Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-22 23:32

Фото ревю на Xperia 5 iii специално за Сашо - Сони телефон. Нямаго е с такова май.

Ама сега тепърва го пускат в щатите, а в обединеното кралство сигурно правят поръчки за 4-ки вече.....
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   12-01-22 02:03

^ Всичко е вярно, но кефът, че това е моя телефон се убива до голяма степен от рекламния характер на ревюто. Обективен, но... спонсориран [smilie2] Кой би му повярвал? [smilie8]

Ако сега избирах какво да си купя, бих предпочел ревю от наистина независим експерт - с критични коментари към функции и спецификации (не всичко е блестящо), както и с обвктивно 'за и против', а не само хвалба...

Но ако питате за личния ми опит (без видеото, което не съм пробвал) - покрива се напълно с (по)казаното [smilie6]
[beer]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   12-01-22 11:53

Добро утро...упсс обяд ))

Като гледам ни Ексинос ни Гявол, което подсказеа че нещо между Самсунг и АМД не е наред.

Резила е пълен.

Руснаците създадоха Терминатора [smilie10]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-22 11:56

AMD и RDNA2 няма да го видим
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   12-01-22 12:09

Киро открай време се чудех каква ще бъде съместимостта на досегашните игри за Adreno и Mali с RDNA2. Но не и в Самсунг и АМД - там първо правят, после гледат и накрая спират ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-22 14:10

Не мисля, че съвместимост е проблема. Игрите се пишат срещу Андроид API_та като OpenGL. Подобно на DirectX за Windows и XBox. Вероятно трябва да се тества и настрои за популярните chipset-ове, за да работят добре. Ама сигурно ще работят макар и не оптимално и с нов GPU.

А ако Самсунг пуснат RDNA2 големите игри за някоя друга седмица или месец, ще ги пипнат. Говорим за много голям дял от пазара т.е. 1/4 или 1/5. Това е повече от целия iOS пазар.

Ама какво обсъждаме, като те явно са се издънили на сегашния етап?

Ползата от RDNA2 или ако NVidia пуснат техните неща е, че графиките могат да идат на съвсем ново ниво. Като гледам за PlayStation и XBox какви неща показват по разни демонстрации телефоните ни в сегашния си вид са много назад. Сегашните телефони вадят графика подобна на PlayStation 3 от преди 10 години. Това е скок напред с 10 години!

Игрите които сега излизат за PS5 XBox SX все още не използват възможностите на хардуера оптимално. Много работа имат още. Виждат се проблясъци и големи издънки.



Публикацията е редактирана (12-01-22 14:11)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   12-01-22 14:49

" hotsnail:....могат да идат на съвсем ново ниво..."

За 7" диспейчета надали има смисъл, просто няма да се усети. Най-много да се добави фейков RTX, тоест най-елементарни "отражения" да станат игрите по-лъскави.



Публикацията е редактирана (12-01-22 14:51)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   12-01-22 16:21

Влизам да честитя накуп Коледа, НГ, Василов, Иванов и Йорданов ден (сори ако пропускам някого) и да видя на кой какъв телефон са му подарили...
И кво - всички сте си със старите тутурутки, а на петата минута четене @nyamago рязко ме секва през кръста (вероятно неволно :-)):

> Британските "учени" и часовници са пословично известни
(Не съм британски учен и не ми пука много за тях, но другото в момента ми е доста интересно, защото един е на митница в момента [smilie10] ...)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   12-01-22 16:39

Цените на S22 и Tab 8 сериите





...и нещо по-интересно :

..най-сетне след много-много години китайците сколасаха да направят
Камерафон с Два Еднакви Сензора - Oppo Find X5

Въпреки това не съм оптимист





Публикацията е редактирана (12-01-22 16:55)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   12-01-22 18:04

bobyn написа:

> ... на петата минута четене @nyamago рязко ме секва през
> кръста (вероятно неволно :-)):

Със сигурност е неволно - и точно затова не се сещам кое изказване би могло да те сецне [smilie8] Би ли посочил?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-22 23:14

Pixel-a не става дори за хора, които го рекламират.....





Публикацията е редактирана (12-01-22 23:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   12-01-22 23:54

Samsung такава я надробиха, че вече никой не може да им разбере посланията.

Едни казват, че екзиноса иде с новата серия на 8-ми Февруари. Други казват, че S22 ще са само със Снапдрагон. На трето място пише, че закриват Екзинос. На четвърто, че тия дни излиза екзинос 1200. На пето, че 2200 ще дойде на време за новия фолд......

последните догатки на GSMarena

Интересно е, че Самсунг са направили някакво изключително мъгливо изявление за забавянето -

“We are planning to unveil the new application processor at the time of launching a new Samsung smartphone. There are no problems with the AP’s production and performance,”


ПП 2022 започва изключително зле за телефоните. Дано s22 или някой друг телефон обърне малко тенденцията. Китайскоте камери са небивал провал и не и шаомито не ми харесва за сега. Самсунг се издъниха яко с цената на FE модела и обявлението на новия екзинос. Гугъл не могат да оправят софтуера за собствения им телефон. S22 ultra от определен ъгъл прилича на претоплен Note 20. Явно S21 Ultra му объркаха спецификациите и цената. Сега малко дано се поправят...... Шаоми 12 ултра прилича на загрозен, нефункционален поевтинен вариант на миналогодишния модел....

При лаптопите говорят за двойно по-дълга работа на батерии, 40% по-бърз процесор, 2 по-бърз диск, осезаемо по-бърза памет, по-бързо USB..... има иновации в дизайна..... при телефоните нищо ново.



Публикацията е редактирана (13-01-22 02:33)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   13-01-22 09:00

Добро Утро

Ето по-достоверна информация около Exynos 2200 директно от извора

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-22 09:13

Нищо повече няма от странното изказване от Самсунг. Не са казали, че точно със S22 ще пуснат новия чип.

По други сайтове мислят, че ще е за сгъваемите телефони на лято. Щото в други новини Самсунг си купили няколко милиона снапа и логично ще трябва да ги сложат в някакви телефони т.е. Дето ти писа, че s22 ще е само със снапове.

На други места пише, че вероятно ше спрат изцяло екзинос. Те май веднъж уволниха хората си в Тексас, дето правиха екзинос до 2020…

SamMobile пишат, че на закриване отива работата…..



Публикацията е редактирана (13-01-22 09:17)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: bobyn   
Дата:   13-01-22 10:34

@nyamago написал съм го, не си дочел. Чакам британски часовник да дойде, а ти казваш, че са пословични, без да уточниш с какво :-)

@hotsnail тука си почти прав

"Pixel-a не става дори за хора, които го рекламират..."
При мене не съм забелязал да има чак такава драма с бъгове, но с тоя последния ъпдейт яко се оакаха... Ама наистина много яко, сега пускат Android beta 12L, и за шестиците го няма, което е абсолютно абсурдно по принцип. А януарския ъпдейт се чака чак края на месеца (пак само за шестиците), след като декемврийския го спряха по някое време. Което означава, че мазелажа е тотален.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-22 12:21

Ако няма бъгове какъв е проблема? Че са объркани във времето ли?

Това не е толкова зле. Самсунг редовно омешват последователноста на обновяванията. То е много сложно - много модели, много региони, оператори и т.н. Няма как да се оправят. А явно в 12-ките първите за Самсунг е имало бъгове и забавиха нещата за всички модели и цял свят. Това наложи декемврийското обновяване да е с андроид 11. А сега андроид 12 ми дойде януари с декемврийски пачове т.е до края на месеца ще има сигурно още един ъпдейт за сигурност.

Ама телефона работи добре. 12-ката даже повече ми харесва като скорост и стабилност. Няма нещо кой знае какво ново - дреболии в интерфейса са повечето неща, но работи по-добре телефона.

ПП имах предвид, че MKBHD и компания са фенове на Гугъл и Епъл, вероятно щото са американски канал и американски марки. Та той да напише, че ползва Самсунг и е зарязал Пиксела е доста голяма критика.



Публикацията е редактирана (13-01-22 12:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-22 16:50

Нещо тоя последния Самсунг яко го объркаха

А52с за 650 лева

64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.7", 0.8µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)
5 MP, f/2.4, (depth)


S21 fe за 1450 лева

12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
8 MP, f/2.4, 76mm (telephoto), 1/4.5", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 123˚ (ultrawide), 1/3.0", 1.12µm


Основната на евтиния е малко по-добра май? по-голям сензор, повечко мп, повечко трикове....

широката е същата.

Евтиния модел има и камера за дълбочина т.е. тия 3д снимки във фейсбук и емоджита разни, сканиране на 3д обекти....

Евтиния има някакво макро, пък скъпия има някакво телефото и двете на дали са за хвалене, вероятно работят сносно....

Двата телефона са с 4 години поддръжка.

евтиния има поддръжка за микро СД....пък другия патка....а идват със сходни размери памет (128гб) и рам (6гб).....

евтиния има и жак за слушалки

двата може да ги накиснеш

евтиния идва с по-голяма батерия.....

екрана на евтиния е малко по-голям и има само 90 кадъра в секунда, пък другия 120.....

и двата с бавен оптичен сензор за отпечатък.


за малко по-бърз процесор (10-15% ) и поддръжка на ХДР ти махат куп неща и струва тройно......

Аз ли не разбирам нещо. Някой в Самсунг ли не си пие хапчетата.....

Цените са без абонамент от технополис ..........



Публикацията е редактирана (13-01-22 17:13)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: vga   
Дата:   13-01-22 19:58

Е кое не схващаш, единия нали е за фенове, те ще си плащат колкото пише на табелката, за гордостта да имат.... гнусмас в джоба [smilie18] [smilie18] [smilie10] А тоя а52 е точно с 300 лева по-скъп, отколкото трябва да е. Ти това няма как да го знаеш де, защото не си виждал Xiaomi досега и не можеш да разбереш разликата, като се сложат един до друг, ама да ти кажа [smilie5] [smilie18]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-22 20:47

vga писал съм много пъти. Боклуците на шаоми си ги купувай ти. Два пъти го носих за замяна на екран гаранционен. На третия купих Самсунг.

Китайски боклуци съжалявам ама нямам достатъчно пари да плащам.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: alext   
Дата:   13-01-22 21:18

За сравнително компактен телефон под 6,5 инча човек трябва да бръкне в джоба, иначе полутаблетите ги раздават за почти без пари. Явно това е новият тренд [smilie5] Щом Fe е на тази цена ще имат оправдание да я качат на s22 сигурно. При ябълката върви на над 1100евра парчето, и на самсунг им се ще тъй



Публикацията е редактирана (13-01-22 21:19)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   13-01-22 21:22

Той и бившия ми шеф 2 пъти носи флагмански самсунг за смяна на екран. Накрая май му смениха телефона, ама вече е с вейхуй... Винаги има брак, особено след сервиз(и то бг), но желязната логика си е желязна - ама ръждива. По-интелигентните метали хващат патина, която ги предпазва, а не ги разяжда. Който капиш - капиш... [smilie21]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   13-01-22 22:13

Еми зависи от извадката. От 10-тина самсунга за 10 години проблеми нула. От едно шаоми големи ядове. Щото за да ми сменят екрана в рамките на 30 дни не мина без заплахи за КЗП и подобни глупости……

От 1+ хардуера бях доволен. Софтуера за нищо не ставаше. От Сони и с двете дето купих имаше проблеми с хардуера ( не беше правилно оразмерен) и обновяванията бяха голям проблем. Не бяха проблеми като шаомито, но….от евтини и супер яки 5-6 LG станах майстор да сменям батерии и екрани. Още има 2-3 из чекмеджетата……2-3 htc проблема им беше като на Сони сбъркан хардуер.

ПП прочие за шаомито първия ремонт беше тотална замяна. След 2 месеца пак излезе същия дефект на екрана - петна на екрана. После смениха и екрана и пак излязоха петна. Та не е от българския сервиз. Марката е насрана или беше насрана. Ама като гледам последните им телефони същии боклук. А тоя конкретен модел тогава го хвалеха и тук и в други форуми, колко бил сгоден, как сега така Самсунг и епъл мръсници ни грабят. А добрия китайски дедо прави евтини и убави телефони без пари.....без пари е само сиренето с капана. Китайския телефон е наказание.



Публикацията е редактирана (14-01-22 02:35)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   13-01-22 22:48

За компакт взимайте SONУ, без алтернатива са [smilie24]

Никви фониклюки днес, ни ми излезна клипче с напрегнат лов

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   14-01-22 00:43

Новия космически телескоп Джеймс Уебб разгъна успешно огледалото си
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-22 02:21

Няма да имаме Екзиноси с RDNA2, за да дразним американците тая година.....





Публикацията е редактирана (14-01-22 02:22)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.