Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  69  70  71 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-21 10:03

За Xperia има разни конкурси ако си фен иди и виж страниците им. Наскоро гледах нещо за travel фотография.

Сони правят такива неща. Дори ако си добър щракач, може да ти дадат рамо някак.

тази страница например


тук им е инстаграма и обявяват разни конкурси



Публикацията е редактирана (06-10-21 10:10)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 12:09

Откато станах "като нов" забелязвам леко отдръпване от темата.
Еми извинявам се, не всички може да сме баш нови [smilie5]

Предвиждам новата мода при телефоните - двойни 3D камери


http://images.vfl.ru/ii/1633511348/3c2d8d2e/36143902_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-21 12:52

^ Такава приставка май вече имаше за айФон? (Наред с разните телеконвертори, макро, филтри и призми...)

Колкото до отдръпване от темата - не е драма. Основните посетители (2ма писатели и 3ма читатели) сме си тук, другите винаги са били епизодични; сигурно и те поглеждат, но (а) или бързат да заредят с бензин, или (б) поглеждат, н не намират нещо 'като за тях'? Давай 'за всекиго по нещо' ако искаш да привличаш повече народ?
[beer]

П.с. И честита еКСпериа! Със Сони никога няма да сбъркаш, аз оставам доживотен фен дори след като няколко години не ги зачитам с притежаване на телефон...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 14:13

nyamago: "...Със Сони никога няма да сбъркаш..."

Благодаря Владо, радвам се че не сме се забравили и ти пожелавам
съвсем нов-новиничък в целофанче телефон в най-скоро време [beer]

Страхотна Xperia 1 II в ръце, много удобна чак не искаш да я пускаш. Като камери за взискателните потребители има RAW от всяка една камера, все може да се измъкне нещо повече отколкото в Стока.
Звук колонки е чудесен, малко по-добре от тези в S9 / S10 серия, които са си еталон. Малко по-тихо, но пък по качествено. Дисплейчето е перфектно като цветопредаване и бяло. Малко съжалявам че тоелефона е ъпдейтнат до Android 11 впредвид неочакваните проблеми и трудности с файловата система. 4000mAh батерия държи чудесно, телефона не грее, засега всичко е ток и жица, само здраве да има ))
До звук жични слушалки още не съм стигнал, ще ги пробвам довечера.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-21 14:47

Снимките, както добре знаеш (и си имал предвид при пускане на темата), са по-важни за нас тук отколкото игрите и загряването на процесора. Снимай повече и показвай! [smilie24]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-21 15:41

Panasonic имаха подбен обектив в ерата на 3д. Ама сега е модерно сред производителите пак, ама е VR. Пак е мижи да те лажа. Пак трябва да си сложиш очила, но сега без телевизор и на 10-торна цена.

Тоямобектив е тотална глупост. Дори на R5 едвам ще добутва до меко 4K което не стига за VR. Както преди години мекото 2К на Панасоник не стигаше за 3д телевизор.

Сони имаха интересна имплементация за снимки със панорама и после камерата прави 3д модел от многото кадри. Ама не става за видео. Обаче за единични кадри къртеше панасоника.

Аз чак 2015 или 2016 си взех 3д телевизор да си гледам снимките от 2010. Таман се научих да ги правя и Сони махнаха 3д екстрата от камерите, щото явно само аз я ползвах



Публикацията е редактирана (06-10-21 15:44)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-21 16:10

Това, че едно нещо е технически възможно да се направи, не значи, че населението има крещяща нужда от него. Честа грешка на продуктови стратези и маркетинг отдели, водени от инженери [smilie8]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 16:50

При смартфоните отпреди десет години имаше концепцията с две камери, 3D снимки и "3D" дисплей с два слоя.

HTC Evo 3D, след тях имаше и някакъв LG телефон с подобна технология.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 19:56

Намерих решение на оформлението - с един клик мога да си сменям иконките
от кръгли на квадратни и обратно. А Вие можете ли ? [smile]






Публикацията е редактирана (06-10-21 19:57)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: uri64   
Дата:   06-10-21 20:35

...с един клик мога да си сменям иконките
от кръгли на квадратни и обратно....

Браво чуек, това е разтърсващо направо...апогей на апотеоза...както бил казал (уж) първият човек, стъпил на Луната - „Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството" [smilie5]
[beer]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   06-10-21 20:56

Юри "един малък клик" ....

Това със стъпките е някак първобитно и пропуска ролята на технологиите

Ти и го изкара, че на тоя луна още Александър Македонски е ходил. Не пренасяй македонския фолклор в сериозна дискусия



Публикацията е редактирана (06-10-21 20:57)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 21:06

Юри, така може да говори човек никога не ползвал чист Андроид или Xperia ))
В случая много трудно се сменя оформление икони, по определение те са само кръги и не се сменят на квадратни с тема или Icon pack. Може само през компа с ADB Shell команди или по-добрия вариант CPL лаунчер. Проблема на Стоковите кръгли иконки се вижда ясно - по най-грозния начин пъха квадратните иконки в кръгчета, да им имам и програмистите на Гугъл, сигурно от години са на половин заплати и карат "стари" двугодишни Бендлита.

Стигнах най-сетне и до музиката - SONY N1 [smilie24]
Доста по-добре от S9/S10, които никак не са зле.
По-добро разделение на каналите, много добър премерен бас, без да е прекален, високите не режат гадно слуха, еквалсйзера не дави и прецаква звука дори с всичките плъзгачи догоре.

Тук почва малко да ми се вижда странна идеята @stukloplast да смени бижу Експерията за нещо китайско, явно освен "проблема" с фокуса има и нещо друго, което се премълчава ? [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   06-10-21 21:27

Ми като почнем от възможностите на мотото за персонализиране на чистия андроид(с които ти си се борил), минем през фокуса на камерата, това че е почти невъзможно да закачиш сонито на статив заради пречещите копчета, включително този за снимане, който само води до допълнително размазване, защото няма алтернатива в про приложението за снимане, а при натискане телефона мърда, ежедневната нужда от прахосмукачка заради бездънните ями на говорителите, безнадеждното качество на сензорите, дори при употреба на роу, статив и ръчен фокус, и скипнем до малкия екран дето не става и за браузване, моторолата за по-малко пари + възможностите на десктоп мода, и забравих за какво говоря ... [smilie21]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   06-10-21 21:31

Абе Сашо - мАни въпросите към други потребители защо са го хвърлили: ти давай твоя личен и от-първа-ръка опит! И давай снимки с камерите, не иконки и н'амк'во си!
[shtrak]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 21:57

БГ ревю на Moto Edge 20 Pro камерите и софта действително са добре, но.......иконките Кръгли [smilie18]

@stukloplast може ли да станат квадратни от настройките или не ? ))

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: uri64   
Дата:   06-10-21 22:25

Моите икони на 4 годишния Самсуняк са си квадратни, със заоблени ъгли, ама грам не ме брига дали са такива, кръгли или примерно ромбовидни.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 22:35

А би трябвало, ако си дал примерно от 2.5к за телефона [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   06-10-21 22:39

@Sassho - мога го това на китаеца ми - просто спирам UI-то им хо иконите стават кръгли [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-10-21 22:57

При мен пък става за секунда, даже вече не ми е кеф ))

Обаче купища системни програми свързани с файловата система на Andoid 11 не бачкат. Какво ли ще работи с Android 12 не знам, нищо чудно само....iOS приложения )))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-10-21 00:04

A horse went into the river

Samsung S21 FE излиза Януари вместо S22

S22 серията отива в небитието, да обмисли, какви калъфи ще ползват. Явно са чели на Сашо постовете, засрамили са се от селския си дизайн и сега мислят отново.

Дето се вика - казах ли Ви аз [smilie24] [smilie18] [smilie18]

Ще излязат съвсем различни телефони за S22.

Аз бих заложил на нещо подобно на Епъл т.е. 4 броя

S22, S22 с яки камери, Note 22 и може би S22 Mini

S22 и евентуалния мини ще са си среден клас телефони като FE серията т.е. Пластмаса с хубав чипсет и камери подобни на сегашния S21

Подозирам че плюса ще му теглят ножа. Без друго никой не го купува. Ултрата видяхме, че я чукна сатъра вече

ПП официално вече няма обновявания за Note 8. Страхотна машина е. Жалко е, че софтуерните обновявания спират далеч преди хардуера да се предаде, заради пуста алчност.



Публикацията е редактирана (07-10-21 00:17)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 06:11

Добро утро.
Знаех си аз че тази година ще ни е последна грижа какъв ли Самсунг да вземем -
дали S22U за 3к, дали Note 22 за 3.5к, ей го на и аз по цели нощи сънувчам кошмари и не мога да избера.
Добре че Самсунг решиха вместо нас - като няма Галактики, взимайте Експерии [smilie5]
Почва да ми мирише на LG, Зимата иде и волно / неволно всички ще минем на горещ.....Чаййоми,
които няма да пропуснат да запълнят нишата със самобитни "флагмани", субфлагмани, Редмита и Покофони.
RIP Samsung Mobile.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-10-21 06:16

Мотото си има собствено приложение с което можеш да сменяш най различни форми на иконите, цветове, шорткъти и т.н. шукарии...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 07:53

Лъснаха цените на Пикселите за Европа - много приятни и пореден пирон в кОвчега на Samsung))


http://images.vfl.ru/ii/1633582380/bfda9e89/36153341_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   07-10-21 09:57

@Sassho честита нова играчка, със здраве да се забавляваш с нея!
И аз съм фен на експериите от едно време, имах две или три, много кефеше интерфейса. (Все още не съм виждал по-добър уиджет от техния за времето, дано още го има.)

Тая снимка от Сатурн за пиксела е доста интересна, щото навсякъде досега се говореше за 12GB RAM, а тука пише друго и аз съм по-склонен на него да вярвам.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-10-21 10:20

@bobyn благодаря [beer]

Бих ти пожелал Pixel 6 Pro, но след като се запознах с новите SONY, ти пожелавам новичка Експерия. След нея всеки друг телефон е нещо като недодялан, музеен експонат ))

Пикселите тръгват в Германия с хубав и скъп бонус подарък, който после ще отпадне. Така че ще има основание да се вземе в първата седмица след 27 октомври
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  69  70  71 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.