Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100  101  102 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 07:19

hotsnail: "..Някои от новите китайци май слагат големи сензори на селфи камерите. Ама Сони май не са се сетили още..."

Но са се сетили да направят гърба на телефона Огледален. Все пак тoва е SONY, навремето правеха най-яките касетофони.[smilie18]

Голямата резолюция на Селфи камерата не подобрява качеството, само увеличава размера на файла.
Толкова ли е трудно да пуснат Камерафон с еднакви сензори на всичките камери?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 08:36

Oppo Reno 7 серия се задава - Android смартфон в стил Айфон
Максималната Pro+ версия предлага мощна 50mp GN5 основна камера by Samsung, широка 64mp OV64B by OmniVision, 13mp S5K3M5 by Samsung Теле камера, 32mp IMX615 Селфи камера и не по-малко мощния Snap 888 процессор. Отличителна черта на серията е плоската като в Айфон метална рамка и тънкия 7.45мм корпус. Представянето е за другата седмица.






Публикацията е редактирана (22-11-21 10:38)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 14:23

Core i7-1195G7 в джоба [smilie7]


http://images.vfl.ru/ii/1637583525/901bf708/36788985_m.jpg



..но пък има и по-малък GPD Win 3, способен да пуска Crysis 3


http://images.vfl.ru/ii/1637583683/dc89c2c0/36789023_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 18:41

Добра вечер, макар че като гледам е само вечер ? [smilie5]
Явно ще си говоря сам, не ми е за сефте - рецидивист съм в монолозите [smilie18]

Случайно се натъкнах на покъртителен телефон, по-точно Лунофон.
След китайци, индийци и Тесли в Космоса, сега доживяхме и такова "чудо".

Представям Ви телефона на Е.Хъбъл, С.Хокинг и А.Айнщайн,

убийствения Infinix Zero X Pro създаден да улови Луната...и не само





Публикацията е редактирана (22-11-21 18:52)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   22-11-21 19:11

Замислях да се впия на проекта с GPD, но той е в Indiegogo, а там има доста неуредици за разлика от Kickstarter. Както и да е - добре че не съм се набутал с поредната ненужна играчка [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-21 19:53


https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/21/07/valve-steam-deck/-1200/gsmarena_001.jpg



Valve Steam Deck не е ли най-доброто в тая област. ама не могат да се оправят за сега с производството Не са единствените де.

За 400 долара има базова конзола. За 700 долара е сравнително напомпана.

Линуксче е с AMD.....

ама май прилично се справя с игрите.....

GSM Arena: Valve Steam Deck is a handheld gaming PC that runs SteamOS



https://fdn.gsmarena.com/imgroot/news/21/07/valve-steam-deck/-1200/gsmarena_006.jpg





Публикацията е редактирана (22-11-21 19:58)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 20:18

hotsnail:.."..Линуксче е с AMD..."

Кажи-речи с Андроид, само дето нито Андроида като Андроид, нито проца като проц [smilie18]
Отделно си обвързан със Steam, горните независими INTEL платформи са по-добри, поне за нашите условия.

lamerko: "...Замислях да се впия на проекта с GPD, но той е в Indiegogo..."

Една грижа по-малко ако не излезе, но да бъдем оптимисти.
Готини играчки, много добре се гейми на дивана - с ушите в телевизора, очите в конзолата ))


...и специално за Бошо ака stukloplast :


Moto Edge 20 Pro DxO Mаrk ревю - флагман с не съвсем флагманска камера [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-11-21 20:18)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   22-11-21 20:36

"...и специално за Бошо ака stukloplast"

Нали ви казах да не ме занимавате с жпег ревюта. Първо че ревютата са стволоч, второ в другата тема стана ясно защо от 808 нещата вървят надолу в жпег света, и трето, моторолата е световно известна, че не става за жпег снимки - взел съм я заради хардуера. Ако УШто не беше тотал щета, нямаше да имам забележки към телефона.
Това, че хардуера е добър, ама софта е с "инста" наклонности, не ме вълнува, аз си взимам каквото ми трябва от него, като си готвя сам жпега, без "да се занимавам излишно", а в рамките на по-малко от минута мога да пратя готова снимка и в Аляска...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 21:24

Не се сърди, помайтапих се с Мотото вдъхновен от неочакваното ревю [beer]

Няма телефон който сам да снима колкото и добра камера да има и от основно значение е ЗАУ-то, не телефона.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   22-11-21 22:33

Ревю на "лунофона" Infinix Zero X Pro
Като гледам снимките камерата слон от десет метра не може да заснеме, какво остава за Луна [smilie18]
Дизайна обаче хубаво са го пипнали.
Куриозното е че камерата може да прави 108mp снимки с размер 53мб [smilie10]


http://images.vfl.ru/ii/1637613114/29cb11fd/36795770_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-21 00:29

Всъщност може да си сложиш Windows или произволен Линукс и да играеш или правиш, каквото поискаш. Ама то хубавото е, да си вързан към Steam. Същото както искаш GamePass с XBox и PlayStation+, PlayStation Now с PlayStation……..

…и на тоя Линукс на Steam вървят всички тия игри, които ооо изненада НЕ ВЪРВЯТ на АНДРОИД въобще!


IGN - кратко ревю

DigitalFoundry - по-задълбочен анализ

1100 лева е големия и ще дойде към края на лятото. Първите бройки са за Февруари.

Почти ме нави да си взема един. Това че пуска PC игри от Steam е много добре. Е сега гледах.....Control за Андройд ммм няма......то май почти нищо няма, като оставим колко е неудобно на телефона. Ще мога да си пусна Death Stranding или Dark Souls. Сони май ще пуснат Bloodborne за PC и то горе долу тая игра обезсмисля всички други
........



Публикацията е редактирана (23-11-21 01:16)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-11-21 09:33

Добро утро, днес фоноклюките са интересни :

Компанията майка OPPO се отказва от сложните, криви перископи в дъщерните си подразделения или най-много да го има в баш флагмана на OPPO. Напълно оправдано впредвид никаквото качество и вероятно рядка употреба.



...първия свободен от Перископ смартфон -

OnePlus 10 Pro лови окото и изглежда многообещаващо със страшното лого на HASSELBLAD [smilie5]



Тизър на Honor 60 разкрива Мощна Дуал камера, въоръжена вероятно с митичните Течни лещи,

които някъде се загубиха малко преди да се появят ))



Oppo Reno 7 Pro+ крие Страшни тайни

Sony IMX709 RGBW сензор за Селфи камерата и разноцветна сигнализация около задния камера блок показана горе на тизъра ама кой да знае ))





Публикацията е редактирана (23-11-21 09:34)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   23-11-21 10:20

hotsnail, това със Steam-a е интересно. Определено ще му обърна внимание.
Иначе, има ли хора, които играят сериозно на телефонче?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-21 10:22

Хубави перископи имат в едно или две шаомита, може би един хуавей, някое друго Сони и един, два самсунга.... Технологията е скъпа и явно в топ телефони носи някакви ползи. Аз от S20 ultra съм сравнително доволен като оптично качество, ама няма RAW....

S21 Ultra е само с 10МП обикновено телефото и 10МП перископ.... това дори за 4К гледане на телевизор е малко.....малко....



Публикацията е редактирана (23-11-21 10:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-21 10:34

как решаваме проблемите със сигурността

WD вместо да си оправят софтуера прекратяват поддръжката.....

Това много ми напомни на Андроид. Вместо 5 или 7 години поддръжка на софтуера, просто режем клона на балъците дето са си дали парите.....

Тъпнята е, че може да си дал 1000 Евракис за някакъв RAID преди 2-3 годинки и сега ще издухаш супата мощно..... Е случайно заради дефект в софта си загубил 2-3 ТБ снимки... карай....



Публикацията е редактирана (23-11-21 10:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   23-11-21 10:48

"Това много ми напомни на Андроид. Вместо 5 или 7 години поддръжка на софтуера, просто режем клона на балъците дето са си дали парите....."

Киро пак се поизхвърли. Доскоро искаше 4 години, сега вече 7 :-). В тоя бизнес работиш мисля, ти/вие предлагате ли 7 години БЕЗПЛАТНА поддръжка на софтуера, даже 5?! Не мисля.

Ако всеки кара 5-7 години с един телефон, откъде кинти за развитие на нови продукти, че и на софтуера даже...?!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-11-21 11:05

hotsnail:..."Хубави перископи имат..." 

Хубавото не опира само в голия перископ, а в комбинацията хубав перископ + хубав сензор.
Такова нещо досега няма. По-прaктичната реализация е с два фиксирани Телеобектива, примерно 70mm и 105mm, без никакви пластмасови призми и подвижни елементи. Май така ще бъде в S22 Ultra, но пак сензорите ще са никакви.

Vlad HD ".... има ли хора, които играят сериозно на телефонче?..."
...идея си нямаш къв КЕФ е [smilie7]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-21 12:40

Бобин важно уточнение, аз не държа да е безплатна поддръжката. Просто да я има.

Всъщност смятам, че платена поддръжка е много по-добре. С кеф бих платил някакви кинти, за да имам последните функции на камера или телефона си.

ПП няма как да искаш някой да работи без пари. Ама примерно 50-тина лева на година



Публикацията е редактирана (23-11-21 13:01)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-21 12:44

Сашо подвижни елементи има във повечето камери дори да не са перископи. АФ е подвижен елемент. На S20 ултра има подвижни елементи в основната и телефото камерите.

Сензора на S20 ултра на перископа е много хубав. Същото важи за Note 20 ultra. Всъщност най-добрия хардуер май е на Note 20 ultra. Там добавиха малко към S20. Ultra. Кофти е, че основния сензор е старичък и няма HDR от един кадър

Само боклучавите широки камери без АФ както е S20 ultra нямат подвижни елементи. Това го оправиха на S21 ultra.

Хубаво е, че на евтините моторолки широките камери имат подвижни елементи



Публикацията е редактирана (23-11-21 12:46)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-11-21 13:14

hotsnail: "...Всъщност най-добрия хардуер май е на Note 20 ultra...."

Напълно съгласен и всичко му е OK с размерите на сензорите [smilie24]

Проблемите в Перископа са следствие на самия перископ / пречупващата призма, която си е чиста пластмаса и надали има поне просветляващо покритие, какво остава да беше от хубаво BAK 7 стъкло. Затова по-добрия вариант е без пластмасовата призма, само с кривите лупички [smilie5]

Започнаха епичните оди за Селфи камерата на Рено-то

Видео тизър





Публикацията е редактирана (23-11-21 13:32)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   23-11-21 14:41

Нямам какво да добавя за оптики и пиксели, но само да докладвам:

Слушалките дойдоха.[smile]

Мина малко време, защото има бюрокрация и не ги доставя продавачът на телефона, а самите Сони - но след 4 седмици (вместо обещани 3) вчера цъфнаха на вратата ми. Трябва да призная, че се зарадвах [smilie8]

"h.ear on 3" (a.k.a. WH-H910N) се оказват изненадващо добри за класата си, дори за музикант разглезен като мене от скъпи аудиофилски слушалки и професионални такива в звукозаписните студиа. Стават (дори!) за слушане на музика. Мога да дам на интересуващите се подробна оценка, но за тук с две думи: имат много равна честотна характеристика (при изключена електроника), почти като най-сериозни Hi-Fi слушалки. В режим 'за телефон' имат приятни умерени корекции, отлично шумоподтискане и са ергономично комфортни.

Признавам, че бяха (отчасти макар) фактор за избора на тая Xperia 5iii, предвид че цената им дълго беше над 200 лири - и не съжалявам за избора. Сега в Амазон вървят за 148, което си е пак сериозна отстъпка от цената на телефона. Ако бях получил отстъпката в кеш сигурно щях без да усетя да я изпия на бири. Сега си имам още едни слушалки, а ако ми се допият бири - винаги мога да ги шитна на иБей за кеш [smilie6] [smilie18]

[beer]



Публикацията е редактирана (23-11-21 14:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-11-21 15:21

Честито и Хубава Музика [beer]

Не е само до слушалките, самия телефон дава прекрасен звук на изхода. Това са "малките неща" които отличават SONY от Шарп или Самсунг примерно )))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-21 15:42

myamago Сони си разбират от слушалките. Аз се изръсих за WF-1000XM4. Страхотни са. Малко им вдигнах високите четоти, щото Сони според мен са прекалили с баса. Звука е страхотен. За разходка е трепач



Публикацията е редактирана (23-11-21 16:11)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   23-11-21 15:47

Моите от пиксела пък все още ги чакам... :-(

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   23-11-21 16:51

Breaking News :

Който няма възможност да си купи Айфон за 3-4к хилки,

може да си купи DogPhone за....кучета

Дотам ни докараха Епъл & etc... [smilie18]

Видео

...и "щастливката" [smilie5]

http://images.vfl.ru/ii/1637679029/f2db1471/36806584_m.jpg



 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100  101  102 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.