Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   23-02-21 08:45

Не знам защо се сещам за приказката "Кьорав карти не играе".
Някой не прочел цената на услугите, ползвал ги, после се възмущава.
Еми вече ги знае цените, ама по втория начин - през джоба.
Имат си сайт, цъкате си на калкулатора и сравнявате.
Ама хората освен Спиди и Еконт друго не са чували.
Има Интерлогистика, има Европът, Лео експрес, Тип-Топ...
Първите два съм ги ползвал, не съм имал ядове, на Лео експрес навремето им отказах договора, условията не ми допаднаха, последните не съм ги ползвал, само съм ги чувал.


https://i.ibb.co/r7b1MCk/Speedy.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   23-02-21 08:51

М,много я обичам тази характерна българска поговорка. " Аз да ти го бутна,пък ти да си гледал" ,нали? И тука в този форум пълно с хора,които разчитат на този метод,като продават техниката си.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   23-02-21 08:52

Е... ти какво очакваш?
Хората да мислят вместо теб ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-21 09:59

На Спиди последната ми грижа са цените им. Обслужването е меко казано зле.Имах два безуспешни опита да изпращам неща. Първият път ме препращаха в три офиса и така и не успях, втория път ми объркаха пратката и едвам пристигна при човека при който трябваше. Другото е че веднъж изпратена неможе нищо да бъде променяно ,дори и господ неможе да помогне. Само и единствено може да разпоредиш пратката да се върне при теб. Покрай празниците беше страшно. Пълен хаос и объркани пратки.
Та последния проблем са им цените на тези....

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   23-02-21 10:25

Те нещата са навързани - Спиди дълго време бяха може би най-евтината (сега не знам дали е така).
Само че, когато някой изпили така цената нали се сещате, че се реже от всичко, вкл. и от заплати.
Така рискът при тях да се задържи най-некачествения персонал е най-голям.
To aко знаете само какви легенди се носят за Роял мейл ъф Ингланд.
Мой познат споделяше за сбърканите пратки, които дъщеря му му пращала от Англия.
Та тя го беше научила да пише Balgaria (с а, вместо u), защото често бъркали държавата - и като сгрешат веднъж после ги подкарвали по азбучен ред. А по тоя начин нашата идвала втора или трета - веднага след Бахрейн или нещо от сорта. Иначе с U си е към последните (20-та, 30-та поред) и пратката обикаляла планетата...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: kukumichin   
Дата:   23-02-21 18:05

Един дол дренки са си Еконт и Спуди и Аймазоун и техните подопечни дилъри и ей бай...
Един път доволен друг път ма.ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   23-02-21 22:00

Преоткрих Спийди заради големите опашки пред Еконт. Не им давам възможност да сбъркат и те не бъркат. Също като Еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-21 22:09

asahi незнам от кой град си, но в София около празниците пред офисите на "спиди" беше ,като в момента пред "Пирогов" опашките за ваксини [smilie18] . А колкото и да си мислиш, че не им даваш възможност да сбъркат не бъди сигурен ,че те няма да оплекскат нещата. Просто си един от малкото късметлии. Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-02-21 22:13

написа:

> Преоткрих Спийди заради големите
> опашки пред Еконт. Не им давам
> възможност да сбъркат и те не
> бъркат. Също като Еконт.

Абе плюй в пазва дето се казва, че може и голям резил да стане колкото и да си екзактен [smilie5] Като всичко беше ОК и изпратих подарък-изненада на приятел, платих го и помолих да го пратят с куриер, като платих и таксата и накрая като му го доставили го накарали и той да плати, по-грозно надали може да стане!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-21 22:21

...веднъж изпратена неможе нищо да бъде променяно ,дори и господ неможе да помогне. Само и единствено може да разпоредиш пратката да се върне при теб...

Отново идиотизми. И при Спиди след изпращането пратка може да бъде пренасочена, може да се промени наложен платеж, да се включат или изключат разни опции (като проверка и тест). Преди няколко дни го правих.

Като цяло софтуерът на Спиди е недоклатен: подготвена товарителница не може да се редактира, не може и да се открие по телефон на изпращач и т.н. Имат и други кусури разни.

А Еконт веднъж доставяха пратка цяла седмица с оправданието, че не намерили клиента, при положение, че клиентът беше голям магазин за мебели на видно място, който работи целодневно.



Публикацията е редактирана (23-02-21 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: santuco   
Дата:   24-02-21 09:19

След три часа разправии в офис и по тел със централа ми обясниха, че нищо неможе да се променя освен да се върне пратката обратно при мен, но ти си успял някак за което евала, въпреки че силно се съмнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: wlad   
Дата:   24-02-21 11:13

Спиди е бизнес насочен доставчик, докато Еконт са за гащи и чорапи, дори и съблекални си имат в офисите.
Гади ми се като се наложи да ходя в Еконт.
Пращам неща в България и до цяла Европа със Спиди от години и винаги всичко е било безпроблемно.
Цените на Спиди за фирми са други.
Общо взето - аз съм много по-доволен от Спиди, отколкото Еконт.
Това с товарителниците е вярно, много е сбъгава подготовката на пратки. Еконт в това отношение са много по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lamerko   
Дата:   24-02-21 12:24

Така наречения "бизнес насочен доставчик" е толкова некадърен, че успяват да създадат проблеми там, където друг няма да посмее...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   24-02-21 13:15

Трогателно е, че толкова хора са загрижени как дишам, как кашлям и колко време да отделям за опашки пред куриера. В моя град в конкретните два офиса на Еконт и Спиди нещата стоят така. Как е през две преки няма отношение към моите изводи. Не глобализирам, а споделям моят индивидуален опит. Ако искате да мрънкаме заедно давай да подхващаме Гейц, Сорос и ельоменатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   24-02-21 13:33

Помислете за един малко по-различен поглед! [smilie7]

Мин. год. им следих акциите до лятото докато бяха 50 лв., след това французите ги купиха и вече са 70 лв.
До края на тая година е повече от вероятно да надхвърлят дори 80 лв. Все пак пандемията
работи силно в полза на куриерските фирми. [smilie3]

Така че вместо да хабите енергия да ги кълнете, можете да изкарате пари от тая работа.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   24-02-21 21:07

santuco
...ти си успял някак за което евала, въпреки че силно се съмнявам...


Всичко става с един или няколко съвсем кратки телефонни разговора, като след първия те ти се обаждат. Вместо да се съмняваш, поразгледай тракинга:

https://speedy.bg/bg/track-shipment?shipmentNumber=61334604869

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: spotter84   
Дата:   24-02-21 22:53

Аз лично никога съм нямал проблеми или разминавания спрямо псоочените цени и на двата оператора. Но не използвам Спиди за чуплива фото техника (скъпа и не само) поради 2 обективни причини:

- почти никога нямат аеро опаковка и са готови едва ли не да сложат и обектив в просто един плик
- когато съм молил за застраховка (поне за по-значителна сума), са ми искали фактура за обектива/апарата.

Най-вече първата причина е достатъчна за мен, за да отида при конкурента им.



Публикацията е редактирана (24-02-21 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-21 00:07

...почти никога нямат аеро опаковка...

Научи се да опаковаш пратките си сам. При всички куриери опаковането на място е бошлаф работа, когато става дума за чупливи предмети...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: spotter84   
Дата:   25-02-21 01:15

Визирах, когато аз нямам опаковка. В Еконт винаги имат, просто те таксуват около левче. Това е.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-21 01:23

Когато нямаш подходяща опаковка - намираш си. В Еконт кашони не предлагат. Имат само аерофолио, стреч и полиетиленови пликове.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lamerko   
Дата:   25-02-21 01:27

Малко храна: днес получавам едно малко пликче около педя голямо, води се документи. Тежи 100-на грама според маркировката, явно най-вече заради плика и товарителницата. От Пловдив до Шумен - цена за куриерски услуги - 6.49 лв. Без услуга "преглед и тест", все пак е документална [smilie18]

За справка - от София до Шумен, кашонче 40 х 30 х 20, около кило, с включен смс и т.н. - 4.76 лв. А уж Спиди се използваше, понеже било доста по-евтино [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-02-21 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: penco   
Дата:   26-02-21 14:28

Не споменавате до офис/адрес, също и подателя как е изпратил офис/адрес. Защото документ стандарт 24ч е 3 или 3.49 кинта офис/офис. Същото е и за пратки до 3 кила.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   26-02-21 18:25

"От Пловдив до Шумен - цена за куриерски услуги - 6.49"

Куриерите си имат ценоразпис, и работят по него. Като искаш тънкаж, ползвай български пощи...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   26-02-21 20:00

Който си държи на пратката си я опакова сам или наема професионалисти. Пращал съм 2 буркана с лютеница до Щатите. Познай има ли кой да я опакова по-добре от мен?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Djoro   
Дата:   26-02-21 20:48

Доволен съм от Спийди, за пратка от 3.00 кг. с размер на кутия за обувки, за 24.00ч.доставено на разстояние от 350 км., от офис до офис само за 3.50 лв. В Еконт редовно ми задават въпроси и при получаване на колет редовно ме карат да попълвам декларация с пълни и изчерпателни лични данни, по изискване на данъчните власти. Скед това деарацията отива в данъчното.Работят бавно и по-скъпо.
Но когато поръчвам по Emag дребни кухненски пибори, опаковат ги отделни пратки, плаща се отделно всяка доставка въпреки обща едновременна заявка,под предлог че производитлите са различни. Така вместо 5.00 лева за примерно 3 различни прибора общо 1.00 кг. От Емаг,се плашат три пратки по 5.00 лв. общо 15.00 лева за спедитор, вместо да се опаковат заедно и плати само 5.00 лева. А получелия и обработил заявката е една фирма Емаг, трикове.
Въпрос, ако аз купувам от голям магазин, всяка отделна стока на различни каси ли трябва да плащам?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »