Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70  71  72 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 10:32

Скандално:

Ако смартфона Ви падне от малко повече от 1 метър височина, губите всичко
и това вероятно ше стане "тренд" при всички проЙзводители [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-10-21 14:17

Те и от половин метър се чупят - първият ми пукнат екран на Самсунг стана от една ниска пейка дето нямаше и 50см. И ми казаха, че гаранциите изобщо не покривали екраните [smilie2] Трябвало да съм си купил допълнителна застраховка и ми искаха за нов екран нещо като 150 лири, което отказах и така го ползвах до края на договора...

Та - акселерометри, макселеронамквоси - голямата работа, нищо не се е променило и винаги ще се усукват да се изплъзнат от задължения. Бизнес, нищо лично [smilie8]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   07-10-21 14:49

OtterBox кейс ми е спасявал многократно телефоните от повреди при падане.

За естетите телефонът може да изглежда грозен в такъв калъф, но за мен това е задължителен аксесоар, като предпазния филтър на обектива.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 15:00

Аз пък си нося телефона гол, но в кожен калъф като за очила.
Удобен и пази при падане.

..и Отново проблеми за Samsung, тоя път с 3nm процес


http://images.vfl.ru/ii/1633607956/13732220/36160094_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-10-21 15:29

Владо, какви задължения, какви 5лв. Купуваш скъпа електроника, облицована в стъкло. Като си строшиш вазата при скандал с жената, едва ли очакваш производителя да ти я смени. Или се държите отговорно, или ги опаковате в грозни калъфи, или си берете гайлето.
Защита не ползвам и за 12+ години нямам нито надраскан нито счупен телефон, просто щото имам глава на раменете...
Ако трябваше безплатно да сменят екрани на изпускани телефони, сите производители дружно щяха да са фалирали след втория си пуснат на пазара модел.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   07-10-21 15:57

"Или се държите отговорно, или ги опаковате в грозни калъфи, или си берете гайлето."

Всъщност предпазването за повечето хора е точно с цел "да не берем гайлето" (т.е., да нямаме излишни грижи) [smile]

В градски условия е ясно - внимаваш.

Но ако прекарваш дълго време край/в морето, планината, когато майсториш и се блъскаш, на първо място внимаваш флексът да не те повреди, а не дали телефонът ще падне от джоба ти или ще се надраска в пясъка.

Различни хора, различно използване на скъпия консуматив "телефон". Това разнообразие сред клиентите само радва производителите (т.е., китайците и корейците), дори тези, които произвеждат лъскавите пластмасови аксесоари за телефоните.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 16:16

При цени от 2к за телефон, надали е разумно точно с такъв да правиш покриви, катериш планини и караш ски. Има телефони за работа по 100лв парчето, а има и телефони за офиси, вкъщи и най-вече ФФ за по хиляди левове )))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   07-10-21 16:35

"най-вече ФФ за по хиляди левове ))) "
[smilie24] [smile]

Аз ползвам само телефони с цена практически 0 лева (рециклирам старите айфони на дъщеря ми и жена ми), но счупването на телефон дори и за 1 лев означава да останеш без телефон за ден, два и повече.

Е, това не е толкова жестоко неудобство като срива на Фейсбук и Инстаграм [smile], но си е излишна грижа, която с голяма вероятност може да избегнеш с аксесоар за 20-тина долара.

А тези FF не са ли вече сравними по цена със скъпите телефони?

Ако не е жена ми да ми се кара "Защо не вдигаш телефона?", не бих го носил постоянно, особено при ремонт на покрива (наистина ми предстои [smile], яките гларуси са направили доста пакости, как позна).



Публикацията е редактирана (07-10-21 16:39)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   07-10-21 17:25

petervassilev звучи сякаш един часовник с eSim е твоя вариант, щом не ползваш телефона много много :)

Иначе да ви подсетя ли коя марка предлага 1 безплатна смяна на екран в 11тата си серия? [smilie5]

Pixel 6 Pro е първия модел от серията, който изобщо ми хваща окото. Не понасям скучния стоков Андроид обаче и надали ще се навия...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: petervassilev   
Дата:   07-10-21 17:45

vga, смарт часовникът наистина е отлична идея [smilie24] за моя начин на използване на телефона. Има дори евтини водоустойчиви.

Едва сега проверих цените и функциите им, такъв ще ми свърши работа.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-21 18:00

Filp 3 изкърти S серията

Оказва се, че продажбите на сгъваемите телефони са надвишили тия на S серията. А флипа е отговорен за 70% от продажбите. Това е в Корея. Ще видим дали и по света е така.

Шаоми пък панически седнали да си оправят сгъваемото недоразумение, да заприлича на екзотичния и трудно продаваем фолд. Явно са се упътили към 5-то или 6-то място и вървят надолу. Епъл изкъртиха. Опоо изкъртиха, Виво изкъртиха, а шаоми предизвикват повдигане на вежди - женска тухла само за Китай е последния им телелфон. Май е по-добре да правят флип. Щото само моторола са конкурент, ама с пъти по-лоши спецификации и на двойна цена……

предполагам за това и новата S серия ще се забави. Просто хората не искат тухли. Явно формата на флипа е бъдещето.



Публикацията е редактирана (07-10-21 18:01)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-10-21 19:13

Ако флипа е бъдещето, оставам с надежди за ядрена война или катаклизъм, породен от глобалното затопляне, въпреки че и световната икономика ще свърши работа. 1500лв отгоре за 2 панти и пластмасов екран, на който му се вижда сгъвката и се драска от вятъра в косите ми, пък на всичкото отгоре силно неоптимизиран за квадратна употреба, с хардуер на телефон за 600лв ми изглежда доста тъжно бъдеше, предвидено за наивници с пари и такива с току изплатени кредити за апартамент, които просто искат да са модерни в своето безсмислие, подвластни на маркетинг и марки... Армагедон!



Публикацията е редактирана (07-10-21 19:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 20:08

vga:.."..Pixel 6 Pro е първия модел от серията, който изобщо ми хваща окото..."


Массивен лийк и снимки около Pixel 6 / Pro серията - ако не ти харесва чистия Андроид,
винаги може да поставиш страничен лаунчър.


http://images.vfl.ru/ii/1633626454/7d946994/36165504_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-21 20:35

стъклопласт я виж какво е флип3 и после прочети глупостите си, сам да се посмеееш.

флип 3 струва 1800 лева т.е. 1500 върви с абонамента и торбичка подаръци. Има процесор и памет сходни на новите шаоми издънки без грам поддръжка т.е. днес купуваш, утре фъргаш. Сходно има 120 херца екран. По-скъп е ама само с 500 лева. Екрана му е 21:9 или нещо подобно т.е. широк е малко повече от нормално. Доста е надежден. Добре изглежда. Има и външно екранче. Влиза в джобче. Лек е. Единствен косур му е батерията, която е по-малка заради пантата. Ама май е поносима т.е. изкарва работен ден. Две камери има. Не са чудо на чудесата ама не са и особено зле.....


По-смислен е от тухличка. освен ако искаш натокани камери



Публикацията е редактирана (07-10-21 20:36)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-10-21 20:47

Има ли смисъл да споря с тебе. Не. Рекламите са за хора като тебе...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-21 20:54

да за теб явно е писането на неадекватни глупости.

Te ти квадратен екран....



https://images.samsung.com/bg/smartphones/galaxy-z-flip3-5g/buy/02_Carousel/03-BasicColor/zflip3_car




Публикацията е редактирана (07-10-21 20:59)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-21 21:04

опааа цената с абонамент вече 1266 лева

я то стана по-скъпо да се прецакаш със среднокласно пластмасово китайче.....



Публикацията е редактирана (07-10-21 21:06)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-10-21 21:20

За план с по-добри условия плащам 50% по-малко. Туй дето не мога да си троша орехите с него, стана пак 1800 и след 2 години ще му вземеш 20лв, ако гънките на пластмасовия екран не са се олюпили(след една безплатна смяна).
Аз предпочитам да ползвам флагмани и да пробвам всички марки за не повече от 400лв за година(сметни ти колко даваш). Само малоумното сони ми обърка сметките, щото тех и нови не ги купуват.
Аз лично си ценя парите и държа да съм на гребена и да пробвам всичко ново, вместо да мрънкам по форумите и да плача като епълски фен, че китайците ми бъркат по дупките.
Толкова ли не израсна фенщината и твърдоглавието от алфа форума насам...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-21 21:41

Колко давам според теб? На три години 1800 лева т.е. 600 на година се връзва за най-скъпия Самсунг, дето имаше. Ако си бях взел малкия, ма пусто исках камера, щеше да е 1000 лева и щеше да дойде 330 на година.

Аз не продавам телефони. Имам за какво да си харча нервите.

Ако взема тоя флип за 1200 лева за 3 години са 400 кинта, нали? Не е лошо.

Моя съм се замислил дали на пролет да го сменя т.е. на две годинки. Ще видим. Като гледам Note 22 т.е. S22 Ultra ще се забави. А може и да няма някакви шукарии интересни за мен. Аз имам всичко, което искам и сега. 108МП един от най-големите сензори с много добър софтуер, 100мм теле. 13мм широк, 5G, огромна батерия, бърз процесор, 120 херца, lossless audio през Bluetooth, 40w заряд, безжичния заряд в две посоки. Съвместим е с всичко, което се сетиш. Редовно си закачам 2ТБ SSD към телефона например... може и на други телефони да работи, ама примерно на нексусите на Гугъл и на 1+ 3 не работеха подобни неща, щото нямало платени лицензи за NTFS или за господ знае какво. Друг пример lossless audio от пиксел ще видиш, ама сигурно някой друг път, кога платят такса за кодека...сега пускаш lossless и то го омаскарява преди да го прати на слушалките.... повечето китайски измислици ги нямат дори половината от тия неща. Кой ще ти плаща по 2-3 евро на всеки лиценз на всеки телефон. Майкрософт толкова искат за да има достъп до голямо SSD например. Тия с bluetooth и те пара искат, мое да е 50 цента... ама...

ПП Аз иначе Сони сега не бих взел. Те ще са платили лицензите ама поддръжка няма. Бих взел айфон или самсунг. Пиксел/Нексус евентуално бих загледал ама ще знам, че половината неща извън снимките просто няма да работят и ще ме нерви всеки ден. One Plus бих си взел ама пак със същите чувства - 50% от нещата ми няма да работят.......


ППП Проблем е, че А1 март месец ще ме карат да подпиша нов договор..... аз договор и без телефон мога да подпиша.... ще видим. Може пък да гледам сгоден абонамент. Нещо за 20-30 лева ама с 5G и много данни. Отървах промоцията за 36 лева неoграничен 5G - а това е наистина яко..... вече в почти цяла София май има. Сваляш с брутални скорости.



Публикацията е редактирана (07-10-21 22:23)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-10-21 07:40

Поредно Moto Edge 20 Pro ревю и снимки - телефона и камерата са чудесни за парите си [smilie24]
Но все пак не е Xperia by SONY [smilie5]


http://images.vfl.ru/ii/1633667952/1d3bf0d2/36168686.jpg




Публикацията е редактирана (08-10-21 07:40)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-10-21 07:51

....и малко печална БГ "политика" :

Народът обеднявал - че кога пък е бил богат ? [smilie18]

Ходим на работа но не взимаме "полагаемото", то и аз мога да ходя на "работа" на северния полюс или някоя китна полянка, това не значи че работя, произвеждам, създавам нещо и го продавам на правилното място, значи само че ходя на работа, разхождам се до "работата", отивам да видя как е хавата и т.н.
Има голяма разлика от "работа" до РАБОТА ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   08-10-21 10:24

гугъл ще пуска доста устройства освен пикселите

Фолд? Това дали ще е подобие на правоъгълен флип или квадратен фолд?

Часовник, термостат, таблет......
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-10-21 12:12

Страхотна "новина" и "подходящо" време са уцелили американците -
тамън пред зимно-разорителния сезон първата ми работа е да си взема три-четири Пиксел джаджи за хиляди левове и още толкова хиляди левове да дам за парно, дърва, газ, ток и хлебец.
Те сега човек да отвори нон-стоп диско-чалготека ще избие рибата и парата за десет години напред.
Какво да се прави - Промяна в "плана" [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   08-10-21 13:25

Държавата има таен резерв за бюджета: акцизите на алкохола. В кризисни времена консумацията нараства (за разлика от всичко друго). Няма страшно - ще поркаме и това ще финансира социални помощи, с които ще... поркаме и т.н. и т.н. [smilie5]

[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-10-21 13:36

Владо, погледнах "бюджета" до края на годината и много трудно в него ще се съберат хем S22 Ultra, хем и джаджите на Пиксел. Направо съм в "патова ситуация", предполагам не само аз ами и 99% от съфорумците тук.
Кое по-напред ще си "вземете" - S22U или Pixel 6 Pro + часовниците и "подаръците" ? [smilie18]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70  71  72 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.