Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: CDman   
Дата:   22-01-20 12:44

Когато си снимал с друга техника и хванеш и снимаш с Leica,тогава разбираш ...че другото е на 2ро място.

Нали ? Като с кинтите. Като ги имаш разбираш, че не са най-важното.[smile]

Иначе аз вярвам за всичко на форумните професори. За техника, за електрички, за лотарийни билетчета ... за всичко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: yakumo   
Дата:   22-01-20 15:33

Дата: 21-01-20 09:33

Аре, че ми писнА от англоговорящи [smilie18][smilie18][smilie18]

https://club.foto.ru/forum/44/565276


Ма то има и Сделано в Красногорск (или поне част), как му е цената текст [smilie8]



Публикацията е редактирана (22-01-20 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-01-20 08:50

в темите за лайка може би е редно да пишат хора които имат практика с въпросната марка... ей така защото имат опит от първа ръка

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: quazimodo   
Дата:   23-01-20 09:13

uri64 написа:


> В Малая Кускунка близо до
> Краснояск сигурно говорят и пишат
> предимно на руски. Що не вземеш да
> се "релокираш" там за повече
> сонарен комфорт? [smilie5] (само бъзик)


Съдейки от заглавието ти, мисля, че съвсем целенасочено са те направили съименник на великия Гагарин. Та явно, ти все още се опитваш да се измъкнеш от глухата пустош, където ме изпращаш така великодушно, но... "до большого города еще топать и топать" [smilie18][smilie18][smilie18] (не е бъзик а препоръка[smilie19] )



Публикацията е редактирана (23-01-20 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: nyamago   
Дата:   23-01-20 09:33

> в темите за лайка може би е редно да пишат хора които имат практика
> с въпросната марка... ей така защото имат опит от първа ръка

Е, какво ще им е интересното тогава?! Темите във форумите за Лайкаджии са безкрайно скучни: всички са доволни от апартите си, но не ги боготворят и превъзнасят. Никой не ги съди и плюе, никой не се оплаква, че били много скъпи или не стрували за парите си. Скука и сивота (буквално, щото и от цветни апарати много ЧБ снимки се показват). И не говорят за пиксели и ДоФ, а за сюжети и моменти... [smilie8]

А темите за Лайка тук са безкрайно забавни [smile] Също и много информативни: макар не точно за Лайките, научаваме много за други неща като световната икономика, за други марки техника, за коли, понякога и за оръжия или космически кораби. И безценни знания за хорските нрави и характери, паноптикум на несравними чешити...

Не си давам за нищо тукашните Лайка теми! [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   23-01-20 09:57

Разбирам защо се прави чернобяла камера - има своите основания, но никога, при никакви обстоятелства, ако имах възможнот, не бих се изръсил за Leica. Да предпочетеш фокусна система на 80 години и подобен дизайн, за парите, за които можеш да вземеш 1DX Mark III ...абсурд. Това е, като да идеш на хотел за няколко хиляди $ на вечер, където безплатно ти дават шапка за душ, с надпис "бунак".
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: uri64   
Дата:   23-01-20 11:42

quazimodo написа:


> Съдейки от заглавието ти, мисля,
> че съвсем целенасочено са те
> направили съименник на великия
> Гагарин. Та явно, ти все още се
> опитваш да се измъкнеш от глухата
> пустош, където ме изпращаш така
> великодушно, но... "до большого
> города еще топать и топать"
> [smilie18][smilie18][smilie18] (не е бъзик а
> препоръка[smilie19] )
>


Ама вЕрно ли само това успя да измислиш като отговор? Много "висока" топка, браво! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Raffito   
Дата:   23-01-20 16:04

Малко разнообразие...

https://www.youtube.com/watch?v=0fXkTYxVK1s&t=152s



Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: TPECHAT   
Дата:   24-01-20 06:47

Знаех си, че така ще стане...
Често попадам и на теми относно Епъл със същите кисели нюанси [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Yog   
Дата:   24-01-20 07:01

Е, това е премиум марка. Те реално не могат да си позволят да НЕ пуснат камерата на висока цена. А иначе сигурно е хубава. Не виждам нито една причина да не е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: CDman   
Дата:   24-01-20 08:39

Абе да пуснат, ама поне да прилича на скъп фотоапарат, а то ... [smilie8]
Че е марка, марка е, ама тия 40 МП можеха да ги сложат и в по-ефектно тяло. Тогава Лайката със сигурност щеше да има много повече клиенти, щото фотографите освен всичко са и естети (или поне така се предполага)[smilie5] .

Фотоапарата е малко като жената. Може да е много добра домакиня, ама ако е крокодил никой няма да ти завиди, а повечето хора (вкл. Бай Ганю) си умират да се похвалят с нещо,пък било то и 2 кв метра италиански теракот в антрето. [smilie18]
Завистта на другите Ганювци им храни егото и се кефят на макс, а дето има един лаф - кеф цена няма.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   24-01-20 09:28

Автор: Yog
Дата: 24-01-20 07:01

Аз нямам нищо против цената им. Имам против липсата им на автофокусна система и отвратителната им ръчнофокусна система, които пробутват за тези пари, залагайки на снобизма на клиентите си. Пробутват ти цифрова версия на концепция за апарат от преди Втората световна война, ама било много Cool....[cool]

Интересно ми е, дали някой би предпочел да се вози на самолет на идейно ниво от 40-те години на ХХ век, вместо на днешен самолет?



Публикацията е редактирана (24-01-20 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-01-20 10:22

Интересно ми е, дали някой би предпочел да се вози на самолет на идейно ниво от 40-те години на ХХ век, вместо на днешен самолет?

интересно ми е как се возят на коли по 100 години и струват милиони... [cool] [cool] [cool]


Да предпочетеш фокусна система на 80 години и подобен дизайн, за парите, за които можеш да вземеш 1DX Mark III ...абсурд.

да за "фотографи" които искат камерата да снима вместо тях [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: CDman   
Дата:   24-01-20 10:29

да за "фотографи" които искат камерата да снима вместо тях

Въх съкън [smilie5]

Ей са те погнаха форумните корифеи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-01-20 10:32

ами опцията за автофокус и серийно снимане ти позволява да направиш с хиляди повече безсмилени кадри дневно...

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   24-01-20 11:38

Автор: Джъмбо
Дата: 24-01-20 10:22

Глупости и дребно заяждане. Или искаш да кажеш, че който не снима, като през 40-те, не е фотограф?

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: ipolit   
Дата:   24-01-20 11:50

Аз в качеството си на имащ досег с М8 и М9 (и с М5, но това е друга тема), мога да кажа само, че това е егати и тъпия начин да скъсаш 10-15 бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: kasad   
Дата:   24-01-20 12:01

Не разбрах. От критикарите има ли някой да е снимал сериозно с лайка? С каквато и да е лайка? Защото гроздето дали е кисело е до светоусещане. Ами имах щастието да пробвам за няколко дена въпросния Монохром. Не обичам да си гледам снимките , но единствените, които разгръщам от време навреме е именно от тази лайка. И не че са снимани с лайка, а че има неща които да ги наподобя да трябва залегна със времезагуба на крита или фотошопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: nyamago   
Дата:   24-01-20 13:27

> "...Пробутват ти цифрова версия на концепция за апарат от преди Втората световна война..."

Нищо никому не 'пробутват'. Особено на тебе: НЕ СИ им целеви сегмент, изобщо.

Случайно да е почукал на вратата ти търговски пътник да ти предлага Лайка? Или да си получил мейл спам със специална оферта 'Сега или никога - само 10 бона!'? Или в магазина на Синтезис продавач-консултантът да ти е казал 'Оставете тоя Канон (Никон, Сони и пр.), господине - вземете си Лайка, че е по-хубава!'?

'Що толкова се вълнуваш? [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: CDman   
Дата:   24-01-20 13:44

Ако не греша това са кадри с въпросното фото:

https://us.leica-camera.com/Photography/Leica-M/LEICA-M-MONOCHROM/Images


Не съм про-фотограф ама .... сори [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: yakumo   
Дата:   24-01-20 13:45

Този човек снима с Leica. И дори не е цифрова. Имам щастието да го познавам лично и твърдя, че не е бунак, не е тъп и не е мазохист. Освен това е естет.

Останалите, които не намираме причина или възможност да снимаме с Leica, просто не снимаме с Leica. [smile]

видео


Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: MikeDimit   
Дата:   24-01-20 14:30

За хора израснали с автофокус телеметрика е дърво. За останалите не съвсем защото има ограничения и маалко предимства. За хората минали през нормално фотографско обучение с решаване на тематични задачи...в един момент откриват, че идеята за окастрените опции е много резултатна като краен резултат. И е по интересно за работа. И е по-хазартна откъм доказване на себе си , че си овладял техниката до степен да я използваш максимално ефективно, съобразно темата която покриваш. Иначе е скъпо. Но пък и никога не е било ефтино. Дори и в ерата на филмовата фотография защо е трябвало да си купуваш огледалка, когато една сапунерка с вграден зум ти върши пооочти същата работа? И в крайна сметка...ако искате да снимате качествено, и на филм и на цифра, системите не са чак толкова много. 2 огледални и Лейка.

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: Alsand   
Дата:   24-01-20 15:54

Сори, ние по-простичките фотографи, ползваме ДСЛР и автофокус, защото не сме така извисени и чак такива естети. Сега олекна ли ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: MikeDimit   
Дата:   24-01-20 16:00

Защо е тази самонавлечена градация - по-простите, естети...
Някакво мерене на нещо си.
Полза няма от това.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Leica M10 Monochrom
Автор: asahi   
Дата:   24-01-20 16:56

Който не е заможен хипстър няма да я разбере тази работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »