Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120  121  122 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-21 14:52

> "Без съмнение OPPO успя да се наложи като ТОП китайски производител на смартфони..."

ТОП по кой показател? Брой камери в телефона? Дизайн ('на вкус и цвет...')? Продажби (в- или извън Китай)? [smilie11]



Публикацията е редактирана (29-12-21 14:52)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-21 19:49


https://www.counterpointresearch.com/wp-content/uploads/2021/11/Global-Smartphone-Market-Q3-2021.png



…и пазарен дял. Трите големи китайски марки са Шаоми, Оппо и Виво. ZTE и Huawei явно малко или много умряха.

Честно да ти кажа не знам кои и до колко са реални разработчици и производители. Шаоми май са предимно търговска марка. Те купуват от други фирми и продават. Може би Оппо са си технологична компания

Шаоми видно губи позиции и нефелната 12-та серия вероятно ще помогне за тая посока. Не бяха пускали толкова безсмислен и скъп модел.



Публикацията е редактирана (29-12-21 19:51)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   29-12-21 20:42

"Шаоми май са предимно търговска марка. Те купуват от други фирми и продават"

Хм, звучи като Епъл, с допълнителни стъпки - за нещата, които не създават сами!!!, а препродават под стриктен контрол за качество, оставят оригиналното име на производителя. "Великия" Джобс просто купуваше патенти на смешни пари и лепеше наръфана ябълка на тях.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   29-12-21 20:45

S22 макет в ръце

S22 vs Iphone 13 PRO MAX размери


http://images.vfl.ru/ii/1640803377/f267926a/37333683_m.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   29-12-21 21:22

Xiaomi 12 Pro в ръце (рус.)

Температури в 12 Pro





Публикацията е редактирана (29-12-21 21:27)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-21 22:41

Накратко Xiаomi 12 Pro прегрява бързо и става по-бавен от 11-ката. Епично......

ПП Шаоми купуват разработки, които да произвеждат или цели изделия от white label фирми и ги дистрибутират с тяхната марка. Някои от тия производители евентуално почват собствен маркетинг и продажби.....Роборок с прахосмукачките се измъкнаха от робството на шаоми. Преди няколко години изделията им се продаваха като Шаоми в Шаоми магазините....

ППП хубавото на Шаоми е, че е вероятно безопасно, защото се забавя на 42-44 градуса. Самсунг не вдига повече от 40 градуса също. Видяхме оня ден как Моторолата вдига 60 градуса и може да предизвика много опасни изгаряния.....



Публикацията е редактирана (29-12-21 22:46)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   29-12-21 23:14

На мен ли мо се струва така или S22 е по-малък от S21?

Тоя метален пръстен ми идва малко азиатски като естетика. Дано отново след месеци планиране и търсене на перфектния цвят намерят в склада и черна боя.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: wlad   
Дата:   29-12-21 23:44

Изобщо не разбирам от телефони, но като гледам какви грозотии са успели да сътворят, не знам как ще си сменя телефона в следващите години. Дано не го потроша.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-21 00:24

wlad кой телефон ти допада като дизайн?

За мен всичките са правоъгълни. Някои са по нехармонични в разполагането на камерите на гърба. При други цвета е някаква разлика и избират странни за нас разцветки. Ама като сложиш черен гумен калъф и това не виждам да е толкова важно.

ПП моя сегашен телефон е от тези дето им липсва хармония в подредбата на камерите на гърба. Ама с гумения калъф.....



Публикацията е редактирана (30-12-21 00:52)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: wlad   
Дата:   30-12-21 01:36

хм, това е наистина труден въпрос.
Аз не ги следя, просто погледнах снимките тук и се ужасих!
Просто са ми отвратителни, като циклопи някак с тези изпъкнали огромни лупи.
И понеже ме загложди дали наистина всички са толкова зле, прегледах какво се предлага в момента.
Мисля, че единственият вариант, който е приемлив за мен като дизайн от всичко актуално на пазара, е Sony Xperia 1 III. Не знам на живо как е, поне на снимки изглежда някак като телефон.
Аз съм малко от старата школа и за мен марки телефони са тези, които и някога бяха марки. Така че трудно бих купил нещо от тези китайски нови брандове. Сигурно са чудесни, но не са моите. Така че изборът ми е съвсем ограничен.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-21 02:36


https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/sony/sony-xperia-1-iii-02.jpg



Определно изглежда подредено и обмислено. Тук поне 2-ма смениха към Сони наскоро. Май по-малкиq събрат XPeria 5


https://fdn2.gsmarena.com/vv/pics/sony/sony-xperia-5-iii-02.jpg

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-12-21 06:36

Добро утро и Весели Празници [beer]

Ключовата дума остава Под Дърво и Камък[smilie18]

За SONY - ако сега ми се счупи Експерията, ще си взема пак Експерия въпреки някои обективни недостатъци с обективите )) Останалите смартфони на нищо не приличат, за размера съвсем.

Xiaomi 12 серия Ънбокс ( eng.)


http://images.vfl.ru/ii/1640838938/1a97134f/37336815_m.jpg



 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-12-21 12:23

Xiaomi 12 "Pro" ревю и камера семпли


http://images.vfl.ru/ii/1640859777/27041473/37343129.jpg




http://images.vfl.ru/ii/1640859797/7b4746bb/37343130.jpg




Публикацията е редактирана (30-12-21 12:24)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-21 13:33

еми про-то си заслужава 2000-те лева. Другите тутурутки на Шаоми по 1400 за ентрито и 1700 за средния клас са по-зле от Самсунг за 600 лева.

ПП примерните кадри не ми харесват въобще. Моя прави подобни на телефото режим на слаба светлина. Супер супер омазани. А тука и дневните кадри са същия мазурняк.....Ако и в S22 ултра са сложили подобни сложни алгоритми... ще си цъкам с S20-ката още дълго време.



Публикацията е редактирана (30-12-21 13:42)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-21 17:42

На 11-ти ще чуем повече детайли за RDNA2 базирания Exynos

ПП много сранно вместо OneUI 4 и Android 12 вчера ми дойде декемврийския ъпдейт за 11-ката. Иначе сипят новини, че всички Самсунги от 10 насам получават новия софт..... Явно Европа и Азия, САЩ са различни



Публикацията е редактирана (30-12-21 18:33)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-21 18:14

> "За SONY - ако сега ми се счупи Експерията, ще си взема пак Експерия
> въпреки някои обективни недостатъци с обективите ))
> Останалите смартфони на нищо не приличат, за размера съвсем..."

Веднага бих казал същото - с риск да ни нарочат, че създаваме Сони фенклуб [smilie5] (По-скоро възстановяваме забравен такъв от зората на безогледалките ;-)

Както писах малко по-горе - НЕ СЪМ сляп фен на никоя марка, избирам най-доброто (за моите нужди) на пазара към даден момент на избор. Сравнявам по много (важни за мен, не за други) параметри и атрибути.
Фотографски способности на телефона са висок приоритет в такова сравнение, визуалният дизайн не е (за разлика от ергономичния). Размер и тегло са висок приоритет, цената не е. Не натрапвам никому критериите си, но в техните рамки съм готов да защитя избора си.

И така погледнато - SONY rocks! [cool] [smilie24] [shtrak]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   30-12-21 19:53

Никой не рокс последните 2 години, това е тъжното. Говориш за ергономия, ама на сонито трябва в магазина да идеш да пробваш държач за статив, за да си сигурен дали няма да натиска някое копче(и на снимките горе се види). На Киро глупостите, няма да ги коментирам, той не знае че няма АФ на УШ камерата, ама тръгнал да говори за полутонове. Тато ще му пусне цели тонове, ама няма да е догодина.
Та тъжната реалност, е че няма телефон, който да отговаря на моите лични желания, та в навечерието на НГ, ще погледна луната през пръстен и ще си пожелая - екран до 6.3", плосък, можещ процесор без нужда от активно охлаждане, и 3 камери със стакване на поне по 4 пиксели, с размери близо до целия инч и еййййй такива апертури, с роу и АФ, пък батерията да клони към 5000мач, да може да даяни по 2 дена поне. За ъпдейти 2 десетилетия не ламтя - сменят ли камерите с по-хубави сензори, сменям и телефона - все ще ми излезе сметката по-добра от колкото да сменя приус за дачия [thankyou]

Жалко, че дядо коледа е служител в кока кола...[smilie21]
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-12-21 21:40

stukloplast: Жалко, че дядо коледа е служител в кока кола...



Вече не.
Дядо Коледа напусна Кока Кола и стана почетен член на ЛГБТ [smilie18]

 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: Sassho   
Дата:   30-12-21 21:52

Exynos 2200 ще представят на 11-ти януари

OnePlus 10 Pro и той на 11-ти януари



...и бъдещия Камерафон на взискателния Бошо ))





Публикацията е редактирана (30-12-21 21:57)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-21 00:47

> "...той не знае че няма АФ на УШ камерата..."

Има си АФ, бе Бошо, в някаква грешка си. Има си и макро - като се доближа на 2-3 санта от стотинката, ми светва едно цветенце в ъгъла и надпис 'макро'. И като пипна на екрана стотинката - светва ми едно квадратче на мястото и тя е на фокус. Като пипна някой предмет на половин метър по-далече, там се появява квадратчето и далечния предмет става на фокус, а близката стотинка се размазва.

Тия неща току-що ги проверих, да не се изложа наизуст и да не заблудя всички. УШ на Xperia 5iii ИМА макро и АФ! (Не че аз ще го ползвам и не за това съм избрал модела).


> "...на сонито трябва в магазина да идеш да пробваш държач за статив,
> за да си сигурен дали няма да натиска някое копче..."

Това не съм го проверявал ни в магазина, ни в къщи. Писах по-горе, че взимам най-доброто ЗА МЕНЕ, а за мене мъкненето на стативи убива смисъла от снимане с телефон: за стативи си има истински апарати.

Иначе сигурно си прав, защото копчетата са само от едната страна и са доста непрекъсната редица - но все пак оставят един участък без копчета в най-горния край (най-левия, като композираш хоризонтално). там може да се хване държач, асиметрията няма да е проблем при малкото тегло. Сам дето точно в тоя край са и обективите, та държачът (не съм ги заглеждал) би трябвало да е отворен откъм тяхната страна?..

Ако някога ми се наложи (веднъж на петилетка) да щракна нещо с по-бавна скорост, или подпирам телефона на някоя стена, дирек, мебел - или ползвам най-универсалния 'статив': скупчена и намачкана дреха (пуловер, яке, шапка, шал), в която купчина можеш да закрепиш достатъчно неподвижно телефона под произволен ъгъл. И не носиш излишни багажи [smilie6]



Публикацията е редактирана (31-12-21 00:48)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   31-12-21 01:06

в колата как го държиш това Сони? Държач, стойка имаш ли?

То ако имаш android auto на екрана на колата излиза и няма ядове. Ама ако няма аз предпочитам да ми е пред очите телефона, кога за навигация, кога за музика....

Иначе това със стативите и свалянето на снимки о телефона на компютъра и аз не го разбирам. Статива е поне 500 граама, дори да е за телефон.....един некс с 24/1.8 е някъде там също.....



Публикацията е редактирана (31-12-21 01:06)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: stukloplast   
Дата:   31-12-21 07:34

"Има си АФ, бе Бошо, в някаква грешка си."
Нямах предвид тебе или сонито, но като спомена, на 5ii, АФ на УШ беше тотално безсмислен, защото беше от около 10см - ни макро, ни дефокус.
Има стативи за телефон, които се пъхат в другия джоб на панталона(в смисъл, не са по-тежки от него самия и се разгъват до 1,5м) и никой, никъде, не е споменавал за сваляне на снимки на компютър(освен за архивиране).
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: hotsnail   
Дата:   31-12-21 12:28

Интел и Самсунг демонстрират мега бързи дискове.

Не е точно свързано с телефоните, но за втора поредна година удвояват скоростта на дисковете. 13GB/s

Хита през 2021 бяха 5-7GB/s дискове.

Предполагам това ще застигне и паметите на телефоните. Май е най-важно за игри. Могат да се правят много по-интересни игри, ако няма ограничение от скоростта на четене.



Публикацията е редактирана (31-12-21 12:29)
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: dzverdzer   
Дата:   31-12-21 13:07

"Има си и макро - като се доближа на 2-3 санта от стотинката, ми светва едно цветенце в ъгъла и надпис 'макро'. И като пипна на екрана стотинката - светва ми едно квадратче на мястото и тя е на фокус. Като пипна някой предмет на половин метър по-далече, там се появява квадратчето и далечния предмет става на фокус, а близката стотинка се размазва" Ще може ли да постнете една снимка в макро режим или линк към пълен размер на такава , за да придобия представа горе долу какво излиза . Имам Sony Xperia 1 II и съм доволен от всичко освен от това , че не мога да снимам макро . За това си пазя още стария huawei p30 pro.
 Re: Камерафони - новини и дискусии
Автор: nyamago   
Дата:   31-12-21 14:10

> в колата как го държиш това Сони? Държач, стойка имаш ли?

Нямам нищо и в колата телефона ми е в джоба. Ако звънне или поискам да се обадя - правя го през колата (c Bluetooth, много по-лесно е). За навигация също ползвам тая на колата - не трябва нищо да пипаш, екранът е (много) по-голям, а и системата често се оказва по-добра (по-безотказно свързана и понякога по-акуратна) от Гугъл.

Ползвал съм телефона за навигация в чужбина, в рентирана кола без сатнав преди 3-4 години. Но тогава бях 'навигатор' (жена ми караше) и държането на телефона не беше проблем. В последно време и рентираните коли комай всичките си имат навигация (синът ми си наема тук коли като идва от Америка и като се возя с него - винаги си имат сатнав)...

За музика също - радиото има предостатъчно канали и програми за каквато музика ти се слуша, включително за непозната - само в колата откривам нови изпълнители и тенденции. Ако не ми се слуша радио, а познати неща - имам пъхната перманентно една флашка с 4 часа мои подборки, но от доста време не съм ги слушал...

Та телефона в колата? Не е безполезен, но няма никаква нужда да се държи в ръце.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120  121  122 ..  130 ..  140 ..  142  143     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.