Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Спиди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 10:02

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 10:02

Хубаво е да се знае!

Последната пратка,която получих ме озадачи малко с високата си куриерска такса,тъй като нямаше наложен платеж и беше под 1 кг. Огромните им пропагандни плакати за 3,50 до 3 кг важат ама друг път :) . Платих 4,75 за да получа една книга. Пратих имейл,за да ми обяснят как се е формирала таксата и ето отговора:

Бихме искали да Ви информираме, че цената на куриерската услуга по пратка с номер ......... е сформирана на база стойност по тарифа 2.56 лв., такса гориво 0.31 лв., Спиди опаковки 0.08 лв., надбавка за опция "Тествай преди да платиш" 1.00 лв., тол-такса 0.04 лв., 20 % ДДС 0.80 лв.
Общата стойност на услугата по товарителница ........е в размер на 4.79 лв. с ДДС

Вие сами си правете сметката,дали ще получавате вече нещо с тази опция в Спийди. Аз не.



Публикацията е редактирана (22-02-21 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: toc   
Дата:   22-02-21 10:16

Като няма наложен платеж защо изпращача е сложил тази опция:
"надбавка за опция "Тествай преди да платиш" 1.00 лв."?

С други думи - каква е вината на Спийди?



Публикацията е редактирана (22-02-21 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: compur   
Дата:   22-02-21 10:17

Те другите куриери също вдигнаха цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Satsan   
Дата:   22-02-21 10:28

Шо ли се връзвам....айде приятен ден!



Публикацията е редактирана (22-02-21 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 10:34

Satsan ,чети малко!

toc ,вината на Спийди е ,че са измекяри,които таксуват "услугата" опция преглед и тест с 1 лев,без значение ,дали има нужда от нея или не. не това сега е темата на разговоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: dekov   
Дата:   22-02-21 10:54

Не ми допада Спийди и за това, че когато ми доставят пратка, не мога да изпратя нещо по същия куриер, а трябва да заявявам по телефона друг.


Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   22-02-21 11:50

guciguci,

Струва ми се, че ти си този, който трябва малко повече да прочете. [smilie3]
При условие, че съвсем ясно е написано в ценовата им листа.

Когато се ползват за пратки с допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят без допълнителна такса.

Когато се ползват за пратки без допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят срещу заплащане на допълнителна такса от 1.20 лв. с ДДС на пратка.


Куриерът не е този, който решава дали "има нужда" от дадена услуга, що за глупост е това!?
Ти си този, който поръчва музиката (или както се разберете с изпращача) - ти си и плащаш.

Еконт напр. до мин. год. не таксуваха СМС-ите, но вече се плаща за известяване. И...?
Изпращача/получателя решава дали да ползва дадена услуга или не, не приносителя!

p.s.
Ти да не би да се опитваш да кажеш, че клиента няма избор и Спиди винаги включват "Преглед и Тест", когато няма наложен платеж? Защото няма как да ти повярвам! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 11:55

Да,включва ги тайно,без да пита

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   22-02-21 12:00

Аз пак ти казвам, че това не го вярвам! [smilie7]
=====
Но ти ако си сигурен и имаш доказателства - с адвоката и в съда!
(ако ти се занимава)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: dragoart   
Дата:   22-02-21 12:43

Както е обобщил един известен литературен герой : "Да ти кажа ли правичката? И едните, и другите са маскари!"

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-02-21 12:46

В стила на асахи, бих написал
Ако ти си правиш товарителницата, шансът да си недоволен, е по-малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 12:55

Да,бе,къде отиде Asahi ?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   22-02-21 13:25

my.point.of.view написа:

> В стила на асахи, бих написал
> Ако ти си правиш товарителницата,
> шансът да си недоволен, е по-малък.

А кой друг, ако не ТИ си правиш товарителницата? [smilie7]
Къде е разликата м/у това да цъкнеш някоя отметка в някой сайт или да кажеш на служебното лице:
- Искам тази и тази услуга, но не искам примерно: смс, преглед и тест?!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lamerko   
Дата:   22-02-21 13:33

Въпросната такса е към допълнителна услуга, която по принцип подателя активира изрично. Но често от офисите дори не питат за подробности - тряскат "стандартните" опции директно. За книга това действително е напълно безсмислено, но все пак трябва да се разбере кой точно я е активирал, преди да се търси "отговорност".
И между другото - не зашитавам Спиди. Те за мен са най-измекярската фирма - около 50% от пратките ми към мен е имало някакви проблеми!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: StraightEse   
Дата:   22-02-21 13:50

В еконт щеше да ти излезе е с 1-1,50 по-скъпо, въпреки безплатните им преглед и тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Pac   
Дата:   22-02-21 13:59

Не съм фен на Спиди, но последното, което ме притеснява е цената. Не знам как някой може да мрънка, че е платил 5лв за доставка! Аз се случва да оставя 5лв бакшиш на куриера, ако е усмихнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   22-02-21 14:02

Да и еконт са надули цените, за една табелка 5см на 2см (25гр) ми взеха за доставка 7лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Hsathv   
Дата:   22-02-21 19:07

И що не ти я пратиха по български пощи. Щеше да ти струва огромната цена от 85 стинки.
Редовно ползвам пощите и проблем нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 19:39

Ами да. За това не се сетих. От тях получавам десетки пратки от Китай. Ще започна с тях да работя за такива пратки

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: juslen   
Дата:   22-02-21 20:23

Що си го причинявате това страдание с неориентираните Спиди толкова години и с такъв отличен модел за подражание-а именно Еконт тия още са в небрано лозе.........

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-21 20:48

Ще ги затваряме ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   23-02-21 00:04

"Когато се ползват за пратки с допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят без допълнителна такса.

Когато се ползват за пратки без допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят срещу заплащане на допълнителна такса от 1.20 лв. с ДДС на пратка."

Е не са ли измекяри сега..... Като не могат да ти вземат стотинки от процент от наложения платеж,да те друснат едно 1,20 за преглед и тест [smilie18] маймуни



Публикацията е редактирана (23-02-21 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-21 00:12

На кривата ракета космосът ѝ пречи...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: mitakabs   
Дата:   23-02-21 06:53

Спиди ми взеха 7.50 изпращането на един телефон оня ден !!
От офис, до адрес. Без наложени платеж, нищо! Има няма и половин кило..
МИслех , че Еконта са по скъпари.. Не че пращам всеки ден и ми е проблем, просто ме изненадаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   23-02-21 08:45

Не знам защо се сещам за приказката "Кьорав карти не играе".
Някой не прочел цената на услугите, ползвал ги, после се възмущава.
Еми вече ги знае цените, ама по втория начин - през джоба.
Имат си сайт, цъкате си на калкулатора и сравнявате.
Ама хората освен Спиди и Еконт друго не са чували.
Има Интерлогистика, има Европът, Лео експрес, Тип-Топ...
Първите два съм ги ползвал, не съм имал ядове, на Лео експрес навремето им отказах договора, условията не ми допаднаха, последните не съм ги ползвал, само съм ги чувал.


https://i.ibb.co/r7b1MCk/Speedy.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   23-02-21 08:51

М,много я обичам тази характерна българска поговорка. " Аз да ти го бутна,пък ти да си гледал" ,нали? И тука в този форум пълно с хора,които разчитат на този метод,като продават техниката си.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   23-02-21 08:52

Е... ти какво очакваш?
Хората да мислят вместо теб ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-21 09:59

На Спиди последната ми грижа са цените им. Обслужването е меко казано зле.Имах два безуспешни опита да изпращам неща. Първият път ме препращаха в три офиса и така и не успях, втория път ми объркаха пратката и едвам пристигна при човека при който трябваше. Другото е че веднъж изпратена неможе нищо да бъде променяно ,дори и господ неможе да помогне. Само и единствено може да разпоредиш пратката да се върне при теб. Покрай празниците беше страшно. Пълен хаос и объркани пратки.
Та последния проблем са им цените на тези....

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   23-02-21 10:25

Те нещата са навързани - Спиди дълго време бяха може би най-евтината (сега не знам дали е така).
Само че, когато някой изпили така цената нали се сещате, че се реже от всичко, вкл. и от заплати.
Така рискът при тях да се задържи най-некачествения персонал е най-голям.
To aко знаете само какви легенди се носят за Роял мейл ъф Ингланд.
Мой познат споделяше за сбърканите пратки, които дъщеря му му пращала от Англия.
Та тя го беше научила да пише Balgaria (с а, вместо u), защото често бъркали държавата - и като сгрешат веднъж после ги подкарвали по азбучен ред. А по тоя начин нашата идвала втора или трета - веднага след Бахрейн или нещо от сорта. Иначе с U си е към последните (20-та, 30-та поред) и пратката обикаляла планетата...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: kukumichin   
Дата:   23-02-21 18:05

Един дол дренки са си Еконт и Спуди и Аймазоун и техните подопечни дилъри и ей бай...
Един път доволен друг път ма.ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   23-02-21 22:00

Преоткрих Спийди заради големите опашки пред Еконт. Не им давам възможност да сбъркат и те не бъркат. Също като Еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-21 22:09

asahi незнам от кой град си, но в София около празниците пред офисите на "спиди" беше ,като в момента пред "Пирогов" опашките за ваксини [smilie18] . А колкото и да си мислиш, че не им даваш възможност да сбъркат не бъди сигурен ,че те няма да оплекскат нещата. Просто си един от малкото късметлии. Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-02-21 22:13

написа:

> Преоткрих Спийди заради големите
> опашки пред Еконт. Не им давам
> възможност да сбъркат и те не
> бъркат. Също като Еконт.

Абе плюй в пазва дето се казва, че може и голям резил да стане колкото и да си екзактен [smilie5] Като всичко беше ОК и изпратих подарък-изненада на приятел, платих го и помолих да го пратят с куриер, като платих и таксата и накрая като му го доставили го накарали и той да плати, по-грозно надали може да стане!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-21 22:21

...веднъж изпратена неможе нищо да бъде променяно ,дори и господ неможе да помогне. Само и единствено може да разпоредиш пратката да се върне при теб...

Отново идиотизми. И при Спиди след изпращането пратка може да бъде пренасочена, може да се промени наложен платеж, да се включат или изключат разни опции (като проверка и тест). Преди няколко дни го правих.

Като цяло софтуерът на Спиди е недоклатен: подготвена товарителница не може да се редактира, не може и да се открие по телефон на изпращач и т.н. Имат и други кусури разни.

А Еконт веднъж доставяха пратка цяла седмица с оправданието, че не намерили клиента, при положение, че клиентът беше голям магазин за мебели на видно място, който работи целодневно.



Публикацията е редактирана (23-02-21 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: santuco   
Дата:   24-02-21 09:19

След три часа разправии в офис и по тел със централа ми обясниха, че нищо неможе да се променя освен да се върне пратката обратно при мен, но ти си успял някак за което евала, въпреки че силно се съмнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: wlad   
Дата:   24-02-21 11:13

Спиди е бизнес насочен доставчик, докато Еконт са за гащи и чорапи, дори и съблекални си имат в офисите.
Гади ми се като се наложи да ходя в Еконт.
Пращам неща в България и до цяла Европа със Спиди от години и винаги всичко е било безпроблемно.
Цените на Спиди за фирми са други.
Общо взето - аз съм много по-доволен от Спиди, отколкото Еконт.
Това с товарителниците е вярно, много е сбъгава подготовката на пратки. Еконт в това отношение са много по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lamerko   
Дата:   24-02-21 12:24

Така наречения "бизнес насочен доставчик" е толкова некадърен, че успяват да създадат проблеми там, където друг няма да посмее...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   24-02-21 13:15

Трогателно е, че толкова хора са загрижени как дишам, как кашлям и колко време да отделям за опашки пред куриера. В моя град в конкретните два офиса на Еконт и Спиди нещата стоят така. Как е през две преки няма отношение към моите изводи. Не глобализирам, а споделям моят индивидуален опит. Ако искате да мрънкаме заедно давай да подхващаме Гейц, Сорос и ельоменатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   24-02-21 13:33

Помислете за един малко по-различен поглед! [smilie7]

Мин. год. им следих акциите до лятото докато бяха 50 лв., след това французите ги купиха и вече са 70 лв.
До края на тая година е повече от вероятно да надхвърлят дори 80 лв. Все пак пандемията
работи силно в полза на куриерските фирми. [smilie3]

Така че вместо да хабите енергия да ги кълнете, можете да изкарате пари от тая работа.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   24-02-21 21:07

santuco
...ти си успял някак за което евала, въпреки че силно се съмнявам...


Всичко става с един или няколко съвсем кратки телефонни разговора, като след първия те ти се обаждат. Вместо да се съмняваш, поразгледай тракинга:

https://speedy.bg/bg/track-shipment?shipmentNumber=61334604869

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: spotter84   
Дата:   24-02-21 22:53

Аз лично никога съм нямал проблеми или разминавания спрямо псоочените цени и на двата оператора. Но не използвам Спиди за чуплива фото техника (скъпа и не само) поради 2 обективни причини:

- почти никога нямат аеро опаковка и са готови едва ли не да сложат и обектив в просто един плик
- когато съм молил за застраховка (поне за по-значителна сума), са ми искали фактура за обектива/апарата.

Най-вече първата причина е достатъчна за мен, за да отида при конкурента им.



Публикацията е редактирана (24-02-21 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-21 00:07

...почти никога нямат аеро опаковка...

Научи се да опаковаш пратките си сам. При всички куриери опаковането на място е бошлаф работа, когато става дума за чупливи предмети...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: spotter84   
Дата:   25-02-21 01:15

Визирах, когато аз нямам опаковка. В Еконт винаги имат, просто те таксуват около левче. Това е.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   25-02-21 01:23

Когато нямаш подходяща опаковка - намираш си. В Еконт кашони не предлагат. Имат само аерофолио, стреч и полиетиленови пликове.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lamerko   
Дата:   25-02-21 01:27

Малко храна: днес получавам едно малко пликче около педя голямо, води се документи. Тежи 100-на грама според маркировката, явно най-вече заради плика и товарителницата. От Пловдив до Шумен - цена за куриерски услуги - 6.49 лв. Без услуга "преглед и тест", все пак е документална [smilie18]

За справка - от София до Шумен, кашонче 40 х 30 х 20, около кило, с включен смс и т.н. - 4.76 лв. А уж Спиди се използваше, понеже било доста по-евтино [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-02-21 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: penco   
Дата:   26-02-21 14:28

Не споменавате до офис/адрес, също и подателя как е изпратил офис/адрес. Защото документ стандарт 24ч е 3 или 3.49 кинта офис/офис. Същото е и за пратки до 3 кила.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   26-02-21 18:25

"От Пловдив до Шумен - цена за куриерски услуги - 6.49"

Куриерите си имат ценоразпис, и работят по него. Като искаш тънкаж, ползвай български пощи...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   26-02-21 20:00

Който си държи на пратката си я опакова сам или наема професионалисти. Пращал съм 2 буркана с лютеница до Щатите. Познай има ли кой да я опакова по-добре от мен?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Djoro   
Дата:   26-02-21 20:48

Доволен съм от Спийди, за пратка от 3.00 кг. с размер на кутия за обувки, за 24.00ч.доставено на разстояние от 350 км., от офис до офис само за 3.50 лв. В Еконт редовно ми задават въпроси и при получаване на колет редовно ме карат да попълвам декларация с пълни и изчерпателни лични данни, по изискване на данъчните власти. Скед това деарацията отива в данъчното.Работят бавно и по-скъпо.
Но когато поръчвам по Emag дребни кухненски пибори, опаковат ги отделни пратки, плаща се отделно всяка доставка въпреки обща едновременна заявка,под предлог че производитлите са различни. Така вместо 5.00 лева за примерно 3 различни прибора общо 1.00 кг. От Емаг,се плашат три пратки по 5.00 лв. общо 15.00 лева за спедитор, вместо да се опаковат заедно и плати само 5.00 лева. А получелия и обработил заявката е една фирма Емаг, трикове.
Въпрос, ако аз купувам от голям магазин, всяка отделна стока на различни каси ли трябва да плащам?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   26-02-21 23:50

Колега,покажи тази бележка,дето Спийди са ти взели 3,50 !

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Djoro   
Дата:   27-02-21 00:21

И аз се изненадах, дай ми електронната си поща на лични, чакам !

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lyub4o   
Дата:   27-02-21 00:32

Вчера със Спийди от Варна до София(офис-офис) за 3.50

https://imgur.com/a/PZRUjwi

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: dekov   
Дата:   27-02-21 15:02

Djoro ,
Стоките не са в склад на Е-маг, а са си в по-дребните търговци и производители.



Публикацията е редактирана (27-02-21 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: ecobo   
Дата:   27-02-21 19:58

Не знам какви проблеми имате със Спийди (визирам хората, които са недоволни), но аз от 7 години имам договор с тях, работим много сериозно и няма абсолютно никакви забележки. Всеки месец им плащам между 1000 и 2000 лева за изпратени пратки и съм изключително доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-02-21 20:54

Предвид заглавието, помислих, че става въпрос за някакъв нов вид светкавица...
Защо решихте, че в името на фирмата има " Й " ???



Публикацията е редактирана (01-03-21 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: penco   
Дата:   04-03-21 15:18

Пратка офис-офис:3.49

http://prntscr.com/10cxgr9



Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: asahi   
Дата:   04-03-21 18:22

А мене ме минаха с 3.51 [smilie10].

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: dreamer   
Дата:   27-05-21 22:12

Мани бе, то не е за говорене ама и аз съм от прее#цаканите. Днес платих 3,50! [smilie9]
Къде мога да подам жалба?

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: landstar   
Дата:   27-05-21 22:42

Така е. Същата пратка с Български пощи е около 2 лева, но работят доста туткаво. И на практика те изпълняват по-голямата част от логистиката на частните куриери, т.е. - държавата работи за джоба на определени частници.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: asahi   
Дата:   28-05-21 12:53

Преди два дни бях в централния склад на Спиди в моя град. Мотокар на Спиди товареше бусове на Спиди с палета на Спиди. Никаква следа от Български пощи. Прикриват се много умело.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   28-05-21 23:24

Бусовете всъщност са на Български пощи, но отгоре лепят логото на Спиди, за да заблудят такива като теб. Световната конспирация пипа здраво...

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: uri64   
Дата:   29-05-21 01:09

Ба, те успяват да скрият, че земята е плоска, като стоварват летящите за Австралия някъде в Южна Америка, колко да им е трудно да скрият Български пощи под логото на Спиди [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: asahi   
Дата:   29-05-21 15:08

"Автор: landstar
Дата: 27-05-21 22:42

Така е. Същата пратка с Български пощи е около 2 лева, но работят доста туткаво."

Нека се туткат, но да си направят близък до мен офис, пък нека ме бавят 2 вместо 1 ден. Ще си преценя дали ме устройва.

Реалните пешеходни разстояния:
Спиди 1 - 4 мин.
Еконт 1 - 5 мин.
Тип топ куриер - 6 мин.
Спиди 2 - 8 мин.
Еконт 2 - 8 мин.
Български пощи - 11 мин.
Лео експрес - 11 мин.
Еконт 3 - 16 мин.
Еконт 4 - 17 мин.
Спиди 3 - 17 мин.

За опашки и ниво на обслужване, уведомяване за пристигнала пратка, плащане с карта, издаване на фактура за куриерския разход няма да сравняваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: wlad   
Дата:   29-05-21 17:30

Аз работя с БП на договор от години.
Опашки не чакам, защото се разпечатва един протокол, който върви с пратките и просто оставям нещата и си заминавам.
За получени пратки ме уведомяват по телефона.
Плащам накрая на месеца по фактура всичко с банков превод.
Всичко за БГ се доставя next day, без изключение, дори да е писмо за 60 стотинки с марка.
БП в момента доставят до ЕУ за 4-5 дни! Това не го може никой куриер за близка цена.
Така че, нека не ги отписваме така леко.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-21 10:02

В старата фирма 60% от логистиката се въртеше от Тип-топ. При бизнес към бизнес отношенията са по-различни и най-често са неприложими в нашия частен случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: kokotoo   
Дата:   04-06-21 19:02

спидитата преди фризерче 3 рафта 35 кила - 20 кинта.
Преди малко 60 с пазарлъци 40 и то офис-офис.
Жал ми беше за фирмата че товарили-опаковали, иначе щях да ги отрежа на момента, ама и те[smilie23] решиха че са приключили с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: imitev   
Дата:   04-06-21 23:22


С пощите не искам да работя никога. Няма такава соц смотана организация като тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: Julius   
Дата:   24-08-21 19:23

В аванс... за да няма после неприятно изненадани:

След "Еконт" и "Спиди" вдига таксите
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: asahi   
Дата:   24-08-21 19:48

A не бе, ще се бавят...

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   25-08-21 02:02

> В аванс... за да няма после неприятно изненадани:
> След "Еконт" и "Спиди" вдига таксите [beer]
> > >

Най-забавното в тая статия ми се стори последното изречение:
"Πpeз мeceц юли тaзи гoдинa "Еконт" обяви нова такса от 3.30 лв. за вземане на пратка от друг човек. Тя бе предшествана и от такава за пренасочване на стоките към друг адрес от първоначално зададения - на същата цена от 3.30 лeвa."

ЕЙ, тея в Еконт са трогателно НАГЛИ... ????[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Спиди ?
Автор: ZENON   
Дата:   25-08-21 16:13

След признаците, че са си повярвали безмерно, Еконт са история за мен.
Спиди, от друга страна, поне за момента работят добре.
Достатъчно добре, за да не се оглеждам за алтернатива.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »