Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   29-03-20 13:35

GenaDP написа:

> Пич, за кво ни е някакво си
> лекарство? Андрейчо рече, че нема
> страшно - това е по-леко от грипа, а
> и най-вероятно вече сме го
> изкарали, даже без да разберем. А
> той е учèн, голяма работа, разбира
> ги вирусите. Ако не вярваш -
> провери в Гугъл името му...

Пич[smilie5] ,
Комбинацията от тези медикаменти ще е необходима за хората които няма да мина леко през вируса...
Мнозинството най-вероятно няма да има нужда от тях.И това ще се разбере скоро като почнат масовите тестове, за които повечето държави се подготвят.
Германците имат план да правят по 200 000 теста на ден...[smilie3]

 Re: Коронавирус
Автор: farushko   
Дата:   29-03-20 13:35

swqaz написа:

> Добре, де! farushko, толкова ли е
> трудно да отговориш. Аз не питам
> дали са гърмели на Германия и
> Япония. Питам миналата година
> изгърмяха ли здравните системи на
> Италия и Испания, след като вируса
> не е нищо по-различно от това,
> което сме имали и миналите години.
> Защо миналата година не изгърмяха
> тези, които сега гърмят? Не можеш
> да отговориш нали? Дори не
> осъзнаваш защо не можеш, а
> по-вероятно е да не осъзнаваш и
> въпроса. Влизай в час [smilie3]

Честно казано, нямам реални данни дали е изгърмяла или не системата им в предните години, но броя на умрелите при "обикновения" грип за тези години в тези държави е доста по-голям от броя на умрелите (засега) от коронавирус. Което ме въвежда на мисълта, че тогава не са се полагали толкова грижи за всички и затова може би не е изгърмяла системата им. Но пък бая народ е изгърмял.
 Re: Коронавирус
Автор: Ctudio5   
Дата:   29-03-20 13:36

Този вирус, освен всичко друго, е пълен провал за: лекари, политици, анализатори, икономисти, бизнесмени, цялото общество като цяло и капитализма изобщо.
 Re: Коронавирус
Автор: wlad   
Дата:   29-03-20 13:52

Slivenski, нелепо е точно такъв човек да се изказва по подобен начин. Никой не оспорва познанията му и изобщо личността му!
Очаква се именно хората с такива познания да внесат спокойствие в народа, а не да ги бъзикат дали са си купили тоалетна хартия и да плюят по колегите си!
Иначе за мнението ти по темата - [smilie24]
 Re: Коронавирус
Автор: aldygreen   
Дата:   29-03-20 13:52

Тоя вирус дойде много навреме. Пък си пишете каквото си искате.
Вирус, невирус, едно е ясно - дупе да ни е яко.
[smilie22]

 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   29-03-20 13:52

Ех, ние го изкарахме, а италианците още се мъчат! Какво се бавят, защо изостават, и защо с такава драма! Винаги са обичали по-темпераментните изпълнения! А тези испанци да не видят и те като италианците почнаха! Американците? И ние преди всички и без никакви драми! Андрей каза ли го това на щаба? Какво се мота, аз ли да ги сезирам! Да им казва и да махат мерките, че викам заради разни болни и дъртаци ще просроча вноската за оледа и после ще ми излезе златен!
 Re: Коронавирус
Автор: asahi   
Дата:   29-03-20 14:17

"Автор: Ctudio5
Дата: 29-03-20 13:36

Този вирус, освен всичко друго, е пълен провал за: лекари, политици, анализатори, икономисти, бизнесмени, цялото общество като цяло и капитализма изобщо."

Успехите на Иран и Северна Корея са показателни!

Единствената страна, която се справя добре с този вирус, е Тайван. След него е Япония. Причините са три: дисциплина, технологии, хигиенни традиции.
 Re: Коронавирус
Автор: GenaDP   
Дата:   29-03-20 14:45

Най-добре комай се справя Северна Корея - ни един болен. Най-вероятно всеки, който се закашля, го разстрелват...



Публикацията е редактирана (29-03-20 14:48)
 Re: Коронавирус
Автор: AndreyIst   
Дата:   29-03-20 14:54

Еххх, виждам - няма промяна особена,

Гена - ти си ясен, от години не си мръднал от лумпенският стол. Мислиш ли, че това ми е звездния час и едва ли не си търся медийно отразяване? Наистина коментираш нещо, което не разбираш. Съобщения в ежедневната преса не са значеща информация.

Хора като X_C, swqaz, wlad - изобщо чухте ли какво обяснявам в толкова интервюта. Затова и казах, че не тук е мястото да влизам в детайли, защото е дълго и не еднозначно. Гената е слушал, но както дявола би слушал прочит на евангелието. Зашо бе, хора?

Не, не страдам, че не съм в Щаба. От уволнението ми от армията през 1987 се заклех, че никога повече човек с фуражка няма да ме ръководи. Но в Щаба няма и нужда да имат учени, то и в медицинският щаб няма учени. Няма какво да правя на място, в което идеята е друга.

Разбира се никой не чете и слуша професионална информация от топ-вирусолозите на света. Слушате политици, военни и лекуващи лекари, които го отнасят в крайна сметка. Те нямат избор и ще ви кажат точно това, което и чувате. И продължавам да твърдя, че наесен ще можем да разгледаме статистиките за годината обективно и без емоции. Не, не мисля, че Гената ще се извини, не му е в стила и възпитанието. От гриповете умират огромно количество хора всяка година, птичия и свиския грип умножиха смъртните случаи, просто не се вдига този шум.
Аз съветвам всеки, който се чувства застрашен от грипа през годините да се изолира - всеки. Това е личен избор. Но огромната част от хората го изкарват без симптоми и тогава риска за застрашените слиза до минимума възможен. Тук е същото - ако ви е страх стойте в къщи затворени под карантина. Но здравите и прави хора трябва да работят, а и така ще сведат възможните преносители до минимални нива. Това опитах да кажа. А всички будни граждани да се разровят за статистиките от другите заболявания.

Разпространението и в Китай, а и в Италия е от семеен тип - ние няма как да имаме пълна изолация на човек в стая. Виждате - Италия е под пълна карантина от толкова време и всеки ден вдигат броя на случаите. Което значи, че стартирайки от по-малък брой отлагаме пика за август - септември. Сега, предполагам ще е края на април - май.

Ще видите, че като излязат данните от смъртността и анализите им ще се промени общата картина.

Krist, чест ти прави поста. Аз още вчера исках да сложа това видео плюс още няколко на водещи учени по света, но реших, че няма да се вслушат в тях. горещо ви съветвам да го изгледате. Но и този човек не е в Германският щаб. Истината е, че държавите реагираха на принципа на доминото.
Ще е интересно да се види дали смъртността като цяло в страните ще бъде променена.

написах много неща за себе си само и единствено заради компетентността ми. Всяка година ходя на 10-на места по света на световни конгреси по ваксини и прочее за да представям резултати и да слушам колегите от цял свят. Имам голяма публика на тези места и своето място в науката, нямам нужда от медийни изяви тук за популяризиране. Там няма емоции, няма политици и генерали.

И отново да поканя недоверчивите да дойдат в лабораториите и да се огледат, вероятно ще променят част от възгледите си.
 Re: Коронавирус
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-20 15:02

В Италия има и друго явление, освен близките семейни отношения- много от лекарите вече са били носители без да знаят, когато са преглеждали много възрастни пациенти за обичайните заболявания за възрастта им. Така заразата поразява масово възрастните хора там, оттам и толкова високата смъртност спрямо долазаните случаи на носителство.
 Re: Коронавирус
Автор: kjey   
Дата:   29-03-20 15:12

Понеже много хора са възхитени от Китайците, нека да прочетат статията..
Всъщност ако Китайската комунистическа партия не беше затваряла устата на всеки лекар, журналист, блогър(някои от тях безследно изчезнали) който споменеше че има някакъв нов непознат вирус, то целият останъл свят нямаше да е в тази ситуация в момента...
А сега тръгнаха и на спасители да се правят...

Лъжите на Китай

 Re: Коронавирус
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-20 15:19

Комунисти, сър! Щабът у нас ми прави впечатление, че твърде много се позовава на китайците. А трябва на германците и твърде скоро очаквам адекватни гайдлайни и от американците.
 Re: Коронавирус
Автор: petervassilev   
Дата:   29-03-20 15:20

Пандемиите/войните са като фотографски филтри, които могат да изкривят много картината. И естествено в такава военни ситуации синоним на експерти и герои са: генералите, маршалите, щабовете, политиците (чиято цел обикновено е да бъдат преизбрани и да не бъдат линчувни от гневни граждани), администраторите в обществената здравна система, която трябва да продължи да функционира и т.н.

Същевременно учените като AndreyIst, хората на изкуството и др. понякога дори стават обект на подигравки и трябва да изчакат своето време, за да чуем тяхното експертно мнение. И тогава отново генералите ще бъдат наричани фатмаци, политиците - корумпета и т.н. Естествен цикъл в спиралата на историята [smile] .

 Re: Коронавирус
Автор: wlad   
Дата:   29-03-20 15:33

Василев, тука сме, ето слушаме експертното мнение. Къде е? Ти виждаш ли такова някъде?
Това пробутване на фейсбук видео в мазе, снимано с телефон - това ли ще да е експертното мнение?
Като пламнем като в Италия - къде да го дирим тоя по мазетата?
Ти ли ще си доброволец в болниците, ти ли ще дариш за техника?
А, колега?
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   29-03-20 15:37

Господин Андрей смята, че ние знаем кой е, и трябвало да сме гледали интервютата му, и затова тук той пише само за 6 месечно акане. А останалото го казал по телевизора. В такъв случай се извинявам. Изтървал съм го, или пък не съм, но не съм разбрал всъщност кой е от тоалетния му хумор. Та господин Андрей, извинете ме! Не се съмнявам в компетентността ви! А вие сега може ли да обясните без да разчитате, че сме ви гледали и слушали преди това, какво става? Също така ако може да обясните след като всичко е в рамките на нормалното от предните години, защо италианците почнаха да пращат болни за лечение в германия, защо испанците почнаха да говорят като италианците, че болниците им се занимават само с короната сега и пак им се налага да правят избор, кой да се лекува и кой не? Защо Ню Йоркските лекари ревнаха, че ако русия перчем не им даде 30 хиляди апарата, самия той трябва да дойде и да решава кой да живее и кой да умре. Защо това не се случваше в годините досега след като всичко си е същото и вируса не е по-различен? Още някакви други важни подробности също ако може да дадете. Някакви съвети,и така. Досега говорите неща, които ги чуваме и от шофьори, строители, дърводелци и всеки, който се опита да умува. Всички те казват, като вас, че всичко е нормално, но някак си не изглежда така. Айде покажете, че сте нещо повече от баничар и дайте някакво обяснение за създалата се ситуация, и ако може някакви съвети!?



Публикацията е редактирана (29-03-20 15:39)
 Re: Коронавирус
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-20 15:42

Тоз пък. Успокой се, малко! Вкъщи пред жена си и децата си така ли истерясваш?
[smile]
 Re: Коронавирус
Автор: asahi   
Дата:   29-03-20 15:47

От какъв зор Андрей да обяснява нещо за 51-ви път, след като другите 50 са достъпни? Даже не е необходимо да се чете. Цъкаш и гледаш.
 Re: Коронавирус
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-20 15:48

Когато някой е широко признат за знаещ и можещ в някаква област, реакциите на останалите биват различни, примерно (импровизирам):

В Германия: "Ето ТОВА е Експертът по въпроса! Всички трябва да го слушат по този въпрос и да следват съветите му!"

В Русия: "Другарят Путин е най-великият и единствен експерт, Той Знае. Всичко!"

В Англия: "Експерти има различни, затова не можем да вярваме само на един. Не отричаме знанията им, но сме скептични към всеки.."

В Америка: "Тоя колко пари е направил? Значи не е никакъв експерт. Слушам УСПЕЛИТЕ, а не знаещите. Успехът (за разлика от знанието) може точно да се измери. В долари."

В България: "Кой бе, тоя ли бе?! Кой е пък тоя нещастник та ми се прави на велик?!!"

[beer]
 Re: Коронавирус
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-20 15:50

Абсолютно никакъв смисъл няма да се обяснява тук. Форумните корифеи са си самодостатъчни с клипчетата от ютюб и съмнителните сайтове. Постнат линк към сайт тука се приема като последна истанция на истината.
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   29-03-20 15:51

Абе аз оледа няма да го върна само щото нашите са се стреснали от дъртите италианци, които не знаят, че са изкарали вируса и се редят да мрат. Айде Андрей да обяснява, че всичко е наред, за да махат мерките и да ходя да си бачкам, че свикнах това истинско черно, жива картинка направо.
 Re: Коронавирус
Автор: nislon   
Дата:   29-03-20 15:53

Когато няма аргументи, а сме напърчени да спорим, другите стават комплексари, малоумници и к'ви ли още не...
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   29-03-20 15:56

Един не обясни защо се получава така в болниците на Италия и Испания тази година, а предните години не е било така? няма аргументи. Само цитати и линкове, които не дават подобна информация. Някой знае ли защо е така? Алооо, експертите? Откъде е тази разлика след като всичко е нормално?
 Re: Коронавирус
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-20 15:57

Обясни ти се вече.
 Re: Коронавирус
Автор: swqaz   
Дата:   29-03-20 15:57

fast_eyebrow, дали? Ти разбра ли го?
 Re: Коронавирус
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-03-20 16:04

Кое да съм разбрал?
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена