Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   31-12-20 17:24

Явно момичето иска нова техника, не я упреквам, аз също винаги съм си купувал всичко от магазина освен разни апокрифни ръчнофокусни обективи на М 42 и подобни. Относно типа система, моят скромен опит на сменил 5-6 тела, последното е безогледално, показва следното :
1. Не ДСЛР-а, а ниският клас безогледалка, особено Сони с ужасния им електронен визьор, според мен може да те откаже. За мен е чудно как можеш да правиш толкова добри матрици, да конструираш про тела за хиляди левове и да не сложиш читав визьор, камо ли старите модели - трагедия. Сега ще скочат всички, ама си е факт. Да, сигурно се свиква.
2. Масовото отхвърляне на де що се води ДСЛР и мащабното тикане на всичко ще е безогледално напред е за мен с извинение пълна глупост. Снимал съм с 4 никонски тела огледални, винаги с техни си никорски обективи, нито едно не е имало проблем с фронт/бек фокус, последното, което още имам - Д7500 - има микронастройка и дори не знам как работи, не е нужна. Може би се случва с разните му сигми и тамрони, щом всички го твърдят, макар че ми прави впечатление как всички се заоплакваха от този феномен последните години след масовото навлизане на безогледалните системи и изравняването на цените им с ДСЛР. Допреди това не съм забелязал да има теми всеки ден кой как си прави микронастройката на фокуса, а всички снимаха с ДСЛР, то нямаше друго.
Весело посрещане на всички !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   31-12-20 17:48

Avo съгласен съм с теб,но само в частта,че се отхвърля дслр и то масово, но за останалото мисля, че грешиш. Аз също харесвам и дслр и безогледалка,но в първия пост момичето казва,че не иска камера от сорта на 250д ,който е най малкия дслр на пазара,какво остава за 7200 и то с 18-140 примерно? В този ред на мисли и се препоръча безогледална камера (поне аз в моя пост ,изразих мнение съобразено с този факт). Иначе това,че нямаш драма с ф/б фокус е супер,понеже доста хора им се налага да я правят тази микро настройка вкл. и с нейтив обективи,а не само с други производители. Имах преди 7000 с тяхната си 50-ка,и беше кошмар. С 7200,7500 и 610 не съм го имал наистина този проблем,но дслр е с-ма,от която може да се очаква такова нещо. Пак казвам,аз си ги харесвам дслр-ите и смятам,че давам обективно мнение,понеже съм имал и двете с-ми. Колкото до втората ръка,да новото си е ново,но има хора,които си пазят маниакално техниката с кутии и всичко останало,която с нищо не с е различава от новата,а се купува на половин цена. В крайна сметка всеки сам си решава за себе си ,мнението ми е лично без ангажимент към него...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   31-12-20 18:35

Това за размера съм го проспал, извинявам се. Действително Д7200 не е най-компактното тяло. И за новата и съответно добре стопанисвана стара техника съм съгласен, с условността, че никога не знаеш какво купуваш. Принципно първичният ми съвет беше да е секънд хенд това, което ще се купува, или ще се изхвърли след година, или ще трябва ъпгрейд след 1-2 години. Макар че 7200 специално е доста добро тяло и още дълго ще е актуално с хубав обектив към него според мен, това че не се произвежда както някой беше казал няма абсолютно никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Nairobi   
Дата:   31-12-20 19:48

Казах,че се притеснявам ако взема за първи апарат такъв който е по-тежък и голям,а ръката ми е малка,и това може да доведе до демотивация,пък и първоначално ще искам да е навсякъде с мен ,да мога да го извадя от чантата и веднага да почна да щракам [smilie25]
Реално аз дори не мога да направя разлика между видовете фотоапарати,а е ясно че за първи няма как да купя нещо супер скъпо,просто защото ги нямам парите,но ако се запаля до толкова естествено ,че и аз ще искам най-доброто на пазара.Аз също пазя всичко много и ако някога си продавам телелфон или нещо друго изглежда като ново,но с фотоапаратите не знам от къде да купя ,нито какво да гледам,не знам и кой продавач е коректен,за това реших,че в този случей няма какво да се оглеждам,да не купувам после чисто нов.Може би колкото повече гледам,толкова повече се обърквам,защото за тази цена ,няма как да получа всичко което искам,и не знам от какво да се лиша,може би видеото не ми е толкова важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: kvakioh   
Дата:   31-12-20 20:04

Бих взел А6000 Сони ново и 2бр обективи втора ръка. Като в началото само 1, после след преценка втори. 18-55 като първи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: GenaDP   
Дата:   31-12-20 20:36

Ей това става. Това също. От ергономична гледна точка първият е по-добре.

С учебна цел и дребно - аз лично бих си взел нещо като това.



Публикацията е редактирана (31-12-20 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: kiten   
Дата:   31-12-20 22:32

GenaDP казано е търси се нов фотоапарат с гаранция а не от хасковски оказион!
Нова година нов късмет и да ни е успешна!



Публикацията е редактирана (31-12-20 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Nairobi   
Дата:   31-12-20 23:37

текст
За този какво мислите?Дали ще стават хубави снимки с него?

Чудя се дали да не купя възможно най-евтиното ново с гаранция и на есен след курса ако реша,че фотографията е за мен да купя наистина нещо добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: GenaDP   
Дата:   31-12-20 23:56

Дали ще стават хубави снимки с него?

Хубави снимки стават и със Смяна-8, ако знаеш как да ги направиш... След като в момента не вдяваш нищо, какво ще си купиш няма особено значение. Вземай нещо малко и евтино, после винаги може да го смениш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   01-01-21 01:11

Nairobi написа:


> ...За този какво мислите?Дали ще
> стават хубави снимки с него?
>
> Чудя се дали да не купя възможно
> най-евтиното ново с гаранция и на
> есен след курса ако реша,че
> фотографията е за мен да купя
> наистина нещо добро.


Само не и 4-цифрен модел на Канон от най-най-ниския клас[smilie23] Ако наистина държите да е нов ДСЛР от най-ниския клас, по-добре се ориентирайте към този . Поне ще може да разчитате на някакъв сервиз на марката. За Канон в момента такъв няма нито за гаранционни, нито за извънгаранционни ремонти.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Nairobi   
Дата:   01-01-21 08:50

Не знаех за гаранцията на Канон,а защо няма такава?Благодаря,че казахте за сервиза,това ще ме откаже от Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: sts1969   
Дата:   01-01-21 09:47

Аз като пълен любител, на твое място бих прежалил още 100лв над бюджета, и бих си взел SONY DSC-RX10 (който ти предложиха преди това). Верно че матрицата му не е от най-големите, но като начинаеш любител това няма да ти пречи. Предимствата му са че е чисто нов с гаранция, качествена оптика, има изнесени контролни бутони на корпуса, удобен за хващане ...двете последните са много важни поне за мен, сама ще се убедиш след време. Аз разнасям една "профи тухла" която на моменти ми къса ръката, но пълно щастие няма, удобството и бързината на настройка и снимане в ръчен режим не може да се постигне с джобна "сапунерка".
Имам и една такава - Sony RX100 III, което пускам в джоба когато излизам на разходка, и не ми се разнася 5кг. раница, но е адски неудобен за държане и боравене, губи ми се в ръцете и винаги имам чувството че ще го изтърва някъде. Забелязах че с него предпочитам да снимам в автоматичен режим, липсват ми удобствата на "тухлата" за ръчен режим.
П.П. Най-евтиното и ново...НЕ, повярвай, не случайно е евтино.



Публикацията е редактирана (01-01-21 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: victory13   
Дата:   01-01-21 10:28

new year, new you...

Честита Нова година ! [beer]

пп: Позволявам си да не препоръчвам DSLR апарат на начинаещ... по ред причини...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: wlad   
Дата:   01-01-21 12:46

Верно че матрицата му не е от най-големите, но като начинаеш любител това няма да ти пречи.

Аз имам Никон J1 със същата матрица и редовно заменя фулфрейма ми. [smile]
Ако не отива над 400 исо, смело мога да кажа, че разлика трудно ще се открие в крайния резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-01-21 20:51

Сега гледах в технополис надежда люлин и младост имат много добри апарати с китови обективи идете и си изберете,най-изгодни според мен са сони.За до 1200 може да вземете а6000 с 16-50 и да доплатите за още 3 години гаранция да имате 5 години гаранция, за малко повече пари може да вземете сони а7 с 28-70 който е фф и има по чисто изображение като снимате без осветление но е 1399 лева и пак да доплатите за 5 години гаранция ,но ще имате фф апарат който дава по добро качество на картината .Аз имам а6500 и никон д750.Напоследък нося навсякъде никона със 50мм обектив и светкавица сб5000 дето е 950 лева и си е по-добре.Сони ползвам за видео.Сони снимат много лесно видео ,изобщо съм фен и на безогледалните кропки на сони.



Публикацията е редактирана (01-01-21 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: Nairobi   
Дата:   01-01-21 21:37

Още утре отивам в Технополис,за момента почвам да клоня към Сони като марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   01-01-21 22:16

Погледни им през визьора и тогава клони :) И аз клонях към Сони ФФ докато не погледнах и не си припомних електронните игри от 2002. Не знам като нямаш база за сравнение реално как ще ти се види само. Но каквото и да вземеш, все ще щракаш с него и няма да сбъркаш, а след година-две ще имаш идея какво ти се иска и дали.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-01-21 00:48

Присъединявам се към мнението на avo относно визьора. Лятото, от чисто любопитство пробвах един а6000 в Технополис. Разочаровах се от визьора.
В интерес на истината обаче, визьорът няма никакво отношение към качеството на заснетия кадър.
Така че, ако на питащата в темата това не и е проблем, апаратът с китака се включват в бюджета.
При правилно боравене със SONY a6000, могат да се правят страхотни снимки, както и с много други съвременни апарати разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-01-21 10:07

avo написа:

> Погледни им през визьора и тогава
> клони :) И аз клонях към Сони ФФ
> докато не погледнах и не си
> припомних електронните игри от 2002.
> Не знам като нямаш база за
> сравнение реално как ще ти се види
> само. Но каквото и да вземеш, все ще
> щракаш с него и няма да сбъркаш, а
> след година-две ще имаш идея какво
> ти се иска и дали.


Друже, ти бръкна с клечка в гнездото на осите[smilie18][smilie18][smilie18]

От мен имаш каса бира[smilie5][beer]

П.П. Щом вече говорим и за Технополис, може да се погледне Фуджи Х-Т 100. Има вид на истински фотоапарат а цветовете му при снимане на хора са една идея по-добре от тези на Сони. Верно, че сега изчекнатия Инстаграм диктува модата, но все пак...[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-01-21 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   02-01-21 11:08

Визьора няма отношение към качеството на картинката. На 6000 просто е 1,5 млн точки,докато на 6300 примерно е с 2.5 и е по добре, и когато се сравняват е нормално на 6000 да е по кофти,за сметка на това чисто нов 6000 с 16-50 е малко под 900 лв. Говорим за чисто нов апарат. Сервиза на Сони е най-добрия. Бюджета е достатъчен да се вземе читава кропка и след това да се надгражда с обективи в зависмост от жанра. А7м2 с 27-80 е малко над 2 бона. Авторке,виждате,че всеки препоръчва от неговата си камбанария,но парите са си ваши и вземете това което ви е най удобно и ценово постижимо. Това може да се случи като отидете до някой магазин. Технополис предлагат няколко апарата,но в големите фото магазини като синтезис ,се предлагат много повече и като модели и като марки. Аз лично бих отишъл там,и бих взел решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-01-21 11:23

В Технополис се предлагат И по-стари модели, които вече не се предлагат в Павилиона или Синтезиса. Там може да види на живо само Сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   02-01-21 11:40

Аз лично съм гледал в технополис камери ( не да купувам,а само да видя какво предлагат)и съм виждал както никон 7200/7500, сони 5100/6000/6300 ,канон 70,80,90д и олу епл8, който лично мен много ме кефи,стои много солидно в ръката,макар да няма[beer] визьор. Това са камерите в Технополист София Люлин,които аз съм виждал,но за съжаление ги няма нон стоп всичките а ги пускат по различно време различни модели,докато в синтезиса не е така и през сайта им ,човек може да види какво има в наличност,кое се очаква като доставка и кое се купува само с предварителна поръчка....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: avo   
Дата:   02-01-21 11:55

Че визьорът няма отношение към качеството на снимката е ясно, но има отношение към възприятията и удоволствието от самото снимане. Да не решите, че съм анти-сони фанатик, но аз бих предпочел ДСЛР с хубав светъл визьор, отколкото безогледалка с пискелизирано лагващо прозорче със странни контрасти и хикс в средата. Не съм го пробвал, но по спецификации на а7riii, може би и без r-a, трябва да е ок вече, това последното не по повод на темата а за да не бъркам в гнездото на осите много дълбоко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: ombre   
Дата:   02-01-21 13:36

Avo ,донякъде си прав,но да не забравяме и предимствата на ел.визьора а те са ,че виждаш кадъра преди да си го заснел и,ако се налагат някакви корекции можеш да ги направиш. От друга страна те пък консумират ток и си трябва поне 2 бр батерии. Демек има минуси. За лага ,да в новите камери го няма,но едва ли начинаещ фотограф,ще го забележи и при по старите. Да отбележа,аз харесвам и дслр и мирърлес и не съм фен на никоя марка.Даже и апарат нямам.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат?
Автор: iasen2   
Дата:   02-01-21 14:02

Щом стигнахме до Технополис, значи битката е загубена, закривайте форума и гасете компютрите......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »