Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Спиди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 10:02

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 10:02

Хубаво е да се знае!

Последната пратка,която получих ме озадачи малко с високата си куриерска такса,тъй като нямаше наложен платеж и беше под 1 кг. Огромните им пропагандни плакати за 3,50 до 3 кг важат ама друг път :) . Платих 4,75 за да получа една книга. Пратих имейл,за да ми обяснят как се е формирала таксата и ето отговора:

Бихме искали да Ви информираме, че цената на куриерската услуга по пратка с номер ......... е сформирана на база стойност по тарифа 2.56 лв., такса гориво 0.31 лв., Спиди опаковки 0.08 лв., надбавка за опция "Тествай преди да платиш" 1.00 лв., тол-такса 0.04 лв., 20 % ДДС 0.80 лв.
Общата стойност на услугата по товарителница ........е в размер на 4.79 лв. с ДДС

Вие сами си правете сметката,дали ще получавате вече нещо с тази опция в Спийди. Аз не.



Публикацията е редактирана (22-02-21 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: toc   
Дата:   22-02-21 10:16

Като няма наложен платеж защо изпращача е сложил тази опция:
"надбавка за опция "Тествай преди да платиш" 1.00 лв."?

С други думи - каква е вината на Спийди?



Публикацията е редактирана (22-02-21 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: compur   
Дата:   22-02-21 10:17

Те другите куриери също вдигнаха цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Satsan   
Дата:   22-02-21 10:28

Шо ли се връзвам....айде приятен ден!



Публикацията е редактирана (22-02-21 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 10:34

Satsan ,чети малко!

toc ,вината на Спийди е ,че са измекяри,които таксуват "услугата" опция преглед и тест с 1 лев,без значение ,дали има нужда от нея или не. не това сега е темата на разговоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: dekov   
Дата:   22-02-21 10:54

Не ми допада Спийди и за това, че когато ми доставят пратка, не мога да изпратя нещо по същия куриер, а трябва да заявявам по телефона друг.


Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   22-02-21 11:50

guciguci,

Струва ми се, че ти си този, който трябва малко повече да прочете. [smilie3]
При условие, че съвсем ясно е написано в ценовата им листа.

Когато се ползват за пратки с допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят без допълнителна такса.

Когато се ползват за пратки без допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят срещу заплащане на допълнителна такса от 1.20 лв. с ДДС на пратка.


Куриерът не е този, който решава дали "има нужда" от дадена услуга, що за глупост е това!?
Ти си този, който поръчва музиката (или както се разберете с изпращача) - ти си и плащаш.

Еконт напр. до мин. год. не таксуваха СМС-ите, но вече се плаща за известяване. И...?
Изпращача/получателя решава дали да ползва дадена услуга или не, не приносителя!

p.s.
Ти да не би да се опитваш да кажеш, че клиента няма избор и Спиди винаги включват "Преглед и Тест", когато няма наложен платеж? Защото няма как да ти повярвам! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 11:55

Да,включва ги тайно,без да пита

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   22-02-21 12:00

Аз пак ти казвам, че това не го вярвам! [smilie7]
=====
Но ти ако си сигурен и имаш доказателства - с адвоката и в съда!
(ако ти се занимава)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: dragoart   
Дата:   22-02-21 12:43

Както е обобщил един известен литературен герой : "Да ти кажа ли правичката? И едните, и другите са маскари!"

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-02-21 12:46

В стила на асахи, бих написал
Ако ти си правиш товарителницата, шансът да си недоволен, е по-малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 12:55

Да,бе,къде отиде Asahi ?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Julius   
Дата:   22-02-21 13:25

my.point.of.view написа:

> В стила на асахи, бих написал
> Ако ти си правиш товарителницата,
> шансът да си недоволен, е по-малък.

А кой друг, ако не ТИ си правиш товарителницата? [smilie7]
Къде е разликата м/у това да цъкнеш някоя отметка в някой сайт или да кажеш на служебното лице:
- Искам тази и тази услуга, но не искам примерно: смс, преглед и тест?!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: lamerko   
Дата:   22-02-21 13:33

Въпросната такса е към допълнителна услуга, която по принцип подателя активира изрично. Но често от офисите дори не питат за подробности - тряскат "стандартните" опции директно. За книга това действително е напълно безсмислено, но все пак трябва да се разбере кой точно я е активирал, преди да се търси "отговорност".
И между другото - не зашитавам Спиди. Те за мен са най-измекярската фирма - около 50% от пратките ми към мен е имало някакви проблеми!

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: StraightEse   
Дата:   22-02-21 13:50

В еконт щеше да ти излезе е с 1-1,50 по-скъпо, въпреки безплатните им преглед и тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Pac   
Дата:   22-02-21 13:59

Не съм фен на Спиди, но последното, което ме притеснява е цената. Не знам как някой може да мрънка, че е платил 5лв за доставка! Аз се случва да оставя 5лв бакшиш на куриера, ако е усмихнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   22-02-21 14:02

Да и еконт са надули цените, за една табелка 5см на 2см (25гр) ми взеха за доставка 7лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: Hsathv   
Дата:   22-02-21 19:07

И що не ти я пратиха по български пощи. Щеше да ти струва огромната цена от 85 стинки.
Редовно ползвам пощите и проблем нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   22-02-21 19:39

Ами да. За това не се сетих. От тях получавам десетки пратки от Китай. Ще започна с тях да работя за такива пратки

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: juslen   
Дата:   22-02-21 20:23

Що си го причинявате това страдание с неориентираните Спиди толкова години и с такъв отличен модел за подражание-а именно Еконт тия още са в небрано лозе.........

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: asahi   
Дата:   22-02-21 20:48

Ще ги затваряме ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: guciguci   
Дата:   23-02-21 00:04

"Когато се ползват за пратки с допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят без допълнителна такса.

Когато се ползват за пратки без допълнителна услуга Наложен платеж, опциите „Отвори“ и/или „Тествай“ се предоставят срещу заплащане на допълнителна такса от 1.20 лв. с ДДС на пратка."

Е не са ли измекяри сега..... Като не могат да ти вземат стотинки от процент от наложения платеж,да те друснат едно 1,20 за преглед и тест [smilie18] маймуни



Публикацията е редактирана (23-02-21 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: GenaDP   
Дата:   23-02-21 00:12

На кривата ракета космосът ѝ пречи...

Отговори на това съобщение
 Re: Спийди ?
Автор: mitakabs   
Дата:   23-02-21 06:53

Спиди ми взеха 7.50 изпращането на един телефон оня ден !!
От офис, до адрес. Без наложени платеж, нищо! Има няма и половин кило..
МИслех , че Еконта са по скъпари.. Не че пращам всеки ден и ми е проблем, просто ме изненадаха...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »