Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Myth   
Дата:   26-03-23 21:16

Автор: Mogila
Дата: 26-03-23 20:24

Myth, пак казвам: снимаш и пробваш. Аз съм сравнявал, снимал, пробвал. Проблемите, свързани с ползване на ниска скорост са най-различни. Не е проблемът изобщо в тези 9 секунди.
За сериозна активна работа не е решение.

А предложението на Асахи пак казвам е смешно.


[smilie10] [smilie10] [smilie10] Едно си баба, знае, едно си бае, добре де нека чуем, какви са проблемите, защото през цялото време повтаряш за някакви проблеми, ма не ги казваш, и не, не се заяждам, аргументирай се... ся това, че си работил 10г това не е аргумент

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 21:53

Myth, виж, това са елементарни неща. Можеш и сам да се досетиш. Виж Асахи, дали на сериозно или иронично, спомена два проблема, които при бавни скорости много редовно се появяват. При мен примерно често минават хора през помещения, отварят се и се затварят врати, става и течение от прозорци. Това, колкото и невероятно да звучи, създава редовно проблеми при мен, ако снимам на бавни скорости. И представи си, че правиш серия от снимки за стакинг и след известно време забелязваш, че имаш не остри снимки? Или пък работиш със стилист, декоратор или други хора и показваш блърнати снимки поради подобни проблеми? Смешна работа. Става, ако си си сам в къщи и имаш време да презаснемаш, проверяваш и така нататък.

Хайде сега Асахи да помисли още малко и за други проблеми. Виждам " че има потенциал".



Публикацията е редактирана (26-03-23 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   26-03-23 21:56

За имането - имам. Ама това ти трябваше да го разкажеш, за да защитиш тезата си, а не аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 21:59

...Асахи, дали на сериозно или иронично, спомена два проблема, които при бавни скорости много редовно се появяват...

Явно ти е трудно да стоплиш, че въпросните "проблеми" не са на постоянното осветление, а на конкретните условия, при които работиш. Все едно болен от паркинсон да каже, че снимки без статив не стават.


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 22:07

Асахи, ами това са тъпи елементарни неща. Тук толкова ли няма 5 човека, които да ги споменат? Който снима редовно с постоянна светлина няма как да не се е сблъсквал с това.
Бях се отчаял вече и честно казано много ме изненада, че ти се сети за тези неща.

Сега нещо за шум да кажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 22:16

Гена, аз работя в доста добри условия и въпреки това ги имам тези проблеми при редовна интензивна работа.
Снимам с постоянно осветление- имам посочените проблеми. Снимам с импулсно- нямам ги. Къде е проблемът? Кое е по-подходящото осветление?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 22:19

И с болния от паркинсон е така: снима от ръка - всичко размазано. Ама не оди у фотографските форуми да обяснява, че снимки от ръка не стават. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 22:22

Гена, забелязвам, че глупостите които пишеш се увеличават пропорционално с настъпването на вечерта и това доста редовно. Ракия?



Публикацията е редактирана (26-03-23 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 22:31

Що глупости? Аз не снимам на течение (спестил съм си за климатик), и не пускам разни индивиди да щъкат нагоре-надоле, та твоите проблеми при мен ги нема.

Питащият в началото на темата също не е казвал, че ще снима в хангар, докато през хангара преминава 24-майската манифестация.

Но ти упорито настояваше, че постоянно осветление не става, а светодиодните крушки на Асахи са трагична недомислица.

А сега обмисли отново чии са глупостите в темата. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 22:54

При теб го няма този проблем. Както казах, ако си сам в къщи и разполагаш с време, може това да не ти е проблем, но за сериозна активна работа, където и често не работи сам човек, просто е несериозно да оставиш подобни неща да влияят на резултата от работата ти.

Но това е само един от проблемите. Чакам и се надявам някой да добави още неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 23:10

Като отворим тема за конвейерното производство - ще те поканим за основен докладчик. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   26-03-23 23:50

"Автор: Mogila
Дата: 26-03-23 22:07

Асахи, ами това са тъпи елементарни неща."

Съгласен съм. Елементарни, но ги пропусна. Има едни по-малко елементарни, за които г-н Деков ти намекна с видеоклиповете и които касаят точно детайлите, но ти и тях пропусна.

За шумът какво да ти кажа? До половин секунда експонация няма видима промяна. Няма причина да ползваме по-дълги експонации, освен ако не снимаме нещо много голямо или с отдалечено осветление. Не е такъв нашият случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: TiratrroN   
Дата:   27-03-23 20:42

og, напраивих снимка. Черните преминаващи вълни ,които се виждат, остават и на снимката.Пробвах и с втори телефон и с трети - същото. Все пак видях и един телефон който не вижда трептене.
После пробвах и с моя фотоапарат- той вълни не вижда ,просто цялата картина мига. Естествено на снимката това не се вижда, така че може да стане с него.

b0bb0, ясно е защо - не мога да купувам подред всяко нещо докато уцеля това което ще работи. Все пак не е безплатно.

iasen2, не е проблема в парите, а в това да не се дават за нищо. 1000 лв. бих ги дал , ако знам че ще се свърши работа. Но не знам, затова е и тая тема :) Така или иначе, на моят фотоапарат не може да му се сложи дистанционен спусък , а съобразно работата ,която ще се прави и това, че най-вероятно ще е на статив ще се наложи купуване на друг (най-вероятно втора употреба). Целим удобство все пак. Иначе се снижава скоростта на работата.

Аз засега съм взел две осветителни тела и предстои да ги монтирам - но нещо нямам мерак да я свърша тая работа. :) Надявам се да стане и ще видим. Преди това правих снимки с една лампа и си ставаха прилични. Но понеже бяха леко тъмни , затова реших да променя нещата.
Някаква идея за фона? За софтуерно обработване на снимката предвид размери и нещо друго за което не знам? Мога да настроя фотоапарата да снима и с по-ниска от максималната му резолюция, но все пак е доста по-висока от тази която трябва да влезе в сайта. Ясно че ще се сваля софтуерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   27-03-23 20:58

Отговори на тези въпроси плюс още много други плюс практически умения можеш да получиш в курс по фотография. Страничен резултат - ще спестиш пари от покупка на неподходящи неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   28-03-23 01:45

И според други гении постоянното осветление е по-мьэко от импулсното:




Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-03-23 10:50

hss и характер на светлина... БОЖЕ, слез и си събери версиите...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »