Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   19-09-18 20:28

ми х-н1 е с две карти

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   19-09-18 20:31

Да, също Про2, Т2, Т3. Сравнявах с Е1.



Публикацията е редактирана (19-09-18 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-18 00:15

Абе какво значи достатъчно?

Тоя новия има следящ Фокус на очите. Това само промения въобще как снима човек. Съвсем по-друг начин се подхожда. Все едно са ти свалили помощните колела.

Тих затвор има вероятно без ограниченията на старите модели. Това е голяма разлика. Ще си снимаш събития без грам звук и без да се чудиш лампите дали ще направят мизерия и без да мислиш има ли няма ли движение.

20 и 30 кадъра в секунда без да ти трепка визьора. Това ако снимаш състезания или събития е голяма разлика.

Има доста големи разлики с предните фуджита.

Картинката не видях чак толкова х-т2 да води на високо исо. Има разлика малка ама,....нека да излязат и по-формални тестове. Шума понякога го заменят за по-голям динамичен обхват или по-точни цветове, та може да се окаже, че е шампион на пейзажите новата камера. На фуджитата от това дето гледам в по-формални тестове точно това малко им куца сравнено с другите крипки. Никона и Сонито вадят повечко детайл в екстремните тонове на базово исо. А кефа е огромен да заредиш кадъра в софтуера за ХДР и излезнат тоновете детайли от сенките и от небето.....(аз за туй влача тукмака и чакам да видя новото фуджи среден формат)



Публикацията е редактирана (20-09-18 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Pac   
Дата:   20-09-18 00:32

Достатъчно за мен имах предвид. Не снимам спорт и такива неща. Миналата година ей така на шега отидох на море само с Е1 и много си харесвам снимките. Едва ли с Т3 щях да направя нещо по-добро. Просто възможностите на фотоапарата имат нищожно малък принос към целевия краен продукт - смислена и красива снимка. Идеята, светлината, ъгълът, кадрирането, ако има модели, общуването с тях и т.н. и т.н. Безброй неща са по-важни. Ако говорим за хардуер, размерът сензор и оптиката са пак много по-важни. Тялото какво е и колко му е бърз фокуса за повечето стилове фотография има пренебрежимо малко значение.
Това не пречи да се кефя на фото техниката като такава и да искам най-новото и най-доброто. Но един глас в мен периодично ми припомня, че т'ва са глупости.
По принцип много се дразня на такива философи (като мен сега), дето в технически теми почват да говорят за артЪ, ама ей го(в) на, и аз се изаках. И все пак да се оправдая, просто обясних какво имам предвид "достатъчно".



Публикацията е редактирана (20-09-18 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   20-09-18 01:02

Не знам как ще има по точни цветове като са изфорсирали толкова много жълтото особено много се личи на тестовите кадри в човешката кожа на 3200 исо. Те като гледам точно от новите цветове се оплакват всички, но нека да видим и още тестове все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-18 08:44

хайде който е напазарил да скача на новия фърмуер

Изглежда са отстранили 4-5 грешки в първия софтуер. Включително това за картите...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   20-09-18 09:26

Аз си мислех да скачам за X-T3, но след като има слухове за сензор на самсунг се замислих. Пък и нещо RAW файла не ми харесва, и чакам още ревюта. Иначе автофокуса с 56/1.2 и 23/1.4 е страхотен.



Публикацията е редактирана (20-09-18 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-18 09:44

enizvk написа:
> Аз си мислех да скачам за X-T3, но
> след като има слухове за сензор на
> самсунг се замислих.

Ами ще видим. Бъдещото Сони дали ще е със сходен сензор, както беше при предните генерации. Ако е сходен вероятно е същия. Ако е различен има два варианта - сензора е Самсунг или друг 3-ти производител каквито има доста или е Сони по специална поръчка само за Фуджи, като са Никон Д5, Д500 и Д850. Пак да кажа Самсунг нямат АПС-Ц сензори в момента обявени на уеб сайта им! А има доста новини, че на Самсунг не им достигат производствени мошности за собствени нужди.

ПП А Самсунг току са пуснали първия си телефон с 3 камери т..е три сензора. Прогнозите са, §е пазара ан сензори ще се удвои. Самсунг преправят линиите си за чипове да правят сензори. Искат а подминат Сони като обем ама новите им линии ще са налични след няколко месеца или година....Ама пак търсенето при телефоните експлоадира



Публикацията е редактирана (20-09-18 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   20-09-18 11:53

Вярно от 6400 исо нагоре е по-зле от Т2...що така. А пък D500 го убива на високо исо, уви.

https://www.dpreview.com/articles/2055051743/fujifilm-x-t3-added-to-studio-test-scene-comparison



Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   20-09-18 12:21

Абе не знам, но съм много разочарован... а бяха казали, че ще е по-добре....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: dtangelov   
Дата:   20-09-18 12:46

Не се заяждам, наистина ми е интересно при обективи с f 1.4 и f 1.2, какво и колко толкова снимате над ИСО 6400, че Ви е толкова важно?


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: marves   
Дата:   20-09-18 12:50

Много е вероятно с друг RAW редактор или с последващи ъпдейти на Adobe да се оправят парцалите на високо ISO при X-T3 и да се окаже, че не е толкова зле... Или да са оправили примерно влиянието на шумоподтискането в RAW (при X-T1 има шумоподтискане в RAW, което изяжда фин детайл на високо ISO).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   20-09-18 13:07

На мен ми е интересен резултата от RAW файловете през Capture One и някой от другите софтуери, Лайтрум никога не се е държал добре с Фуджи x-trans файлове.



Публикацията е редактирана (20-09-18 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   20-09-18 13:36

А най-добре да се мине чрез Fuji RAW Studio през вградения в камерата процесор...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-18 15:01

абе едно и също ли гледаме??

Фуджито х-т3 определно има най-добър детайл и цветове на високо исо....

https://lh3.googleusercontent.com/Czh0dMOp4-jhP2DaAEHo1KzOybDRKUKYxrvACREh5lSwKy58QaE0JyyKs9f2rtPGhr...




Публикацията е редактирана (20-09-18 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: abozhilov   
Дата:   20-09-18 15:43

Еми не знам, обаче в dpreview според мен най-добре се справят D500 и X-T2.



Публикацията е редактирана (20-09-18 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-18 16:27

Дайте някой скрийншот, дето се вижда това голямо предимство на д500. От това дето виждам д500 от 4-те камери е най-слаб на високо исо. Определено няма детайл както в цветовете така и като текстура. Че може да ви харесва по-малкото жълто в лицето на бледоликия си е друга дискусия, дори на базово исо на фуджака новия има малко повече жълто в лицето на младежа.

То предвид и 30-те кадъра в серия при новото Фуджи идва и логичният въпрос за чии ти е ДСЛР, дето има компромиси в качеството, но за сметка на това е по-бавен.....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   20-09-18 19:11

Кире, нали гледаш raw? Защото, ако виждаш Т3 по-добре от Т2 и D500 на 12800 исо ще те призная за най-кьоравия пиксел пийпър. [smilie18]

ПП - Не знам защо и как, но на low light simulation T3 е се представя по-добре, отколкото на day light. Тея от дпревю са големи киртаци.



Публикацията е редактирана (20-09-18 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: victory13   
Дата:   20-09-18 19:46

Пич-ве... raw файлове не се сравняват... щот няма как [smilie5]

Отделно калибрирания ви 2012 година монитор и евентуално браузер от тогава не е мн ясно какво показват ...


По темата пд има какво да каже [cool]



Публикацията е редактирана (20-09-18 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-09-18 20:00

12800исо ми се струва ок, не знам защо ви се струва по-зле.

12800-1600исо Д500 с/у Х-Т3 на мен ми се струва, че фуджито пази малко по-добре цвета.

Има си типичните артефакти за фуджи файлове в адобски конвертор. Но като цяло сензорчето седи добре. Особено предвид подобренията в скоростта на четене.

Лошото е, че като гледам телесните тонове ги размива дори повече от Т2...
сравнение


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   20-09-18 20:19

RAW в DPreview да се чете като Adobe Lightroom/ACR.

Предвид, че е нова камера с нов сензор....това няма абсолютно никаква стойност. Адоби нещо са напраивли на две на три през пръсти и са го пуснали да се радва народа. След 6 месеца или година или никога ще го оправят....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   20-09-18 20:26

Така е. Като гледам .RAF файлове в ACR и C1 разликата, в детайла е значителна, което ме навежда на мисълта, че всъщност сензора е много добър.
Сега забелязах едно нещо:
Гледайте сенките по лицето при X-T2 и всички останали

ПП
Истината е, че щом се мъчим да видим разлики значи те не са от значение :))



Публикацията е редактирана (20-09-18 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   20-09-18 21:02

victory13, твоят монитор може да е калибриран 2012, аз калибратор си имам [smilie6] [beer] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   21-09-18 23:46

Дядо Йоцо гледа, иде ли 100мп дзер по жицата

Това за догодина е интересно много, ама няма да ни е по джеба сигурно...тоя пуст 16 битов РОУ.....

Дали има шанс евтиния GFX да намаже?

Х-Т3-то вече го разпращат на меркалиите по щатско.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   22-09-18 00:26

Сигурно ще е 25 хилки тоя 100мп...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »