Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 16:57

[beer] [cool] iliyanb - [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 17:24

iliyanb - това, че са ти паднали едни пари от небето не променя факта, че нищо не обяснява цената на обективи като 80/2.8 и 90/2. И ти спазвам съвета - на тези цени така или иначе не купувам. Между другото, последният ми телефон ми струваше 160 лева. Аз си изкарвам парите с труд, плащам данък върху последната стотинка и си правя сметката. Елитарността на Fujifilm явно много се нрави на източноевропейци като теб, дето имат много комплекси за избиване, щото промоциите тук са по 5%, докато в Западна Европа пускат малко повече гювеч.

А farushko не стига, че няма снимки в профила и е гласувал само за 15 такива за последната година, ами май и езика не изглежда да му е силна страна щом предимно на емотикони разчита, за да се изрази. Не знам с подобни хора какъв аргументиран спор може да се проведе...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 17:28

sirkhann - [smilie6]

съвсем ме остави без думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 17:34

sirkhann: стига мрънка ве - iliyanb ти го каза. Като не искаш - не купуваш, ориетираш секъм Сони и толкова. Не знам и защо трябва да гледаш към чуждите панички - аз си КУПИХ 80/2.8 още като го докараха за първи път тук. И парите, които дадох, са си изработени с труд, данъци и т.н., както ти твърдиш и за своите. Сега ако ме обвиниш, че избивам комплекси - прочети си своите писаници :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 17:54

lamerko - Радвам се за теб. Дано имаш възможност да си купуваш още.

Въпросът е много прост - спрямо останалите марки, тия, дето сме се минали да минем на Fuji, плащаме ли повече пари за едно и също нещо, или не? Ами както показах на миналата страница, за подобни обективи, Fuji имат изцепки от 1.5х до 2.5х цената при съизмерими параметри.

Защо да минавам на Sony? Това ще ми струва пари и ще загубя такива от безсмислена продажба на техника, само защото Fuji са решили, че ще вдигат цените. А аз с коя система снимам няма абсолютно никакво значение, защото цените от предишната страница са обективен факт. Това, че някой е изкопал биткойни и си е купил апартамент или техника на Fuji, не е всеобхватно и приложимо за всички потребители...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-03-18 17:55

Ширкане Декември си взех за един проект Фуджи 16-55 2,8 Изби си парите още първия месец .Свърши ми перфектна работа като фокус и прочие .Нищо общо няма със стържещите тамрони и прочие .А нали знаеш Фуджи даже не знаят къде е България и не им пука че работиш за жълти стотинки и се радвам за това защото държат донякъде ниво и няма да ни залеят с китайска пластмаса .Когато става въпрос за качество и ако си професионалист парите не са от значение .Не случайно фуджи обективите колкото и да са скъпи са едни от най-търсените в киното .Иди и им кажи на ония в Холивуд да не си дават парите за Арита и Редове а да снимат филми с Canon 5D mk2 и Magil Lantern :)А ако някога докоснеш нещо различно ор ХЕ 1 и 1-2 обектива тогава говори .Имах възможноста да снимам малко и с Лайка коят си заслужаваше всяка стотинка от 8те бона .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 18:03

Стрелящият хора, аз не съм професионален фотограф, просто работя от тъмно до тъмно и не прекарвам много време с апарата през годината. През останалото време, в което не работя, уча езици и разни други неща, които да ми позволяват да не работя чак за жълти стотинки, ами ако може поне от белите да е. Разбирам, че на теб езици не ти трябват, ти си занаятчия и можеш да дереш когото искаш с колкото искаш, когато си имаш работа с клиенти-нефотографи.

Ако ще ти помогне, имам X-T1 и няколко обектива, та вероятно мога да говоря доста добре от гледна точка на времето, прекарано със системата. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 18:08

sirkhann - ти нямаш нужда от Сони а от Санаториум, да си починеш малко, да се поуспокоиш малко. Явно ти е тегав живота в момента, но едва ли Фуджи са ти виновни за това. Човек да остане с впечатление, че си сядал на някой твърд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 18:18

sirkhann: не казвам, че е евтино с Фуджи, нито пък се мъча да извъртя някак си нещата, че идват като при останалите... Но за мен техниката не е просто инструмент, теза, която доста често се прокрадва тук във форума. Не си изкарвам парите с фотография - просто ми е хоби - не толкова резултатите, а най-вече самия процес. Точно затова избрах това, което ми доставя най-глямо удоволствие, докато работя с него. Явно за теб критериите са по-различни - може би не си си направил добре избора за система, но трябва ли постоянно да натякваш своето разбиране за нещата, сякаш са валидни за всички? 80/2.8 е скъп, голями и тежък - напълно вярно, а отделно на това и трака доста когато няма захранване (свободно движеща се група). Но в същото време обектива е чудесен - който има желание, ще си го купи, който няма - не виждам причини да се изкарват Фуджи едва ли не измамници. Просто е...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 18:20

Защото не съм религиозно-фанатичен фен на Fuji с розови очила, витаещ в облаците? Доста е смешно да обиждаш хора, които не познаваш, когато нямаш абсолютно никакъв аргумент в защита на собствената си теза. Всъщност - на мен дори не ми е ясно и какво твърдиш...

Можеш ли да ме обясниш какви неща трябва да употребяваш, за да дадеш 779лв за XC 16-50, например?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 18:31

Ти си един обикновен симпатяга. Това разбрахме от последните ти постове. Дали плащаш данъци се интересува НАП. Дали работиш от тъмно до тъмно - близките ти. Колко лева струва телефонът ти може да интересува само теб. Защо ни занимаваш с житейския си лексикон? Аз мога да подготвя един доста дълъг списък от продукти под формата на книга, които струват скъпо и не ми трябват или не са ми по джоба, но не желая да отделям време за това. Доста фанатично се държиш ти. Правя си кеф с тази система от години. Никого не съм убеждавал колко е добра, евтина, скъпа или лоша. Просто защото не е нужно. Както казах ако имаш нещо да казваш - официална петиция до фуджи. На нас не е нужно да ни обясняваш каквото и да е. Всеки сам определя за какво да харчи собствените си левчета, кое му е скъпо и кое му се вижда без пари... Малко ми идват в повече фанатичните ти проповеди.

Сиркан работливия от тъмно до тъмно и плащащият данъци слезнал да говори с простосмъртните плебеи, на които от време на време им изпадали едни пари от някъде[smilie18] Смях.....



Публикацията е редактирана (17-03-18 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 18:47

То излиза, че аз съм плебеят, а ти си един възвишен патриций, дето не яде хляб, а пасти. Това доказва моята теза, че Fujifilm се превръща в елитарна марка за комплексирания източноевропеец.

На Fuji им писах миналата година, защото промоцията по Коледа беше за цяла Централна и Западна Европа, но не и за нас. За да можеш да се възползваш от техния кешбек, трябваше да си гражданин на някоя "бяла" държава. И да, аз им писах, че не съм съгласен с това. Дали са отговорили.

Само дето ти явно си си надвил на масрафа и нямаш интерес другите да имат същите играчки като твоите, защото няма да има с какво да изпъкваш над тях.

Само не разбирам защо даваш толкова пари да си правиш кефа, като хората правят любов и се радват на живота с далеч по-дребни суми... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 18:52

Абе не си религиозно-фанатичен, ама... точно ти си краен. Пак казвам, ако не ти харесва нещо - не си го взимай. Ако не може да си позволиш нещо - не го хули. То и аз от време на време поглеждам към GFX системата, но не мога да си я позволя. Това не значи, че е безумна, скапана и т.н. Като си сбъркал с избора си - просто гледай навреме да го оправиш, иначе просто няма да видиш удоволствие.

Относно XC 16-50 - това е китов обектив, който по принцип не е предзнаначен за свободна продажба. XC са предзнаначени основно за А серията на Фуджи, която обаче се продава само в кит. С други думи - не ти се налага въобще да го купуваш. Освен ако не счупиш :) В същото време тия двата (вече три) XC макар с неугледния си вид, предоставят невероятно качество, неприсъщо на китак ниска серия от нито една друга марка. Тази пластмаса има 4 специални лещи и чудесна стабилизация. И макар наказателната цена да е 779лв , то китовия комплект с А тяло е около 1000 лева. Базарите са пълни, цената смешна - тествай и ще видиш. Същото е и с XC 50-230 - взех си един за 200 лв като нов (а може би точно такъв) - практически отвява със стабилизацията и оптиката си всичко, дето съм въждал като аналог :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kireto_a   
Дата:   17-03-18 19:12

объркал си се тигре, проблема на фуджи, е че немат евтини "що годе обективи" за сульо и пульо, а не че обективите им са скъпи. всички са много хубави и което може и да се очаква, скъпи.

при всички марки има безумно скъпи обективи. дори малоумно скъпи. едно примерче: потърси колко струва Sony FE 50mm f/1.4 Planar T* ZA. да 1.4, не 1.2 или 1.1. като спреш да се пулиш, след около два часа, виж колко им струва 35/1.4 или дългото макро за FE. а 70-200/2.8 просто не го гледай. ама хората имат и 55/1.8 за не толкова богати и 50/1.8(лайно на двойна цена) за съвсем закъсали. и това се за FX(като ти се изразяваш). за DX имат още неколко. в момента и де що има джамджия из азия и полинезия, се е юрнал да прави стъкла за сони, предимно <= 100 мм и на цени от почти нищо до безкрай. и германиците се пънат.

така, че другия път не бързай, по услушай се малко, като искаш да вземеш нещо, което би задоволило всичките ти нужди.

това тяло е като вица: "тамън да и го вкарам и тя не дойде", та и фуджи тамън да направят тяло убиец и му ръгнаха кропнат сензор. всичко са докарали, размер, възможности, цена, цена на обективите, ама тоя кроп? и за съжаление, колкот и да се въртиш задника си се отзад, и кропа колкото и да го напъват, се ще си е отзад.


фуджи, просто нямат възможностите на сони, канон и никон и затова са загради една ниша и стрикно си я обгживат. но все пак е ниша и не могат да огреят целия пазар. според мен там дето греят, го правят много добре. това тяло е някакъв недостатъчен напън да излязат, ама сони така ги изплющяха зад врата, че...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 19:16

Защо, lamerko, какво ми е крайното? Някога снимал ли си с Canon 100/2.8 L IS USM? Пробвал съм го със 7D, а в момента за 2200 лв си купуваш чисто ново 6D от магазина, заедно с обектива за още 1700лв - общо 3900лв за фулфрейм. За Fujifilm, същото нещо ти е 2550лв за обектив + 3700 за X-H1, отиваш на 6250. Дори с X-T20 излиза 4300лв с тази малка особеност, че:
* Canon имат невероятен следящ фокус в макро режим, а 100/2.8 L IS има хибридна стабилизация. Можеш да снимаш насекомо върху тревичка, люшкана от вятъра от ръка!!! Това няма да можеш да го направиш с Fujifilm.
* Това макро има страхотно боке и може да се ползва и като портретен обектив, т.е. ти спестява 2250 дето трябва да ги дадем за 90/2 WR

И какво значи не купуваш. Аз съм купил вече достатъчно. 80/2.8 го чакахме три години да излезе! Първоначално беше 120мм, после го препроектираха...

16-50 не бил пригоден за продажба... Ама се продава, нали. Кое точно му струва 779 лв на него? 18-55 на повечето марки също се продава като китов с евтините тела, но цената му в магазина е между 300 и 500 лв. Хайде да бъдем реалисти.

Коя е тази идеология, която защитавам, че да бъда краен и фанатичен? Кое ми е крайното - на миналата страница дадох списък от често използвани дължини и цените на Fujifilm и аналозите от другите марки. Вижда се, че за едно и също нещо, Fujifilm иска двойно повече. Кое е крайното тук. Това е факт, който не зависи от това петима души във форума колко пари изкарват, защото те не са представителна извадка.

kireto_a - аз така съм написал на предишната страница - че за нормални дължини, имаш цена за влизане от 2000+ лв там, където повечето марки пускат пластмаси за по 500-1000 лв.



Публикацията е редактирана (17-03-18 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   17-03-18 19:24

"насекомо върху тревичка, люшкана от вятъра"

Човече, ти си извратен. Дай да ти купим Фуджи техниката и да те спасим от тази агония на която си обречен.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   17-03-18 19:38

Ширкан ми прилича на Самсунгаджия който без да е провокиран мрънка как Пенчо може да даде 2К за Ай Фон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kireto_a   
Дата:   17-03-18 19:39

така е, имат евтини пластмаси, ама имат и сили да се борят на пазара на евтините пластмаси, а там е по-тегаво. много по-тегаво. текът много пари, ама както текът тама може и да почнат да смучат.

фуджи избират да си изградят нишата и да се грижат добре за нея. не са съвсем за шир потреба и това им е номера: радва клиентите, които снимат с фуджи щото е по-различно, интересно и донякъде уникално. тук таме попръцва чисто технически, но това е предизвикателство, не недостатък. и така. човек требе да ги търси тия неща. да е готин, дето се вика.

ако му трябва нещо просто дето да работи на върха на технологията за оптимална цена в момента, може да се по-огледа и в друга посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 19:54

Добре де, аз не разбрах, на Fujifilm какво точно им е върха на технологията?

Да не правят ширпотреба пластмаси, ама кое точно на във Fujinon XF 80/2.8 струва 800 лв повече от Canon 100/2.8L IS? Canon-ът е не по-малко остър, покрива FX, по-лек е, същите защити, хибридна оптична стабилизация, високо ниво на изработка за професионална употреба.

Кое струва 2000лв във Fujinon XF 90/2, при положение, че на тези пари започват обективите на 1.4 бленда на FX, които са и с доста по-бърз автофокус?

На 16-55 кое му струва 2300лв, при положение, че всички други марки имат пак достатъчно добри аналози, които са доста по-евтини и/или стабилизирани.

И неща си правят обективите, ама защо се оказа изведнъж, че това е затворена система, където няма други производители, освен няколко Samyang-a и два посредствени Zeiss-a?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 19:55

Не,котенце. Излиза, че аз съм по-близо до "белите държави", дори само като манталитет, живеейки тук, а не че съм комплексар. Ти си тежък комплексар поради постоянното ти натрапване на това КАКВО НЕ МОЖЕШ да си позволиш. Никой освен теб в темата не парадира нито с финансови възможности нито с финансови невъзможности. Аз еднолично решавам за каво да харча собствените си пари,а дали ги изкарвам лесно или трудно, дали се лишавам от едно да сметка на друго, или пък имам от всичко, е мой проблем, който не ти влиза в работата. Това, че ти се чувстваш източноевропеец, тоест втора ръка човек, си е твой проблем. Вече 6-7 милионната България не представлява интерес за Фуджи чисто статистически, без значение дали в нея живеят бедняци или цървули. Фуджи нямат технологичен капацитет да захранят големите пазари в момента, тоест хората които купуват продукта им чакат, смяташ ли че им дреме за теб. Фуджи нямат представител в България. Фуджи имат вносители обикновени търгаши, от които не очаквай да правят промоции.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 20:00

Цените на Fuji биват коментирани навсякъде по света, и в държави с друг стандарт.

Аз не се чувствам втора ръка човек, а получавам такова третиране на база гражданство. Има разлика.

Дали мога да си позволя нещо или не, е едно на ръка. Въпросът е и до приоритети. Защо да плащам за нещо, което не струва толкова? Защо да нямам право на избор каква марка обектив да си взема?

Моят живот не е само един фотоапарат, че да си давам всички пари за това. А ако сметнеш колко струва една нормална система, която да може да ползваш за пейзаш, потртет и макро, много бързо се вижда колко човека могат да си я позволят. И не, Fujifilm не е Leica.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: kireto_a   
Дата:   17-03-18 20:19

е ама канона е канон, всеки може да снима с него. а с фуджото се изисква специално вдъхновение :). и затова струва повече. автоматично прави снимки с душа, сърце и няколко чакри. то е все едно да питаш що лайката струва колкото нов внос голф с всички екстри.

или понеже не го сващаш ще ти го кажа така: фуджи се цели в тия клиенти дето се чустват много добре и изпълнени, като си купят обектив с 800 кинта по-скъп от канона, ама едновременно с това не могат да си купят лайка, която е още по-смотана технически, но пък ако снимките са невероятно душевни, щото то процеса е важен...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 20:27

kireto_a: Аз не казвам нещо по-различно, ама изведнъж аз станах комплексара, а не циничните люде по-горе, според които справедлива е тая цена, която ТЕ могат да си позволят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   17-03-18 20:43

https://www.youtube.com/watch?v=MqkT4B-9MGk
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: iliyanb   
Дата:   17-03-18 20:59

Намерете патолог[thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »