Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-01-21 15:19

avo написа:

> Че визьорът няма отношение към
> качеството на снимката е ясно, но
> има отношение към възприятията и
> удоволствието от самото снимане.
> Да не решите, че съм анти-сони
> фанатик, но аз бих предпочел ДСЛР с
> хубав светъл визьор, отколкото
> безогледалка с пискелизирано
> лагващо прозорче със странни
> контрасти и хикс в средата. Не съм
> го пробвал, но по спецификации на
> а7riii, може би и без r-a, трябва да е ок
> вече,

Тъй като в темата препоръчаха SONY a6000, споменах за визьора на същия. Иначе съм хващал и SONY a7III, пак от любопитство, в Синтезиса, вътре в магазина, на слаба светлина. Визьорът имаше лаг. Има още какво да се желае. SONY са иновативни и дърпат нещата напред. Някой ден ще го измислят. Не робувам на марки. Някой ден може и SONY да си взема, но шансовете с другите брандове са горе-долу изравнени. Всички се развиват. От 3 години и половина съм с Nikon D7200, който предлага много повече възможности от това, което аз мога да предложа като умения като аматьор щракач. Това тяло спокойно може да изкара 10 години. Като дойде време да му мисля за ново тяло/система, дотогава (надявам се) визьорите на безогледалките ще са ги оправили. Всички се развиват - и SONY, и Nikon, и Canon и Fuji.
Canon даже си оправиха сензорите.

> това последното не по повод
> на темата а за да не бъркам в
> гнездото на осите много дълбоко
> [beer]

Ако ще и стършели да са, да не ти пука.[beer]



Публикацията е редактирана (02-01-21 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   02-01-21 15:57

"Тъй като в темата препоръчаха SONY a6000, споменах за визьора на същия. Иначе съм хващал и SONY a7III, пак от любопитство, в Синтезиса, вътре в магазина, на слаба светлина. Визьорът имаше лаг. Има още какво да се желае. SONY са иновативни и дърпат нещата напред. Някой ден ще го измислят. Не робувам на марки. Някой ден може и SONY да си взема, но шансовете с другите брандове са горе-долу изравнени. Всички се развиват. От 3 години и половина съм с Nikon D7200, който предлага много повече възможности от това, което аз мога да предложа като умения като аматьор щракач. Това тяло спокойно може да изкара 10 години. Като дойде време да му мисля за ново тяло/система, дотогава (надявам се) визьорите на безогледалките ще са ги оправили. Всички се развиват - и SONY, и Nikon, и Canon и Fuji.
Canon даже си оправиха сензорите."

Покрепям всичко казано, затова и предложих именно Д7200 като вариант, макар че не се съобразих с изискването да е винаги в чантата, което по принцип пречи на почти всяко, а ако чантата не е достатъчно обемна, и на на всяко читаво тяло. Относно превюто на кадъра, може би аз не разбирам нещо, но същата опция я има Д7500 /имам го/ в лайввю. Виждаш какво би се получило като експонация преди да натиснеш спусъка. За лага на визьора при сони не зная, но затова се спрях на Z6, на светлинни години е за мен поне от сонитата като усещане за фотографска техника, не говоря за качества. Лаг винаги има, въпросът е да е незабележим в болшинството ситуации. Иначе за чантата, бях си взел един Панасоник lx15, снима прилично, има бленда 1.4, не че дава визия на 1.4, но като за сапунерка е нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   02-01-21 16:49

Avo като спомена за Z6 ,се сетих,че авторката на темата може да погледне и Z50....да малко по скъп е от посочения бюджет,но много малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   02-01-21 17:30

Z серията е силна предимно заради нейтив обективите си, Никон за мен има добра политика, насочена към сериозно снимащите любители и нагоре. Стъклата им са изключително остри и качествени, кроп вариантите са достъпни, ФФ обективите от S серията им са сравнително скъпи, но поне знаеш какво да си купиш, ако събереш достатъчно. Не залагат на компактни размери и ниско тегло, но картинката на кадрите е за мен поне супер. Особено за човек идващ от ДСЛР Никон и свикнал с логиката им е напълно естествен избор, ценово също са доста ок Z5,6 и 7 - според нуждите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ZENON   
Дата:   03-01-21 00:53

Минавам, само за да светна червената лампа на човека, търсещ съвет.
Обикновено, тия, които пишат най-много, знаят най-малко.



Публикацията е редактирана (03-01-21 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   03-01-21 12:33

Ивайло, кое от написаното от мен не е вярно, ако визираш моите постове де?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ZENON   
Дата:   03-01-21 13:54

Симо, нямам предвид теб.
ЧНГ, между другото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Konstantinov   
Дата:   03-01-21 13:55

Аз само знам че в технополис има 5 години гаранция каквото и да се купи като се даплати около 80 лева на 1000
.Преди 5 години сони некс ф3 с18 55 имаше боклук по средана на матрицата търках не се маха,видях че е под защитното стъкло на матрицата.В стемарк разглобиха извадиха боклука сменипа уплътнение и не ми взеха пари от техномаркет е апарата и важи гаранцията.
Във фотосинтезис и динафос са много любезни и може да питаш нещо.Но купих от синтезиса на попа д 750 за 3600 и щото снимам с 3 апарата и малко ми се развали точно след тригодишната гаранция на 9800 кадъра поправиха го за 2 седмици в профайлд смениха фокусен модул за 50 лева майстора предполагам зима 50 но ддс данъци осигуровки и цената стана268 .Ако бях взел от техно магазин или от сив внос щеше да е по изгодно като за човек дето снима малко.Трябва да се мисли и за тия неща.Ако междувремено във фото магазините вече продават никон запечатани и с 5 години гаранция ще си купя от там един z6 2 а не от германия.Току що взех леново лаптоп за жена си с 5 години гаранция от технополис за 2200.предишния работи всеки ден по 12 часа от 2010 година леново пак купен от голям магазин не от бг специалист- дето за 4 години изгарят.Тоя от 2010 е като нов и е минал 100х километра в багажника по дупките в софия.Но на 120 лаптопа леново по2400 лева купени от бг спец за година се изпочупиха панти ключалки изпадаха копчетата.Що така правят уж интелигентни хора ...да не купуващ нищо от тука, все някаква врътка.То сигурно е обиколил китай да земе тия 120 с трошлива пластмаса- положил е много труд да прецака клиента.С моя д 750 същата работа хората правят по 200х кадъра моя кой знае какъв уникат е да се скапе на 9800,специално подбран от 1000 ди.



.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   03-01-21 14:14

Ивайло Ч.Н.Г...[beer]

По темата,смятам,че авторката може да е добила представа вече накъде да се ориентира, и мога само да и пожелая успех с покупката на апарата.[smile]



Публикацията е редактирана (03-01-21 14:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   03-01-21 15:01

"Минавам, само за да светна червената лампа на човека, търсещ съвет.
Обикновено, тия, които пишат най-много, знаят най-малко."


"Симо, нямам предвид теб.
ЧНГ, между другото :)"

Предвид, че репликата на знаещите, но сдържани, беше след моя пост, сигурно беше към мен. Но дори и да не е, какво неправилно има като цяло казано в коментарите към темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ZENON   
Дата:   03-01-21 15:34

avo,
имам предвид, че екзалтацията по нещо, както и липсата на анализа, може да вкара в излишен разход някой, които не е наясно с нещата.
Не бих казал, че е персонално, по-скоро предупредително, породено от бърз преглед на отговорите.
Смятам, че е признак на безотговорност, да се дават категорични мнения, за сметка на чужди финанси.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   03-01-21 15:59

Така казано, съм съгласен с теб. Екзалтация е силна дума, и ако има някой екзалтиран в този форум, то са сони феновете, препоръчващи винаги, на всеки въпрос, бюджет и идея нещичко от сони :) Евала на маркетинга им в България. Безотговорност по отношение на чужди финанси е да вземеш и да купиш нещо за някой с неговите пари, да дадеш съвет за даден фотоапарат /Никон Д7200...примерно/ е точно толкова безотговорно, колкото да препоръчаш друг такъм / Сони а6000 ... примерно/.
А и реално ако някой пита - Какво да си купя? и ти му кажеш -Що пък не това и онова. , е отговор на пуснатата тема за съвет и мнение, нали. По принцип аз никога не пиша в такива теми, но в случая не се сдържах, защото аз самия съм бил в позицията на чудещ се какво да купя, и заринат от типа коментари "Който само пита, нищо не купува", "Скоро всички ще сме без пукнат лев, ти за кво си чешеш езика тука" или пък ехидни тип "Купи си по-добре самобръсначка щом искаш да е лека и малка", бях да кажем ориентиран към сони като марка, както става според мен с почти всеки питащ тук. Не отричам хубавите им тела, многото обективи, добрата аф система, читав сервиз и т.н., но и не мога да не отбележа гадните дисплеи и особено EVF при по-старите и доста, ако не всички от кроп телата им, и леко странната организация на менюто им, макар че това е строго субективно и не искам никой да го възприема.
Та така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ZENON   
Дата:   03-01-21 17:39

avo,
нито EVF, нито дисплея правят кадъра.
В допълнение към горните разсъждения, бих добавил и ранкиране.
Т.е. кое ни е по-важно, хубав визьор и дисплей или хубав краен резултат и т.н.
В края на краищата, човек гледа кадъра или разпечатан, или на монитор (което е друга тема, не по-маловажна), а не във визьор или на дисплей.

По отношение на Сори феновете (аз също предпочитам Сори на този етап), те не са по-различни от Фуджи, Никон, Оли, Канон феновете. Те затова са такива, защото са фенове. Но не затова ми е думата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: serjy   
Дата:   03-01-21 18:09

Абсолютно няма смисъл от такова умуване, кой фотоапарат какво - що. В момента всички фотоапарати снимат отлично. Отиди в магазина и виж кой ти допада най-много на външен вид и те устройва като цена. Поне аз бих препоръчал Олимпус, като изключително добре балансирани фотоапарати, малки и функционални, и на добра цена. Можеш да погледнеш и всички други малки фотоапарати, които ти влизат в бюджета. Каквото и да избереш от новите безогледални няма да сбъркаш, но да не е дслр!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   03-01-21 18:13

Не ме разбирай погрешно, не искам да споря само заради спора, по-скоро ми е интересно кой е по-прав в този разговор, ако има такъв изобщо :) Аз не съм снимал с въпросното сони а6000, ако качеството на картинката с китовия му обектив е по-добро от на Д7200 с неговия китов, да приемем това за 18-140, съм съгласен, че си струва да се преглътне визьора, дисплея и ергономията като цяло. Макар че за едно беозгледално тяло според мен трябва или визьорът, или диспея да са читави, все пак човек трябва да гледа в нещо. При равни други условия обаче, за мен поне, което е субективно отново, визьорът е изключително важен в процеса на снимането, затова и си позволих да взема отношение по темата, предлагайки странно за всички мнение за сравнително старо, мисля доста добро огледално тяло, а не нещо модерно и безогледално.
Успешна година на всички! [beer]



Публикацията е редактирана (03-01-21 18:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   03-01-21 18:23

Помислете, какви снимки ви харесват! Разгледайте автори и ако си харесате нещо, вижте със каква техника е правено.След това прегледайте колко струва тази техника и дали се побирате в бюджета.Помислете, че обективите се купуват отделно.Понякога се снима и само с един обектив, но трябва да знае какво иска да снима човек и да придобие умения.! Успех! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-01-21 18:38

avo написа:

> затова и си позволих да взема
> отношение по темата, предлагайки
> странно за всички мнение за
> сравнително старо, мисля доста
> добро огледално тяло, а не нещо
> модерно и безогледално.

Нищо му няма на тялото.

Първенецът на DXO в APS-C сегмента:

Цък

Не намирам за никак странно да се предлага тяло, което е с най-добрия сензор в сегмента си.

В случая наистина D7200 отпада като опция, но това е само защото питащата в темата търси нещо по-компактно.



Публикацията е редактирана (03-01-21 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   03-01-21 18:55

ЗА 1200лв А6000 и трите евтини, светли Сигми и пей сърце. Или тяло ново А6000 с 18-55 втора ръка за около 800-850 и по-нататък надграждане с обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   03-01-21 19:07

Пичове ,не се карайте за глупости. Никой никъде не е казал,че дслр не става. 7200 е прекрасно тяло,имал съм го и не мога да кажа лоша дума за него,нито кой да е друг дслр. Просто авторката ,беше споменала,че не искал камера като 250 д ,което е доста по малко от 7200 ,всъщност е най малкия дслр. Поради тази причина единствената друга опция е безогледалките. Това е,няма драма. Защо и се препоръча 6000 (аз споменаха оли и пана освен 6000),ами защото просто е даден бюджет 1200 лв,който стига само за определен модел на конкретни марки тела. Примерно можеш да си купиш с него 7200 или 6000,ама не можеш марк4 или д850. Затова са и по конкретните насоки,пък тя какво ще избере е друг въпрос. Не знаем дали в този бюджет влиза и някой джам или не,че тогава сметките ще са различни. Колкото до ел визьора, пак няма драма. Има хора,на които не ми прави впечатление,други просто харесват единия от двата,което не прави другия по калпав или че не става за нищо. И двата имат предимства и недостатъци. На колегата АВО не му допада (макар,че казва,че не го е пробвал),обаче има и такива,които не щат и да чуят вече за нещо различно от EVF.

IShoot4Fun,на 7200 не е ли със сони сензор или греша?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-01-21 19:26

Да, Със SONY сензор е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: andiay   
Дата:   03-01-21 19:43

Подобни теми във форуми винаги ме карат да си припомня един цитат от любима книга : Тя си помисли, че ако животът я е научил на нещо, то е следното — има случаи, когато не трябва да се връщаш за чантата си, и други, когато трябва. Сега оставаше да я научи как да различава едните от другите.

Към авторката на темата - едно мнение от абсолютен профан и аматьор във фотографията.
Понеже казваш, че просто искаш да пробваш дали фотографията е за теб, то единственият разумен избор е да си избереш непретенциозно и евтино тяло, без значение от марка, модел, система и т.н. Не техниката прави снимката, а снимащия. Някъде из сайта имаше статия за първите стъпки, като в нея е обяснено много кратко и ясно, какво трябва да знаеш като начало. Хубаво е, че си решила да посетиш курс, след него вече би трябвало да си наясно, какво и как искаш да правиш. Ако фотографията за теб ще си остане на чисто любителско ниво - снимки за спомен, то няма да ти бъде нужна кой знае каква техника, ако искаш да превърнеш хобито си във професия, то ще трябва да инвестираш много време и средства, за да можеш да осъществиш това.
Невъзможно е да ти се даде съвет от сорта на "Вземи това или онова, за да ти стане ясно дали фотографията е твоята ниша".
Ако фотографията е в кръвта ти, то дори и с телефон да снимаш, пак би разбрала и не би ти пречело да искаш да се образоваш по темата все повече и повече, а след като се образоваш вече ще знаеш в кои случаи трябва да се "върнеш за чантата си" и кога "не трябва да се връщаш за нея".
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Nairobi   
Дата:   03-01-21 23:28

Благодаря на всички за съветите,още не съм избрала устройството и причината за това е ,че понякога от желанието да имаме нещо сега и веднага взимаме грешни решения,за това реших да си дам още малко време преди окончателно да реша марка и модел.Само мога да кажа че видях Сони А6000 и не е моя апарат,беше с китов обектив,не ми харесаха и снимките,да с друг обектив може би ще са добре.Ще отива да видя и няколко дслр,защото когато държах Сонито в ръка си представих ако сложа по голям обектив сякъш няма да е удобно на толкова малко тяло,може и да греша разбира се.Гледах много снимки,с различни обективи,клипове в ютуб със сравнения между моделите.Наясно съм ,че колкото и добра техника да има човек,пак снимката може да не е добра,а обичам да снимам с телефона,не само хора и както казах искам да започна да снимам за развлечение ,но смятам че за да ми носи удовоствие това е важно и машниката да ме радва,иначе със сигурност ще е зарежа някъде из шкафоевете.Като купя устройство ше се похваля,пък може и някоя снимка да кача да ме покритикувате и да се разсмеете [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Satsan   
Дата:   03-01-21 23:36

Nikon D7200 от бюджетните ДСЛР на Никон. Около 900 лв. Кроп. Евтино качествено тяло, богат избор от по-евтини обективи и можеш да се научиш на него.
Сони А99 от ДСЛР на Сони. Фулфрейм. Дълго време мечтата на много фотографи. Има един в базара за 850 лв. Евтино тяло, евтини обективи и можеш да се научиш на него на всичко от фотографията.
Сони ILCE-7 от безогледалните на Сони. Фулфрейм. Бюджетно решение, скъпи обективи и прехвалени възможности. Все пак е от съвременните тела и става за начинаещи.
Вероятно другите марки също са идеални. Няма единствена марка или модел. Велики фотографи са с различни модели и марки. Така, че просто трябва да се тръгне от някъде. Без спороев, без обиди или вископарни изводи.
За входно ниво става всичко, но никога няма да забравя допирът до фулфрейм системата и на Никон, и на Сони. Просто усещане.
Затова ...фулфрем. Колкото повече, толкова повече.



Публикацията е редактирана (03-01-21 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Nairobi   
Дата:   03-01-21 23:43

Има едно нещо на което не съм намерила отговор,има ли марка на която менюто,опциите са по-добре направени или разбираеми,защото и това ще ми е в полза,виждам някой апарати май имат повече бутони или това не е от значение?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-01-21 23:52

Имам Nikon и Panasonic. Различни са им менютата, но еднакво добре съм свикнал и с двата апарата. И да, при някои модели има изнесени бутони, чрез които може да се настройва по-бързо достигане до определени функции, а не да се рови в менюто, което си е благинка.



Публикацията е редактирана (03-01-21 23:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »