Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   20-03-23 10:06

iasen2 именно. Постоянно осветление не е подходящо за продуктова фотография поради ред причини.

Асахи, велики учителю, много въпроси задаваш да ме накараш да мисля, а ти самият не мислиш.

Я си погледни предложението за 25 вата лампи и се опитай сериозно да разбереш колко зле е твоето предложение. Я после си погледни и абсурдната снимка, която си постнал.

Но важното е, да сме във всяка тема и всяка тематика големи специалисти и мислители.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: ss_sgp   
Дата:   20-03-23 10:18

Оставете ги форумните гурута да пишат как с постоянно осветление и ръчни светкавици било по-добре да се снимат дрехи, после писанията ще стоят с години и ще е весело с години [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   20-03-23 11:35

Mogila, до тук една смислена причина против постоянното осветление не си изтъкнал. Не че няма, но нещо ти убягва. А беше започнал да мислиш. Защо се отказа?

Докато оценяваш лампите по ватовете винаги ще си в грешка.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: dekov   
Дата:   20-03-23 13:51

Mogila написа:
"Когато се изисква снимка с ниска резолюция и размер на нея не си личат толкова недостатъците от ползването на високо исо и последваща сериозна обработка. Там може човек да си позволи компромиси, породени от недостатъчната сила на постоянното осветление. Това имам в предвид".

Един грамотен професионален фотограф никога не снима така както е подчертаното.
В друг пост споменавате "стичването или както там се нарича", фотографията не е от вчера, хората са снимали качествено бижута без този похват с постоянно осветление и без обработка на диапозитивен филм.

Пожелавам Ви успех в овладяването на този занаят!


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   20-03-23 14:33

dekov явно ни най-малко не сте наясно през колко човека може да се наложи да мине една снимка на продукт и на какви обработки се подлага, за да пишете подобно нещо.

Наясно съм, че снимки на бижута са снимани качествено на диапозитивен филм и без обработка. Така е било и в моята фирма и имам много каталози и примери за това.

Вие не сте явно наясно, че в днешно време нуждите и изискванията са други. Без споменатия от мен стакинг не е достатъчно да се заснемат добре бижута. Моля не спорете по този въпрос с мен, защото бижутата са ми основното занимание от осем години насам.



Публикацията е редактирана (20-03-23 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-23 14:43

...а оно си рупа ли, рупа... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Nikoneff   
Дата:   20-03-23 15:03

Mogila,
твърдите, че "в днешно време нуждите и изискванията са други" при снимане на бижута. Вие като човек с основно занимание снимане на бижута , а аз като пълен лаик по темата, искам да Ви попитам какви са били изискванията към снимките на бижута в предишни времена и какви са те в днешни времена. Ама конкретно ако може. Благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   20-03-23 15:13

Nikoneff още въпроси с единствената цел- заяждане. Замислете се малко и сам ще се сетите. Но целта на въпроса е да провокира разбира се, а не да се разбере.

От всичките тук "опитни" и много знаещи и задаващи постоянно въпроси, нито един не написа нещо полезно за хората. И това е във всяка тема. Само заяждане. За това сте останали тук почти само вие. На хората им писва.

dekov, какво овладяване на занаята? Това е сфера, която постоянно и интензивно се развива. Няма момент на овладяване. Има само учене и развитие.



Публикацията е редактирана (20-03-23 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Nikoneff   
Дата:   20-03-23 16:01

Mogila,
зададох Ви съвсем любезно обикновен въпрос, който вероятно интересува и други. За съжаление до тук не дадохте нито един конкретен отговор на нито един отправен към Вас въпрос. Само думи като "заяждане", "провокиране" и т.н. Тц, тц... много беден речник.


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   20-03-23 17:00

Nikoneff както и очаквах още в следващия си коментар започнахте да ме обиждате. Какъв смисъл има да ви отговарям?

Не е вярно, че не съм дал нито един конкретен отговор на нито един отправен към мен въпрос.



Публикацията е редактирана (20-03-23 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   20-03-23 19:43

Признавам, че и аз не знам какви са били изискванията преди и сега. Като човек с опит би ли споделил с нас? После, ако може, и за дрехите.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: quazimodo   
Дата:   20-03-23 23:50

Импулсно осветление, малко по-ниска скорост, малко по-високо исо и... плафонът на тавана се хили от снимката[smilie5]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/1679348424_p2010276--1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 11:01

quazimodo при мен нищо не се хили[smilie11]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/l.jpg




Публикацията е редактирана (25-03-23 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: quazimodo   
Дата:   21-03-23 12:21

Ее, не може всички да сме баровци на чужд гръб[smilie5] НЕкои от нас работят от време на време и за това е с к'вот доди. Няма пилотки има плафони по тавана [smilie18][beer]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/1679393880_97_55.jpg




Публикацията е редактирана (21-03-23 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 13:39

quazimodo няма лошо. Всеки работи с каквото има.

Баровец? В никакъв случай. Баровците работят с Профото и Ари лайт. Аз работя с достъпни устройства, които въпреки сpавнително ниската си цена, вършат прекрасна работа.

На чужд гръб? Не можеш да говориш така, защото не ти е известно с колко труд, време, нерви и колко уговаряне на хора е постигнато това.

Иначе и аз имам подобен сет като твоя, поне леко подобен:) но с постоянна светлина, където упражнявам моето "неумение", както някои хора по горе писаха без да са виждали работата ми:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2023-03/.jpg



Единични продукти снимам обаче с импулсна светлина, защото постоянната не е подходяща за това [smilie3]


.jpg



Публикацията е редактирана (25-03-23 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   21-03-23 18:30

За изискванията кажи нещо, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 19:37

Асахи питаш, за да зададеш следващите въпроси ли?

Но нека "порупам" още малко.

Написах, че изискванията са други. И това е логично след като медиите, чрез които снимките достигат хората са други нали?

Всеки търговец има различни изисквания. Това не може да се обобщи. Тези изисквания се променят постоянно и се определят от различни фактори:

-Навиците на хората. Какви устройства се ползват и каква е тенденцията. Това се следи постоянно естествено.

-Каква резолюция имат тези устройства и какво съотношение ширина/височина на екрана.

-Много важно какъв софтуер ползват онлайн магазините и каква версия на този софтуер.

При по-радикални промени на снимките или някакви идеи от страна на било то фотограф или някой друг по веригата, се прави винаги(не знам как се казва на български) А/Б сравнение. Различни клиенти виждат различни снимки и се сравнява кое продава по-добре. Не се разчита на мнения или вкусове, а на конкретни резултати.

Та не може да се даде точен обобщен отговор какви са изискванията.
При всички случаи садруги от "едно време" и какво и как се е постигало на диапозитив си е било за тогава. Както и времето, за което се е постигало.

Хайде започвайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 20:09

Титанът си е титан, и отговорите му титанични.
Е, не успял да вдене, че го питат за изискванията при ЗАСНЕМАНЕТО, а не за съдържанието на снимките и за размера им, ама то при титаните обикновено такова се случва... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 20:17

GenaDP от съдържанието и размера им зависи до голяма степен как ще се заснемат.



Публикацията е редактирана (21-03-23 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 20:22

Съдържанието зависи от това какво ще сложиш пред обектива и как ще го аранжираш, размерът зависи от камерата и пост-обработката. При осветяването няма значение дали снимката ще се гледа на билборд, на телефон или на хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 20:33

какво ще сложиш пред обектива не се променя. Това е даден продукт.

Но каква част от снимката например ще заема този продукт и каква резолюция трябва да има снимката определят как ще се заснеме този продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 21:01

За да не ме разбереш пак грешно ще дам пример.
Ако даден продукт трябва да е по голям на снимката и целият на фокус, тогава трябва да доближиш камерата и съответно да затвориш блендата. Това изисква повече светлина. От един момент не можеш повече да затваряш блендата, защото снимките, както знаеш, започват да губят острота. При мен това става да речем от ф16. Различно при всеки обектив. Тогава си принуден да правиш фото стакинг. Пък от колко снимки ще го правиш влияе на продуктивността ти в крайна сметка... темата няма край[smilie8]

Хайде започвайте ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 21:31

Доколкото си спомням, идеше рач за осветлението, не за продуктивността и разстоянието до обекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 21:41

Ами за тези неща ти е нужно силно осветление. Постоянното не стига. А за по-големи обекти, като например дрехи, ти трябват и евентуално по големи модификатори. Там възникват други проблеми с постоянното осветление. Да не говорим за топлина, цветна температура при регулиране на силата и други такива...

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 22:12

Ами за тези неща ти е нужно силно осветление. Постоянното не стига.

Викаш 1/10 експонация не е като 1/250, та постоянно осветление с по-ниска скорост не мое се ползва, щот' слабо иде... Или, може би, продуктивността ти ще падне драстично заради по-дългото време на затвора? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »