Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   30-06-21 16:04

> Инсталираха Windows 11 на десетгодишната Lumia 950XL...

Всичко може. Аз пък ще го инсталирам на 50-годишния си кран на чешмата [smilie6]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-06-21 16:21

Въпроса е че Микрософт пуснаха списък на уж подържани процове,

тоест идеята им беше че разни Пентиуми, Core Duo и т.н. няма да могат да подкарат Win 11,

пък то могло.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-06-21 17:28

Galaxy Fold 3 - 360 видео
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-06-21 21:23

Поздрави на всички с Деня на Астероида [smilie18]

Музикален поздрав
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-21 01:26

https://youtu.be/9c00JdE3OFg


Шарпа е интересен, но няма да го видим освен контрабанда и софтуера на камерата не впечатлява
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   01-07-21 05:48

Киро благодаря за линка, поне оплакнахме очите ))


...напомням зя смартфона на Реалиста :

Mi11i (Redmi K40 Pro+) ревю - готин, не чак толкова скъп, не чак толкова .....Пластмасов [smilie18]


 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   01-07-21 11:03

Dxo Mark даде прекалено оптимистична оцeнка на смартфона на реалистa - Mi11i / K40 Pro+
Камерата ми се вижда доста тъжна, направо плачевна [smilie18]

http://images.vfl.ru/ii/1625126435/2ba08bcd/35009915.jpg



Xperia 1 III разглобен - лепило, пяна и болтове.
Камерите се сменят заедно с "дънната" платка



Публикацията е редактирана (01-07-21 11:04)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-21 21:49

xperia 1 iii - Маркес Брауни

Учудващо позитивно ревю. Има странни неща. Ама може би е по-добър от очакваното.

..и поддържа само PS4 контролери…..

ПП камерата…..

ППП има бутони на екрана …..аз такова на самсунгите не бях виждал от 3-4 години…..



Публикацията е редактирана (01-07-21 22:02)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-21 00:19

кратък филм с XPeria 1 iii

То Куросава, дето се вика, с по-смотани камери е покорил света. Тука яко са тонирали. Даже телефон повечко динамика вади, си мисля. Ама пък циан и оранжево е на мода.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-21 09:26

Samsung с 5 години обновявания на софтуера за корпоративни устройства.

Докато Асус и Сони още се чудят 2 или 3 години да предложат и то с огромни закъснения......

Китайците как са? Шаоми предлагат ли 4 години поне? Или още са на принципа след година да го изхвърлиш?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   02-07-21 10:08

hotsnail: ".....xperia 1 iii - Маркес Брауни

Учудващо позитивно ревю. Има странни неща. Ама може би е по-добър от очакваното....."


Абсурд Експерията да заслужава 2.6к, при условие че снима като 15 годишен телефон.
Защо не пиете някакви анти-дот хапчета ? [smilie18]

Xperia 1 III при Идеална за телефон светлина

http://images.vfl.ru/ii/1625209275/e83593a3/35022878.jpg



Уникален патент на VIVO за смартфон с летяща камера-дрон [cool]





Публикацията е редактирана (02-07-21 10:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   02-07-21 10:21

..и като стана въпрос за летящи неща :

Най-бедната, изостанала Европейска страна показа Летяща кола
Видео

http://images.vfl.ru/ii/1625210427/0b035bfc/35023332_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-21 11:15

А комшиите от север си имат собствена космическа програма и ще изстрелват първите си сателити това лято живот и здраве.


https://arcaspace.com/images/key.jpg



Еко ракета с водна пара....


https://arcaspace.com/images/Multimedia_LAS_big_6.jpg



Картинки

Презентация

https://arcaspace.com/


Колко е истинско не знам, но интересно и явно скоро ще разберем дали ще стане.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   02-07-21 11:49

Бат Киро помислих че се майтапиш, пък то наистина :


"Циганска" Румъния изстрелва ракета в Космоса [smilie10]



Публикацията е редактирана (02-07-21 12:04)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   02-07-21 13:19

A ние пък си имаме половин милиард километра магистрали, пък -нааа! [smilie6] [smilie5] [smilie25]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   02-07-21 13:45

Мизерната ни БГ "политика" няма какво да коментираме -

хората си имат Илон и Мъск, а ние Резидент и......Диксън [smilie18]

Отдавна съм спрял да се занимавам с нашата действителност,
простата елементарна Истина е че Не Ставаме за нищо [smilie23]

Румънските ракети може да са Еко и да не гърмят много, но за Чаййоми ментетата не може да се каже същото :

Взрив на Poco C3 отнесе половината крак на индиец

http://images.vfl.ru/ii/1625222695/9c203379/35027546_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-21 14:48

Като Самсунг с Note 7. Тогава за малко да спрат да правят телефони.

Кофти доставчик за батерии явно. На дали търговците от Шаоми са объркали нещата. Ама като краен продавач, ще ядат бахура. То аз съм сигурен , че договора с доставчика включва двойно повече бахур да им сипят и на тях ама.....

ПП иначе в региона Румъния, Полша и вече на съвсем друго ниво Украйна и Русия ако се изчисти малоумната политика ще имат много интересни неща. Няма как да е иначе като населението им е доста по-голямо, повече капитали има, повече пазар има. Полша вероятно ще настигнат Испания а сигурно и ще ги задминат. Румъния също има светли перспективи. В България ще имаме по-малко неща като разновидности ама пак и малки държави могат да правят интересни неща както са Финландия, Швеция, Норвегия, Дания, Словения.



Публикацията е редактирана (02-07-21 14:54)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   02-07-21 19:42

Интересна клюка :

Гугъл праща .apk формата в историята
Ще го замени с подписан .aab пакет, подобно на .sis пакетите в добрия стар Symbian s60.
Май скоро ще си хакваме смартфона за да теглим и инсталираме безплатно Андро благинките.




Публикацията е редактирана (02-07-21 19:43)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-21 22:08

Малко нескопосано. Този ааб формат го има от много време и е много по-удобен за разработчиците, когато качват проложенията в стора. Представлява бъндъл на целия проект, а не готова инсталация, компилирана и генерирана от разработчика (апк). Към момента имаш опция да избираш какво ще качваш - apk или aab, но без значение кое от двете - трябва да ги подпишеш. Самото подписване е елементарно, но при бъндъла освен всички ресурси за всички възможни резолюции, които са реализирани, вкарва се и самия сертификат. Впоследствие нещата се упростяват още повече в стора. Когато aab-то се качи там, то се разапакова и вътрешно се препакетира до различни apk-та, всяко отговярящо за различни атрибути. На клиентското устройтво идва apk, а не aab [smilie18]

Статията е насочена за разработчиците, а не за потребителите :)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   02-07-21 22:25

@lamerko защо е нужно да има подпис / сертификат ?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: lamerko   
Дата:   02-07-21 23:27

Сертификата се генерира веднъж при първата версия на приложението и всяка следваща се подписва с него. Така се гарантира, че въпросната нова версия е действително ъпдейт на старата и идва от съответния разработчик. Когато работиш с апк в стора и загубиш сертификата, който сам си генерирал, става невъзможно да релийснеш нова версия на приложението и единствения вариант остава да публикуваш новата като отделно приложение. Но ако имаш много съществуващи клиенти, нещата стават адски сложни...
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   03-07-21 00:32

Тоест сертификата / подписа ще е защита срещу пиратски модове / хакове на дадено приложение или игра ?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-21 01:48

Да сертификата е за удостоверяване на разработчиците при качване в стора.

Windows и macos и сигурно iOS също са така. При windows и macos е дори по-важно защото не винаги има магазин.

Не създава проблеми с модификации. Всъщност модификации има. Вземат истинско приложение. Вкарват вирус и го качват с ново име в магазина ..и вече с друг автор разбира се. Гугъл им трябват 5-6 месеца да усетят вируса, а до тогава на маса балами им източват картите или телефонните сметки.

А можеш и ти да си го качиш на андроид без магазин.

Въпроса който се опитват да решат е, ако случайно искаш да си сигурен, че не качваш менте, да има чалъм, това да се случи.

Някак е важно да знаеш, че програмата за банкиране на райфайзен в която си въвеждаш всички данни, не е "подобрена" от Гоше Хакера от 3-ия етаж.



Публикацията е редактирана (03-07-21 02:15)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-07-21 03:03

Здравейте,
Сия....счупих си телефона(Samsung note 10 plus)
Чудя се какво да взема със днешна дата,като камера ,моля за съвети
Благодаря ????
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-21 09:29

Ами от дискутираните тук според вкуса Ви.

1. Самсунг с21 ултра
2. Шаоми ми 11 ултра (заради по-неясната поддръжка и непостоянния цвят е втори за мен)
3. Асусоте и трите от тази година изглеждат сносни - asus ROG phone 5, Zenphone 8 и zenphone 8 с флипа. На мен малкия най-много ми допада, обновяванията не са като на Самсунг 4 години. Дали са 2 години или 3 не можах да разбера. Няма предложения с абонамент май… може би аз не знам де да търся такива,
4. Ноте 20 ако не държите да е последния писък е доста удачна камера и телелфон
5. Самсунгите с21 - нямат впечатляващо телефото както и асусите. Новите им оправиха широкия обектив да е с АФ. С абонамент и някоя промоция по-лесно се преглъща цената им

Това поне от дискусиите тук са телефоните които бих гледал.

Аз заради пиддръжката на софта за 3-4 години бих гледал повече Самсунг. Не съм чупил телефон скоро. Дори сонито ми от 2014 още си работи.



Публикацията е редактирана (03-07-21 09:32)
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40  41  42 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.