Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  138  139  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-22 01:16

Мда, А15 е избил рибата, жабите и каквото там има в гьола от това видео :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-02-22 08:20

S22 серия 360 градуса ренд

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-22 09:49

OnePlus 10 Ultra. Открийте 8-те разлики


https://nl.letsgodigital.org/uploads/2022/02/oneplus-10-hasselblad-zoom-camera-1024x676.jpg



Оппо май хейтеха перископа наскоро. Сега разбирам защо

И а лийкове и за Nord 2 и той изглежда интересно. Две и половина камери има. Двете изглеждат хубави и големи.



Публикацията е редактирана (06-02-22 09:50)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-02-22 11:05

OnePlus е собственост на OPPO, пък тоя 5х перископ неще оправи куците камери. По-добре някое Чаййоми 12 да се вземе.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-02-22 18:47

Omega 1 променя играта при двигателите с вътрешно горене

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   06-02-22 19:51

Темата принципно е за камерафони, ама докато инженерите и "учените" се чудят с какво и как да завъртят турбина, прогрес няма да има...
Концепцията е остаряла и трябва нова визия на темата задвижване и "производство" на ел.ен.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   06-02-22 21:09

При електромобилите акумулаторите са най-големия проблем и замърсител. Там трябва да се правят разработки и инновации които да заменят редките и скъпи метали използвани в днешните акумулатори.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-22 00:41

Наивната ми теория е, че политиците и лидерите ни търсят бързи и лесни за продаване решения. Батериите са такова лесно и бързо решение. Вярно материалите са проблем, рециклирането е предимно на теория ама електрическата кола взима съществуващи технологии. Всеки може да ги прави с достатъчно субсидии. Въпреки дефектите си са сравнително убедителни, продават се макар бавно и трудно за сега.

Има и други варианти ама те явно са по-трудни, бавни и не са толкова лесни за продаване на масовия потребител. Най-лесно е био горива. Дори срещу ток теоретично могат да синтезират сложни въглеродни молекули, които горят идеално в ДВГ. На нас не са ни проблем ДВГ, а използването на изкопаеми горива. Друго решение е да изберем З различна химическа реакция. Свързане на водород с кислород изглежда най-лесно и безобидно. Ама тия неща явно имат разни проблеми, които поне на мен ми изглежда са политически т.е в рамките на 4 годишен мандат е трудно да направиш видим напредък. Възможно е да се хлъзнеш встрани и да дебалансираш икономиката, както стана с биогоривата преди 20 години……

ПП КПД на ДВГ е проблем т.е. Максимално е около 40%. А като добавим и загубите при синтез на горивото нещата се усложняват и и сигурно тотално говорим за 10-15% КПД.



Публикацията е редактирана (07-02-22 00:44)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-22 01:13

Атом, майна, му е майката! [smilie6]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-22 01:20

И не просто 'атом', а за по-голямо КПД - антиматерия!

И кво сме се хванали за тия колела като някакви неандерталци? Баси архаичната технология... колела [smilie2] Трябва антигравитация за безконтактно плъзгане.

Антигравитация и антиматерия - това возило го бяхме измислили още в 4ти клас с приятелите ми. В 'Космос' бяхме чели за тия неща. Оставаше само учените да спрат да пишат формули и просто а вземат и да го направят. За кво им плащат тия заплати? Баси търтеите! [smilie22]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-02-22 05:57

"Атом, майна, му е майката! [smilie6]"

Това имах предвид. И атома на пара и айде в турбината.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-02-22 10:05

Лъскави, шарени фончета за белите туземци.
Историята се обърна като палачинка [smilie18]

Realme 9 Pro


http://images.vfl.ru/ii/1644220906/6a7e3d0a/37904033_m.jpg


http://images.vfl.ru/ii/1644220906/8ea0673a/37904034_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: asahi   
Дата:   07-02-22 11:37

Гогов заработи хонорарче. Аз пък разбрах, е IP68 не прогласено от IEC 60529, а било военен стандарт.

Мисирки, сър.

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   07-02-22 12:10

ОК, ама извратена версия на Андроид, няма Гугъл...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-22 12:39

няма и 5G, а това се усеща в центъра на София. 1GB/s е доста доста по-бързо от 50МБ/с. Хайде в софия не сме много хора и няма проблеми обикновено с натоварване на мрежата. Ама в по-населени части на света без 5G телефона става джобен калкулатор.....

Иначе хуавей явно са работили да напълнят галерията си с важни приложения като електронно банкиране.

Честно казано липсата на гугълските шпионски софтуери по подразбиране е хубаво нещо. Вече са много далеч от "don't be evil".



Публикацията е редактирана (07-02-22 12:40)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: mmjm   
Дата:   07-02-22 17:39

„Хайде в софия не сме много хора и няма проблеми обикновено с натоварване на мрежата. Ама в по-населени части на света без 5G телефона става джобен калкулатор.....“ Как са комуникирали до преди 2 години просто не знам?! [beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   07-02-22 18:31

Скандално :

S22 серия и най-вече Ултрата направени от някакви стари рибарски мрежи.
Ами "благодарим" Самсунг, пак добре че не са от рециклирана тоалетна хартия и битови отпадъци [smilie18]





Публикацията е редактирана (07-02-22 18:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   07-02-22 19:06

Мда, преставям си как служителите на Самсунг под строй обикалят плажовете в търсене с дневен таргет на изхвърлени от океана мрежи, за да могат да пуснат няколко милиона телефона в срок...

Да живее маркетинга и ние покрай него [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-22 19:39

Това за мрежите е вярно, но е представено от маркетинга по профански начин, та неуката публика може да си представи всякакви глупости.

Всъщност телефонни корпуси и чаркове (и всякакви технически детайли в други отрасли) НЕ СЕ правят директно от мрежи, защото стигнат ли до подмяна, мрежите са вече деградирали и полиамидът (наричан още 'найлон' - фирмено име на Дюпон) е частично разграден и негоден за термопластична преработка като шприцване или екструзия. В този негоден вид, обаче, той става за промишлена преработка до капролактам - основна суровина за производство на... полиамид. Така цикълът се затваря и производителите на машинни чаркове и телефонни кутии си купуват свеж суров полиамид, без да се интересуват дали капролактамът, от който е произведен идва от рециклирани мрежи, или от бензол (както обикновено се прави).

А мрежите за рециклиране не се събират от накъсани парченца из океана (това е безнадеждно), а се предават от риболовните компании на едро - почти в работен вид, но вече губещи здравина и трудни за поддържане.
- - -

Понеже стана модно да спасяваме планетата, всякакви маркетинг гении ми казват, че маратонките ми са от бутилки за Фанта, или дизайнерската ми скъпа фланелка е от стари кофи за смет. Рециклиране винаги е имало, но си е верига от процеси и никога не е от изделие - в изделие, а минава през няколко междинни материала, от които последният не се отличава от първичния.

[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   07-02-22 20:26

nyamago [smilie24]

Евала за подробното инфо!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   07-02-22 22:30

^ Занимавал съм се с такива въпроси в предишен живот - и буквално точно с полимери и рециклирането им. През 80-те години на миналия век! (Нищо ново под слънцето, още тогава се правеха тия неща).
- - -

А за атома и турбината - там е въпроса! (Ти пръв го каза). Докато мозъците на милиони учени и инженери са хипнотизирани във въртеливото движение (и в движението изобщо), няма да има пробив в производството и използването на енергия.

Затова вметнах 'анти'-фантазиите за антиматерия (вместо атом, по-яко е) и антигравитация: когато се овладее, за чий ти е въртеливо движение. И тогава колелото - това най-гениално изобретение на човечеството - ще замине където му е мястото: в палеонтологическия музей [smilie6]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-22 23:14

nyamago [smilie24]. А доколко реално се рециклират точно шишетата от фанта и подобни? Бях чел, че не могат да разделят 3те слоя и добавките и в крайна сметка или ги слгат в нещо ниско качествено (пълнеж в друг материал) или ги горят. Така ли е?

Иначе по един стар спор със Сашо. Закачих си контролера на плейстейшъна към андроид. Ооо чудо работи перфектно през Bluetooth (сигурно и през usb. Ама нямам подходящ кабел май). Всичко много готино, но се оказа, че най-готината игра е Dadish 2. Забавна е. Ама показва колко е безсмислено си мечтаеш за интересни игри на андроид. Fortnite и Call of Duty стават също де. Има и една с коли от тия известните. Горе долу до там. Dark Souls, Tomb Raider, Assassin's Creed или нещо интересно като Borizon, God of War, Uncharted или Last of Us забрави.

Някой нареди ли се на опашка за Steamdeck? Те дори си преведоха сайта на български и най-евтиния е по-евтин от среден клас шаоми. Аз се записах оня ден. Ама дали ще ми дойде ред тая година, не знам. Много късно се записах.


днес пък почнаха ревютата на стиймдека. Интересното е, че това е същото AMD GPU, което ще видим в сряда в новите Самсунзи.



Публикацията е редактирана (08-02-22 00:43)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-02-22 08:33

Добро утро и успешен ден [beer]

Киро на таблет ли играеш ? Мобилните игри са най-удобни на дивана и с телефон в ръце инак ако ще седиш по-добре да седиш срещу мощно Intel / Nvidia базирано PC. Много е важно при Мобилния Гейминг управлението да се извършва с пъргавите Показалци, не с дебелите и дървени палци. Като игри за Андроид мога да препoръчам

RTCW
DOOM 3 / Resurrection of Evil
Half-Life 2 / Ep1 / Ep2
Serious Sam TFE / SSE
NOVA 3
Modern Combat 3 и 4
Brothers in Arms 3
The Conduit
The Walking Dead поредицата от три части
Syberia 2 и 3
The Adventures of TinTin
Repubique

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   08-02-22 08:47

S22 Ultra и S22 на живо в офиса на руски оператор
Рамките са перфектно тънки.
Утре 9-февруари ще ги представят официално на Samsung Unpacked







Публикацията е редактирана (08-02-22 08:50)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   08-02-22 08:59

Тия заоблени ъгли на калъп сапун като ги видя и ми се драйфа, с извинение...
Не можаха ли да го направят като големия?!

 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  138  139  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.