Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 12:57

Здравейте,преди няколко месеца си купих еос Р.Снимам с канон 5д Марк 4 и исках да си взема негов безогледален аналог(поне така рекламираха еос Р).Ползвам Уиндоус 7 и Лайтрума и Фотошопа са ми от преди 5 години.Първите свалени снимки от еос Р не ми ги отваряше компютъра, затова инсталирах dng convertor,чрез който снимките ми вече можеха да се отварят и обработват с фото програмите.Това,което ме отчая обаче беше,че докато jpeg снимките са доста добре,Raw файловете са отчайващи и много трудно мога да докарам цветовете на jpeg.Когато кача снимка в Лайтрум и натисна адоб или камера портрет или стандарт ,почти нищо не се променяше със цвета на снимката,или беше минимално,което не съм виждал при никой друг апарат ,с който съм снимал.Четох,че и други са имали този проблем при излизането на апарата 2018.След това няма данни.Въпросът ми е с новите програми на Лайтрум и Фотошоп дали в тях има ъбдейт на камерата за да излезнат цветовете или просто така си снима.Защото все още чета,че снимките излизат, като на Марк 4,а пресетите който съм правил за него ,като ги приложа за еос Р излизат с отвратителни цветове.Нядявам се някой ,който има опит с фотоапарата да сподели мнение и да даде съвет!Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: sirkhann   
Дата:   29-01-22 13:16

Мога да препоръчам Dark Table като свободен конвертор

https://www.darktable.org/


Няма кой знае какви профили и иска свикване, обаче вади добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: fototo   
Дата:   29-01-22 13:22

teoget
Качете файл RAW да се види все пак[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: stoyo   
Дата:   29-01-22 13:35

последните ъпдейти на лайтрум поддържат RAW формата на всички апарати от R серията. от есента на 2021 няма проблеми с цветове и формати, просто си направи ъпдейт.

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: asahi   
Дата:   29-01-22 13:35

Какво ще видиш в един RAW файл? Дали е мигнал човекът. Цветовете се подават на обработка и това е смисълът от RAW. Не можеш да разчиташ на дефолтни настройки, защото такива просто няма. Ако не владееш или нямаш време за обработка снимаш в джипег и резултатите са удоволетворителни.

Това, което със сигурност може да се заключи, е, че обработката при 5Д4 не е като обработката при r. Случва се при повечето "ъпгрейди". Поне е сигурно, че има промяна. Към по-добро или не още зависи от вашето поведение. Потърсети туториали, присети, профили и ще се научите.

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 13:48

Снимам от над 15години,като съм имал canon 40d,5d,5dmark2,6d,5dmark4,,но мъките който изпитвам при обработка на raw файловете не съм усещал с никой предходен фотоапарат.Затова и помислих проблемът да не ми идва от старите програми ,който ползвам и в който със сигурност няма профили за еос р(ако въобще в тези програми има профили за фотоапарати)!

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: asahi   
Дата:   29-01-22 13:54

Оттук с този сериен номер изтеглих Digital Photo Professional 4.15.20 for Windows. Това е много подходяща програма за RAW processing за твоята камера. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: stoyo   
Дата:   29-01-22 13:54

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 13:55

Ще я пробвам, благодаря ти!

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 13:57

Ще съм благодарен и за мнение по въпроса на фотографи снимали или снимащи с еос р!

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: asahi   
Дата:   29-01-22 13:58

Ако серийният номер вече не сработва тук има още няколко.


Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 13:58

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: stoyo   
Дата:   29-01-22 13:59

@teoget аз снимам с R5: пример



Публикацията е редактирана (29-01-22 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 14:10

Чуден пример Стойчо!Ти усещал ли си подобнии проблеми с р5,каквито описвам или всичко си е 6?

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 14:16

Някой по навътре в Лайтрум ,запознат ли е с начин ,по който да се настрой цветовата схема(профил или пресет).Като цветовете от снимка от марк4 да се приложи в снимка от еос р и да се получи подобно цветопредаване.

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: stoyo   
Дата:   29-01-22 14:21

да, нали точно това ти казвам в постовете си. аз също снимам с 5д4, и си използвам копи/пейст настройки от стари снимки върху роу файлове на р5. просто си ъпдейтни лайрума: настройки



Публикацията е редактирана (29-01-22 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 15:37

Ще го направя

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-22 17:58

Просто си обнови LR и PS. Ако трябва (знам, че е табу), може да помислиш дори за абонамент...

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-22 18:13

Обновете си лайтрум или направо сменяйте на кепчър едно. Ама то вероятно ползвате нещо от замунда, щото няма как да сте на абонамент и да Ви е стар лайтрума.


Аз не знам моя коя версия е, но кажи речи всеки месец се обновява.


Нормално е първите няколко месеца след излизане на дадена камера роу редакторите да имат затруднения. С времето оправят поддръжката. ЕОС Р е доста стар модел и отдавна адоби са го нагодили. А самите Канон не вярвам да си сменят много цветовете, щото ще си изгубят клиентите....

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-22 18:26

hotsnail: на месец? При мен всяка седмица нещо излиза - чак е досадно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: quazimodo   
Дата:   29-01-22 18:50

lamerko написа:

> hotsnail: на месец? При мен всяка
> седмица нещо излиза - чак е досадно
> [smilie18]

Еех, как да не ви оплаче човек вас професионалистите[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: teoget   
Дата:   29-01-22 19:06

Уиндоуса ми е 7 и от там всичко ми е старо.Просто ще купувам нов компютър с новите програми.

Отговори на това съобщение
 Re: За цветовете на eos r
Автор: asahi   
Дата:   29-01-22 21:01

Случва се все по-често.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »