Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   17-09-18 16:01

И аз нямах проблеми с моето Т2, стига сте се шашкали от едно видео в ютюб, човекът е попаднал на дефектна бройка, това може да се случи на всяка една марка, независимо от цената. Голяма паника, голямо нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-18 16:20

Най-вероятно е софтуерен проблем, който се проявява при много подходящо разположение на звездите, което се случва само при тоя герой. Например ако се ползват две карти и едната от тях е от дефектната серия на Адата, а другата е тошиба заливана със специален барбекю сос и същевременно с това се препълни буфера със снимки на тарантули албиноси.....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: virosh   
Дата:   17-09-18 16:34

Значи, Фуджи имаха такъв проблем с една от версиите на firmware-а им за X-T2 миналата година. Малко след като го пуснаха, някакъв процент от потребителите се бяха оплакали от въпросното зависване.
Фуджи се извиниха и пуснаха firmware който връщаше старата версия докато намерят проблема и го отстранят, която отне няколко седмици.
Неприятна ситуация, но трябва да им призная че реагираха бързо и адекватно.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: abozhilov   
Дата:   17-09-18 17:08

Аз имах проблем с моето фуджи, обаче след ъпдейт и 3 доста усилено ползване, не се прояви нито веднъж. Дано вярно е отстранен тоз проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   17-09-18 19:13

Fujifilm X-T3 Lockup Issue Update - Fix Coming


Ето го същия пич с Х-Т3, който му е забил. На кратко, обадил се на Фуджи, те му казали, че са наясно с този известен за тях проблем и ще се опитат да го оправят с някой от следващите firmware-и.

Сега ще чакаме да видим колко са сериозни и дали наистина ще го оправят или ще оставят да си гние.

Не казвам, че всяка бройка е дефектна, но е доста неприетно да си посред снимки и изведнъж да забие и да вадиш и слагаш батерията наново, голям фен съм на Fuji, но до сега не съм видял чак такъв дефект да има при Сони или останалите...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   17-09-18 22:22





Публикацията е редактирана (18-09-18 02:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   18-09-18 08:59

Интересни са слуховете, че новото Фуджи е със Самсунг сензор. Мен лично това много би ме зарадвало.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   18-09-18 09:22

Нека видим RAW файлове първо. Но ако е така, направо правя preorder.



Публикацията е редактирана (18-09-18 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   18-09-18 15:37

LEAKED: This is the FUJIFILM GFX 50R – Accurate Sketches


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   18-09-18 21:24

Всички следим фуджируморите...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-18 22:48

Това е най-приемливия за мен дизайн на Фуджи.


https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/09/Fujifilm-GFX-50R-Front-720x448.jpg



ПП нарочно ли не пускате картинки в темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: kasad   
Дата:   19-09-18 09:08

Ха, типичен Пабасоникнли искаш да прилича? Не че е лошо, напротив, но горе си е Панасоник....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: ombre   
Дата:   19-09-18 11:47

Кире,тва горното няма визьор бре....[smilie6] иначе Е-серията е с подобен дизайн от много време...[smilie25]

Ширкане,вярно средния не е с х-транс,ама я им пиши на фуджи,та да разберем аджеба,защо е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-09-18 11:51

Нямат процесор, който да може да обработва данните от Хтранс среден формат матрица. Много данни са и трябва сериозна мощ и още по висока цена на крайния продукт. За това не са Хтранс средните формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   19-09-18 12:03

> Кире,тва горното няма визьор
> бре....


как да няма, има си:


https://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2018/09/Fujifilm-GFX-50R-Back-720x427.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   19-09-18 12:34

SteliyanStoyanov , казват, че ХТрансът е ефективен при по-ниски резолюции, т.е за 50 мегапиксела няма смисъл. Нищо чудно Т3 да се окаже последното поколение ХТранс...ще поживеем, ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: ombre   
Дата:   19-09-18 14:49

Стилияне,мерси...[beer]

Юри,вярно,не знаех,че има изглед изоздзад.....[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: StraightEse   
Дата:   19-09-18 15:18

Нали говореха, че няма да има екран, а само визьор?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-18 15:20

Пишеха за "само визьор" и... въртящ се в две посоки екран [smilie18]

Като се събират слухове от различни места така става...



Публикацията е редактирана (19-09-18 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   19-09-18 16:03

И така DPReview пуснаха официално в тяхното студио за сравняване X-T3, което ме учуди много е че Х-Т2 се справя доста по-добре над 6400 ISO...

https://image.ibb.co/nLpuez/Untitled_1.png



Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   19-09-18 16:20

Аз гледах сравнение на X-T3 и X-T2 и новото тяло беше с доста по-добри показатели на ниво на шум при високо ИСО.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: kasad   
Дата:   19-09-18 17:28

Абе пак ви казвам тая скица е прерисуван panasonic gx80 [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   19-09-18 17:37

Farushko, до сега никой не е пускал RAW файлове за сравнение между Т2 и Т3 освен няколко видеа, където сравняват само jpg, а това, което DPReview са нправили е възможно най-близкото до крайните резултати и ясно се вижда, че цветовете при Т3 са по-наситени, но при 6400 и нагоре качеството пафа доста спрямо Т2.



Публикацията е редактирана (19-09-18 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-18 18:41

В края на краищата наистина може да се окаже, че сензора не е на Сони. Иначе аз все още съм впечатлен от нивата на X-T2 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   19-09-18 19:34

Аз всеки ден си променям настройката, ту решавам, че задължително искам Т3, ту си казвам, че Т2 ми е достатъчно.
Истината е, че и Е1 ми е достатъчно, другото е техно онанизъм.
Единственото нещо, което качествено променя нещата в новите тела е наличието на 2 карти. Толкова свикнах с мисловния комфорт, който дават, че ще ми е трудно да поема ангажимент с 1 карта.
Не, че не съм снимал кръщенета с една карта преди, но тогава не го мислех. Сега вече не мога да не го мисля. А и не намирам причина, човек който снима събития да не си вземе тяло с 2 карти при положение, че вече са доста достъпни.
Тук ще отида леко офтопик, но Tony Northrup в едно от последните си видеа, споделя една мисъл, че е време производителите да вкарат вградена памет в телата. Ако имаме едни 64гб вътрешна бекъп памет, която винаги държи последните заснети 64гб, отпада нуждата от втори слот. Оправдането, че няма място звучи практически невалидно така, защото самият чип памет е доста миниатюрен, пространство заема самият корпус на картата и слотът за нея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »