Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  98  99  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 10:50

То не е ясно нищо за температурите.
На хартия големи обещания, пък като получиш телефона той взел че се разтопил. Затова махнаха пластмасата като материал )))

Но евала на тайванците - първи представиха флагмански проц за догодина, предполагаемо и на
нормална цена от 100-на долара. Snap-овете гонят 300$ чипчето.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 11:03

Тъжна вест за AMD и Ай-феновете :

Core i7-12700H уби  Ryzen 9 5900HX и M1 Max - продавайте и скачайте на Истинската платформа ))





Публикацията е редактирана (19-11-21 11:13)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   19-11-21 12:06

Виж му консумацията. Все едно да ми казваш, че моята кола, която харчи 11/100 градско и ускорява 0-100 за 5.5 секунди, е по-зле от такава, която ускорява за 0-100 5.4 секунди и харчи 20/100.

Интел копаят дъното с тия боклуци. Дано да се осъзнат навреме.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 12:16

Мислиш че Zen 4 ще харчи колкото джобно фенерче ?
Грозденцето май е високо и "кисело" [smilie18]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 13:14

Xperia Pro 1 vs. VlogCam ZV-1 videorecord compare

Xperia Pro 1 影像初体验 - 索尼把 1 英寸底塞进它,出色的可不仅仅是拍照 - какви времена [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-11-21 14:25)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 15:13

След като INTEL постави на полагаемите им места AMD и Apple, сега и Qualcomm реши да ги измести на по-долна

догонваща позиция :

Разработва Десктоп ARM Next Gen процесор за PC, който ще е нещо невиждано и нечувано в Купертино [smilie10]





Публикацията е редактирана (19-11-21 15:14)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 18:47

Добра Петъчна вечер, ако знаех че бенча by Intel така ще вкисне настроението на местните тартори,
никога не бих го постнал [smilie18]

Прегряващите процове са характерни за една компания ( спойлер Qualcomm ), но това не сме ние. - кълнат се в MediaTek, "незабележимо" пускайки климатика на макс [smilie18]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-21 19:00

Сашо аз съм им фен на Интел. Ама преди реално да видя реални резултати съм силно скептичен. На Куалком не съм фен, но бих се радвал ако и те покажат резултати. За сега показват глупости. Куалком показват голямо нищо. Интел показват, че ако имаш ядрена централа, може да направят компютър, който се състезава почти успешно с лаптоп работещ 20-тина часа на извънредно малка батерия.......

Радва ме тоя резултат, но знам че има едни 125W или вече са 160W? Колко е?

ПП Това било мобилния на Интел. 45W охлаждане искат ама те Интел лъжели с охлаждането винаги т.е. към 60-70W вероятно точи.

М1 Max смуче 35W на този тест. Демек ако епъла прави 20 часа на батерия то с Интел ще е 10 часа .....демек ако с епъла можеш цял ден да цъкаш с интела ще носиш зарядно. Ама поне ще ти е топло на ръцете.

https://www.neowin.net/news/intel-alder-lake-p-core-i7-12700h-allegedly-eats-the-ryzen-9-5900hx-and-...


А и аз не вярвам на синтентични бенчове. Защото Епъла работи добре със много специфични софтуери.

Сравнението трябва да е експорт на едно и също видео. Просто не вярвам бенча да е оптимизиран за M1 Max. Докато Final Cut Pro показва невероятни резултати на практика върху Мака......резултати, коитo никой интел не е могъл да покаже в комбинация с която и да е NVidia!!! За видео обработка процесора май е по-малката беда - повечето неща са във видео картата.......


Та и самото тестване на процесор с видео е малко като да тестваш мотор на кола с возене на пилета .... нема нищо общо.....има бусове по 90-100 коня, дето ще пренесат 2 тона пилета от София до Пловдив, доста по-бързо от Порше Тайкан... щото поршето ще трбва да направи 20 пъти повече курсове......



Публикацията е редактирана (19-11-21 19:59)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 20:08

Ясно че всеки си хвали кошарата, тепърва ще има бенчове и сравнения, но нещата са оптимистични за Интел.

MediaTek готви и суб-флагмански Dimensity 7000 на 5nm, което пак е яко [smilie7]


http://images.vfl.ru/ii/1637345245/038a634c/36758716_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   19-11-21 21:28

Саше, виж им акциите на Интел. Нещата хич не са оптимистични. И не, не съм AMD фенбой, лично аз имам i7 8-ма генерация под капака на PC-то.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 22:07

И да ги гледам и да не ги гледам когато Интел говорят, AMD и Епъл мълчат ))
Не знам какво им придиряме на тия процове, нещата вървят в посока да станат притурка към видеокартата, колкото да стартира операционната система и да драснеш накоя програмка.



Публикацията е редактирана (19-11-21 22:08)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-21 22:28

Влд може би сега е момента да вземеш малко интел за по-дълго време. Те и сега си плащат дивиденти
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 22:39

Не съм съгласен - за да оцени хубавото, човек първо трябва да се опари с това за което мисли че е "супер"

...ето го новото PC на Владо, може вече и да не е най-мощното и якото, но пък има логото by AMD )))


http://images.vfl.ru/ii/1637354231/9b9afe17/36759775_m.jpg




Публикацията е редактирана (19-11-21 23:15)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-21 23:20

Сащо не си уцелил на опоненти, като всички кликаме интелски печки. Ма ми е топло и на ръчичките и на крачетата.

Не е као куалком да избереш коя ръка да спасиш от студа. Интела топли и двете ръце. Алуминиевия корпус помага.

ПП Днес имах големи приключения. Наложи се да изровя един стар Мак от далечната 2013. Ходих да му купя захранване и си купих и дрги дреболии за черен петък. Включих му ток и ооо чудо - работи. Не може да му се качи биг сур. Ама работи всичко дори батерията. Оплаква се, че е за сервиз батерията. Ама не съм го пускал от 3-4 години и батерията беше на нула. Ама се зареди. Вече 2-3 часа цъкам на батерия. Май не е калибрирана и сигурно след няколко цикъла може да размисли за сервиза. Само 400 цикъла има. Сега си пиша някакви прости програмки. Много е яко. Уж е ретина, но шрифтовете и вида не е баш като новите макове или Windows. Хем се обнови де до най-новото, дето върви на него (от 2019).

Ама си е с класическия мак вид, както са и новите - има си hdmi, sd карта, display port.... яка работа.[smilie18]

Та с тоя дядо възкресих работния ми мак. Имало такова понятие в мак администрацията - възкресение. Стана! Като феникс от пепелта се издигна с помоща на стария дядо .....



Публикацията е редактирана (19-11-21 23:21)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   19-11-21 23:30

hotsnail: "..Алуминиевия корпус помага..."


Тук има една голяма заблуда - ако корпуса на телефона е топъл, значи отвежда добре топлината навън. Затова я усещаш.
Ако пък не е чак толкова топъл, значи има добра топлоизолация и жегата стои вътре и разказва играта на всичко, най-вече на батeрията.


hotsnail: "...Само 400 цикъла има...."

Според най-новата теория най-добре е да не правиш никакви цикли.
Зареждаш батерията до 90% и разреждаш до 30%. Макар че имам телефони на по десетина години, зареждани и ползвани както падне и батериите практичeски не са мръднали от като нови.



Публикацията е редактирана (20-11-21 10:15)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-21 23:38

да така е с батериите. На колата ми (тойотски тъп хибрид с абсурдно порст 1.8 мотор) батерията се ползва само от 30% до 80% т.е. половината. Ама така са си осигурнли, че за 10 години не губи капацитет и са спечелили де що има конкурс за надеждност. Хем говорим за доста допотопна батерия. Няма литии, полимери, йони -  NiMH. Та с телефона ако я държиш в някакъв обхват векува сигурно.

Имай в предвид, че на телеофните има страхотни алгоритми да пазят батерията при заряд. Сега си смятах, че на майка ми единия телефон е на 5-6 години. Ами говорих си 1 час с нея и А1 ни прекъсна. Явно държи батерията. Телефона е onePlus 3.... (Оппо явно реши да ги изтрие от лицето на земята....тъпа работа)

ПП откара си едно 3-4 часа древния мак. Батерията му е предвидена за 1000 цикъла според сайта на епъл. Дядо мак ще си ги направи май. Трябва да видя дали мога да му окекерча една вм-ка с убунту 20-ка.



Публикацията е редактирана (20-11-21 00:21)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-11-21 00:28

За алгоритми открай време най-добрите в тази част са SONY. Още от времето на Sony Ericsson бяха страхотни.
Имам XZ1 с мизерна 2700mAh, пък телефона изкарва значително по-дълго от S9+ с 3500mAh и това без икономичния Stamina режим.


Xiaomi 12 ще бъде представен на 16 декември, като презентацията ще е дълга 4 часа.

Предполага се че ще представят и Xiaomi 12x (mini) и MiUi 13 лаунчъра.





Публикацията е редактирана (20-11-21 00:31)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-21 09:25

това е някакво завръщане сега. За година или две Шаоми и Самсунг пускаха готини теле камери и се мъчиха нещо да сътворят с широката. Е виж ми ултра 11 или самсунг с20 ултра дори с21 ултра.

А като гледам тая 12-ка телето и широката ще са колкото да не е без хич и екстрата ще е само голям сензор за основната.

Явно имитират Pro-I....

Интересно е, че Епъл направиха и трите камери добри с големи сензори и големи лещи..... накрая ще взема да мина на тъмната страна с телефона. Просто като гледам какви са недоразумения във всеки следващ андроид ....



Публикацията е редактирана (20-11-21 09:26)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-11-21 10:04

Да оставим тутурутките, евтина газ, нафта и нефт потичат към България [smilie18]

Слухове покрай Mix 5

Киро получи ли One UI4 ъпдейта ?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-11-21 10:11

hotsnail: "..накрая ще взема да мина на тъмната страна с телефона...." 

Само ако си събрал 3.6к + 400лв за салфетчици и аксесоари )))
Няма лошо стига да знаеш какво ще получиш за тази внушителна сума. Всички искаме "Промяна", за съжаление промяната най-често е обратното на това което сме очаквали. Какво очакваш да получиш с преминаване към iOS платформата ?
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-21 10:32

Нещо дето ще работи 5 години без ядове. Ще има сносна камера. Не фантастика, не супер хдр, не супер обработка на лицата,
не снимки на супер тъмно, но солидна и консистентна - вадя, снимам и е ясно какво ще излезе.

Спрямо Самсунг се надявам да няма експерименти. Щото Самсунг си позволяват някои не изпипани докрай неща. Перископа на моя телефон е готин обаче, можеше да е още по-добре, да има роу и т.н.

2900 e про макс 256GB без абонамент. Около 2200 е с абонамент.

Вероятно ще си цъкам сегашния още 2 години и после ще му мисля. Ама ако не се смени генерално тоя фарс с андроида, сигурно ще мина н iPhone 15 живот и здраве.

Тия менте камери с 2мп, тия скопени широки и телефото, дето сега станаха модерни. Тия 8 и 10мп камери като s21 ultra. Това е фарс някакъв.



Публикацията е редактирана (20-11-21 10:41)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-11-21 10:45

hotsnail:..."Нещо дето ще работи 5 години без ядове..."

Разбрахме вече че 2г е максимум за телефон като Физическо оцеляване. Прибави и психологическата "умора" и това че в бъдещите модели ще има нови благинки, Перископи, по-големи сензори и няма да има Ноч, вижданията за 5г ползване са направо нереални.

За камерите дай да видим семпли, някак си не ми се вижда да снимат като за 3.6к. За 3.6к снима Nikon Z9, но не и Айфон ))
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: VladHD   
Дата:   20-11-21 11:29

Саше, какви 2 години. Имам P30 Pro на 2 години и кусур си, който работи като нов. Имам и S7 Edge, който се държи супер, напук на фактът, че е на близо 6 години.

Поне аз, докато не разваля този телефон, няма да взимам нищо ново. Баси, за 1400лв си взех FujiFilm X-E4. Какъв телефон, би си взел за тия пари? [smilie5]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-11-21 11:52

Да де...и аз имам от шест години Nokia 808 Pureview "като нова", само дето си седи в шкафчето на село.
Така може и 100г да удари "като нова" [smilie5]

Имам и One V на 8 години, който ми е за работа, чакам окончателно да се разпадне и ще го сменя със ....същия или Xperia Ray - най-малкия нормален Андрофон
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   20-11-21 14:57

Светът Празнува 50 години Интел


http://images.vfl.ru/ii/1637412870/2488f517/36765871_m.jpg



 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  98  99  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.