Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Акъл за книжки/статии
Автор: minimalistic   
Дата:   07-05-08 22:12

хора, препоръчайте някакви добри фотографски книжки/статии/сайтове/туториали и каквото и да е...

щото ми писна. смених сапунерката със следното: канон 30д + канон 85/1.8 + такумар 50/1.4 + сигма 10-20/4.5-5.6 и резултатите не ме кефят...

и много искам да помоля разните техно-спамери да не се обаждат в тая тема... не ме интересува колко смучат канон или колко мега-гега-пента по-добри са никон 300д/3д/80д и т.н. ... просто щото съм 100% сигурен, че и с тях резултатите ми ще са същите. освен това не ме интересува да снимам спорт/патки в полет, или да имам 3д следящ фокус - имам проблеми и с далеч по-статични обекти, които въобще не налагат големи изисквания към техниката

уж си познавам камерата (т.е. чел съм мануала и разни материали), уж си мисля, че знам какво правя, а след почти всяко изпълнение трия 98% от резултата, а останалите 2% с повечко игра в ацр-то почват да мязат на нещо...

но като гледам хора, които с дори по-стара техника, но явно знаещи какво правят, постигат 100 пъти повече детайл и цвят в снимките си, и то при много по-тегави светлинни условия, ми иде да си сменя хобито :)

та понеже мноо си харесвам хобито, мноо ми се ще ако може да ми препоръчате някаква литература... нали тоя форум не е единствено за мерене на пишки - аде помогнете... :)

за момента съм се ориентирал към 2те части на ей тая книжка на Скот Келби:

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: minimalistic   
Дата:   07-05-08 22:14

нещо не излезе линка:
link

а да, забравих да кажа, че много ми се ще да ида на някой от тези пленери/фестове които организирате в бг, белким прихвана нещо от протата... нооо, по логистични причини горното е невъзможно :) така че само литература мое ме спаси (си мисля)



Публикацията е редактирана (07-05-08 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: den_   
Дата:   07-05-08 22:18

Може да започнеш уроци някъде или пък да ходиш на фотографските срещи и книгите помагат естествено, но всичко се учи с практиката. Ако има някой да щрака до теб е много по-лесно. Успех! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: minimalistic   
Дата:   07-05-08 22:24

в същия ред на мисли - идейка - много би било добре, ако админите ъпдейтнат леко сайта, че да може да се добавя тех.инфо/ексиф за снимката.

за леймъри като мен би било много ценно, тъй като за някои от кадрите, които гледам, просто наистина не мога да си представя как, с какво и при какви условия са снимани...

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: guciguci   
Дата:   07-05-08 22:35

Тази книга на Скот Келби,ако въобще вече я намериш някъде я вземай. Много добре е обяснил много неща човека и не като са "супер професионалисти",а като за нас.
А ако можеш да изкараш още 100 лева ,си купи четирите книги на Майкъл Фрийман (те са 5,но едната е за черно-бялата фотография,а на теб въпросът ти не е за това).
Тези книги са малко по сложно написани,но всеки задължително трябва да ги има.
Горе-долу са добри и малките книжки на National Geographic. Те май са 5 или 6.
И накрая имай предвид още нещо. Аз съм ги чел всичките тези книги и ги имам,но ето вчера например се бях шашнал пак от едни резултати и питах хората тук във форума да ми обясняват. От личния опит на хора,можеш да научиш най-много.
Е има и такива,които си мерят п......,но не им обръщай внимание.
Дано съм ти бил полезен



Публикацията е редактирана (07-05-08 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: Lalinda   
Дата:   07-05-08 22:43

Преди време си харесах един руски сайт, от който дори бях превела шест статии на български (просто се опитвах - напълно безуспешно, уви, да не го коментирам в момента - да проведа малка ограмотителна акция по въпросите на абстрактната и жанровата фотография за тези, които смятат, че жанрова фотография е снимка на поле с рапица под облаците, примерно, та покрай тях преведох дори основополагащата статия "Как да развием у себе си поглед на фотограф?", с което си заработих доста негативи, покрай позитивите де, вкл. и последващ линч).

http://fotoshkola.info


Ако искаш (в случай, че не разбираш руски), мога да ти ги изпратя по пощата, пратила съм ги на всеки, който е пожелал да ги има лично и за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: stoychev   
Дата:   07-05-08 22:45

Леко допълнение към мнението на guciguci: разлиствал съм "Макрофотография" на Майкъл Фриймън. Не ти трябва, ако не мислиш да се занимаваш с този жанр фотография. Докато "Светлина и осветление" например е задължителна! [smilie6]

Освен книгите, ходи и на фотографски срещи. Въпреки, че предимно се набляга на чашката, пак се говори малко и за фотография. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: minimalistic   
Дата:   07-05-08 22:47

прати ги на axiomatic at abv.bg ако не е проблем

мерсаж за коментарите до момента. но на фотографските срещи няма как да ходя... далече са ми :)



Публикацията е редактирана (07-05-08 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: guciguci   
Дата:   07-05-08 23:02

А къде и кога се провеждат такива фотографски срещи,но в Пловдив?

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: stoychev   
Дата:   07-05-08 23:15

Говори с някой пловдивчански фотограф или пусни тема в клуба. Със сигурност ще има срещи в Пловдив! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: sail_away   
Дата:   07-05-08 23:25

minimalistic,незнам, но аз като чист любител ти разгледах снимките и страно ми харесаха. [smilie24] Явно е обаче, че ти не си доволен. Имаше наскоро една тема за един много голям (90 гб мисля) торент само с фотографски филми. Там може да си харесаш и да ти бъдат послезни доста неща. Също има много книги онлайн. Ако не ти е проблем да четеш на компютъра
http://store3.data.bg/dobriman/books/Digital%20Photography/
Незнам на кого е това. Бях го видял в някоя тема и съм си го сейфнал. Има доста интересни неща и тук. [shtrak] Поздрави и успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: Orlin   
Дата:   08-05-08 12:21

Хе хе...

minimalistic , сори ама проблемът е в твоя телевизор. :)
Това което ти смяташ за брак сигурно аз ще го сметна за постижение.
Цветовете са чудесни, композицията е перфектна, технически са издържани... Предполагам че имаш твърде високи критерии и затова си неудовлетворен. Книжки за четене има бол, но нямаш нужда от буквари.

При цифровото снимане и добрите фотографи правят доста талаш. Но не го показват, а представят само отсяти и обработени кадри, може би затова си с впечатлението че щракат само шедьоври.


Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: loveforever   
Дата:   08-05-08 12:56

minimalistic, на мен би ми било интересно да покажеш примерно две снимки - едната твоя от която си неудовлетворен, а другата такава каквато ти би искал да правиш. Така с онагледяване на проблема много по-точно би могъл да се даде и конкретен съвет

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: didesignbg   
Дата:   08-05-08 13:26

minimalistic[smilie24]
стигнал си до едно ниво, усещаш че искаш повече, подхождаш критично към нещата си. Според мен ти трябват срещи с други фотографи, само книгите няма да ти го дадат това, другото. Търси семинари за жанровете които те интересуват и снимай. Според мен го правиш достатъчно добре, всеки зацикля от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: kazir   
Дата:   08-05-08 14:57

много са ти добри работите[smilie24]
ама като ги гледам, май книгата на Келби няма да те научи на много нови неща. имам я на html, ако пуснеш мейл мога да ти я пратя да я прегледаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: guciguci   
Дата:   08-05-08 16:43

Абе това малко ми изглежда като реклама. Нали знаете,че и лошата реклама е реклама. Вижте ми снимките,че не съм доволен от тях. И хората масово почват да ти разглеждат профила и да ти обръщат внимание. Чак сега се сетих,като гледам мненията тук. Дано да не съм прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: minimalistic   
Дата:   08-05-08 20:59

@guciguci: мдам, поредната рейтинг-конспирация...

@админа: моля изтрийте/локнете темата, намерих май каквото търсих. мерси за лс-тата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: nedelchev   
Дата:   08-05-08 21:31

ето ти един онлайн:


фотографски онлайн курс


Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: asahi   
Дата:   09-05-08 09:55

Потърси ново вдъхновение и идеи. Техническите проблеми се решават сравнително лесно.

Чети Маркишки.

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: icikonti   
Дата:   09-05-08 16:55

[beer]Право каза asahi !

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: djogata   
Дата:   09-05-08 17:12

guciguci: minimalistic не е точно типа човек, който се впечатлява от рейтинги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Акъл за книжки/статии
Автор: xaerial   
Дата:   10-05-08 09:56

абе има нещо гнило в Дания [smilie25]

и както е казал asahi - нови музи и Маркишки [beer]



Публикацията е редактирана (10-05-08 09:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »