Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   14-10-20 14:49

Ако някой хакне на Сори фурмуера за М3, ще е чудно!
Очевидно, с напредването на технологиите, фърмуера е 90% от камерата, като хардуера е един и същ.



Публикацията е редактирана (14-10-20 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 16:45

то е някакъв линукс. Дори да го хакнеш...да му изкараме една конзола... какво да го правиш? Трябва да се отделя много време да му видиш разните чипове около процесора и да мъчиш нещо да изкараш извън параметрите... ама това е много енергия.

Могат със сигурност да се направят много функции допълнително. Ама....време няма....

А честно казано аз и с телефона не ща да се занимавам, дето е отъпкана пътека. Дори е поддържана пътека ако си бях взел XPeria - Сони им има фърмуера за телефона на сорс на сайта им... със Самсунга, не те поддържат от Самсунг, ама има безброй хакове и поне 70-80% от хардуера се поддржа, но пък с хаковете заминава сигурността и гаранцията........а предвид, че на тоя телефон ти е живота буквално - искаш ли да ползваш на някой произволните хакове, за които не носи никаква отговорност.


Виж ако взема А7С, ще си го хаквам със Raspberry PI през СДК-то на USB. Може и от телефона евентуално....Това си е голямо предимство на А7С - ново USB, SDK....

Не знам дали новите Пи платки могат да мачкат картинки бързо, за да си правя стакване на РОУ на тях....това мога да го тествам ...

ПП на новия Xperia 5 са отключили камерата има роу има всичко......Самсунг колчем некой да не вземе да направи програма, дето прави по 'убави снимки от техните......няма роу от широката и от телефото камерите.....



Публикацията е редактирана (14-10-20 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-20 23:58

Нещо което може да е интересно. Докато пробвахме А7С направихме и един импровизиран тест за боке.

От ляво на дясно Сони 85/1.8, Сони 85/1.4 GM, Самянг 75/1.8 - горен ляв ъгъл в портретна снимка.


http://karaatanasov.info/lenses/8518_85gm_7518.jpg



кадрите са с а7р3 - не сме експериментирали с а7ц заради предния тест дето пуснах.

ПП важно е да отбележа че 75/1.8 е супер малък и лек обектив.

ПП сега като се замисля, можеше да компенсираме subject distance на 75мм, за да има сходно кадриране на обекта и щеше да е още по-добре дефокуса.



Публикацията е редактирана (15-10-20 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   15-10-20 00:09

Гледах сравнения между 85-ци за Сони. Изводът накрая беше, че най-хубаво боке има Самянг 85 AF 1.4. По-хубаво от всички 5 или 6 обектива, с които го сравняваше тестъра. Сега, колко обективно е "хубаво боке" и как се мери това нещо не знам. Просто казвам, какво гледах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-20 00:57

Дай линк. Самянга 85 ме кефи, от това което съм виждал като примери. fstoppers имаха тест. Това горе е дребосъка 75 и той е готин. Мен много ме радва, както си видял на предните страници, бая му се радвам.

ПП ако някой се интересува от тия самянги сега имат промоция - видях във фейса една реклама на синтеза.



Публикацията е редактирана (15-10-20 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   15-10-20 03:18

напиши в ютюб Dustin Abbott Sony 85mm Shootout и ще ти излязат 3 или 4 видеа. Много се раздава, тества поне четири или пет 85-ци за острота, бързина и точност на автофокуса и какво ли не. Трудно ми е да ти кажа в кое от 4-те видеа беше това за бокето.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   15-10-20 10:43

С макро направете тест. 100мм Самянг. Иначе 75 изглежда доста добре като кръгчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-20 15:32

kvakioh написа:

> С макро направете тест. 100мм Самянг.

На бокето ли? Ами то няма още 100мм Самянг за Сони с АФ. А ръчка не ме влече и колегата дето бяхме на кафе също го няма. Мога да го сравня с канонското старо макро 100/2.8. Ама честно казано, не ми дреме, канонското макро какво боке прави. Ползвам го затворено него..

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   15-10-20 17:28

На Сони 90мм макрото е с автофокус и го прави така:


https://live.staticflickr.com/5508/30246898580_3392a3b160_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-20 21:32

Цветовете са готини зелено и оранжево... не са съвсем противоположни, но все пак доста контрастни

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   15-10-20 22:00

^ Тия цветове са в основата на модната днес 'кинематографична' визия, само че там (в евтините 'филтри' с които всеки маже и грейд-ва) оранжевото бие към праскова/розово, а зеленото - към 'електрик'...

Но за бокето ми беше думата - по-точно на тебе ти беше думата и аз дадох илюстрацийка. От многото споменати обективи липсваше тоя топ-обектив на Сони, недооценен и непопулярен. А става за портрети по-добре от други макрообективи, не по-зле от болшинството 'портретни'. Просто ти им гледаш цифрата в знаменателя под F, а тя НЕ Е най-важна за бокето. Ама нейсе...

Ако не беше толкова тежък топуз, щях още да си го държа - зверски остър е навсякъде по полето и на всички бленди. Но по-горе си изплаках критериите за фототехника, а той е абсолютен антипод на леко и компактно. И замина [smilie8]



Публикацията е редактирана (15-10-20 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-20 23:31

90 макрото е много яко.

Не е моя обектив. Ама е страхотно . Има уникален дизайн, не знам защо не направиха цяла серия. Ако беше 105мм щях да съм му най-големия фен. Просто искам 100мм или по-дълго макро. 100мм е минималното.... щото имам 85мм и 90/2.8 е почти същото. Не е евтино, но се доказа тоя обектив и си заслужава парите


Тая седмица е голяма лудница за новите камери

Фуджи са направили а7 кропка - X-S10

на мен ми харесва. Първото апс-ц Фуджи с нормална ергономия. Прилича на фотоапарат. Да не пиша пак за движението на хомосексуалните от 70-те години в Ню Йорк ама те Фуджи феновете си знаят.

Сега ако направят същото ама с визьор като Х-Е серията и ще имат истинска камера за мен :-) ... ама вече има А7С.....


ПП а в БГ топ фото форума и една дума няма за канон м50 мк2?



Публикацията е редактирана (15-10-20 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hansto   
Дата:   16-10-20 08:01

Хора-вкусове.
Не съм съгласен че това е най-ергономичното фуджи. Просто телата са супер изчистени и леки. Ако искаш грип си взимаш допълнително.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-10-20 11:27

@hansto грипа несъмнено е много добра добавка. Аз не мога да държа плоска камера. Добави дето ти продават дръжка отделно, за което получаваш бонус малка батерия. Еми звучи ми като подигравка..

Освен тоя хубав грип има и нормално колелце за избор на режимите и ергономия на фотоапарат. Да кефещо е старовремски да имаш колелца със гравирани стойности и А позиции с които да си правиш режимите... ама когато снимаш ергономията от СЛР-ите с избор на режими си има предимства......

А както ти казва човека във видеото гравираните колелца на Х-Т4 са хубави за гъзарийка, но реално нито за снимки нито за видео са използваеми и въобще необходими.....


По темата:

Готино обобщение за А7С. Особено ако някой не ми вярва за размера на визьора и те го оценяват като идентичен с А6х00 серията т.е. не е извънредно малък:

Fstoppers за А7С

Проблема с размера на визьора и някои ревюта идва от лека неграмотност. Сони дават увеличението на визьора в оптични термини при ползване на 50мм обектив. Обаче сензора на А6х00 е 1.5 пъти по-малък и от там увеличението оптичното на визьора е 1.5 пъти по-голямо. А всъщност визьорите са почти или съвсем идентични, просто в А7С се смята увеличение спрямо фул фрейм сензора.



Публикацията е редактирана (16-10-20 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-20 12:25

Samyang 100 macro e по-добър от 90 Сони, само няма аф. Иначе Сигма пуснаха 105, но изненадващо без OS, нищо че някои тела имат IBIS. След година ще пуснат 150 или 180 топ, дано да е с OS. И на. мен ми харесват повече от 70мм макро, макар че ще е интересно да пуснат и 40-50мм някакъв общ макро Сигма, Тамрон, Токина, че с 50макро Сони е сложно и ултрабавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   16-10-20 13:00

Тая сигма е провал за мен. Тежка, голяма..... сигурно си има потребители.

За 180мм има Канонско макро много добро на ЕФ. Не знам дали ще ми работят страничните фокусни зони с адаптера. Ама обектива е добър. То е за студийни снимки май.

ПП сега видях, че има и тамрон 180мм макро. Сигурно е по-добър от Канона, че и по-евтино идва и е на ф/2.8 вместо ф/3.5.

ППП Да ти кажа сонито 135 е мега як обектив и да няма баш макро ама фокусира доста близо за 135мм обектив и май май нямам нужда от нещо различно



Публикацията е редактирана (16-10-20 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: kvakioh   
Дата:   16-10-20 15:30

Sigma 180/2.8 OS е ненадмината, надявам се на такава версия или 150мм.
Никога няма да сложа на мой апарат портретен, всъщност “портретен” обектив-85, 105, 135. Просто не снимам хора почти. Или ги снимам с макрота. По ми е добре. Няма никакъв смисъл и дори да ги пробвам какви са портретните. Също фокуси по очи и други части...
Канонския 180 макро е отличен, но 3.5 бленда не е ок. Тамрон 180 липсва лимитер и не е добра идея, освен ако има ограничение в кеша.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-20 21:01

Почнаха да идват в Европа и САЩ ....

Показват доста на широко какви са разликите между а7м3 и А7С

тук има накратко - 3 минути

amazon.co.uk имаше налични в Петък, но свършиха доста бързо....

Предвид, че А7S3 е голям дефицит, ще видим как ще дойде дребосъка.

Азиатците изригнаха в групата във Фейса. Там има А7С от 2-3 седмици .....



Публикацията е редактирана (25-10-20 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-20 23:15

Намерих нещо интересно. Скоростите на трансфер USB-C, WiFi с А7р4 (А7С е подобен)

FTP през WiFi

2.4 Ghz Wifi - 4.95 MB/s
5 Ghz WiFi - 9.43 MB/s

USB 3.0

22.90 MB/s

Sony Imaging Edge Remote over WiFi

5GHz WiFi - 5.09 MB/s
5GHz WiFi - 3.44 MB/s with LiveView

"Send to Computer" PTP Transfer over WiFi

5GHz WiFi - 4.51 MB/s


https://www.dpreview.com/forums/thread/4430574


Безжично явно ще е по-бавно. Ама си мисля, ако си сложа споделен диск с FTP, може би ще е ок, да си качвам снимките.....



Публикацията е редактирана (26-10-20 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-10-20 23:15

ехааааа има си цяло ревю от ДПРевю.


Sony a7C review: Compact size, big sensor image quality

The a7C's appeal can really be summed-up in a single phrase: 'full-frame image quality in a compact body'. When using the a7C it's easy to forget the size of the sensor that Sony has packed inside it, and while there are frustrations (the viewfinder experience is adequate but not amazing, and I wish there was a front control dial) having this kind of quality in a genuinely small camera is extremely attractive.

a7C може да бъде обобщен с една фраза: „пълнокадрово качество на изображението в компактно тяло“. Когато използвате a7C е лесно да забравите размера на сензора, който Sony са поставили вътре в него, и въпреки че има неудобства (визьора е адекватен, но не е невероятен и бих искал да има преден контролен диск), истински малка камера с такова качество е изключително привлекателна.

Сега ще го изчета, да им пиша какво са отървали....

Много готина критика. Поне Сони да си знаят какво да оправят. Доста неща могат и с фърмуер....


Това е камерата на 2020. Най-доброто е. Просто 2-3 години напред в бъдещето сега. Не е идеална, но няма конкуренция.


и тъй как си говорихме глупости, как никой няма да я купува.... изчезна за часове от британските магазини и сега чак средата на Ноември ще има нови. В БГ трябва да е края на месеца....

В щатско отменят някои предварителни поръчки... явно не стигат бройки.....



Публикацията е редактирана (27-10-20 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   30-10-20 14:02

В Германия го има по магазините. Явно не е толкова купуван [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   30-10-20 14:28

off
Може и да го има, но Киро казва, че е купуван.
Значи е купуван. Тчк![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: MixMike   
Дата:   30-10-20 18:08

майтапче[beer]



Публикацията е редактирана (30-10-20 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-20 21:31

Гледам от днес и по нашите магазини е наличен. Появи се

В Германия бяха същите дати. Те магазините си пишеха



Публикацията е редактирана (30-10-20 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-11-20 14:40

За скоростта на трансфер, струва ми се малка. 7рм3 ми прави по 70-80MB/s като свалям от USB-C. Ако се ползва фирмения софтуер може да е по-зле... вероятно проблема е, че софтуера е писан от сони.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »