Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: philip   
Дата:   02-08-16 08:49

За мастилоструйните печат поне 1-2 пъти седмично, срещу засъхване на дюзите и проблемите отпадат...


Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: nice2mitiu   
Дата:   03-01-22 12:25

Здравейте,

От известно време имам проблем с този принтер. Без значение какво печатам и на каква медия, ми излиза този дефект, като посочения на снимката. Това е само 1 лента, на около 1 см от началото на хартията, след което печата без проблеми. Пробвал съм няколко почиствания подред, realignment, powerflush и всичко друго. Nozzle check излиза без проблеми. Някой има ли идеи?

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AM-JKLUxi9q6fuNSP8zEPTuafByZ5yfp2YG7Xx6rL0wOtTKS606uTfZNzsd_yyv...



Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: dragoart   
Дата:   03-01-22 13:00

Този модел е нисък клас принтер, не е направен за професионална употреба. Винаги съм имал проблеми с него, но от Фактор са отзивчиви и са решавали всичко в моя полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: koev   
Дата:   03-01-22 14:40

nice2mitiu - главата е заминала. На първия тест за деня, като го пуснеш виж два съседни цвята, че са смесени - например черното и жълтото и ще разбереш къде са микро пукнатините. На мен за 2-ри път ми се прецаква главата. Първият път ми я смениха гаранционно, ама вече не ми се занимава - свикнах и го ползвам само за офисна работа. Оказа се голям боклук - на 2500 снимки е [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: vinse   
Дата:   03-01-22 16:26

L805 e голям боклук, има много теми посветени на "качествата" му. Главата му е с гаранция 3000 страници, останалите модели от 800 серия на епсън са с по 30000

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: dekov   
Дата:   04-01-22 14:54

mihajlov2,
не знам как ще помогне това източване на мастилото, при положение, че принтера записва на чипа на "памперса" колко мастило е източено,
така, че в един момент софтуера ще покаже пълен "памперс" и трябва да се смени с нов, въпреки, че не е пълен физически.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: wlad   
Дата:   04-01-22 15:08

броячът на памперса си има лечение. И аз страдах много с него, но вече не [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: emo99   
Дата:   04-01-22 18:42

nice2mitiu- имате проблем с печатащата глава. При мен смесваше циан и маджента. И имах същите линии. Пускам почистване и след двайсетина снимки-пак същото. Ако е в гарация - връщайте за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: Konstantinov   
Дата:   07-01-22 00:08

Ако печаташ с бели полета може тая по светла линия да се махне-пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: emo99   
Дата:   08-01-22 11:17

Konstantinov - печатам винаги с бели полета, но лентата си я има.
Към автора- аз фиксирах фотохартията върху тънък картон(фотохартия), но я измествах с няколко милиметра, за да може линиите да се отпечатат върху картона, а не върху фотохартията. Трябва и периодично да се попива мастилото от картона, за да не цапа.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: mitakos   
Дата:   08-01-22 22:02

Притежавам принтер Epson l805 и от опит с 9000 отпечатани снимки бих дал следните съвети. Правете тест (не почистване ) на дюзите преди всяко печатане на по голямо количество снимки за да няма после едва забележими черти. Печатайте снимките с бели рамки, това ще спести мастило и зацапани памперси. Винаги печатайте на качество стандарт, а не на високо- това пази живота на главата и накрая ползвайте само оригинални мастила на Epson. Тук има детайлно описание за л800 който е почти същия като Л805
https://photocafe.bg/?s=epson+l800



Публикацията е редактирана (08-01-22 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: a_stoianow   
Дата:   28-01-22 22:38

Имам принтер EPSON от този клас вече седма година. За това време са минали повече от 400кв.м хартия или еквивалента на над 25 хиляди снимки 10/15.

Мога да потвърдя частично написаното от предният автор - при всяко включване - правете тест и при проблем с дюзите, тогава пускайте чистене.
Понякога принтера е стоял 3-4месеца и при включване прави автоматично леко почистване, след него всички дюзи са били перфектни, друг път само след 24часа се е налагало ръчно пускане на чистене.

Ако с две нормални чистения не се получи - спрете, оставете 24 часа и тогава започнете пак с тест. Няма смисъл от повече последователни чистения.

С бели рамки или не - физически се пълни памперса само от мастилото от чистенето на главата... тук физическото му чистене и нулиране на брояча зависи от модела и техническата ви грамотност.
Не е трудно, но ако не се наемате оставете на специалист.

Винаги печатайте на НАЙ-ВИСОКО качество. Така дори да имате няколко проблемни дюзи - на разпечатката НЯМА да има видима разлика.

Винаги ползвайте само оригинални мастила EPSON и хартия за мастилен печат - фирмата е Фактор, Асеновград, това мисля всеки с такъв принтер го знае.

Поздрави и успех! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: asahi   
Дата:   29-01-22 00:29

Това са едни умни приказки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »