и материали от ощетени лица.
Ощетените лица се отказват от парично или друго обезщетение (аз лично винаги бих го направил при кражба на снимка) за сметка на организацията.
Адвокатската група съди крадеца, и прибира парите му.
Да видим тогава, кои ще посмее да открадне!

Тогава на обикновеният човек няма да му се налага да ходи по мъките и да се занимава с несвоиствени му неща, а само да се забавлява, и да се радва на възмездието.


Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: J0R0   
Дата:   15-01-08 11:36

Благодаря на всики които ме подкрепиха!


Малко подробности:
Делото е за 13 мои снимки, с които туроператор си прави рекламна брошура и я разпространява на руски език.
Без дори да ме пита, естествено.

Обаждам се по телефона, що така ми крадете снимките - насреща ми викат, я си глей работата, какъв си ти, снимките в интернет са си за общо ползване.

Завеждам дело.

1. Защитата първо казва, че брошурата била направена от някаква си рекламна агенция и туроператорът не знаел откъде са взети снимките.

НЕ МИНАВА!
Щом си поръчал продукта, носиш отговорност за това какво има в него.

2. Защитата оспорва че снимките са мои.
Иска експертиза.
Прилагам негативите към делото.
Експертът казва че снимките отговарят на негативите.
Защитата иска тройна експертиза, понеже експертът ме познавал.

Вика още двама експерти.
(И с тях се познаваме в интерес на истината)

Експертът на защитата казва, че снимките в брошурата и на моя сайт и диск не са идентични, защото моите имали рамка с името ми, а онези - не :-)))

Съдът отхвърля това, като несъществено.

Експертът на защитата казва, че снимките ми не били с художествена стойност, а с информационна и затова не представлявали произведение на изкуството и не подлежали на авторски права.

Съдът го отхвърля с мотива, че в закона не се казва кое е изкуство и кое не е. Щом са добити по фотографски способ, това е достатъчно основание да бъдат защитени.

Експертът на защитата казва, че диска ми нямал сид-код, а снимките нямат екзиф.

Съдът отхвърля и това - екзифът не е задължителен, а сид-кода има отношение към това кой е печатаря на оптичния диск, а не към авторството на продукта.
Освен това, надделява мнението на другите двама експерти че екзифа е лесен за изчистване и манипулиране.

В крайна сметка - спечелих делото на първа инстанция.

Разбира се, че не е сигурно дали ще си получа парите, но въпросът е освен всичко и морален.

Прави пробив в практиката "СНИМКА - ИНТЕРНЕТ"
Следващият преди да си поръча брошура при някой измикяр ще му зададе въпроса, а вие откъде вземате снимките? Ще поиска документ за закупуване на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Крадците на снимки да погледнат първо ТУК!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   15-01-08 11:42

България е страна-АБСУРДИСТАН=
Рай за престъпниците и "правистите"[smilie23]
Понеже не обичам да говоря напразно, ще дам лично пример как работят в престъпна комбина (защо ли престъпна - всичко е законно както ще се види) [smilie8]

Някаква непозната жена съди роднините ми за голям имот, които предстои да узаконят като наследници.
Тя им е съвършенно непозната, като излязла от нищото....а имота прадядов още!
Делото се точи години. роднините ми го печелят категорично. Имат натурални актове и всичко.
И какво от това!!

Оказа се, че същата ТАЯ води в момента маса дела срещу маса хора - законни собственици.
На 9 от 10 от тях удри на камък, и плаща.....но 10-тият не му се водят дела, няма пари, или така е подбран....че като не води дело, автоматично губи собствеността си, и кучката го лапва.

Е те това е България [smilie23]


ненародна, разбира се [smilie7]
хищниците имат право да те нападат и у дома, а ти нямаш старото право просто да им резнеш главата .
съдът ще образува дело срещу тебе, ако тя е първа [smilie18]

[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (15-01-08 11:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »