Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130  131  132 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 18:34

2022 затвърждава ужасната си репутация. Майкрософт купуват Активижън и Близард. Вярно е, че тия яко са го закъсали. Ама се оформят някакви гигантски монополи в игрите. Това не е никак хубаво за нас като клиенти. Ще поскъпват, ще ни цакат. А без конкуренция и качество няма.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 19:19

Излизат разни тестове и сравнения на новия процесор. Май всъщност стари тестове, които сега пак ни показват

Сравнение със снап 8 gen 1

някакъв тест за GPU,който не е ясно какво показва

Има и antutu и geekbench за CPU. Май е юалко по-бавен от снапа.....ама пак не е ясно какво е тествано....

Тепърва ще видим



Публикацията е редактирана (18-01-22 19:20)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-01-22 19:22

Чудесна новина, стига MS да не закрият студиите.

Изкарах Омикрона за 12 дена, без лекарства и доктори. 90% мина в сън, свалих 6кг, загуба на обоняние на 5-тия ден, но това противно на логиката е признак на възстановяване, температура се появи в последните 10 и 11 ден и това си беше. Тежко се кара все пак, силен е КоВида и далеч не е "като грип". Ваксината не защитава, но ще помогне да го изкарате като грип за 4-5 дена. Ако имате хронично заболяване Сериозно сте го загазили, КоВида не прощава и по-добре питайте за подходяща ваксина.
Добрата новина че Омикрон не засяга дробовете Ако са Здрави.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-22 19:29

^ Никой не разбра - щом можеше да четеш световните източници и да споделяш тук, значи хич не е тежко и това е обнадеждаващо за всички. Жив и здрав!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 19:35

Браво, че си го минал. Бързо възстановяване пожелавам. Неприятна работа е много.

за S22 ултра знаем вече почти всичко, освен колко ще пече. Цената ще е 2600-2700 без планове.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   18-01-22 19:49

nyamago: "..значи хич не е тежко..."

Здрав бях като бик без никакви заболявания и си беше Много Тежко. Това е гадното на КоВида че адски бавно се развива, организма не усеща, а когато усети и реагира с температура е вече твърде късно.
Младостта е Огромно предимство, хората над 50 са в много рисково положение и по-добре да не изпитват късмета, такъв няма да има. КоВид се смее винаги последен.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: k7   
Дата:   18-01-22 20:00

Искам да видя S22 ultra, дали и kолко ще е по-добър от настоящият ми S21 ultra.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 20:25

Всички фонове за S22



Публикацията е редактирана (18-01-22 20:25)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-22 20:46

Това нещо дали би било полезно за хората с повече играчки?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 21:01

Интересно е. Аз имам подобно ама няма място за диск вътре. Има бързи thunderbolt за външни дискове.

Има голям проблем обаче. На моя Мак поне ако вържа диск и 2 монитора на един порт системата не е стабилна. Епъл всъщност са си го написали на сайта. На един порт на лаптопа може до 1 4к монитор да окекерчиш.

Та сега ХД монитора отива през тая кутия. Другия монитор и диска ги закарвам директно.

Друг проблем е, че диска трябва внимателно да го разкачаш. Да затвориш приложенията. Да го Eject-неш.

Та всъщност не мисля, че това устройство е добра идея.



Публикацията е редактирана (18-01-22 21:03)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-22 21:56

Много зависи за какво и как ще го използваш. Ако например сложа едно такова дърво (да, дизайна е дървен) в офиса, съвсем спокойно мога да навържа периферията за него (монитори, принтери, мишоши, клавиатури...), а на ссд-то да инсталирам чиста система. След това като отида в офиса, закачам мъника и става директна работна станция, работеща изцяло през док-а, без да се омешват личната ОС с работната, както и няма да си пържа вградения ссд [smilie18]

Цената е приятна, но нещо проекта не ми хваща окото. Само като видя "Swappable SSD" - не знам :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-22 22:05

Аз мисля, че 'swappable SSD' е употребено по-скоро за 'upgradeable' или рядка смяна (примерно за ровене в стари архиви), а не за ежедневно иди-ми-дойдо-ми слагане и вадене на дискове. Един голям диск може да си стои там с месеци и само при нужда да се сменя с нещо за определена цел? (Подобно на начина, по който сега ползваме външните дискове и големи флашки към лаптопите си, аз поне).
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-22 22:11

Това е ясно, но като за начало в проекта дори няма опция да си вземеш док с предварително инсталирано ССД - по дефиниция се предполага, че ще е сменяемо :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-22 23:03

написа:

> ...в проекта дори няма опция да си вземеш док с предварително инсталирано ССД...

Аз пък ще го искам с предварително инсталиран монитор и активни HiFi говорители [smilie6] [smilie18]

Така се проектират и продават повечето докове, ракове, кутии и пр. - БЕЗ нищо предварително инсталирано, щото всеки ще иска различно и не е икономично да се поддържа на склад избор от безброй опции, а пък ограничаването до една 'дефолт' опция ще прогони голям брой клиенти, които искат друго.

И от потребителска гледна точка е по-изгодно да си подбереш по спецификации и цени окомплектовката, още повече че я поръчаш все от същия 'амазон' (Али Баба & Co.)

Конструкторите на дока и пропоненти в Кикстартър може да са изработили няколко прототипа, но със сигурност не смятат да ги произвеждат в гаража си в някой Бърмингам или Манчестър - ще ги запратят в оня приказен край, където без друго се произвежда всичко. Така И този док (и всевъзможни негови копия) бързо ще се появят по алибабата-та. Кеф ти док, кеф ти дискове - от едно и също място, за без пари.
[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   18-01-22 23:20

nyamago за твоя лаптоп не е ли проблем, когато му разкачиш диска?

взимаш ли го с теб понякога? Да кажем до кухнята да закусиш или нещо подобно .... мен ме притеснява, че е все пак мобилен компютър и така го закотвяш съвсем.

Можеш ли, да закачиш повече от един монитор на един порт на лаптопа и да работи добре? Щото епъл с малките букви - "You can connect a single display to each port.". Може и друго да пробваш то дори ще работи докато не спре... а в един момент забелязваш, че твърде често спира [smilie18] [smilie18]


Аз да ти кажа не виждам някаква брутална инновация спрямо CalDigit, Elgato, Belkin и подобните устройства.

Аз просто си взех Самсунг (дисковете им са добри също) Т7 външен диск. Мога да го вържа на моята кутия и ще работи.


За Ламерко - този клас устройства, не са особено красиви. Ама са функционални. Повечето са метални, щото като ги натовариш яко да шуртят данни и ток през тях загряват. Моето е една алуминиева кутия оребрена яко отвън. Ама няма вентилатор и съм доволен.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-22 23:39

hotsnail: всъщност повечето докове, които съм разглеждал, имат доста готин дизайн. И повечето от тия, които имат вградено ССД - определено не се водят лесно сменяеми (с други думи щеш не щеш - купуваш с ссд-то) - политика за висока добавена стойност. Естествено не става въпрос за кик-стартъпи, а цената им... да кажем, че като цяло не е особено приятна. Но въпреки това, този проект хваща окото главно заради цената си.

nyamago: масовката с ябълки или джамове няма достатъчно висока техническа култура, за да може да избере подходящо ссд и да го монтира правилно, колкото и упростено да са го направили. Разгледал и други стартъпи в Кик-а (дори участвах в един, но не събра таргета) - повечето включват опция с ссд-та по избор. Просто тук в случая ми направи впечатление, че няма такава опция, което е странно - както от гледната точка на клиент, така и от компанията на проекта.

Иначе има много забавни проекти, но е вредно да се рови човек там, че е зарибяващо. Вече не знам колко пари са отиши там, а също така вече година чакам един проект, който го забавиха има-няма 10-на пъти, но пък е зверски зарибяващ [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-01-22 08:32

Добро утро


..първи "официални" бенчове на злочестия Exynos 2200 го нареждат след Snap 8 Gen 1 и Dimensity 9000,

но това не значи че не е мощен. Само че не е чак толкова мощен.


http://images.vfl.ru/ii/1642573670/ea08f884/37606192_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   19-01-22 09:27

@Sassho пожелавам безпроблемно и безвъзвратно възстановяване от гадината!

И да се върнем към темата на темата:
Никой да не си купува нов телефон, докато не излязат Xiaomi MIX 5 and Vivo NEX 5 set to be the Best Camera Phones of 2022

"Both flagships will feature bigger sensors across all focal lengths, which means brighter photos and videos during low light whether you will be using the ultra-wide, normal, or telephoto lens to capture the scene."

Подробностите по-късно (през годината) от Сашо ;-)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-01-22 10:06

Боби оправих се вече и е голям кеф да наблюдаваш отблизо живота и бита на КоВид зомбитата [smilie18]

Много вероятно Vivo Nex 5 да е телефона с тeлескопичната камера показан by OPPO



Публикацията е редактирана (19-01-22 10:07)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-22 14:29

Oppo Find X5 ще ползва Dimensity 9000

Според слуховете това е най-харния чипсет тази година.

Екзиноса всъщност няма официални и дори надеждни тестове. Тия резултати дето дава Сашо са стари претоплени манджи, които гледахме на предните страници.

Тепърва ще видим, колко е голям резила. Предвид, че Самсунг не се хвалят май на лошо мирише.

Не е ясно на какви честоти ще работи процесора в реални телефони. Явно AMD може да извади впечатляващи резултати за графика. Ама вървят слухове, че пече яко т.е. на дали ще прави 110 к/с по-скоро 60-70. А на прототипа на който са тествали процесора честотите са яко свалени т.е. вероятно ще е 10-15% по-бърз докато е студен в реален телефон.

Демек тия тестове все едно ги няма.



Публикацията е редактирана (19-01-22 14:34)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-01-22 14:58

Киро CPU архитектурата навсякъде е една и съща by ARM. Някакви минимални разлики ще има в GPU графичната част, но и там всичко е изцицано на макс, та нещата опират до чий 4nm тех. процес е по-читав - този на TSMC или на Samsung. Имаше слух че Snap 8 Gen 1 ще видим и в изпълнение на TSMC и тогава директно може да се сравни с този от Самсунг и отдадат някакви предпочитания.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-22 18:16

ми дори и това е по-скоро лапни шаран работа. От технологията по- зависи цената т.е. количеството брак.

За Geekbench явно е от тестовете на дименситито и снапа, че малката разлика в честотата е причина за разлика в скоростта. Ядрата са абсолютно еднакви и на трите чипсета.

Dimensity на теста работи на малко по-висока честота.... ама ако това не е в реален телефон, може и да е тотална заблуда резултата. Ако медиатек са сложили голям радиатор, могат да качат честотата с 10-20% и няма да им дреме.....пък снапа да са го тествали в протоип на телефон или дори в моторолката... то знаем, че в Шаоми и Самсунг снапа ще е още по-бавен, защото ще го ограничат на 42 градуса.

За GPU и за AI нещата вероятно ще има разлики големи. Не са правени по един проект. Големи са разликите. Единствено АМД имат хардуерен ray tracing, AI upsclaing и други дивотии. Просто те идват от PC пазара, където в конкуренция с NVidia много неща направиха. Обаче АМД никога не са правили чипове за телефон, дето 5W се води висока консумация. В Лаптоп може да е 30-40W, а в конзолата или PC-то вероятно и 100W е ок.

Екзонса има на къде да се дъни много. ако яко тротва, щото смуче 15-20W примерно.....



Публикацията е редактирана (19-01-22 18:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-01-22 18:28

ZTE Шефа със Сензационни разкрития [smilie5]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-22 22:00

С expert RAW фотографите мятат обективите в йбей и ходят с телефона да дебнат леопарди, слонове и разни гургулици
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   19-01-22 23:02

> ZTE Шефа със Сензационни разкрития

Сигурно са по-скъпи, но Сони не са се стискали в избора на компоненти и са сложили в еКСпериите доста добри дълги лещи. Дали Цайс е 'само значка' няма значение, но си е от стъкло (на пластмаса не се слага Т* покритие) и дава приятно изненадващо оптично качество до 4х дължината. После в дигиталния обхват (особено към 10х) почва да си личи, че е телефон.

> С expert RAW фотографите мятат обективите в йбей и ходят с телефона да дебнат леопарди, слонове и разни гургулици...

С 5iii правя точно същото, само дето в махалата няма тигри и слонове, та снимам патици и кучето си. Даже UI интерфейсa на камерата досущ са изкопирали (не мога да твърдя кой - от кого, но Самсунг исторически са по-безсрамни в копирането, докато Сони гледат да са оригинални и различни)...
- - -

Но накратко: вече не липсват добри дълги обективи (което ми беше голяма болка в 3-4 поколения флагмани) - и не знам защо някой модел може да се нарича 'флагман' ако си няма оптически дълъг обектив? [smilie8]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130  131  132 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.