Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 10:45

Единият "малоумник" беше професор Коста Костов, ръководител на Медицинския съвет, както и доцент Мангъров...ама ти си по-умен от тях разбира се, в това никога не съм се съмнявал...
 Re: Коронавирус
Автор: Ctudio5   
Дата:   28-03-20 10:46

В 2015 китайци кръстосали САРС вирус с протеини на прилеп

 Re: Коронавирус
Автор: шдфдшд   
Дата:   28-03-20 10:47

Автор: swqaz
Дата: 28-03-20 10:41

@kjey, тези 24к загинали в Италия от грип сезона 2016/17 беше споменат от голям брой малоумници, както и смъртността от катастрофи, глад в Африка, херпес за последните 250 години, удавяне за последните 2000 години и всички други причини за губене на живот. Нито един 6-волтов от тях обаче не се досети да си зададе въпроса, коя точно от всички тези причини изгърмя тотално здравната система в Италия, и кога в периода 2016-2017 година в Италия се е говорило за избор, кой от болните да лекуват, защото нямат капацитет за всички? С такъв ограничен интелектуално капацитет, една нормална дискусия не може да се направи. 80-90% от дискусията е да обясняваш на бавноразвиващите прости неща


...[smilie24]...

...да допълня....и кога ледени пързалки са приспособявани за времени морги!?....

 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 10:50

Абе и на мен ми попадна това оня ден, и интересното е че репортажа е на италианската държавна телевизия RAI-3.

RAI-3 излъчила още през 2015 г. филм за създаването на новия коронавирус в лабораторията в Ухан?

 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   28-03-20 10:54

@kjey, точно Мангъров е най малоумния от всички, и затова не е в позиция да решава в момента. Той гледа на вируса като на обикновен грип и каза, че като се заразят 70% всичко ще мине, но не каза като се заразят тези 70% какво ще стане със здравната ни система. Също така си противоречи по 5-6 пъти на ден. Първо каза, че са заразени 70% в Ухан и затова там е преминало, и че регистрираните са само 82 хиляди, защото останалите са го изкарали на крак безсимптомно. Само, че май не му е ясно, че тази провинция е от 11 милиона население и от тях поне 2-3 милиона са старци. Хич не му идва на акъла на двойкаджията ,че няма как да го изкарат на крак 2-3 милиона старци. Също така се възхити на Южно Корейския модел, където тестват яко всички, и са открити еди колко си, и всички са карантинирани и там няма разпространение вече. Каза, че чудесно са се справили. Ама не каза, че са се справили точно по-обратен начин на неговия модел. Всички учени, които са се сблъскали с новата корона казват, че вируса е различен от досегашните, но изкуфелия Мангъров продължава да си го гледа като обикновен грип. Старост нерадост



Публикацията е редактирана (28-03-20 10:59)
 Re: Коронавирус
Автор: aab72aab   
Дата:   28-03-20 11:01

[shtrak] [beer] И според мен мерките и ситуацията се преекспонира. Старал съм се да търся във всяко нещо истината по средата. Добре, щом някой иска да се изолира негово право, ще се съобразя да не доближавам на 2 метра, да не се събираме на големи групи, да не ходя при някой без изрична покана. То май се получи че, така трябва да се държим според етикецията и в нормалния живот. Затварянето на градове и КПП е, първо неработещо, второ показност на желание да покажат на другите че властваш над тях. Не случайно в България, като спечелят избори, го наричат "дойдохме на власт" /ма над кого властваш бе?!. Другото което ме притеснява, е желанието държавата да се "грижи" за мен- застраховки за автомобилите, здравни осигуровки, застраховки живот, застраховки имот, застраховки по кредит, застраховки по не знам какво си... и накрая се окаже че, някой си богатее от това че, се е "грижил" за мен, докато съм си плащал още пари докато ме е сполетяло някакво събитие за което, съм бил застрахован. Другото което си мисля, в духа на конспирацията. Имаме грип, който имаме всяка зима и не е по- смъртоносен от досегашните /според статистиките/ обаче някой пуска слух че, е нещо което трябва да ни принуди да зарежем икономика , досегашен живот и всичко само да се спасим от нещото. Остава да видим кой ще спечели от всичко това, за сметка на будалите, които са повярвали. На последно място, грип имаше всяка зима до сега, ще има и другата зима. Е всяка зима ли ще се крием и ще си играем на "Апокалипсис сега"? Апропо целият свят хвърля усилия да ме ограничи и изолира, ама не и да произведе лекарство или ваксини /не че не са произведени и чакат да психясаме толкова че, да плащаме сумати пари за Плацебо/. Четох някъде че Китай, Япония и Южна Корея са си изключили 5G Мрежите, а в Тайван гражданите масово режели с флекс антените на 5G мрежите. Още една причина да не се беспокоим- ние нямаме толко развити технологии.[smilie21]



Публикацията е редактирана (28-03-20 11:19)
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   28-03-20 11:06

Още един бавноразвиващ. Грип като останалите. Сега имаме 300 доказани заразени и болниците ни вече изнемогват. Италия и Испания се чудят дали изобщо да приемат възрастни в болниците си. Дори в големите развити държави се направиха полеви болници, обаче винаги ще се намери някой, който се надява, че ако премахнат мерките всичко ще е както преди да каже, че това заради нещо като гриповете досега [smilie18]
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 11:15

Що се отнася до здравната система моля всички да имат предвид едно нещо...
Икономическата система поддържа здравната, а не обратното

И това се отнася до всички системи в една държава...енергийна, пенсионна, вътрешен ред, правова, армия и т.н.
И когато парите свършат всичко ще рухне.
 Re: Коронавирус
Автор: agop4o   
Дата:   28-03-20 11:15

Той и бившето европейско куку с русия перчем викаше -абе проблеми няма- ама като го удари безпроблемния вирус и си седна на седалищните маси[smilie5] [smilie5] .Та не се правете много на великани[smilie24]
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   28-03-20 11:23

kjey написа:

"...И когато парите свършат всичко ще рухне...

Още един спрял, който от страх да не просрочи вноска е готов да затрива [smilie18]

Едно въпросче. Как точно икономиката ще се подкара ако всичко мърдащо се зарази и всяка болница се сдобие с опашка?
 Re: Коронавирус
Автор: aab72aab   
Дата:   28-03-20 11:24

swqaz
А миналата година колко бяха? Ако научиш бройката, само да не си направиш "сепуко" че, ще ще те пишат и теб в графата от Короновирус. Ти като "бързоразвиващ" сигурно ползваш 5G мрежа и затова си се затръшкал. А и плюенето и с епитети, дори във форум не е здравословно и културно. Винаги съм ти взимал за пример снимките, ама нещо като човек ме разочароваш.



Публикацията е редактирана (28-03-20 11:32)
 Re: Коронавирус
Автор: chulev   
Дата:   28-03-20 11:25

kjey написа:

> През сезон 2016/2017 в Италия има 25 000
> починали от сезонен грип...това
> тогава не е ли било стряскащо, ама
> не си спомням да се е говорило за
> това от сутрин до вечер по медиите.

Това може и да е така , но не са били препълнени болниците и да поставят на много пациенти респираторни апарати , а те не достигат. Лекарите трябва да избират кой да живее и кой да умре. Някой от вас може ли да направи този избор и после да не го гложди съвестта за избора който е направил.

Погледнете тази снимка


https://i.ibb.co/5Fhg7GY/1.jpg



Подчертал съм процентите на смъртните случай, който е към 45% спрямо възстановени случай 55% .

След 1 година, а може и повече ще се разбере малка част от тази пандемия. Засега сериозните лекари , професори и учени не дават голяма информация. Мисля че голяма част от нас ще прекара вируса след години , но когато е по слаб и не прави толкова усложнения .



Публикацията е редактирана (28-03-20 13:14)
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   28-03-20 11:29

aab72aab, кажи коя година обикновен грип е съсипал здравната система на развита държава и я е накарал да строи полеви болници?
Да си задам въпроса разбираемо, че се вижда, че капацитета ти не позволя да разбереш написаното от мен по-горе. Сега разбираш ли какво те попитах?
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 11:29

agop4o написа:

> Той и бившето европейско куку с
> русия перчем викаше -абе проблеми
> няма- ама като го удари
> безпроблемния вирус и си седна на
> седалищните маси[smilie5] [smilie5] .Та не
> се правете много на великани[smilie24]
BTW, кукуто каза че ще работи от дома си, не е легнало да умира...[smilie5]
На никой не препоръчвам да се прави на великан, а да има малко критично мислене в главата си, както и да разшири хоризонта на събитията поне с месец-два напред...

Мисля че в щаба, както и управляващите взеха много добро решение вчера, а именно масов скрининг на населението(не съм вярвал че ще кажа това за нашите управници)[smilie5] [smilie5] [smilie5]
масов скрининг

За това от три дена говорят онези "малоумници" от Медицинския съвет..

 Re: Коронавирус
Автор: batsali   
Дата:   28-03-20 11:32

"От този вирус до момента в света са починали приблизително 25 000 души... Ежегодно загиналите при автомобилни катастрофи са 1 300 000 ! Нямам какво да кажа повече ... "



Аз имам.

С темповете, с които се движат най-засегнатите държави в Европа и щатите, удвояване на около 2.5 дена, 25 000 стават 1 300 000 за 14 дена.


По цял ден тука бленди, стопове, а изведнъж никой не знае какво е геометрична прогресия.
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   28-03-20 11:33

Масов скрийнинг с 1000 теста. kjey, все повече олекваш. Сигурен ли си, че не си бил в специално училище? А и не разбра ли, че масовия скрийнинг е предвиден за много след преминаване на пика? Защо всяко нещо трябва да се обяснява допълнително на 6-волтовите тук. Уморително е!
 Re: Коронавирус
Автор: aab72aab   
Дата:   28-03-20 11:38

swqaz
От какво е съсипана здравната система? От тези 300 диагностицирани колко са в болница? Колко болници има в страната? Оня ден имаше недоволство от болници че, им ги няма пациентите и нямат доходи. Имайте хигиена на думите, това е по- страшната напаст! Полевите болници са ПР мероприятия.
Всичко е за да усвоим едни пари.
 Re: Коронавирус
Автор: agop4o   
Дата:   28-03-20 11:39

kjey Русия перчем може да работи у тях .Неговата работа го позволява.Това не значи че няма проблем като се разболееш да работиш в къщи.Да не казвам колко дейности физически са невъзможни да се вършат в къщи.А за този масов скрининг май наистина Годжи е прав да се ядосва на тъпите въпроси на журналята.Казва се че се прави след като оздравее за да се види дали се е излекувал напълно.Това изследване ми прилича на меренето на температурата на границата.
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 11:40

swqaz написа:

> kjey написа:
>
> "...И когато парите свършат всичко
> ще рухне...

>
> Още един спрял, който от страх да
> не просрочи вноска е готов да
> затрива [smilie18]
>
> Едно въпросче. Как точно
> икономиката ще се подкара ако
> всичко мърдащо се зарази и всяка
> болница се сдобие с опашка?

Аз нищо не съм спрял, защото имам служебни ангажименти и отговорности за много хора, а ти отговаряш само за задника си.
И не съм спрял въпреки че съм на 54г, и да кажем моята възраст предразполага по-висок риск.
И последно - нямам кредити и никога не съм имал..

На въпросчето ти съм отговорил в другия си пост, така че вземи прочети, че като гледам си малко чукча писател, не читател...
В кратко ще ти оговоря така...
Всички здрави и проболедували с изградени антитела трябва да отидат да бачкат и то здраво, възрастните и рисковите групи трябва да се изолират социално и да ги пазим

 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   28-03-20 11:43

aab72aab, разбирам. Просто няма как бавноразвиващ да разбере прост въпрос. Опитвам за последен път. Кога здравната система на развита държава като Италия е била съсипана както сега от обикновен грип? А относно нашата здравна система, само ще кажа, че вече почти всички инфекциозни легла в София са заети. Разширяват се отделенията, а някои се преобразуват. У нас почти няма заболеваемост. Дали ще имаш далновидността да предположиш(в което се съмнявам) ако заболеваемостта у нас се засили какво би последвало?
 Re: Коронавирус
Автор: aldygreen   
Дата:   28-03-20 11:44

написа:

> В
> 2015 китайци кръстосали САРС вирус с
> протеини на прилеп
>
Сериозно ли смяташ, че някой ще се върже да рови, влиза в Сураттефтера, ЩЕ ИЗГЛЕДА всичко и ЩЕ РАЗБЕРЕ нещо? Поне да беше за четене.
Аре сега да видим кой ще чете (то е ясно, че никой, ама все пак):

COVID-19: Further Evidence that the Virus Originated in the US

[smilie7]

 Re: Коронавирус
Автор: aab72aab   
Дата:   28-03-20 11:48

[beer] swqaz, успокой се ще оживееш и тази зима и следващата, за да ни радваш с хубави снимки.[shtrak] А Италия не е чак толкова развита колкото си мислиш. Да не говорим че, ги имат за циганите на Европа. Не че не ми харесва като страна. То и България си е хубава ама..



Публикацията е редактирана (28-03-20 11:52)
 Re: Коронавирус
Автор: Konstantinov   
Дата:   28-03-20 11:51

Действието на вируса не е е ясно в дългосрочен план ,напълно вазможно е след 5 месеца или 5 години всички заразени да пукнат от рак като от хепатит С ,сега сме в началото нищо не е ясно. Не е ясно и дали ваксината няма да предизвика примерно панкреатит и след 10 години всички дето са си правили да измрат или част от тях.
И ще се развалят всякакви статистики.Малко черен хумор,аз съм втория случай ,направих си ваксина и ме хвана птичи грип -лечение 1988 след това 1999 панкреатит и диабет.Панкреатита ми е с амилаза 1000 при такава стойност нормалните хора живеят 4 часа и ги изгребват с черпак разлагат се както са живи , при мен са минали 20 години,един съм на 70 милиона, има двама американци в базата им данни като мен.



Публикацията е редактирана (28-03-20 12:52)
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   28-03-20 11:55

swqaz написа:

> Масов скрийнинг с 1000 теста. kjey,
>
все повече олекваш. Сигурен ли
> си, че не си бил в специално
> училище? А и не разбра ли, че
> масовия скрийнинг е предвиден за
> много след преминаване на пика?
> Защо всяко нещо трябва да се
> обяснява допълнително на
> 6-волтовите тук. Уморително е!

Абе ти верно не си се научил да четеш май...
Твоя капацитет наистина ще се окаже високоволтов...1.5 волта, не повече[smilie5]
Да видим наистина какво казаха хората....

Първи етап...
"1000-1200 случая дневно могат да се правят. Което е около 30 000 теста месечно. Като цени това е около 930 000 лева месечно. В поръчката, която е извършена в Европейската комисия, за България са отделени 600 000 теста", допълни той."
Втори...
По думите му, вторият начин е с тестове на базата на антиген. Пробата се взима по същия начин, по който се взима и при PCR теста. Затова се счита, че е надежден метод, но фирмите дават около 70 процента гаранция за достоверност, обясни Мутафчийски.

"Става бързо за около 5 минути с портативен апарат. Подобно на тестовете за бременност. Вече имаме поръчка за такива машини. Тези тестове ще дадат възможност да се популяризират масово, така че ние предвиждаме, че те могат да се правят до 20 000 дневно. На месечна база около 300 000 теста, които съобразно цената в момента са около 10 милиона лева месечно", обясни проф. Мутафчийски.

Трети етап...-тука чети много внимателно, буква по буква[smilie5]

Третият начин на тестуване ще бъде приложен при пика на епидемията, когато броят на болните се стабилизира

"Тогава започват бързите тестове, с които може да се установи колко души са разболели без да разберат и са придобили имунитет. Това се предвижда да бъде правено в широки граници - до 40 000 души дневно."

И сега за момент да си спомним кога според специалистите ще бъде пика на епидемията в БГ...
Ами в седмицата след Великден....

> А и не разбра ли, че
> масовия скрийнинг е предвиден за
> много след преминаване на пика?

Сега ти разбра ли че не е след преминаването на пика...?
И разбра ли че ще се направят около 1,5 милиона теста от всички видове?
И вземи си почини малко, ако си толкова уморен...



Публикацията е редактирана (28-03-20 11:57)
 Re: Коронавирус
Автор: D.S   
Дата:   28-03-20 12:03

Работата е че ни фана по бели гащи дет се вика. Хората обичаме да се изтъкваме, колко сме велики, как всичко ни е ясно ( пп - темата ), един вид и на Марс отидохме вече. И накрая една настинка ни го тури за седмици. Това са фактите. Отам идва и страхът. Страх те е от непознатото. Лично мен ме боли фара за тази корона, но аз съм млад човек и ще го избутам. Но не искам да съм на мястото на Италянците този път. Щото цифри за катастрофи и колко умряли от задавили се всеки конспиратор ще извади, но там на ден умират стотици хора. Е такава настинка за пръв път не удря. Лоша карма ли е какво е, никой не знае, но такъв е живота сега.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена