Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: swqaz   
Дата:   12-10-20 19:37

Извинявайтии! Тва сони ква марка е?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   12-10-20 19:50

hotsnail тази снимка защо така размазано изглежда? И леко прешарпена за да оправи положението?


https://live.staticflickr.com/65535/50424936632_0afd29b6f8_k.jpg




Публикацията е редактирана (12-10-20 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-20 20:18

щото съм глупав.

много ме е яд за тая серия. 100-тина кадъра са на сянка под БНБ и само 2-3 въобще стават за спасяване....а готино седят оранжевите дрехи и светлината отзад.....

на много ниска скорост е. Пък тя се движи както се вижда...

косата и лицето са меки и ги нашарпих преди експорта..... много ме е яд.

Предната вечер пробвах апарата за стабилизация как е. Сложих го на ниска скорост за авто исо-то и не погледнах на другия ден.....на А7р3 ми седи на Fast. Та този кадър съм снимал на Slow... на конкретната серия затворих бленда( на 5.6 мисля), за да има детайл във фона. Та скоростта паднала на 1/60 .... и понеже на А7р3 винаги ми работи, както очаквам аз т.е. ще е на 1/100 например, то аз си гледам композиция и такива неща. Не гледам каква скорост заключва апарата.....

Другото е, че аз много рядко снимам хора с по-късо от 85мм и там скоростта не пада под 1/200 на Fast. А със 135 или 180мм е още повече....

Ако не внимаваш, до това води автоматизацията....


ПП тука има данните



Публикацията е редактирана (12-10-20 20:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-20 20:30

Няколко неща интересни пропуснах

1. Стабилизацията за снимки е горе долу на нивото на А7р3. Не виждам особени разлики. Пробвах със 135-ца на скорости до към 1/20 и добре се държеше

2. Батерията е доста впечатляваща. Цялата сесия дето направихме с Мая е 800 кадъра. Имам още една къса сесия на картата 150-тина кадъра малко преди това. Вечерта докато свалях снимките батерията показваше 69%!!! Вярно доста от кадрите са серийни снимки т.е. като снимам нещо като горния кадър цъкам серия 3-4 снимки - тя мига, нещо прави муцуни без да иска... и е хубаво да имаш няколко кадъра, дори ако си настроил камерата като света.

3. Подобно на А6400 и А7С има опция да показва сериите последователни снимки в група. Това за спорт може да е готино. За портрети е някакъв ужас. Ама слава богу може да се изключва.

Като цяло я разучавах камерата. това с прегледа на кадрите ме дразни много, докато снимах Накрая се изключи. Някои дреболии не ги бях нагодил баш като на А7р3. А АФ чак на последния ден вечерта схванах как работи най-лесно....ама вече всичко беше минало....само оная мома на колелото и един моторист снимах както искам......



Публикацията е редактирана (12-10-20 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   12-10-20 20:31

Готини са станали снимките. И мацката е супер готина.

Но като пускаш примери, показващи качество на дадена камера или обектив би било редно да ги пускаш във пълен размер и не обработени.

Така се вижда. че са пипани и биха могли да бъдат от която и да е камера. Нали? В смисъл, това качество в тази ситуация може да се постигне и с камера за 600 лева на старо.



Публикацията е редактирана (12-10-20 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-20 20:36

Прав си. Кадрите са си тежко обработени, дето ги качвам. Има трити детайли (на 2 от кадрите цели хора има махнати от фона, има тониране, има обработка на кожата покрай очите, косата е чистена тук там.....

тъпа идея за случай, че искам да покажа камерата.

Мога да кача няколко РОУ файла ако някой му е интересно.

ПП ето тази мисля, че не съм правил много неща, ще видя РОУ файла някъде да го кача


https://live.staticflickr.com/65535/50441667878_61745dac00_c.jpg


Maya by Kiril Karaatanasov, on Flickr



Публикацията е редактирана (12-10-20 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Mogila   
Дата:   12-10-20 20:48

Качвай необработени Jpeg от роу файл в пълен размер. Тази и тя ми се струва шарпната доста. Може камерата да ги шарпи- не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   12-10-20 21:42

На мен от тази галерия ми хареса зелената Дачия,не ми дреме с какво е снимана..симпатична е[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-20 21:47

marrio31 написа:

> На мен от тази галерия ми хареса
> зелената Дачия,не ми дреме с какво
> е снимана..симпатична е[smile]


това е мойта Дачия! Аз си я направих такава! хаха. Тя доста бързо ще загуби красивия вид, щото шубраците не прощават, ама....

ПП Мая на снимките е художник и помогна с избора на цвета. Имаше опасност да стане много странно оранжевеещо червено.



Публикацията е редактирана (12-10-20 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: marrio31   
Дата:   12-10-20 21:54

Хубава е Дачията,само и интериора да пипнат малко и вече ще я харесам истински,даже е и проходима ако е 4x4 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-20 22:29

Ето малко кадри с А7С

Качих роу и JPEG. Няколко от JPEG файловете са от камерата - писах им в името. Другите са експортнати в пълен размер без шарп от Ц1 - без корекции. Някъде може нещо да съм оплескал цветния профил да е от NEX-7 вместо А7м3 .... амане мисля, че е фатално.

ARW файловете се отварят от Capture One.

Който е с Adobe Lightroom, ще трябва с EXIF tool или подобна програма да смени модела на камерата. ILCE-7M3 мисля, че ще свърши работа. Камерата явно не беше баш истинска - серийния номер е 0000000, а в снимките пише 444


ПП Марио пръчка е интериора, как ще продават иначе същата кола с марка Нисан или Рено на двойна цена? То повечето компоненти са споделени - двигател, скоростна кутия, окачване, прибори на таблото, радио.....сигурно и седалките и конструкцията е сходна с други модели на групата....



Публикацията е редактирана (12-10-20 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Julius   
Дата:   12-10-20 22:32

Я драсни някой ред за тая Дачия, може и на лични.
По едно време бях тръгнал да ги заглеждам, но не задълбах особено.
Фул-тайм 4х4, парт-тайм (без междуосев диференциал) или изобщо няма раздатъчна кутия?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   12-10-20 23:03

Освен Дачията, друг оф-топик:

Сега като ти видят снимката с кръглия прозорец (много е готина, остави приказките за мазане и шарпене) - цяло село ще се втурне да си води моделите около Банката.[smilie10]

След колонадите на Цум (и задния му двор), това ще стане новото задължително място за фотосесии - ако вече не е станало? [smilie5]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-10-20 23:24

[beer]

Знаят го. Фотографите и мацките знаят всякакви такива местенца.

Ето на този кадър снимах една жена, която се опитваше да увековечи обувките си с телефона. Пратих ѝ кадри. Тя знаеше, отражението от вратата до нея какво прави и как изглежда готино. После се оказа, че и Мая я знае тая свръх популярна врата и сенките, които прави .....


https://live.staticflickr.com/65535/50463542491_27d017f052_c.jpg



Jeni by Kiril Karaatanasov, on Flickr

В София няма тайни. Малко неща сме опазили като архитектура. Центъра е малък сравнително. От друга страна сега оправят фасадите на сградите. Та малко от малко придобива вид града и има нови местенца за снимане може би.

Лъвов Мост е интересен. Виждам по-често снимки от там.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: Yog   
Дата:   13-10-20 04:43

Може да не търсите нови места за снимки, а да ползвате старите в "по-различен" вид.
https://www.dropbox.com/s/06g59vk0ldvok4w/DONDUKOV.jpg?dl=0


https://www.dropbox.com/s/oez2sji1vs32k0s/MADRID.jpg?dl=0


https://www.dropbox.com/s/he1bkwm8f9fwc7w/VOENEN%20KLUB.jpg?dl=0


https://www.dropbox.com/s/z0chdvox0fh4ho7/VASIL%20LEVSKI.jpg?dl=0


Така изглеждат най-натоварените софийски булеварди в между 2 и 3 часа през нощта. Може да се получи интересно. София е само за теб [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 10:41

Факт! В тая насока мога да препоръчам курса за необичайни портрети на Бони Бонев.

Прави го един или два пъти годишно и дава разни идеи от неговия опит по сватби. Разпалва въображението. То е до това да си отпуснеш мисленето в тая насока Не е сложно.

Тук са някои от моите по-успешни попадения от този семинар/курс

https://www.instagram.com/p/BvbfQJvDXH7/


https://www.instagram.com/p/Bvv6yOqDrPQ/


https://www.instagram.com/p/BvhTg-DjZjf/


https://www.instagram.com/p/BwVFmRvDVrY/




Публикацията е редактирана (13-10-20 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-20 11:42

^ Последните са много готини, може би от най-добрите ти работи. Явно Бони с идеите си е събудил творческото у курсистите си, да забравят бленди и мегапиксели и да си отпуснат въображението... [smilie24]

Което, след всичко казано по-горе за новото малко Сони, пак ни напомня за ЗАУ-то, което го няма в спецификациите и не го продават с никой модел.
[shtrak]



П.с. А към тези, които казаха, че единствен hotsnail харесвал камерата, не е единствен - и аз я харесвам.[smilie6]Няма да си я купя по лични причини (не е цената!), но я харесвам и мисля, че има място на пазара.
А нехаресващите са мнозинство в темата, защото си е стандартен обичай във форума онези, които не могат или не искат да си купят един нов модел техника, да скочат в темата за модела за удоволствието да го оплюят. Разбирам ги, нека и на тях им донесе радост като мишена за плюене...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 13:27

@nyamago
Има ли, макар и минимална възможност, да не се мисли в едно измерение?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-20 14:33

@ZENON
Нямах предвид точно тебе в последния си пост, но многомерното мислене ми е стар дефект, от който няма спасение. Едва ли има друг да мисли по-многомерно от мене. Точно затова предизвиках 'моно-мерните' с шегата за цената (по-предния пост с много картинки). Там вече може и тебе да съм визирал, защото многократно повтаряш едно и също (цитирам) - как "не обичаш да те клатят" и как "цената не е адекватна". Друго някое измерение?

(За повече измерения от мене, мога да обясня защо цената не е причината да не си купя тая харесвана от мене камера - но ще ме наскачат Хемингуеевците, че много дълги постове пиша [smilie8] )
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 15:06

Предвид що щуротии се изписаха, ако някой сподели собственото си виждане, не мисля, че ще е проблем. Стига да се събира на един хард диск.


Аз не писах за една особеност на камерата - това е първо поколение продукт. Затвора е прекрасен пример - хем половината механичен затвор го няма, щото явно няма място; хем и чисто електронния не е доправен, за да нямаш нужда от механиката. В следващата подобна камера, ако има такава, ще трябва да го оправят.

Иначе аз никога не съм се притеснявал, да купувам такива продукти версия 0.7 общо взето...и дори си ги ползвам по няколко години. Някои от тях като оригиналния NEX-5 са супер добри. Някои като NEX-7 и А7 са добри, но изискват известно усилие, за да се използват.


ПП Ето Ви еволюцията на безогледалните на Сони. За някои от нас някъде около а7 първата светна жълтата лампа за тежест и размер. При А7р4 нещата стават оранжево червени т..е размера и масата са сравними вече с Д610........



Публикацията е редактирана (13-10-20 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 15:25

@nyamago,
едномерен си.
В жаргонното "клатят" по отношение цената може (и в случая е включен) повече от един фактор. Цената е общо кратно.
За мен е по-лесно да пиша така, защото съм сигурен, че ще бъда разбран, но както се забелязва, това не е така.
От друга страна, не виждам особен смисъл да обяснявам, как човек трябва да уважава себе си, изисквайки от доставчика (в случая Сори) да му доставя стока на адекватна цена, спрямо това което предлага. Защото не е като да не сме имали фототехника и тепърва да се меткаме на манджата.
Тия неща не смятах да ги пиша, щото първо ме мързи и това тяло не заслужава такова писане и второ, какво като ги напиша?
[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-10-20 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 15:31

Зеноне "стока на адекватна цена, спрямо това което предлага" е субективно усещане. За някои размера е важен, за друг е важен супер дупер затвора....всяка камера си има компромиси. Ориганлния а7 си има своите и м2 има други.... м3 си има трети и А7С си има своите предимства и недостатъци.

Кое е адекватна цена ако другите подобни продукти са по-скъпи или на същата цена....

За мен не е адекватно как е сложен сред подобните Сони продукти. А7м3 е 3700 лева, а А6600 е 2700 в момента с промоцията. А7С би следвало да е нейде в средата 3200 до 3500 ми звучи доста добре.

Обаче ако сравня с другите ми опции на пазара за фул фрайм по нисък от 8см т.е. Сигма ФП и Лайка М10......ми доста добре е позициониран, като функции и цена. ... и няма много други опции. ЕОС РП може би .... съжалявам ама ,,,,, не става. Сигма ФП много повече ми харесва от Канона ако и да няма въобще механичен затвор.



Публикацията е редактирана (13-10-20 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-20 15:37

Цената е адекватна. Винаги е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: ZENON   
Дата:   13-10-20 16:26

Цената е адекватна само за Сори.
За тия които се очаква да си го купят, не е. И това ще се види скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7c (ILCE-7c ?)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-20 16:34

Колко проучвания на пазара направи? В кои пазари си гледал? Как предвиди да се правят промоции на този продукт? Какви продукти си предвидил следващите 24 месеца? Какво предлага конкуренцията?

Това са неща с които явно Сони се занимава. Те трябва да симпреценят.....подозирам, че са свършили малко повече работа в маркетинга от нас....,,

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »