Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 22:33

Гена, по бавната скорост на затвора поражда други проблеми. Може човек да си позволи да снима така ако разполага с време, ако снима за удоволствие. При сериозна работа има различни елементарни, но често възникващи проблеми, които пречат и редовно възпрепятстват работата.

И пак ще повторя това, което беше явно основният повод за неразбиране, обиди присмех: предметите заснети с импулсно осветление изглеждат по детайлни на снимките. Това е резултат от съвкупност от различни фактори. Говоря за малка може би и за някои незабележима разлика, но за мен за снимки гледани на 100%, както често се налага в моята работа, разликата е очевидна.
Който не вярва, пресмива се, обижда, да се снабди с подходяща техника и да си пробва. Или да продължи да си вярва на суха теория.
Не само детайността. В цветовете също има лека разлика. И нямам в предвид цветна температура. Но това е нещо еестествено.Там пък зависи от вида постоянно осветление. Има и там фактори за измерване CRI, гледам ги и аз. Като промениш силата се променят нещата. При някои повече, при други по малко.



Публикацията е редактирана (21-03-23 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 22:47

...предметите заснети с импулсно осветление изглеждат по детайлни на снимките. Това е резултат от съвкупност от различни фактори...
Ми ай кажи ги най-сетне тез фактори де, целиот форум тръпне в очакване... [smilie18]



В цветовете също има лека разлика. И нямам в предвид цветна температура. Но това е нещо естествено.
Е кажи кво имаш предвид, не казвай кво нямаш. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 23:00

Много от нещата съм споменал вече. Не искам да повтарям едно и също. Пак казвам: ако е важно за теб- хващаш се, пробваш, влагаш време. Ако не, караш като си знаеш или както е достатъчно за теб.


Тези теми нямат край, всеки си има мнение, в което е сигурен, особено по опитни фотографи "овладяли занаята". На тях нищо не може да им се докаже.

Темите за спор са много. Една от тях например кроп или фулфрейм е по добре за продуктова фотография :)



Публикацията е редактирана (21-03-23 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 23:19

Все пак да кажем, че и с импулсното осветление има проблеми. Там при еднакви настройки има разлика в силата, забелязващи се в поредни снимки. Супер дразнещо. Според това колко е ползвана крушката (или както се казва на български) на светкавицата се появяват все повече ядове, при някои марки повече, при други по малко. За някои хора сигурно незабележими и ще ги отречат.

Но достатъчно неща изписах. Достатъчно "рупах". Който иска да извлече полезна информация, а който не- да обижда и да се присмива.
Дано се появяват повече хора, даващи информация и споделящи опита си, а по малко тролове и гурута.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 23:25

Не ми обяснявай сега за кахърите на импулсното, кАжи що постоянното не става... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 23:29

Обясних. Не съм казал, че не става. Ползвам го за определени неща постоянно.



Публикацията е редактирана (21-03-23 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 23:32

Ахам. Имало по-малко детайли... Направо да се чудиш как успяват да виждят нещо с микроскоп, като ползват постоянно осветление. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 23:35

Това не му е най големия проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 23:36

А, верно, и слабо било... Направо да ги ожалиш кинаджиите, дето само такова ползват.


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   21-03-23 23:38

Какви кинаджии? Говорим за продуктова фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-23 23:45

Я кажи, слънцето какъв източник е? И слабо ли свети, или силно? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   22-03-23 00:16

Могила, на няколко пъти споменаваш присмиване, но тук никой не ти се присмива. Помагаме ти да си развиеш мисълта в продуктивна посока, а ти се криеш зад общи фрази. Рискът да останеш неразбран е много висок.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Myth   
Дата:   26-03-23 15:19


Автор: Mogila
Дата: 18-03-23 22:56
Това което пишеш показва доста явно, че нямаш опит в продуктовата фотография с постоянна и импулсна светлина. Ако имаше, щеше да ти е ясно, че дори статични обекти заснети с импулсна светлина са доста по-детайлни от същите заснети с постоянна.


Това е шедьовър просто.... не знам в каква голяма модна фирма работиш в Германия, ма подобно изказване, показва ъъъъъъъ липса на знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Myth   
Дата:   26-03-23 15:41

Автор: Mogila
Дата: 20-03-23 10:06

iasen2 именно. Постоянно осветление не е подходящо за продуктова фотография поради ред причини.

Асахи, велики учителю, много въпроси задаваш да ме накараш да мисля, а ти самият не мислиш.

Я си погледни предложението за 25 вата лампи и се опитай сериозно да разбереш колко зле е твоето предложение. Я после си погледни и абсурдната снимка, която си постнал.

Но важното е, да сме във всяка тема и всяка тематика големи специалисти и мислители.



Нищо му няма на предложението на Асахи, съвсем адекватно си е, на фона на зададения въпрос.

Посотянното осветление не било подходящо за продуктова.... що за глупости...
Гледам от одеве говориш за затворени бленди за, ниско исо и сила на светлина.... за детайлност и резолюции...

Я обясни какво значение има силата на светлината... При положение, че можеш да контролиш скоростта на затвора?

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Myth   
Дата:   26-03-23 16:25

Гена, по бавната скорост на затвора поражда други проблеми. Може човек да си позволи да снима така ако разполага с време, ако снима за удоволствие.

Интересно колко ли време в повече ще отнем да се заснемат да кажем 100 продукта на скорост 1/10, вместо 1/250 мдааааааааа 9,5 секунди си е огромна загуба на време за 100 продукта, признавам си....

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: dekov   
Дата:   26-03-23 17:19

Първо
За детайлите
Слабо било
Има какво още много, много да се учи за осветлението . [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 18:59

Myth няма какво да ти обяснявам. Сблъскай се с подобна работа и ще разбереш сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 19:06

Сблъскай се с подобна работа и ще разбереш сам.

Тъй, тъй... От целиот форум сал ти си правил таквизи снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 19:10

GenaDP явно хората правили "таквизи" снимки са го напуснали отдавна. Останали са само величията.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Myth   
Дата:   26-03-23 20:18

Автор: Mogila
Дата: 26-03-23 19:10

Не си прав, постоянното осветление няма никаво отношение към детайлността на една снимка и това, че не му достигала сила или мощност... също не е вярно, дали ще снимаш на 1/10 или 1/250 няма значение, резултата ще е същия по отношение на детайлността, както вече казах на 100 продукта ще загубиш 9,6 секунди повече. Може и да правиш страхотни кадри, но в случая определено ти липсва или познание или не знам какво, защото опит явно не ти липсва, но....

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 20:24

Myth, пак казвам: снимаш и пробваш. Аз съм сравнявал, снимал, пробвал. Проблемите, свързани с ползване на ниска скорост са най-различни. Не е проблемът изобщо в тези 9 секунди.
За сериозна активна работа не е решение.

А предложението на Асахи пак казвам е смешно.



Публикацията е редактирана (26-03-23 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: dekov   
Дата:   26-03-23 20:39

Румен Червенков с постоянно осветление
P.S.В това видео всеки би видял, че постоянното осветление не е слабо и да не става, както твърди инатливият Mogila



Публикацията е редактирана (26-03-23 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-03-23 20:45

Проблемите, свързани с ползване на ниска скорост са най-различни.

Напълно съгласен съм. Особено ако имаш паркинсон и не ползваш статив - става страшно...


Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: Mogila   
Дата:   26-03-23 20:49

Dekov, какво да видя в това видео? Че може да се ползва постоянна светлина за снимки ли? Ами 50 пъти написах, че аз също ползвам за определени неща почти всеки ден постоянна светлина. И снимки пуснах от сета ми. Просто за заснемане на продукти импулсната е по-подходяща поради много причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимки на дрехи
Автор: asahi   
Дата:   26-03-23 20:53

Има и други проблеми - ако подът ти е на тънки греди и вибрира, а субуферът на комшията мести мебелите. При повече късмет може и земетресение да разнообрази сесията ти. Но най-баналното е въздушно течение от отворени прозорци и врати.

Могила, много работа ти е минала през ръцете, ама не си я осмисли с главата си. С този подход трудно ще мръднеш от ниво занаятчия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »