Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   07-05-20 17:15

Темата няма да потъне в забвение докато има SAMSUNG, които да разнообразяват скучните Корона дни.

След като се чу за 600mp и 250mp камери в бъдещия Galaxy S21,
сега нещата леко почват да се приземяват и камерата опря до "скромните" 150mp.
https://www.sammobile.com/news/rumor-samsung-developing-150mp-nonacell-sensor-q4-2019/


Днес беше представен фешън модела LG Velvet, цена от 734$ за нас същото в EU.
https://www.androidcentral.com/lg-velvet-now-official-snapdragon-765-soc-48mp-triple-camera-setup




Публикацията е редактирана (08-05-20 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   08-05-20 12:00

Meizu 17 / Pro представени
Meizu 17 hands on
Разликата между двата модела е в 8Gb LPDDR4x vs 12Gb LPDDR5 и в широкоъгълната камера -
noname 8mp 118 градуса vs 32mp IMX616 129 градуса с автофокус и макро от 3см в PRO версията. С една дума само Pro версията е варианта за безкомпромисен флагман. Ще има и лимитирана Ceramic Edition за около 2к кинти.
Цените за сега са обявени само за Китай тоест от 1000лв за стандартната версия , до 1300лв за Pro версията.




Публикацията е редактирана (08-05-20 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: mitakabs   
Дата:   08-05-20 14:38

Аз лично не съм доволен отново от батерията на S20+! Същата боза като всеки Самсуняк който съм имал през годините..срамота. 4500мА батерия, два дена изкарвам трудно..



Публикацията е редактирана (09-05-20 06:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   08-05-20 19:21

Е че два дни за тоя дзвер е доста.

Ако го озаптиш да не харчи много може и да
избутва 4-5 дни ама то де да знам. Баща ми така си ползва неговите телефони. Изключва им данните, блутут, нфц, всичко на минимум и телефона държи много. На ноте 8 имаше и някакъв брутален режим дето държи седмици ама не е смарт фон.

Аз на моя се радвам че изкарва деня и остава и имам перспектива да избута малко от следващия ден. Ама вечер го слагам върху зарядното

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   09-05-20 01:21

Мога да добавя към съветите на Киро, помоли познати/приятели да не ти звънят , а и не ползвай въобще телефона и ще ти изкарва 2 седмици [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: mitakabs   
Дата:   09-05-20 06:23

Основния проблем е в амоледа, винаги е бил..каквото и да изключваме все си харчи и тва е.. Няма начин, но примерно при мен, отново гугълплей сървиса ми харчи подмолно..ама както и да е!



Публикацията е редактирана (09-05-20 06:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   09-05-20 08:24

@mitakabs - два дни е направо страхотно впредвид целодневното ръчкане в телефона. Може да активираш Тъмна тема, да зададеш телефона в икономичен режим и да намалиш яркостта на 50-60%.

Meizu 17 Pro снимки и видео.
Нещо прекалено голям и груб изглежда, не е моя телефон.

https://i111.fastpic.ru/big/2020/0509/aa/8caa8905bb80997a509038280057e7aa.jpeg





Публикацията е редактирана (09-05-20 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: mitakabs   
Дата:   10-05-20 06:58

написа:

> @mitakabs - два дни е направо
> страхотно впредвид целодневното
> ръчкане в телефона. Може да
> активираш Тъмна тема, да зададеш
> телефона в икономичен режим и да
> намалиш яркостта на 50-60%.

> Публикацията е редактирана (09-05-20
> 08:42)

Е два дни изкарва ако не го ползвам много ..иначе всяка вечер на зарядното. То и стария С8+ беше така. Мислех че малко повече ще кара с оглед още 1000мА батерия ама уви....Абе нямаше да си го сменям аз, ако не го беше газила кола стария - ама ми се наложи преждевременно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   12-05-20 19:55

Първи снимки в пълен размер от Xperia 1 Mark II.
Ако ще и Hasselblad 4D да напишат накрая, чеп за зеле не става от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-20 11:14

няма да е толкова зле. Те тия кадри са без фокус.

Ама и на чудеса не се надявай. Слагат малък сензор. А физиката си има значение....

Вероятно Хуавей ползват Сони сензори и виж какво правят. Ама не са взели най-малкия наличен сензор

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   14-05-20 14:12

>>>>Слагат малък сензор<<<<<<

Малък, колко да е малък - 1/1.7", почти като в "Ултрата", с почти същото "качество" и почти на същите цени ))

Хубавата новина е че Sony Mobile почти умряха продавайки за 3 месеца толкова телефони ,
колкото Чаййоми продава за един ден [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bobyn   
Дата:   14-05-20 16:06

"Хубавата новина е че Sony Mobile почти умряха продавайки за 3 месеца толкова телефони, колкото Чаййоми продава за един ден..."

Аз лично нищо хубаво не виждам в тази новина. Единственото по-хубаво нещо и на най-натопорчената китайска пръчка от Sony Xperia 1 е цената. Защото Сони-то е уникален телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   14-05-20 17:04

По-малко конкуренция никога не е добра новина, независимо кой от конкурентите си отива. Десетките китайски "И аз, и аз!!!" марки не ги броя за отделни конкуренти, защото те са с единна техническа идеология и единно пазарно поведение, заедно са един (1) конкурент на Самсунг и Апъл. Всичко на всичко - 3ма играчи на глобалното игрище, на което някога имаше поне 5-6 сериозни. Сега също има 5-6 извън Китай, но с обемите си под 1м бройки и с липсата на революционни иновации... не се броят [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   14-05-20 18:21

Защото >>>>>>>Сони-то е уникален телефон<<<<<<

Имал съм Xperia Z1, Z3, XZ1 и досега нищо уникално не съм видял в тях. За сметка на това винаги с кофти звук, кофти дисплеи, а елементарния OIS в камерите го вкараха едвам миналата година в XZ3. Наистина "уникално" ))

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   14-05-20 18:47

1/1.7" е доста по-малък от ултрата. Да кажем че на един пиксел от 12мп се пада под половината площ.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   14-05-20 19:05

Не споря, но пак 1/1.7" е предостатъчен за 12mp.
Въпреки това.....нищо като прогрес.

Най-добрия камерафон за 2020г - този който може да снима под дрехите )))
Видео 1
Видео 2


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-20 23:36

маизу, оппо, епъл, хуавей май изпаднаха от класацията.....

топ телефоните са Самсунг и Шаоми 2020

Samsung and Xiaomi’s midrange phones dominate Android bestsellers list in Q1 2020

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   17-05-20 13:31

Топ по какви критерии ?
Че някой е продал няколко милиона повече телефона от тея по 200 лв спрямо тея по 2000 ?
Зарежи тея бенч класации , никой никъде не е изпадал и да не се подвеждаме по заблуждаващи и безмислени неща [smilie25]
По важното е как някои ги цакат с топла бира , ама на тех не им пука много [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: nyamago   
Дата:   17-05-20 14:11

Естествено е масовите модели да продават (много) повече бройки от флагманите - те затова са създадени и съответно позиционирани с маркетинг и цени. Не случайно се казват 'масови' (което НЕ Е атрибут на топ-моделите по спецификации и възможности).

Това, че продават повече бройки никак не ме изненадва. Шокира ме, обаче, как може някой да ги сравнява по продадени бройки с върхови модели и да вади изводи за успех или провал?[smilie10] И този 'някой' не е Пешо от кръчмата или Гошо от Тубата, а фирма с думите 'strategy' и 'analytics' в името си, водена от експерти с научни титли и десетилетия бизнес опит. Възможно ли е босовете на тая фирма изобщо не са погледнали тоя доклад, направен вероятно от някой безхаберен стажант?..

За 'научна' достоверност има и статистически графики, където се сравняват портокали с картофи... Жестоко непрофесионално. А може би много професионално изработен 'фейк нюз'?

Някой ще каже - какво значение има, като масовия купувач така или иначе ще си купува масови модели (и не чете такива анализи), а взискателният купувач няма да го зарибят с 'научно доказани' евтинджоси и пак ще си купува скъпи модели? [smilie11]

Заблудата не е за потребителите на телефони - а за инвеститорите (купувачите на акции по борсите!) и не на последно място за доста неграмотните (технически) финансови аналисти на Уол Стрийт, които пък имат неоправдано огромно влияние върху купувачите на акции [smilie2]

Така беше екзекутирана навремето Нокия, сега не знам на кого почват да кроят шапката. Според мен не е на Хуауей (въпреки политическите и медийни действия срещу тях), а по-скоро срещу един от другите двама гиганти, които - заедно с китаеца - си поделят почти по равно планетата в момента... [smilie8]



Публикацията е редактирана (17-05-20 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-20 15:43

Другото - всяка следваща година цената на флагманите расте драстично...

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-20 20:34

Хуавей са история. TSMC и Самсунг не могат вече да им продават чипове. А няма кой друг да прави процесори на 7nm. Да не говорим че те отиват на 5nm догодина. А Самсунг инвестира в 3nm. Следващите след Самсунг и TSMC са китайците, който тепърва усвояват 14nm. Та това е сега се продават последните телефони и електроника с марка хуавей.

Гледайте, както искате класацията, вътре на 3то място е s20.

ако някой е пропуснал последната щуротия на Тръмп...тя естествено дойде след като американските фармацевтични компании изреваха, че китайците им крадат изследванията за ваксини.....



Публикацията е редактирана (17-05-20 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-20 22:28

Тръмп може да гризне дръвцето, ако технологичните компании просто спрат да се съобразяват с него. И май е крайно време да го направят и да се приключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: bam-bam   
Дата:   17-05-20 22:58

Тея статистики са за успокоение на някои хора за кофти покупката май май и за определено немислещите индивиди и въобще не са мерило за качеството на една или друга марка, ама ей го пак рекохме и
ги погребахме [smilie18]
Прекалено голяма фирма са, някой да ги бутне ей така, само не знам до кога Китай ще си трайка и няма да им върне заслуженото.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-20 23:07

Ламерко прочел ли си за какво иде реч? Как точно TSMC и Samsung да му откажат, когато ползват американско оборудване и ще ръпнат дръвце .....иначе ако загуби изборите може би, ще се спрат тия глупости.....въпреки че до някъде го оправдавам. Хуавей съществуват само благодарение на откраднати технологии от Циско. Едни хора са работили 20 години да направят нещо и бай Ху... от Китай гепи и продава на половин цена, щото няма разходи за разработка.... в крайна сметка като не може с добро......

Бам бам не ги погребваме, а ги затвориха.....и какво значи да ги бутне е така, като няма от къде да си купуват процесори и графични чипове за телефоните и другото оборудване....

и какво да се успокояваме, който се е прецакал с хуавейка да му мисли....



Публикацията е редактирана (17-05-20 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung Galaxy S20 и сравнения
Автор: Sassho   
Дата:   18-05-20 14:00

Ситуацията около Huawei никак не е розава, също както един "хубав" Samsung дисплей [smilie5]
Линк 1
Линк 2

Надеждата е Китай да удари Qualcomm, Apple, Boeing, Cisco и т.н.
Линк 3
Линк 4

Най-интересното в цялата ситуация е че Щатите удрят мобилния бизнес, явно това е едно от най-печеливчшите пера на Китай, което навежда на мисълта че надценките и печалбите тук са фантастични и за сметка на глупавия бял човек. Може ли една нищо и никва смачкана кутишка с кофти камера като Galaxy S20 "Ultra" да струва майка си, баща си, баба, дядо и лелите с вуйчовците ? Нещо ми подсказва че следващите които ще захапят американсия БАНан са корейците ))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »