Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Vanu   
Дата:   18-03-18 17:51

ти каква си латерна, едно и също си повтаряш. Преди малко искаше аргументи, твоите къде отидоха?! Плащаш двойно за удоволствието от ползването! Една и съща пържола в два ресторанта ще е на различни цени, ти си преценяваш в кой ти е по-приятно да я ядеш и само за да си задоволиш глада ли отиваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 18:52

Моите аргументи са на страница 5.

Дал съм подобни обективи за повечето системи и на каква цена се продават.

Ясно се вижда, че Fujifilm искат двойно, без да дават двойно по отношение на масовия фотографски пазар.

Удоволствието от ползването също не мисля, че е двойно. Особено когато касае снимането на движещи се обекти или RAW конверсията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: IshootPeople   
Дата:   18-03-18 19:12

Ширкане добре прав си моля те спри да спамиш темата хората си мислят ,че се пише нещо ново за камерата а ти ревеш ли ревеш .По света е така пич маркетинг бизнес и прочие ,ако работиш някога в интернационална фирма ще го разбереш .Реално може хиляди аналози да се правят със коли ,пържоли .лайки млайки ако трябва да съм честен сърнелата за 20лв килото ми е в пъти по вкусна от трюфела за 5000 килото ама .Отделно Профото В1 струва 4К 4 пъти по добър лие от Годокса АД600 примерно .Спри да ревеш и пак го казвам на Фуджи им е през ... за теб отивай реви пред парламента ,че работиш за малко пари .Ей за това сме на това дередже вместо да ревем ,че работим за жълти стотинки се вайкаме ча цените .Икономиката е майка на мизерият както казва Ястребовски :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sirkhann   
Дата:   18-03-18 19:44

IshootPeople - подобни лични нападки са показателни за собственото ти интелектуалното равнище.

А сравненията, които даваш, са неуместни.

Аз говоря за относителна цена на нещата на Fujifilm спрямо пазара. Това няма нищо общо с моята заплата. Цаката на парите не е в печелено, а е в харченето и аз отказвам да плащам данък марка за нещо, чиято стойност не съответства на цената му. И милионер да си, имаш интерес да си пестиш парите, а не да ги пилееш за глупости, нали?

Докато има телета, ще има и касапи. Затова аз пък не смятам, че е редно да си мълчим и да ни таковат с цената. Ако на теб не ти е проблем цената, на двадесет човека може да не им е по силите и не защото са по-тъпи или по-мързеливи от теб. Ти си някакво величие и целият свят се върти около теб ли, че трябва да слушаме как ти и още двама имате страшно много пари? Чалга клубовете са пълни с такива люде дето удоволствието от живота им е да дават луди пари за хвърляне на салфетки и чупене на чинии.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   18-03-18 20:27

Да подсетя, че това е тема за Х-Н1.
Мисля трябва да направим и тема за запитвания към Арменския поп, където словоизлиянията на Ширхан ще бъдат тъкмо на място.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   19-03-18 10:42

Направих запитване към Сигма и Тамрон за обективи специално за Фуджи и чакам отговор. Помолих за по-евтини ,дано се отзоват хората! Аз също съм на мнение да се придържаме към темата! Нека сподели някой ако се е ъпгрейднал от по-стар модел към X-H1 .....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   20-03-18 15:34

https://www.youtube.com/watch?time_continue=314&v=CFsnJty9zSQ


Едно добро ревю на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-03-18 16:14

факт че фуджи искат пари като за Фул Фрейм камера. Обективите им са много добри повечето но все пак са скъпи. Истината е че Фуджи няма алтернатива. Никой производител няма про/мид екосистема за 1.5 сензор. Аз предпочиам ФФ система с праймове разбира се. Много по-добро като цена и с по-добър краен резултат.

Тук идва предимството на Фуджи обаяе. Няма ДСЛР в момента с характеристиките на ХТ-2 и H1. [beer] Най-близката конкуренция са камери като а6300 и а7 III. Едната няма обективи като фуджи а другата е фулл фрейм система.



Публикацията е редактирана (20-03-18 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 16:42

Фуджи е доста завършена система вече с обективите, които наизвадиха. Най-завършената кроп система, ако не броим още по-кропнатата микро 4/3, където има яко стъклария.
Само тилт шифт и фишка не са направили още Фуджи, което ми е странно.
Даже Самсунг имаха фишка, а Олимпус имат такава на бленда 1.8!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-18 17:01

Риба не се прави как да било - твърде много геометрия. От друга страна една риба по принцип трудно може да оправдае вкарването на "висши" технологии - линеен автофокус, 5 стопова стабилизация, и не знам си какъв контрол върху блендата, с които се заеиграват в момента - просто на никой не му са нужни тези неща на такъв обектив. А при наличието на една толкова компактна и приятна фишка като Самянг 8 мм - не се знае дали ще си избият въобще парите. Освен ако не пуснат нещо по-сериозно като circular fisheye (май само Lensbaby имат за FX).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 17:08

Според мен ако извадят автофокусна фишка на ф/2 примерно, без други екстри, ще има кой да си я купи.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-18 17:13

Ами не знам... за играчка си имам Самянга, за реална работа - бих взел единствено циркулярна, за лесни и бързи 360х180 панорами.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   20-03-18 17:19

И аз имам Самянга, доволен съм и едва ли ще ъпгрейдвам, дори да има Фуджи фишка. Единствен голям недостатък на Самянга е голямото минимално фокусно разстояние. Мисля, че е 30см, което за фишка си е много. За сравнения 16-ката на Фуджи снима на 15см (от сензора), което е под 5см от предната леща. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: santuco   
Дата:   24-03-18 11:00

...........



Публикацията е редактирана (24-03-18 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 12:26

Автор: sirkhann
Дата: 18-03-18 19:44

Докато има телета, ще има и касапи. Затова аз пък не смятам, че е редно да си мълчим и да ни таковат с цената. Ако на теб не ти е проблем цената, на двадесет човека може да не им е по силите и не защото са по-тъпи или по-мързеливи от теб. Ти си някакво величие и целият свят се върти около теб ли, че трябва да слушаме как ти и още двама имате страшно много пари? Чалга клубовете са пълни с такива люде дето удоволствието от живота им е да дават луди пари за хвърляне на салфетки и чупене на чинии.



Гледай сега, Фуджи (мисля вече някъде го писах, не знам дали в тая тема) се целята в профи сегмента, така че не нужно цената да е достъпна за всеки... да в цял свят си правят сметката, но в нормалния свят хората имат съвсем друг стандарт, да цените на Фуджи не са ниски в никакъв случай, НО Pd e общо взето прав Фуджи нямат истинска алтернатива, много добре го е написал:

Автор: Pd
Дата: 20-03-18 16:14

факт че фуджи искат пари като за Фул Фрейм камера. Обективите им са много добри повечето но все пак са скъпи. Истината е че Фуджи няма алтернатива. Никой производител няма про/мид екосистема за 1.5 сензор. Аз предпочиам ФФ система с праймове разбира се. Много по-добро като цена и с по-добър краен резултат.

Тук идва предимството на Фуджи обаяе. Няма ДСЛР в момента с характеристиките на ХТ-2 и H1. [beer] Най-близката конкуренция са камери като а6300 и а7 III. Едната няма обективи като фуджи а другата е фулл фрейм система.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-18 12:56

According to our survey, 80% of users are non-professional, and 20% are professional. That was a surprise.

interview

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: sauron69   
Дата:   27-03-18 13:06

Това е за GFX 50s

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: farushko   
Дата:   27-03-18 13:29

lamerko - забравил си да умножиш по фактор 1.5.. тоест - non-professional х 1.5 = почтиprofessional [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   27-03-18 13:33

Мен в това интервю ме зарадва, че ще има наследник на Х70 :)



Публикацията е редактирана (27-03-18 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-18 13:35

Ххаха... просто също като тях самите и мен ме изненада процента. При кропките логично профитата би трябвало да са доста по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 14:14

Автор: lamerko
Дата: 27-03-18 13:35

Ххаха... просто също като тях самите и мен ме изненада процента. При кропките логично профитата би трябвало да са доста по-малко.



Не е задължително, при снимане на събития и сватби, например не са много хората които биха си взели Мидъл фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Pac   
Дата:   27-03-18 14:21

Даже парите да нямаха никакво значение, за снимане на събития Х-Т2 / X-H1 са доста по-добре от GFX. Кропките са доста по-пъргави като фокус. GFX е за студио, портрети, пейзаж.



Публикацията е редактирана (27-03-18 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 15:01

Автор: Pac
Дата: 27-03-18 14:21

Даже парите да нямаха никакво значение, за снимане на събития Х-Т2 / X-H1 са доста по-добре от GFX. Кропките са доста по-пъргави като фокус. GFX е за студо, портрети, пейзаж.



Именно това имам предвид с този си пост:


Автор: Myth
Дата: 27-03-18 14:14

Не е задължително, при снимане на събития и сватби, например не са много хората които биха си взели Мидъл фрейм.


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: io_bs   
Дата:   27-03-18 15:25

Демек medium format [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X-H1
Автор: Myth   
Дата:   27-03-18 16:35

Иначе гледам sirkhann още преди година и нещо когато е излизало X-T2 е хейтил по същия начин та... нищо ново под слънцето...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »