Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   05-03-21 21:34

Якия телефон за 2021 ще го обявят на 10-ти Март - ASUS ROG 5. Ако си следват пътя в лаптопите е въпрос на време да прескочат всички други.

Новия ROG Zephyrus G15 е първия лаптоп от много време, да ме впечатли. Просто скриха макчетата в задния джоб



Публикацията е редактирана (07-03-21 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-21 23:06

ISOCELL 2.0

Samsung май дръпнаха здраво с мобилните сензори. До преди няколко години беше малко по-зле камерата на S серията ако уцелиш Самсунг сензор. Ама явно от S20 Ultra насам нагодиха нещата от към сензори.

Май Vivo S9 ще е първия телефон с ново поколение сензор за селфи камерата, което явно е фокуса на модела.

За корейче от Виетнам ще чакаме лятото ако има Note 21

vivo s9 на китайски...



Публикацията е редактирана (07-03-21 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   08-03-21 00:24

Истината при телефоните е, че читави сензори се появиха, но не и читав софтуер. И с това крайния резултат може да бъде... гротески. За съжаление, Андроид не поддържа тази технология и мазалото е страшно.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-21 00:35

Да андроида определено е издънка в областта на камерите. Самите производители си правят софтуера и аз да ти кажа не съм чак толкова недоволен от напъните на Самсунг. Очаквам и те да сложат подобие на pro RAW. Това е, което трябва. Сегашния тип роу файлове от малък сензор са щета.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   08-03-21 00:41

Трябва да има избор на приложение - това е само в интерес на потребителите. Ама... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: petervassilev   
Дата:   08-03-21 00:56

hotsnail ..... Всъщност проблема ми с с20 ултра е, че се надра джама на камерите. Чудя се дали ги сменят. Ама ще ми прецакат целия телефон....

Ползвам такъв калъф за телефон, но версия за айфон - за да не го мисля, като пада на земята, въпреки че е стар и много евтин.

Бордът около стъклата намалява риска и от надраскване.

Иначе с тези изпъкнали стъкла на телефоните е като да ползваш изпъкнал фишай обектив на камера без никаква защита (сенник или др.). Рано или късно ще се надраска.


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   08-03-21 05:56

Lamerko, плейстора май за нищо го нямаш - камери на корем...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-21 07:38

stukloplast нямат достъп приложенията до телефото камерите. Нямат достъп до по сложните функции на камерите като АФ, като стакване с графичния процесор (сега невронен вече). Не винаги имат достъп до RAW приложенията......няма как тия приложения да правят нощни снимки, няма как да правят hdr.....

В общи линии имат достъп до единичен роу от основната камера, може би селфи камерата, може би jpeg от широката и толкова.

То има някаква логика. Щото на s20 ultra телефото камерата работи винаги със стекване на снимки. Няма въобще режим с една снимка.

Та какво от това че има 10 милиона не работещи приложения?

Има и друго стекването, хдр и замъгляването на фона са сложни неща. Пешо дето сам си пише приложение няма как да ги поддържа лесно. Самсунг, шаоми, хуавей, Сони, Епъл и Гугъл (вече в доста по-малка степен) инвестират в тия приложения бая

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   08-03-21 08:16

stukloplast: ще се повторя - Андроид не поддържа исосел матриците на Самсунг - приложенията вадят само това, което им пусне C2A

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-21 08:26

Lamerko как точно да ги поддържат? Isocell е бранда на Самсунг за сензори от близо 10 години. Под тоя бранд има всякакви сензори черно бели, цветни, с обикновен байер, с tetracell и nonacell, с FSI и BSI....

Не е проблема толкова в снезора на тоя етап. Проблема е достъп до функциите на камера модула и графичния процесор. В смисъл да има възможност да направи и някой друг конкурентно камера приложение. Не че имам идея кой ще извади голям кошник с пари....

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Samsung_CMOS


ПП А да не забравяме, че има и още няколко доставчика на сензори и камера модули освен Самсунг. Андройд трабва да има добър API за камери, който отразява най-новите възможности на хардуера. А производителите трябва да си пишат адаптери/драйвери. Windows работи така от десетилетия. Разбира се има периоди, когато нов хардуер не се поддържа добре от ОС при всеки нов хардуер. Ама в общи линии производителите на хардуер си партнират с подходящите производители на ОС.



Публикацията е редактирана (08-03-21 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   08-03-21 20:21

Край....свърши ерата на DSLR камерите.
Сигурно някой някъде все още ги произвежда за фотоентусиастите и любителите на ретро джаджите.
Не познавам нормален човек който би се мъчил с такова нещо. Мед и масло им капе от устите на корейците [smilie5]

S21 Ultra "уби" Топузите

http://images.vfl.ru/ii/1615227475/f0341fce/33602057_m.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-21 20:42

То безогледалните и дслр-ите загубиха 90% от продажбите си спрямо 2012 година. Така че сравнението е съвсем уместно и за радост или съжаление 9 от 10 човека предпочитали камера с голям сензор 2012 сега купуват телефони. Дали ще е Самсунг или айфон или шаоми, оппо и т.н. е второстепенно. Ако добавим и малките камери може да кажем че около 99 от всеки 100 от хората купували камери преди 10 години сега се кефят на телефон........



Публикацията е редактирана (08-03-21 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   08-03-21 21:14

Open camera, мисля че поне на моя, има достъп до всички камери. Не разбирам какво искате - компютейшънел джипези от стакване и глупости, които излизат като ренесансова картина, или читави лещи и сензори, с които, ако знаете какво правите от роу-а, да не ви трябва фотоапарат?
Щото за 19ти път казвам - работещ джипег и от апарат не съм виждал, камо ли от телефон...
Всичките тея "софтуерни фокуси" дето прилагат в телефоните, са за тези против които плюят в темата за умирането на фотографията...
Аз искам 2 светли лещи - широка и нормална, с читави сензори, роу и пълни ръчни настройки, с АФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   08-03-21 21:37

Докато не видим в телефон поне Micro 4/3 сензор надали може да се надяваме на читава картинка - елементарна оптика.

За тази година остава да видим Meizu 18 серия и Huawei P50 с 1" сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-21 00:35

Еми то за да има по-едър сензор трябва да е нещо като модула на моторола и хаселблад. Мисля си че 1” като на RX серията е достатъчно. Ето какво могат да направят Сони. Малко по-дебел телефон с фиксиран обектив тип RX100.....

Не знам дали би имало пазар ама сегашната Xperia 1 зорлем се състезава с китайците ако да е с отворен код, супер добър звук и т.н. И супер дребни сензори.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   09-03-21 00:49

Всъчки външни апликации разчитат на Camera2 Api. След като не се поддържат технологии като pixel binning на Самсунг, моя 108мп сензор става само 27мп, а селфито ми от 20мп стандартно - сиза на 5мп

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   09-03-21 03:02

Преди няколко дни вече плаках (тук или в другата телефонна тема), че големият сензор създава огромни трудности за обектива. Няма как да покрие голям сензор и телефонът да остане тънък (или да не му стърчи пишка като на турбо-сапунер).

И перископите в това не играят, защото в случая отстоянието от сензора не се диктува от фокусната дължина, а от диаметъра на кръга (т.е. диагонала на кадъра) при един и същи ъгъл (т.е. условна фокусна дължина).

Става само с яки компромиси: крива геометрия, винетирана (и по-лошо - дефокусирана и аберирана) периферия на кадъра. Кому е притрябвало това?

Ще му измислят цаката, не се съмнявам в науката и технологиите, но засега решението, преборващо физиката, още не се е задало. (НЕ Е по-яко приложение на познатите решения). Който има работещи оригинални идеи - преди да ги сподели е добре да си ги патентова, щото може да изкара някой лев от това [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   09-03-21 08:08

>>>>>Ето какво могат да направят Сони.<<<<<<

Нищо не могат и няма да направят Sony, след като вече 20г не са и мръднали. Харесват ми като концепция и .....като за 500лв, реалната стойност на апарата за функциите и възможностите.

Купих си преди две-три седмици ZTE Axon M Dual Screen за да придобия опит за бъдещите Фолд смартфони. Общо взето практично за видео, навигация и сърфиране, неприложимо за игри - единици игри от най-новите се отварят коректно на големия дисплей, но пък е неудобно да се държи смартфона в разгънато положение и да играеш.
Камерата е една 20mp by Sony и снима десетки пъти по-добре от същата в смартфон by Sony. Отделно за пръв път виждам в телефон Виртуален Хоризонт / Нивелир, много полезна и правилна опция [smilie24]. Още една черешка е Audio DAC / ЦАП - звука в слушалки е най-доброто нещо от стотината телефона които съм имал досега.
Последно се радвах или мислех че се радавам на "хубав звук" в S9 серия с AKG слушалките. Уви разбрах че жестоко съм се лъгал [smilie18]




Публикацията е редактирана (09-03-21 08:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: stukloplast   
Дата:   09-03-21 08:28

Lamerko, според мене въобще не разбираш за какво говориш, така че ви оставям да си бръщолевите...
Сашо, шаоми не си ли фващал. И там си има нивелир отдавна. Че и пийкинг.



Публикацията е редактирана (09-03-21 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   09-03-21 09:53

Мислех за някое Чаййоми ама не знам какво - клонингите са хиляди [smilie18] Дали да е Mi10 Ultra, дали Mi10 Pro, дали Mi10s, дали Mi10 (2021г), дали Mi11, дали Mi11 Ultra. Ако може да ме ориентираш в купищата еднакви телефони ще ти бъда благодарен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-21 09:55

LG много ги хвалят за усилвателя за слушалки. Май са най-доброто в момвнта и са евтини. Xperia също се хвалеха, че са сложили HiRes усилватели.... аз не разбирам много от звук. Сега ползвам на Самсунга слушалките дето ми ги дадоха бонус - Buds+. Добро попадение за моите уши - не падат често и са ми удобни. Ако се присетя за час или два да ги наместя, са ми идеални за ден разходка в планината. Ако не се сетя, някоя пада и я търся....

Sony май ещ пуснат WF-1000XM4. Очертават се да са най-добрите earbuds като цена към качество ако търсиш високо качество. Щото сега buds+ сигурно и за 100-тина лева някъде ще се намерят....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   09-03-21 10:06

>>>>>>Xperia също се хвалеха, че са сложили HiRes усилватели <<<<

Само в Xperia XZ Premium....уж.

Стандартната XZ не впечатлява с нищо - пълен компромис във всичко.
Подозирам че и сегашните 1II / 5II са същата трагедия.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   09-03-21 23:37

Точно за 1 ii се хвалеха, че е със HiRes Audio, DSEE, 3D и баба яга... предвид че със слушалките тепат сичко съм склонен да им вярвам, че горе долу разбират от тия неща. Ако и да не са перфектни са далеко пред форумните оценки и сравнения с гъзуу 4п от неизвестно китайско село или последното произведение на американска фирма, която доказано от нищо не разбира..... за LG -тата съм склонен да вярвам, че са изпипали усилвателите по-добре (Там е далаверката ако на 700-800 лева набараш нещо от последните 12 месеца)

https://www.youtube.com/watch?v=2iM31YH3p2w


От Сони само чакам WF-1000XM4 да видя дали ще са по-добре от бъдс+ (как па не можаха да измислят някакво смислено име. Японски дивотии и само една буква ги различава от големите слушалки WH-1000XM4). Няма да сменя виетнасмския кореец за китайско японче....



Публикацията е редактирана (09-03-21 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   10-03-21 00:48

Глей са.....

Самсунг и Гугъл явно са се сдобрили.....

Самсунг часовник с Wear OS

Гугъл май ще ползват камери на Самсунг в новите пиксели. Самсунг ще бичат някакви чипове за Гугъл....голяма далавера....

Интересното е, че май скоро ще дойдат и първите Exynos със AMD технолгии..... абе Note 21 или Fold-а или Z-flip може да дойдат с интересни новости включително в камерите......

А Пикселите тая година може и да са с хубави камери......



Публикацията е редактирана (10-03-21 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S21 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   10-03-21 08:40

>>>>>>HiRes Audio, DSEE, 3D и баба яга<<<<<<<<

Експериите имат и "T*Lens" by "Zeiss", но всичко е в кавички.
Реално най-долнопробна китайска ширпотребна пластмасова "оптика" колкото да запушат дупките да не влиза прах [smilie25] Със сигурност гръмки наименования, но нямащи нищо общо с реалната картина - ползват се вградените в Snap 888 технологии за звук. Не е ли отделен специализиран Audio DAC, няма как да е TOП звука в слушалките.

Съдейки по ревюто на DxO Audio звукът е плачевен

Дизайна и размерите радват - най-малкото лежи удобно в ръка.
Малко е притеснителен 21.5:9 формата, но ще се свикне

https://i114.fastpic.ru/thumb/2021/0310/ba/eb4522f2232770b0bd56abd8391009ba.jpeg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  37  38  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »