Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Топ локации за снимане във Варна
Автор: S.Nikolov   
Дата:   21-02-19 05:25

Днес си лафихме с колега на тема "най-яките места във Варна". Тъй като не съм от града, а това лято ще отскочим за някоя друга фотосесия, ще споделите ли за някое готино местенце, което може да хване двойка за малко по-романтична фотосесия? Идеята е да е по-спокойно , за да не се притесняват. Снимките ще са края на юни, началото на юли...

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: lord_kik   
Дата:   21-02-19 09:30

Максуда,екзотично и приятно,"тихо и спокойно"

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: asahi   
Дата:   21-02-19 09:46

Галата.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: enis   
Дата:   21-02-19 10:27

+1 за Максуда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: iavorianev   
Дата:   21-02-19 11:24

Във Варна по това време на сезона трудно ще намериш усамотено място. Стандартните места са Морска градина,плажна ивица,завоя преди Галата,падналия ресторант на Галата,Ветеран. Малко извън Варна - Побити камъни например. И все пак е хубаво под "готино местенце" , да конкретизираш какво имаш в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: suggs   
Дата:   21-02-19 12:57

Аладжа манастир, и площадката над него, с панорама към Златните.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-19 14:40

Отлични условия за крайно подтискаща, депресираща ърбън натюр фотография, предлага градчето в момента. Г-н кмета се е погрижил да осигури впечатляващо отблъскващ декор, на който руините на Алепо могат само да завиждат!
Ако някога сте мечтали да се изживявате като военен репортер от гореща точка на бойни действия, като Сирия, Афганистан, Сомалия или Палестина, но не искате да рискувате живота си, Варна ви предлага да сбъднете мечтата си лесно и (относително) безопасно!
Окопи, траншеи, ями неразличими от тези, оставени след масивен обстрел с касетни бомби - имаме го!

И това не е всичко! Измежду разкопките непрекъснато сноват подозрително особи, подходящо мургави и облечени с мърляви, раздърпани дрехи и измъчен вид на бежанци - прелестен, малък акцент, който ще направи чудеса за автентичността на вашите кадри!
И да не забравяме - всичко това се предлага НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО за всички гости на града ни!
Яжте! Пийте! Снимайте ужаса! Варненци плащат!
ЗАПОВЯДАЙТЕ ВЪВ ВАРНАТА!

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: S.Nikolov   
Дата:   21-02-19 14:59

Duffer, схванах сарказма ти .. :D
Последно в средата на януари ходих натам и беше мноооого готино. Да не говорим за човек , който не познава града и GPS-а как ме прекарваше през други улици щото има ремонти на някои булеварди... и яко задръстване :D D:D:D:
Ще сме в града през седмицата тъй че се надяваме ден-два да имаме спокойствието да сменим няколко локации и да пощракаме. Смятам, че това с плажната ивица отпада на 100% за през деня. По плажа ще е привечер или късния следобед. През деня искаме да отскочим на нещо зелено или със скали/камъни... абе нещо различно от стандартните неща, които гледам масово да се снимат.



Публикацията е редактирана (21-02-19 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: Krassy   
Дата:   21-02-19 15:32

Ако ти кажа най-яките, после ще трябва да те убия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: asahi   
Дата:   21-02-19 16:06

На теб кой ти ги каза?

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: шдфдшд   
Дата:   21-02-19 16:24

Автор: Duffer
Дата: 21-02-19 14:40

Отлични условия за крайно подтискаща, депресираща ърбън натюр фотография, предлага градчето в момента. Г-н кмета се е погрижил да осигури впечатляващо отблъскващ декор, на който руините на Алепо могат само да завиждат!
Ако някога сте мечтали да се изживявате като военен репортер от гореща точка на бойни действия, като Сирия, Афганистан, Сомалия или Палестина, но не искате да рискувате живота си, Варна ви предлага да сбъднете мечтата си лесно и (относително) безопасно!
Окопи, траншеи, ями неразличими от тези, оставени след масивен обстрел с касетни бомби - имаме го!

И това не е всичко! Измежду разкопките непрекъснато сноват подозрително особи, подходящо мургави и облечени с мърляви, раздърпани дрехи и измъчен вид на бежанци - прелестен, малък акцент, който ще направи чудеса за автентичността на вашите кадри!
И да не забравяме - всичко това се предлага НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО за всички гости на града ни!
Яжте! Пийте! Снимайте ужаса! Варненци плащат!
ЗАПОВЯДАЙТЕ ВЪВ ВАРНАТА!


Duffer, в момента във Варна се извършват строителни работи в мащаб , какъвто не помня! Целта е да се свърже бул.Левски с бул.Вл.Варненчик и крайезерния път , така че потокът от курортите и Шабла/Дуранкулак да се изкара от пешеходната зона на центъра.Строи се булеварда , кръгови кръстовища , "детелини", подлези , инфраструктура....Проектът е от 80те години , мисля...на арх.Саралиев...
...сега...би ли ни обяснил , като си такъв умник , как ти , ако беше кмет , щеше да извършиш въпроснити строителни работи без изкопи , дупки и траншеи , и кога , ако не сега...през зимата!?
...може би тайно някоя нощ , като джин от 1001 нощ!?...или щеше да ги оставиш за лятото!?...или може би проектът въобще не трябваше да се реализира !?...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: ipolit   
Дата:   21-02-19 17:13

Аз не съм бил отдавна във Варна, ама последно имаше едни много готини места след Гранд Хотел Варна - някакви порутени минерални бани.

Ето тая снимка на жената съм я правил там

https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-12/1513178581_varna.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: iavorianev   
Дата:   21-02-19 18:11

ipolit, няма го мястото вече,една групировка си вдигна хотелче там

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: sherbit   
Дата:   21-02-19 18:20

Лятото няма тихо и спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: petervassilev   
Дата:   21-02-19 18:52

За съжаление, чистил съм боклуци и след подобни творчески екипи и групи от обучаващи се фотографи. Никой от тях не забрави обектив или триножник, помъкнаха обратно по няколко килограма техника, но си оставиха "тежките" пластмасови бутилки, фасове и други отпадъци. А бяха спретнати и симпатични младежи.

В един от случаите беше нещо като "портретен" семинар на една дузина студенти, навярно се опитваха да използват отраженията от цветните боклуци като уникален боке ефект (и аз съм правил такива експерименти)[smile].

Това не е свързано конкретно с питащия колега, а с идеята да се снима край морето, където на много места е бунище, особено в южните части на заливите и буруните.



Публикацията е редактирана (21-02-19 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-19 19:23

шдфдшд написа:
> Проектът е от 80те
> години , мисля...на арх.Саралиев...
Мисля, че сам си отговори отлично на поставения въпрос. Що се отнася до what if сценария ти какво съм щял да направя ако бях кмет... Миии като ме избереш за кмет ще ти покажа нагледно как ТОЧНО се прави. До тогава - enjoy Потник и видимите му резултати....

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-02-19 22:04

Абсурд, никой варненец няма да си издаде местата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: S.Nikolov   
Дата:   21-02-19 22:21

petervassilev ТОЧНО ТОВА Е ПРОБЛЕМА... МНОГОТО ХОРА през летния сезон ... няма място къде да се покрият и усамотят за няколко минути хората...
другото - бунището, което каза.. миналото лято правих снимки в морската градина. Като се прибрах се налагаше да махам бутилки, които се виждаха на заден фон.. грозна работа...
fast_eyebrow , ако фотографа снима на едни и същи места... фотосесиите ще са мега еднотипни :D



Публикацията е редактирана (21-02-19 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: petervassilev   
Дата:   21-02-19 23:35

S.Nikolov: "...Като се прибрах се налагаше да махам бутилки, които се виждаха на заден фон..."

Фотографията се превръща в нещо като Вагнеров Gesamtkunstwerk - снимаш, почистваш, маскираш, разкрасяваш...

В България поне сме малко на брой и не се налага често да "почистваме" хора от фона в снимките, за разлика напр. от Бангладеш с население 170 млн. на площ малко повече от нашата. Но боклуците наистина са много и почти навсякъде. Най-неприятното е, че свикнахме с тях и не ги забелязваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-02-19 01:55

На Казашко. Стига да не ви бият местните. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: asahi   
Дата:   22-02-19 09:57

Георги не е такъв човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: sherbit   
Дата:   22-02-19 18:17

Мястото в частна собственост, учтиво гонят.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-02-19 12:20

Един пенсионерина дебел катаджия има там, дето мрънка.

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: asahi   
Дата:   23-02-19 18:24

Щом е дебел значи е истински!

Отговори на това съобщение
 Re: Топ локации за снимане във Варна
Автор: rumi_radeva77   
Дата:   24-02-19 14:40

дали? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »