Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   01-01-19 18:23

Този въпрос го решихме миналата година.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Julius   
Дата:   02-01-19 14:08

За тези, които се занимават с ел. търговия - могат да отидат на 5:51:45 и да се запознаят с новите им изисквания...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   02-01-19 21:27

Данъчната кампания за 2019 г. започва от 10 януари. Образците на данъчни декларации за облагане на доходите на физическите лица и за облагане с корпоративни данъци вече са публикувани на сайта на НАП http://nap.bg/, след обнародването им в „Държавен вестник". Промени в законодателството налагат и по-късното начало на данъчната кампания тази година. Декларациите за доходите на физическите лица могат да бъдат подадени най-рано на 10 януари - както по електронен път, така и на място в офисите на НАП. Срокът за ползване на 5% отстъпка за ранно деклариране и плащане през 2019 г. остава непроменен - 31 януари.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mitakabs   
Дата:   20-01-19 08:48

Колеги, какъв е прага, при който долу -горе следят НАП в Еконт.. ?
Понеже ми се събра продажба на малко фото техника покрай смяна, та едни 2-3000 лв проблем ли са и мога ли да очаквам да ме занимават с глупости?
Писал съм лични вещи - изпозлван апарат/обектив.. то то си е така де...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: nikton1954   
Дата:   20-01-19 11:33

От няколко години купувам плочи винил втора употреба чрез Еконт / имам вече 200 броя /от едно момче от Силистра.Вече ми пуска касова бележка дори и да е за 17 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mitakabs   
Дата:   20-01-19 17:24

Колега. Продавам личните си апарат и обективи..касов апарат ли да си вземам...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 03:03

Не, нямаш нужда от касов апарат. Пази си оригиналните фактури, касови бележки и гаранционни карти за купената преди време техника - или поне копия от тях, ако си решил да предадеш оригиналите на новия собственик. Това е за всеки случай. По закон НЕ си длъжен да го правиш.
НАП са непредвидими, но не са идиоти. Могат да те потърсят, ако си прескочил някакъв праг (не ми е известно колко е "висок"), но това е много малко вероятно. Те следят най-вече за многократни продажби на едни и същи артикули, тъй като това е индикатор за скрита търговска дейност.
Да подчертая: продажбата на употребявани лични вещи НЕ се облага с данъци и не подлежи на деклариране. Няма ограничения за броя и/или цената на личните вещи, които можеш да продадеш в рамките на месеца, годината или десетилетието.
Накратко: продавай и не се притеснявай!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: mitakabs   
Дата:   21-01-19 06:04

Благодаря chrisnoch !
Именно за прага говоря.
Въпроса е , че пазя накви гаранции, но някой неща са ми ги носили и от чужбина и нямам..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: yavorberov   
Дата:   21-01-19 07:48

Само за сведение до преди 15 години съществуваше данък оборот. ;)

Въпреки че съм превъртял много техника през годините - не са ми се обаждали от НАП. Предполагам, заради това, че е скъпа техника и хората идват да си я вземат и тестват на място.



Публикацията е редактирана (21-01-19 07:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 13:59

mitakabs,
Каквото имаш - пази го или го копирай. За всеки случай.
Каквото нямаш - нямаш.

Автор: yavorberov
Дата: 21-01-19 07:48
Само за сведение до преди 15 години съществуваше данък оборот. ;)
Въпреки че съм превъртял много техника през годините - не са ми се обаждали от НАП. Предполагам, заради това, че е скъпа техника и хората идват да си я вземат и тестват на място.


Данък оборот има и сега - за някои видове данъчни субекти.
Никога НЕ е имало данък оборот върху продажбата на употребявани лични вещи.
НАП следи оборотите през куриерите, а от тази година - и през онлайн магазините. Няма как да засекат продажби при лично предаване и плащане в брой.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: rebbelx   
Дата:   25-01-19 16:00

Прага до преди 2г е бил около 50К... в момента е някъде около 10 000лв.

Не знам каква беше идеята с личните карти в Еконт, като дори в момента хората изпращат от чужди имена.. даже от няколко.. на бабаму, на детето му... именно с цел по-малка сума да се натрупва на 1 човек... дори аз знам доста такива.

Конкретно за нашите фотографски техники... сега ако купуваш някакъв пластмасов умрял обектив за 200-300 лв, все тая дали ще ходиш да го гледаш или не... но не разбирам как може да купуват техника за 1500-2000лв и да ти я изпращат по Еконт.. винаги предпочитам да запаля колата и отида на място ...



Публикацията е редактирана (25-01-19 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   25-01-19 18:38

хората изпращат от чужди имена.. даже от няколко.. на бабаму, на детето му... именно с цел по-малка сума да се натрупва на 1 човек...

След няколко месеца ще разберат, че е било напразно. Няколко човека от Еконт ще изгърмят без време.
В местния офис на Еконт познават мен и баща ми и можем да изпращаме/получаваме от другото име, но съм виждал как искат лична карта на клиент при изпращане. Не при получаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-19 18:44

Вече хванаха едни в нашия регион - с фалшиви лични карти. Няма оправия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: juslen   
Дата:   25-01-19 19:23

Искат лична карта абсолютно винаги вече. В няколко офиса познавам всички служители до ниво почти приятели и пак ми искат лична карта при абсолютно всяка операция това е положението няма значение получаваш/пращаш така че тия опити да ползваш фалшива самоличност са безплодни

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-01-19 22:29

asahi силно се съмнявам.
И представа си нямаш, какво се крие под "капака". Такива "врътки" се правят в ЕКОНТ, с благословията на управителя, разбира се, че ви е бедна фантазията. Няма да изпадам в подробности, да не се окажа "следствен", но "НАП", лични карти и прочие са прах в очите на хората - има някакъв ефект, но не и този, който всички очакват. Като започнем от моргаджиите джамбази и стигнем до продаващите алкохол и цигари - схемата си работи прекрасно от години, като по "личните си партиди", някои от генериращите десетки хиляди на месец, нямат и 1000лв за година.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   27-01-19 12:42

В какво се съмняваш? Споделям своя опит на обикновен клиент. Ако влизах или ставах свидетел на някакви престъпни схеми можеше да имам и други впечатления.

Големите тарикати са си организирали собствена дистрибуция, примерно резервните части за автомобили, гумите/

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: Hsathv   
Дата:   27-01-19 12:57

Ми ползвайте еконтомати.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   08-05-19 14:56

Чуто от БНР:
Парламентът прие на първо четене промените в Закона за пощенските услуги, в които се прилага европейската директива.
Пощенските оператори ще проследяват и паричните потоци на ценните пратки. Те ще имат право да разполагат и с идентификационните данни на получателите на суми в брой за пратки с наложен платеж.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   08-05-19 16:03

При положение, че това вече е практика, и то от години... Вярно, до този момент не са закачали купувачи, а само продавачи, но данните си ги събират. Не напразно вече изискват дори в БП лични карти при получаване, дори и да няма никакви такси.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   08-05-19 18:24

Разликите са в детайлите. След като имаме окончателни текстове мога да ти помогна да ги откриеш. В момента е безпредметно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lizy   
Дата:   15-05-19 16:00

Големите онлайн магазини + куриерите снасят абсолютно цялата информация на НАП и това е от много години. После имало GDPR и други подобни глупости, които уж пазели потребителите и личните им данни.

Дори сега онлайн магазини ще трябва да предоставят информация на НАП до базите данни на клиентите, CRM, което е в абсолютен противовес с всички европейски регулации включително и емблематичния GDRP.

Купуваш си различни неща онлайн и ако стойността им надхвърли официалните ти приходи една червена лампичка светва в НАП и те се активизират, защото имат достъп до цялата информация.
Разбира се, че ако става въпрос за компании тип „Лукойл“, които укриват данъци за десетки, дори стотици милиарди за тях няма проблеми, но ако Бай Кольо е заработил 500 лв. странично, но не е платил 50 лв. данък, тогава проблемът става много голям…


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: kiromn   
Дата:   15-05-19 16:11

Така ще се върнат клентите към малките фирми. Ясно, че всеки иска евтино, но продажбата на техника през 5лв. от доставната цена убива бизнеса в България в последните 15-20 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: asahi   
Дата:   15-05-19 21:21

lizy, съгласен ли си да излезеш от анонимност и да повториш тези думи в съда? Некомпетентността не е оправдание. Можеш да го приемеш или да го научиш по трудния начин.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-19 03:18

Не знам дали Лукойл укрива стотици милиАРДИ, но действително има трафик на информация към НАП. В случая обаче GDPR е неприложим - явно неяснотата около него продължава...

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за НАП , ЕКОНТ , фотоапарат , телевизор и 5 телефона
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-05-19 14:45

Пишите пълни глупости!
Всички куриери са регистрирани оператори на лични данни и имат право да ги обработват.
НАП са държавна структура и имат законен достъп до всичките ви лични данни.
Къкъв GDPR ви тресе???

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23  24 ..  30 ..  34  35     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »