Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: chukov   
Дата:   10-04-18 13:49

Откак минах на Фуджи не спирам да се удивявам колко клиентски насочено е всичко, което се прави. Ъпдейтите само потвърждават този факт.

Това с канона не можех и да си го помисля дори и то в тела и обективи висок клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   11-04-18 16:44

Интересни слухове:
Fujifilm GFX 50R (Medium Format) за $2995 :)


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   11-04-18 16:47

Чудно ми е какво толкова могат да отрежат от 50S, че да свалят цената толкова много.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   11-04-18 16:53

И аз за същото се чудя. Разбира се, че обективите на такава система са водещ фактор, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: marves   
Дата:   11-04-18 16:56

Ето това вече са интересни безогледалки!

Впрочем, на GFX се адаптират доста обективи от "кропката" фул фрейм, които изпълват кадъра. А тилт-шифт FF обективите са идеални (без да се тилтят и шифтват).

Дано Фуджи изградят добра средноформатна система на сносни цени.

"фул фрейм" вече официално става кропка
"APS-C" кропка на кропката
"м4/3" да вграждат в телефоните

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   11-04-18 17:02

> И аз за същото се чудя. Разбира се,
> че обективите на такава система са
> водещ фактор, но все пак...

Да, не бих се учудил да продават тялото на загуба, за да увеличат продажбите на обективи, които имат по-голям марж.

> Впрочем, на GFX се адаптират доста
> обективи от "кропката" фул фрейм,
> които изпълват кадъра. А тилт-шифт
> FF обективите са идеални (без да се
> тилтят и шифтват).

Фактът, че запълват кадъра на този „средноформатен“ сензор не значи, че го запълват качествено. Много обективи днес се правят нарочно да покриват по-голям image circle, за да предоставят по-добро качество в средната част (която и дефакто бива употребявана). Поради тази причина и някои APS-C обективи стават и за FF, но все пак употребата им не е препоръчителна в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-18 17:08

Като се има предвид цената на обективите (особено новите) - може и да се заиграят пробно с евтино тяло. Наското излезе интервю с двама от менаджерите им, където изказват удивление, че дяла на ентусиастите с GFX е твърде голям :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   11-04-18 18:03

GFX има адаптери за Броника, Хаселблад, Мамия, Пентакс... Така, че има опции за обективи. Но при всички обстоятелства качеството ще е по-добро от 35мм. Поне така си мисля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   11-04-18 18:23

Това за качественото покриване на сензора е напълно вярно. Но за доста стилове, начело с портрета, остротата в ъглите изобщо не е важна, дори някакво по-специфично омазване в тези зони може да се ползва като ефект.
Трябва с нещо да се отговори на агресивната ценова политика на Сони. :)
Виждам по групите хора, които минават от Фуджи на Сони заради по-големия сензор при почти същата цена. Сега Фуджи като предложат среден формат за цена в същия порядък могат да намалеят такива "изневери".
Ясно че Сонито (А7 III) и едно такова средноформатно фуджи са фундаментално различни машини, защото фуджито хич няма да е за репортажи и екшън сценарии. Но за портрет, пейзаж и т.н. разсъжденията са валидни.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   11-04-18 19:32

Тия от Фуджи,ако наистина направят това,бая валидоли,ще се изпият.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-18 19:33

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-04-18 01:28

Абе едно питане за Х-Т3 - това новото фуджи Х-Н1 не ли нещо като Х-Т3 ама по-яко т.е. със видео и дисплей и май доста добре работещ АФ?

ПП Моето разбиране за форматите е, че средния формат на фуджито, хасито и пентакса е основно готин за по-добри полутонове и по-добри детайли. Така де пейзажи, продуктови снимки и мода. Поне от сравнения дето съм чел основно с phaseone и hasselblad фул фреймите дават по-смотана картинка дето носи по-малко на бой.

Тука не ми е ясно колко е важен 16 битовия РОУ който има в по-високия клас средни формати и на тоя 50МП сензор го няма.....както го няма на 36 и 42МП фул фрейм... Все пак предполагам разни петна, разни бандинги, дето чат на фул фрейм могат да се видят при средния формат няма да ги има....

За доста профи хора ще е супер един по-евтин среден формат. Не виждам драми да се предложи повече.

За боке фетишистите за портретите малкия среден формат май не носи полза много, да не кажем никаква или дори по-зле от фул фрейм като опции. Все пак за всеки фул фрейм има опции от поне 2-3 85/1.4, чат пат има 200/2 и дори 200/1.8 има 135/1.8. За тия страни визии т.е. "дефокус перспектива" си трябва тия по истински средни формати (т.е. хаситата и phаseone дето са по 100МП) или направо голям формат на плаки, щото така или инак обективите за подобни камери редовно са с максимална бленда 4 и дори по-малки...а визията наистина коренно се променя с големия формат т.е. ако гледате фотки на разни хора с голям формат просто изглежда различно. Това с още 10-20% по-голям сензор при липса на конкурентна оптика няма да стане.



Публикацията е редактирана (12-04-18 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-18 02:37

Х-Н1 слага началото на нова линия тела - насочени основно към видео. Има опции например да покава F или T стоповете при MK обективите. А наслeдника на X-T2 се очаква септември/октомври, като ще дойде с ново поколение матрица и процесор. По принцип Т3 се очаква да бъде по-добър от Н1 с изключение на стабилизацията в тялото.

За приложенията на средния формат съм напълно на същото мнение, без да съм го пипал... но за бокетата - не знам. Все пак е 1.7x върху ФФ. От друга страна най-светлия им обектив е 110/2, тежящ над кило, но пък като се загледаш в кадрите с него и почва да се чуди какво още му трябва на човека :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-04-18 08:33

Автора да ме извинява за спама!
X-T20 Firmware Download

P.S Аз вече съм с новия firmware.
Много по-удобно е с големите икони и големия шрифт.
Следящият фокус е осезаемо по-бърз. Пробвах с 56/1.2 и сега вече е много чевръсто да се снимат портрети, следи лицето много добре.
Когато се ползва RGB хистограмата показва преекспорнираните и недоекспонираните участъци също.
За ръчни обективи е много полезно да можеш, да си местиш зоната на виждане когато си зуумнал кадъра.

Разочарован съм от това, че не вкараха ИСО функцията на предния скрол. Не знам защо отказват да го направят...



Публикацията е редактирана (12-04-18 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   12-04-18 09:34

Честито на позвателите на Х-Т20. Изкушението да ъпгрейдна Х-Т10 става по-голямо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: ombre   
Дата:   12-04-18 13:49

Дам, аз се кефя на новия ъп,днес е пуснат,и щом колегата казва,че всичко е тип-топ,значи ще се качва...:)
Спомена се предния скрол,наистина може да се направи като фн-бутон,ама май ще се почака докато тия от фуджи го направят.

enizvk-само следящия ли е подобрен,някъде чух,че и като пуцаш на единичен,също ще бъде подобрен или по точно като на Е-3?За малко съм щракал в павилиона с 3-ката и е малко по бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: enizvk   
Дата:   12-04-18 14:26

@ombre
Принципно базовия алгоритъм за видовете автофокус е един и същ. Променят се зоните, които се анализират т.е при следящ фокус има повече изчисления. Понеже автофокуса е хибриден, мисля че фуджи пъвро започва с PDAF и ако не успее да фокусира минава на контрастен анализ. Всъщност това е нещото, от което се повлиява бързодействието на автофокуса. Разбира се, че водеща роля има и конкретната имплементация на Фуджи, и изчислителната мощ на процесора.

На практика 23/1.4 литна, а 56-цата и тя стана чудна. Но това е на добра светлина, довечера ще видя как е на тъмно :)

Все пак моята преценка е относителна, затова чакам и други мнения.

П.С
Темата я превърнахме в тема за Fuji генерално, и ако автора има нещо против може да си направим друга?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-18 18:53

Хм... основната тема е потънала някъде... както и да е - честито на печелившите:

firmware updates

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: hotsnail   
Дата:   12-04-18 21:38

lamerko написа:

> Х-Н1 слага началото на нова линия
> тела - насочени основно към видео....

Благодаря!

> ... но за бокетата -
> не знам. Все пак е 1.7x върху ФФ. От

GFX 50s - 43.8 mm x 32.9 mm площ 1441.02
35мм - 36 mm x 24mm площ 864


Геометрично кропа е 43.8 / 36 = 1.21

Като площ кропа е 1.21 * 1.21 = 1.48 (GFX не е 3:2)

Далеко е от 1.7 [smile] затуй мисля, че основната печалба е от 1.5 площ на ниво пискел. Големината на сензора т.е. бокето.... За илюстрация разликата на АПС-Ц до 35мм е 1.5 в размера и 2.25 в площ

Тук има картинки


https://petapixel.com/assets/uploads/2016/09/olympussensorsizesfeat-800x420.jpg




https://petapixel.com/assets/uploads/2016/09/sensorsizes.jpg


PhaseOne е доста впечатляващо животно....има и 16 бита RAW и т.н. Ама това е камера дето се наема, когато ти трябва и то ако има за какво да ти трябва. Струват майка си и баща си...

Така де по-едричък сензор за нормални пари ще дойде добре....

> друга страна най-светлия им
> обектив е 110/2, тежящ над кило, но
> пък като се загледаш в кадрите с
> него и почва да се чуди какво още
> му трябва на човека :)

Като качество на снимките съмнение няма. Над кило...ок виж сигмат Арт обективите. 85, 135 и 14мм са доста над килце. А за зума 24-35/2 въобще няма да отварям приказка....



Публикацията е редактирана (12-04-18 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-18 01:29

Не знам какви сметки съм правил - друг път ме подсети, да не правя такива в 2:30 сутринта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: dtangelov   
Дата:   13-04-18 07:22

Когато се изчислява кроп фактора при 3/2 и 4/3 той малко се променя в полза на 4/3 матрицата (по ефективно се вписва в кръга), но въпреки това кроп фактора в случая ще е най много 1,26 - 1,3.
Но разликата не е само в бокето, не съм пробвал Фужи, но Пентакса дава дълбочина на полето, каквата липсва при FF.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-18 11:34

То така или иначе не съм чувал за 4/3 при ФФ и среден формат. Иначе 645Z е със същата големина - като нищо ще са с еднакви сензори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   13-04-18 11:35

Е как, нали Фуджи и Пентакс средния формат са баш 4/3.



Публикацията е редактирана (13-04-18 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   13-04-18 11:43

Хаха верно... е то кой да обърне внимание. Както и да е - не са по моя джоб, както и формата не ме кефи нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   13-04-18 11:46

Мен ме кефят снимките с GFX, които съм гледал. Но вече не е ясно колко е от техниката, колкото е от контингента, който снима с GFX, все пак е някаква по-висока летва и е нормално да са малко по-кадърни хората дето си купуват таква техника (макар далеч да не е задължително). Реално и с APS-C фуджитата редовно виждам УАУ кадри. :)



Публикацията е редактирана (13-04-18 11:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »