Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 11:35

Ще гледаме още ревюта.... ама от тия примери не съм оптимист.


Между другото излезе новото Сони 1 iii а с него и 5 iii и 10 iii. Има теле зум обектив със 70 и 105мм освен 16мм широка и 24мм нормална камера.

Sony XPeria 1 iii

Engadget

Интересно е, да го видим

Бая са се постарали във всички посоки. Гейминг неща са добавили. 3Д звук са добавили, нали е модерно. Има си 3.5 мм жак.... абе става доста по-интересен от повтарящите се безлични телефони на шаоми, самсунг, хуйвей, оппо и т.н. дето няма грам разлика вече между тях.....единствено е, че самсунга няма чипове и софтуер дарени от китайската армия.....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 11:46

поне са си написали спецификациите грамотно

Спецификации

Три камери

1. Основна 24мм, 12МП, ф/1.7, 1/1.7" сензор Exmor RS
2. Широка 16мм, 12МП, ф/2.2, 1/2.5"
3. Телефото 70мм и 105мм, 12МП, ф/2.5 и ф/2.8, 1/2.5"
4, предна около 24мм май?, 8МП, ф/2, 1/4"

Май са мънички сензорите. Иначе куп шукарии дето ги няма китайските и корейските наивни напъни.

Интересното е, че започнаха да правят неща за връзка с камерите. Може да се ползва за екран на ZV1 през USB. Дали ще пуснат фърмуер и за алфите.....


OIS е наличен за камери 24 мм, 70 мм и 105 мм.

За видое май само SteadyShot™ с Intelligent Active Mode (стабилизация по 5 оси) е наличен с Photography Pro за камера 16 мм.

Има микро СД карта!!! (на с21 ултра я махнаха и за мен това е почти като да не става... предвид, че продават 128ГБ версия предимно в БГ)

Bluetooth® 5.2

Другите неща не са особено впечатляващи май... усб 3.1 поколение 1 т.е. не особено бързо. Има USB PD и безжично зареждане...най-сетне. 256гб а не 128гб .....

Hi-Resolution аудио, безжично High-Resolution аудио (LDAC) - колко е истинско? работело само с определени модели слушалки.....


4K HDR OLED със 120 Hz, 10 битов и уж с точни цветове.....DCI-P3 100%, ITU-R BT.2020 (REC.2020) 100%



Публикацията е редактирана (14-04-21 13:26)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 12:28

@hotsnail >>>>>>>>>>>Интересно е, да го видим...<<<<<<<<<<<

Пет Експерии съм имал и петте пълни боклуци откъм камера.....и не само. Абсолютно никакъв прогресс от времето на Sony Ericsson насам. Самата им трагично крива пластмасова оптика не дава никакъв шанс за читаво изображение, за фейковото T-Star Zeiss покритие / просветление няма да коментирам - чиста реклама, всичко това омазано от омазаната им постобработка и шумоподтискане.

Харесвам дизайна им, пропорциите, размера, но камерите са абсолютно отчайващи и криви. Дори RAW е безпомощен да оправи нещо след като оптиката не предава изображението правилно. Виж в нета семпли от Xperia 1 MkII и ще рабереш какво ще се случи в MkIII въпреки прекрасния 64mp сензор.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   14-04-21 12:32

За какъв 64 МП сензор говориш?

Иначе новите Сонита са супер яки, евала!
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 12:40

@vga - ШОКИРАН съм.
Такива бяха последните слухове за 64mp сензор на Основната камера.
Сега погледнах ревютата - всичко е по старому с умрелия 12mp сензор. Тоест единствено е добавен мъртво родения крив Перископ. Бях се запалил за Xperia 1 MkII като телефон за работа и в джоба, ама си казах да почакам уж 64mp МкIII. Още по-добре, направо ще взема вече "старата" МkII за 600-700лв, че и читавия Snap 865 [smilie7]

Камара ревюта от тюба

https://www.youtube.com/watch?v=XexwNQ0S6hU
https://www.youtube.com/watch?v=yhu0-OjZqk0
https://www.youtube.com/watch?v=qe1Uxqq11Po
https://www.youtube.com/watch?v=-iDBnHOJq6w
https://www.youtube.com/watch?v=z6YWLieclaI



Публикацията е редактирана (14-04-21 12:47)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 12:51

Хахах то тоя телефон го няма, а менте ревю има хахха

Сравнен с айфон и шаоми......боже глупости......ама ако вярвам на това авторитетно ревю, което най-вероятно ползва други телефони, експерията сериозно отвява китайската бракма.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-04-21 13:01

То така или иначе тия 64мп по принцип са си 12мп - нищо грешно няма [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 13:11

>>>>>тия 64мп по принцип са си 12мп<<<<<<<<<

Всичко над 12mp е над 12mp и е по-добре [smilie3]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   14-04-21 13:16

Очаквах да са вярно 3х64 или 3х108мп, на да се почувствам преебан че взех 5 ii, ама Сони явно ползват епълско ноу хау при развойната дейност на телефоните....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 13:20

stukloplast единствения смисъл над 12МП е ако имаш много голям контрол на quad или nona pixel .... демек да може да правиш няколко експозиции с един кадър. Това го нямаш през андроид. Демек за снимки извън сток приложението полза нулева. Самсунгсктото приложение ползва нона пиксела ама GCAm, Глайнян и събратята му не могат да контролират сензора на това ниво.....

Самсунг примерно ползват nona pixel-а за да увеличат динамичния обхват на видеото. Ама там всеки от 9-те точки е с различна експозиция и така хем небето ти е хубаво и синьо, хем сенките не са черни.

Ако гониш качествен РОУ 12МП е разумната опция.

Аз малко се чудя дали ми трябва РОУ въобще.... ама ти явно му се радваш.


ПП А представи си каква смешка си купуваш със Шаоми, щом ГКама прави по-хубави снимки от сток приложението им. Те не използват въобще възможностите на сензора .......



Публикацията е редактирана (14-04-21 13:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 13:31

lamerko написа:

> То така или иначе тия 64мп по
> принцип са си 12мп - нищо грешно
> няма [smilie18]


64мп са 16

108 и 48 са 12....

quad pixel, nona pixel...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-04-21 13:37

При мен 108 са 27. Както и да е - идеята е, че реално тези гръмки мегапиксели всъщност не са това, което ги изкарва маркетинга. Не че 27мп са малко, но при мен селфито например от 20 --> 5, което вече се иде малко.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   14-04-21 13:49

То това е смисъла на многото пиксели - от 4 или 9, правиш един голем с цялото инфо вътре. Всяко нестоково приложение може да ползва сензора както си иска, ако камера2апи е позволено и приложението става за нещо, ама не обичате да четете.
Плюса на многото пиксели е бокето.
Вервай ми, 12мп изображение от 108мп сензор е към 9 пъти по-добро от 12мп изображение от 12мп сензор.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-04-21 13:54

Грешка - всяко нестоково приложение може да използва САМО базовата резолюция, а не разширената. А качеството зависи от големината на пиксела, съответно и на сензора. Ако тези 12МП бяха на сензор със същата големина като на 108-цата, качеството щеше да бъде с една идея по-добро. Това е така, понеже събпикселите имат разделител, който губи до 30% ефективна площ. Това за бокето ще го пропусна, все едно не съм го прочел.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 14:34

https://developer.android.com/reference/android/hardware/camera2/package-summary



ето глупав съм не го разбирам тоя андройд. Кажи ми, моля ти се, къде има функция за управление на nona pixel сензора. Искам да направя HDR подобен на този дето прави самсунг т.е. примерно 4 от 9-те пиксела да са отместени с 2 стопа т.е. по-къса експозиция да кажем от другите 5 пиксела.....

Айде обясни ми като на идиот как да го направя с camera 2

Имам и телефон и довечера ще седна да го напиша......само ми обясни моля.....

само ми покажи къде точно е описана тая функция в тъпото недомислено camera 2 api......

Докато ми обясняваш, ми кажи и РОУ как да си направя от дългата камера .... щото ъъъ пръцки ... телефото камерата няма РОУ през camera 2........(да не ти казвам че на 20-ката дори телефото камера няма през Camera 2)


ПП Ламерко добре ти го е обяснил. Ако няма HDR нямаш грам полза от тоя quad или nona pixel..... 12MP сензор ще е видимо по-добре!



Публикацията е редактирана (14-04-21 14:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 15:41

@stukloplast
>>> 12мп изображение от 108мп сензор е към 9 пъти по-добро от 12мп изображение от 12мп сензор<<<<<


108mp са реални 108mp при ярка светлина.
Отслабне ли стават на 12mp, но пък влиза в работа големия размер на сенсора с което пак печели пред 12mp сензора в Експериите заради размерa. Но не съм убеден че стандартни 12mp в 1/1.33" сензор ще са по-зле от 108mp в 1/1.33", дори напротив



Публикацията е редактирана (14-04-21 15:55)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 16:25

Ще ми се с телефон да може да се снима като с истинска фото-камера.
По всяко време на денонощието и Lightmap осветление (настройка висока графика в игрите).
Улавям се че 99% от снимките ми са при ярка светлина и мязат на анимации,
нещо като на средни Vertex геймърски настройки [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-04-21 16:32

Те вече Red бият [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   14-04-21 17:59

Пред блока с пенсиите не споря - загуба на време и нерви.
Предпочитам [shtrak] + [smilie21]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 18:19

Не спорим. Помолих за съвет. Как да управлявам с Camera 2 API nona pixel и как да ползвам телефотото или 108МП?

Има ли как?

Ако няма да не спорим за глупости. Аз няколко часа го рових една събота преди около година и не открих начин

Сонито дето си взел е най-добре ако ще снимаш РОУ и с разни твои настройки. Поне докато Шаоми или Самсунг направят Pro RAW като Apple. Може пък Гугъл да направят Camera 3



Публикацията е редактирана (14-04-21 18:22)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   14-04-21 19:07

Добре. Според ламерко, ако снимам директно през лайтруум със 108мп сензора, 27мпикселовия роу не е направен от съешени по 4 пиксела всеки, така ли? Инфото идва от по 1 от група от 4 пиксела? И инфото от останалите 3 отива в кофата? Или искате 108мп роу, който при ресайзването на 27 да си мислите, че стане по-добре?
За роу от теле ти трябва камера2апи за съответния сензор. Камера2апи само ти отваря затворени от производителя врати. На първия шаоми телефон с гугъл уан ос трябваше да правя модификации в buildprop-a, за да мога да снимам роу въобще - телефона го може, ама производителя ти е отрезал достъпа...
Та за самсуняка си разрешаваш в build.prop camera 2 api за телето, ако има как, качваш си програмка, която ти поддържа сите камери и пуцаш на воля в роу. Подозирам, че само с гкам ще стане, щото на никой не му се занимава със самсунг.



Публикацията е редактирана (14-04-21 19:17)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 19:09

@lamerko>>>>>>>Те вече Red бият<<<<<<<<<

Какво ли не правят мишките за пари [smilie18]

Всъщност който държи да снима с Камерафон не е задължително да потъва с хиляди левове,
може да си вземе чудните Nokia 808 PV, Lumia 1020 / 1050 за без пари.

48mp камерa в бъдещия Iphone 14, за размер на сензора нито дума.



Публикацията е редактирана (14-04-21 20:32)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-04-21 21:23

Силата на айфона и Самсунг не е сензора.

Силата е, че правят достатъчно хубави снимки.

Хуйвейбинките бяха на път да изравнят нещата с P30...ама едно китайската им душица се възгордя и после Тръмп им завря лимонка в гащите.....та P40 провал а P50 се очертава смях.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-04-21 21:40

Не бих казал че снимките by Айфон и by ЦамцунК са някъв еталон, но всеки си има разбирания и обичаи за качество )))

Сега се присетих за днешното представяне на Xperia MkIII, Теле камерата също би трябвало да подържа RAW ? Ако е така, то Перископа вече става годен за снимки и ......Портрети, така ли е ?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   14-04-21 21:49

stukloplast: продължаваш с глупостите си. Никъде не съм твърдял, че от 108-те МП на матрицата през C2A вадя КРОП 100% към 27МП. Това, което твърдя, е че C2A НЕ МОЖЕ да управлява конфигурацията на сензора и съответно работи САМО с базовата резолюция. Тоест комбинирани пиксели, както Самсунг са го задали. С други думи Lightroom ще види моя сензор като 27МП и по НИКАКЪВ НАЧИН няма да може да го накараш да снима на разширената конфигурация от 108МП. Както и всички останали НЕстокови прложения, имплементиращи C2A. Също така ламерко твърди, че ако сензора беше 12МП, а не 108 (варианта за телефоните Самсунг) с важното уточнение - сензора да бъде със същата площ, че снимките наистина биха били по-добри, от колкото направени на 108 и ресайзнати до 12. Също така ламерко е уточнил и ЗАЩО това е така - въпросните 12МП биха получили повече светлина. С други думи - инфромацията при чист 12МП сензор с идентична големина ще събере повече информация. Същото е и при варианта с Xiaomi, където базовата конфигурация на 108 мегапиксовия сензор не е 12, а 27 (1:4 при 1:9 за Галаксито). Накратко: аз имам на хартия 108 мегапикселов сензор, от който НЕ мога да извадя 108 мегапикселова снимка. Стоковия апп има опция за 108, но без РОУ (бих задал въпроса защо РОУ формата е само на 27МП, а не и на 108 - мистерия, нали?), а генерирания JPEG е толква крайно мърляв, че ако го ресайзна до 27МП - получавам по-лоша снимка, ако я бях направил директно на такава резолюция. Отново със стоковия софтуер.

И нека да кажем, че имам някакъв поглед върху самото API - все пак съм програмистблизо 20 години и част от работата ми включва създаването на мобилни приложения, част от сложни ERP системи.

Disclaimer: ламерко НИКОГА не си променя СМИСЛОВО коментарите, дори когато напише явна глупост. Често ламерко бива поставян в неудона ситуация, когато отговаря на коментар, който впоследствие е изтрит или променен смислово. Ламерко изключително рядко цитира. Въпреки всичко - ламерко не обича, когато му вменяват неща, които нито е имал предвид, нито е споменавал.
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.