Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Коронавирус
Автор: GenaDP   
Дата:   28-03-20 15:42

"Автор: Антивик
Дата: 28-03-20 09:59

...аз до сега не чух някое медицинско лице да излезе и чисто по медицински да обясни как точно се разпространява този Корона`намсикво, от къде и как се е взело, какво аджиба представлява, как ни поразява и как да се отървем от него...то май и на медиците още не всичко им е ясно."

Гледай този, той всичко ще ти обясни.



Публикацията е редактирана (28-03-20 15:43)
 Re: Коронавирус
Автор: agop4o   
Дата:   28-03-20 15:49

Гледай този, той всичко ще ти обясни. То на такива като този и разни сайтчета и професори по общите въпроси сега им е жътвата.[smilie18][smilie18]Вятър ги вее на бял кон



Публикацията е редактирана (28-03-20 15:52)
 Re: Коронавирус
Автор: kvakioh   
Дата:   28-03-20 15:51

Айде да си приключите и затворите тази темичка, а?
 Re: Коронавирус
Автор: X_C   
Дата:   28-03-20 16:18

Последно, кой го измисли тоя вирус? Пак всеки дърпа черагта към себе си, едни дебили крещят, че било в Института Пастьор, втори, че Бил Гейтс и жена му не знам на кого платили, после, че в Англия го направили??? Както и не разбрах, нарочно ли е пуснат - с каква цел - или е изтърван от невнимание?
Мерси[smilie21] [smilie21]
 Re: Коронавирус
Автор: ceco   
Дата:   28-03-20 16:41

kjey написа:
>
> Абсолютно сте прав, хората се бяха
> самозабравили направо...
> Абе само преди месец европейската
> комисия аплодираше брътвежите на
> Грета, и се чертаеха мерки за
> намаляване на СО2, с цел намаляне
> на затоплянето на
> планетата...пълен смях драги
> зрители[smilie5].

Искаш да кажеш, че Грета е виновна и за коронавируса?? Крайно време беше да до чуем и това ... явно за някои тя (и "малоумните покрай нея") по принцип са виновни за всички беди на планетата! Хора, изтрещяхте ли? [smilie10]

Да не забравяме и от къде пламна най-масово пандемията в Европа и къде е най-трагично положението. Ломбардия, особено районът около Милано от много години е регионът с най-силно замърсен въздух в цяла Европа и населението му от години страда от това замърсяване.
>
> BTW, сега емисиите от СО2 са намалели
> драстично, въздуха е по-чист
> откогато и да било, защото колите
> които се движат намалят от ден на
> ден, самолетите не летят....и защо
> всички не са щастливи?
> Дори и Грета и малоумните покрай
> нея не танцуват танца на
> радостта...
> Нали това искаха, да се вземат
> мерки веднага...

Това "сега" не може да компенсира натрупаните с годините увреждания. Хронично болните от белодробни заболявания сега са сред най-уязвимите и най-честите жертви на COVID 19. Затова (но далеч не само заради това) и смъртността в Северна Италия е толкова висока... (защо не по-бедната и по-изостанала в хигиенно отношение Южна Италия). Вирусът е навсякъде (и в Скандинавия, и в Исландия дори) ... но каква е там смъртността от него?

Тук е и шансът на България да го понесе по-леко ... като вземем пред вид силно намалялата ни индустрия и съответно, индустриалните емисии в атмосферата. Другият ни "коз" е относително по-малката злоупотреба на населението с антибиотици в сравнение с италианците (по икономически причини, най-вече). Което означава, че все пак сме съхранили в по-голяма степен естествения си имунитет ... а това е ключов фактор в борбата с вирус, срещу който няма ефикасно лекарство!

 Re: Коронавирус
Автор: шдфдшд   
Дата:   28-03-20 16:47

Автор: X_C
Дата: 28-03-20 16:18

Последно, кой го измисли тоя вирус? Пак всеки дърпа черагта към себе си, едни дебили крещят, че било в Института Пастьор, втори, че Бил Гейтс и жена му не знам на кого платили, после, че в Англия го направили??? Както и не разбрах, нарочно ли е пуснат - с каква цел - или е изтърван от невнимание?
Мерси[smilie21] [smilie21]



...ето ти още един кандидат ...
 Re: Коронавирус
Автор: borizlat   
Дата:   28-03-20 17:09

Мисля че всички са единодушни че карантината предотвратява пика на заразените и го разпределя във времето и това е разбираемо.Това е все едно в рамките на една седмица да се случат всички авто катастрофи нормално случващи се за година.Въпроса е докога би издържала системата и въобще някой направил ли е точната сметка кога и при какви обстоятелства ще се сложи край.В смисъл—Карантината ще продължи докато няма нов заразен в срок от 2 седмици след последния смъртен случай,или нещо подобно.Ако пък не е това,то някой знае ли докога може да се издържи така?Защото има период след който света трябва да продължи така или иначе.Например идва юни и има 3 нови заразени е,и?Карантината продължава до юли? Докога? Мисля че всяка държава си има някакъв лимит,както и всяко домакинство.Едни могат да оцелеят 1 година без проблем,други 2 месеца,но никой вечно и в един момент когато отидем набързо до магазина за продукти там няма да има нищо защото тези дето трябва да ви ги доставят и те си стоят в къщи.
 Re: Коронавирус
Автор: stukloplast   
Дата:   28-03-20 17:17

До 3 месеца казах като прогноза. След това няма смисъл да оцеляват хора, защото ще умрат от други работи.
 Re: Коронавирус
Автор: asahi   
Дата:   28-03-20 17:23

 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 17:24

ceco написа:

> kjey написа:
> >
>
> Искаш да кажеш, че Грета е виновна
> и за коронавируса?? Крайно време
> беше да до чуем и това ... явно за
> някои тя (и "малоумните покрай
> нея"
) по принцип са виновни за
> всички беди на планетата! Хора,
> изтрещяхте ли? [smilie10]

Изобщо не искам да кажа това, откъде ви хрумна!?
Първо съм отговорил на нечий коментар, вземете четете по-внимателно.
Гледам че много удобно сте махнали последните ми две изречения и сте си направили извод какъвто ви се иска.
Изобщо коментара ви е извън контекста на казаното от мен.
Последните ми две изречения...
"Не хора, направо Богове...
И дойде един вирус с размер от няколко микрона който много бързо показа на всички че не можем да управляваме нищо, ако майката природа го реши..."


Иначе за Грета - момиче страдащо от психично разтройство, зад което стоят хора с определени бизнес интереси, които се канеха да правят пари на наш гръб, това е.
>
> Да не забравяме и от къде пламна
> най-масово пандемията в Европа и
> къде е най-трагично положението.
> Ломбардия, особено районът около
> Милано от много години е регионът
> с най-силно замърсен въздух в цяла
> Европа и населението му от години
> страда от това замърсяване.
> >
Всички в развитите държави в Европа много страдат от замърсяването, затова средната продължителност на живота там е над 80 години, и непрекъснато се увеличава.

> > BTW, сега емисиите от СО2 са
> намалели
> > драстично, въздуха е по-чист
> > откогато и да било, защото колите
> > които се движат намалят от ден на
> > ден, самолетите не летят....и защо
> > всички не са щастливи?
> > Дори и Грета и малоумните покрай
> > нея не танцуват танца на
> > радостта...
> > Нали това искаха, да се вземат
> > мерки веднага...
>
Това изобщо не съм го казал в контекста в който вие си мислите.
Отбелязах че единственият начин да намалите ефективно въглеродните емисии е да спрете икономиката, а от това доволни няма да има!!!
 Re: Коронавирус
Автор: asahi   
Дата:   28-03-20 17:26

"Автор: ceco
Дата: 28-03-20 16:41
Ломбардия, особено районът около Милано от много години е регионът с най-силно замърсен въздух в цяла Европа и населението му от години страда от това замърсяване."

Според конструктивната опозиция в парламента в София е най-мръсно, после в Перник, после... нататък не внимавах.

 Re: Коронавирус
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-03-20 17:38

Интересна версия защо в някои държави смъртността е голяма ТУК

 Re: Коронавирус
Автор: X_C   
Дата:   28-03-20 17:45

КоЙ са теи УчениЙ?
 Re: Коронавирус
Автор: aldygreen   
Дата:   28-03-20 18:12

Не е необходимо да си много умен (евроатлантик), за да се досетиш, че едва ли е минало без личното участие на КБЖ. Единствената възможна причина е патологичната омраза към европейския цивилизован свят и евроатлантическите ценности. Да ми напише в Костентуцията, че брак можело да има само между мъж и жена, това на какво прилича? И затова санкциЙ до дупка и никакви "зелени коридори". През тях искат да си пробутват вирусите.
Ако на някой този пост му се види много идиотски, просто синтезирано съм предал почти единодушното мнение в един известен форум.
[shtrak]

 Re: Коронавирус
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-03-20 18:36

X_C написа:

> КоЙ са теи УчениЙ?

Нямам представа, кои точно са. Просто споделих защото ми се видя интересно.
 Re: Коронавирус
Автор: mladencho   
Дата:   28-03-20 18:43

Все питате,няма ли някое медицинско лице да се изкаже.Ами ще се изкажа.Ще се изкажа чак сега защото сега успях де се надигна от леглото след 4 дни с температура и адско главоболие ,и добре че засега е само това.След две седмици в траншеите на втора линиа,а после както се оказа и на първа, най-накрая се заразих.Сигурно се заразих защото защитните облекла бяха само за заразени или съмнителни пациенти,а само ден преди това когато нямаха симптоми ги обслувахме само с обикновени маски и ръкавици.Снощи ми писаха колегите ,че до няколко часа ще свършат защитните престилки.Добре ,че дойде доставка бързо.Ако някой още мисли ,че това е като лек грип да си го избие от главата.След като здравни системи като Испанската и Италианската сдадоха багажа след две седмици изобщо не ми се мисли какво ще стане в България след 10 дни.Дано съумеете да забавите нещата.За да се справи една здравна система с такова никога невиждано предизвикателство са нужни сериозни организативни и човещки ресурси.За организативните....А човешкия ресурс дето го бутаха от прозорците до преди няколко дена,в бума на епидемията ще намалее с поне 20/30%.Айде със здраве,че пак дигнах температура,а на 7я ден ще ми правят проба и ако съм негативен пак ме чакат на траншеите.
 Re: Коронавирус
Автор: mladencho   
Дата:   28-03-20 19:11

GenaDP,погледнах медицинският съветник дето си препоръчал за около 25 секунди.Моят плитък ум само се плъзна по дълбоките води и благият глас на този изключителен мъдрец.Но мисля че голяма част от близо 250 000те дето са го гледали се подвизават в този форум.
 Re: Коронавирус
Автор: linken   
Дата:   28-03-20 19:23

Заповядайте

[beer]
 Re: Коронавирус
Автор: GenaDP   
Дата:   28-03-20 19:43

Джендърски неволи

 Re: Коронавирус
Автор: linken   
Дата:   28-03-20 19:51

@GenaDP не знам дали си писал по-нагоре , не съм чел всичко. Като медик Ви казвам, че този вирус не трябва да се сравнява с обикновенния грип, тъй като е много по контагиозен и по-лесно мутира, тъй като е РНК вирус.
Всеки сам може да прецени за себе си, колко е сериозно положението и колко не.
Тук въпроса е дали може нашата Здравна система да се справи със ситуацията и кога [smile]
 Re: Коронавирус
Автор: X_C   
Дата:   28-03-20 19:53

За да е поне малко по-сериочно, е добре ида има ЙменаЙ, понял?[smilie21]
 Re: Коронавирус
Автор: farushko   
Дата:   28-03-20 20:33

Добре де, може ли някой по-светнат и запознат ( да не е swqaz, че той е прекалено висока класа дървен философ), да обясни защо в Швеция, където няма карантина и изолация, новите регистрирани за днес са около 300, без да има смъртни случаи (общо са около 100), а в Италия и Испания където всичко е наобратно са 5-6000 на ден с около 800-900 умрели? Едва ли само тактиката на изолация и висене на сянка вкъщи е причината.
 Re: Коронавирус
Автор: GenaDP   
Дата:   28-03-20 20:45

В Швеция тестват само тежките случаи, затова бройките на заразените са малко. При тях разпространението на заразата тръгна доста след Италия и Испания, по тази причина и умрелите засега са малко.
 Re: Коронавирус
Автор: linken   
Дата:   28-03-20 20:46

@farushko Аз си го обеснявам с това, че първия бум на covid-19 в Италия беше в област със силно застаряващо население. Друг проблем е, че много от пациентите са асимптоматични по 2 седмици (тоест не проявяват още симптоми). В сравнение с Щвеция, населението над 65г възраст в Италия е 22%, докато в Щвеция е 19.8%, което също може да е от някакво значение.
Не съм правил точно проучване как провеждат тестовете там, но това също е от значение. Примерно - ако в Швеция правят тестове само на хора със симптоми (както до голяма степен вмомента се случва и тук), бройката на заразените расте, но с малко (проблем тук е, че много болни, но асимптоматични се пропускат). Докато ако например в Италия правят масови тестове, ще хванат дори и в начален стадий без симптоми болните, ще ги сложат под домашна карантина и лечение, но поради големия брой тестове и бройката на случаите ще расте по-драстично.
Поне аз така си го обеснявам на този етап. Дано съм ти бил полезен

Това е което намерих като информация за Швеция - https://www.thelocal.se/20200320/fact-check-has-sweden-stopped-testing-people-for-the-coronavirus



Публикацията е редактирана (28-03-20 20:48)
 Re: Коронавирус
Автор: farushko   
Дата:   28-03-20 20:50

както и да правят тестовете - разликата в смъртните случаи е огромна. 9000 срещу 100. Първите спазват карантина и изолация, вторите общо взето разчитат на съзнанието на отделния индивид, без да се ограничават с крайни мерки.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена