Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   25-01-20 21:54

Minolta CLE безкрайно прецизно мерене, разкона камера. Само електорниката, ако й се разкаже играта е доста кофти[smilie7]

Нямагото, чичк, не ме карай да ровя в изписаните писма, който ми прааща, за да видиш, как на два пъти обещава. Но караай, снимай си с телефона и пиши умнотии.


От кога телетърът е отживелица? Големият формат и той вероятно е отживелица? Всъщност, откровена отживелица е подобния начин на мислене.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-20 22:11

Колко Минолти CLE с развалена електроника видя наживо и кога?
Хубавото на Лайка са многото хубави обективи и в удобни размери. Феновете на една друга марка, едва в последните 4-5 години прокламират размери, тегло, удобство и ергономия. Пък то създадено и развито до голяма степен от Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Hsathv   
Дата:   25-01-20 22:36

nyamago, ти пък къде задълба на темата томпсън? Че пък ще ми обясняваш с какво са занимават и какво произвеждат, че и как се казват в момента? Щото не им знам продукцията от над 30 години. Колко процесори и полупроводникови елементи от техния бранд съм подменил идея си нямаш. Я кажи един специалист от електронния бранш, дето като види елемент с надпис на него ST да каже нещо различно от томпсън? Като цяло електронни компоненти с ниска степен на интеграция без претенции за високо качество.



Публикацията е редактирана (25-01-20 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   25-01-20 23:13

Четири, от който три със проблелна електроника - две бяха мои, едната имаше този проблем - два пъти я ромонтираха, сега предполагам е пушка.Яд ме е, че не си запазих първата. Беше фул сет - червен кожен куфар с тяло, 3 обектива, светкавица, малък трипод и грип. А, и аз предпочитам 40мм пред 35 или 50 фокал.[Ужасно досадно е зареждането филм в Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: uri64   
Дата:   25-01-20 23:42

Е, малко е тегаво отначало, но след 10тия филм човек вече е свикнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-20 11:00

Идеално си е зареждането, не може всичко да е топ.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   26-01-20 12:41

Освен това, един Лайка обектив не намиерих, който да ми хареса. Един - няма просто. Ей сега съм с един от 1963 Телке Елмар 135/4, дори на ф4 е противно рязък с неособено привлекателно боке, не че бокето ме вълнува особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-20 19:31

36/24 кадъра на лента са просто прекалено много...
Иначе се намират доста обективи за Лайка, даже прекалено има и то доста добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: asahi   
Дата:   26-01-20 21:32

Малко история

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   26-01-20 21:49

Асахо, опитвам се да те отгатна и теб ис ти япостове и пак не успявам, както Нямагото професче -академик каза да одя да лОвя рипка.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   26-01-20 21:52

Тинтири-минтири, казваше често един покоен вече човек.[smilie8] [smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: asahi   
Дата:   26-01-20 21:55

Ице, некои хора спят на гьола с рипките само да не са си вкъщи. Не знам какво иска да каже колегата.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   26-01-20 22:14

Ами и аз не знам какво иска да каже, специалистът по полупроводници, нито икономистът Нямаго...
Първите матрици на Лайка в М8 и М9 са ССД-та на Кодак, след това са на Тази европейска компания СТМ - Цмос. Първият им сензор за Р серията, който излезе като гръб за, тогава баснословна сума бепе 10МП и разработкка на Имакон, раоботеши с матрици на Кодак. Смазва всизко дотогава, барабар с фул фрейм Каноните. Матрица с 16 бита цват и 26,4Х17,6 кроп фактор 1,37. И струваше 10К евро. Просто далечч от както и да е друга техника (с изключение на дигиталните гърбове от тия години).
Сегашната Лайка С - ДСЛР ("среден формат") е с Кодак Цмос последните 2 модела (модификации). Снимах с първата, която излезе съ ССДто, ами безумно кчествао на изображението, за АФ - няма по-бърз. ПО-бърза е от Никон Ф6, водещ се най-бърз.

Та, М10, в който и да е вариант, е много скъпа камера, факт, не е правена в Китай, нито в Танганайка, прави се в Вецлар, и слава на пане Пецвал, ще се прави все там!
Обективите Лайак са отвратително скъпи и гадни, технизески гадно точни и прекалено перфетни. и далеч от чара на Цайс преден до 90 година. Този от Вестбундеса. Японският е супер, но прилича на Никон ;)
Но, това са мой впечатления само, нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   26-01-20 23:02

Добре де, кой професионалист, би се ангажирал да прави сватбена, рекламна или репортажна (спортна) фотрография с тази Лайка?

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   27-01-20 00:04

Добре, къде според теб е проблема да се прави, която и да е от трите изброени дисциплини :) [smile] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: uri64   
Дата:   27-01-20 00:42

Е чак спортна фотография не баш. Но не малко фотографи снимат сватби с телеметрични Лайки (цифрови/филмови). Че в БГ не е масово не е показателно. Пък и М10 няма амбицията да е универсалната камера ставаща за всеки жанр.
Тука вирее някаква странна и много глупава, и безмислена омраза към лайките. И средноформатни цифрови Хаселблад-и примерно са бая скъпи и имат ограничено приложение (и не се снимат масово БГ сватби с тях), но на никой не му излиза пяна на устата от това, както когато види тема за лайка във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-01-20 09:06

десетки примери за топ сватбени фотографи с лайка могат да се намерят стига да потърсиш... за военни кореспонденти с лайка (не говоря за втората световна а за днешни) не малко...
спорт не се снима заради липсата на дълга оптика...

но да "знаещите" по казуса както виждам не са пипали лайка а ползват техника снимаща вместо тях... затвърди се наблюдението [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   27-01-20 09:20

Юри, преди дигиталната ера, в Щатите средният формат за сватбари е задължителен.

Спорт, принципно не става да, но като нямa с какво и с Лайка се снима[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: LeniS   
Дата:   27-01-20 09:25

Аз само едно име ще кажа - Дъглас Фрай

[beer]

Нека всеки снима с каквото му е кеф, но нека и да засвидетелстваме уважение към работата на останалите.

Не разбирам подобни изказвания от сорта на ... почти всичко изчетено в тази тема.

А да бай дъ уей - голям процент фотографи в "Магнум" снимат с Лайка - а те са доста високо мерило на световно ниво.

Та, нека не плюем в нашата малка България, която е едва 0,2% фотографски пазар от световния и не можем да си позволим свободно този стандарт. Юри много точно каза - БГ не е показател, не само по въпроса с Лайка, и по много други
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-01-20 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   27-01-20 09:39

Автор: Джъмбо
Дата: 27-01-20 09:06

Тя ако техниката снимаше сама, сигурно щеше и да се почиства сама.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   27-01-20 09:44

Автор: uri64
Дата: 27-01-20 00:42

Не съм съгласен. Хаселблат е невероятна камера и в лентовите версии и в цифровите. Консервативна средноформатна камера, която дава невероятно изображение. Абсолютно нищо общо с концепцията на Лайка. Вярно, много е скъпа, но това изображение е просто най-луксозното и е за истински професионалисти, които знаят, какво искат да извадят.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   27-01-20 10:08

"Автор: Alsand
Дата: 27-01-20 09:44

Автор: uri64
Дата: 27-01-20 00:42

Не съм съгласен. Хаселблат е невероятна камера и в лентовите версии и в цифровите. Консервативна средноформатна камера, която дава невероятно изображение. Абсолютно нищо общо с концепцията на Лайка. Вярно, много е скъпа, но това изображение е просто най-луксозното и е за истински професионалисти, които знаят, какво искат да извадят."


1. Хаселблад не е луксозна камера, а сериозна камера.
2. Имам мноог по-сериозни камери от Хаселблад и каот цяло от средния формат.
3. Лайка също не е луксозна камера, с изключение на някой серии М като тази на Ермес, Загато и прочие простотии, които дейтвително са предназначени за колекционери или просто китайци току що станаи милионери. Последно го казвам, не с укор към новите милионери, а по-скоро към серизни фимрми като изброените до тук или като АЛПА, който последния бач продукция на камери и стативи (ребрандиран НОВОФЛЕКС) замина за Китай с позлатен вариянт...доста тръпо, но пазарът го налага.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   27-01-20 10:50

Не казвам, че е камерата, с която да се снима спорт. (Никон Д5, Лайка С серия) ще е мноого по-удобно и супешно, но не е невъзможно. Снимките от футбола са с 135/4 теле елмар, както и тази на пиочът с бодиборда. Сърфистът е с Елмарит 90/2.8


И от сватба имам, но не мога да кача, репортажи снимани имам много трябва да разровя




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1580114678_118.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1580114679_117.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1580114679_01200377.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-01/1580114678_119.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-01-20 11:50

някой ден може и да се самопочистват (оли се справят най-добре за сега), но не съм забелязал самоходните коли да се самоизмиват [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: X_C   
Дата:   28-01-20 18:46

Ам?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »