Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: bestlap   
Дата:   27-07-16 10:11

Здравейте, искам да попитам притежателите на този модел принтер на колко време пускат самопочистване на печатащата глава? Защото имам от скоро този принтер /напечатал съм под 300 снимки/ и вчера за първи път ми излязоха едни ленти по снимките [smilie10] пуснах принтера да си самопочисти печатащата глава след което печата беше супер. Днес пак пуснах 20 снимки за печат и отново на 2-3 снимки имаше същите линии, но по-малко видими. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: roumen6   
Дата:   27-07-16 10:23

factor.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: bestlap   
Дата:   27-07-16 11:29

Търся мнение и е от потребители на въпросния принтер :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 11:37

Винаги преди сесия пускам тест на обикновенна хартия (L800, който е същия). За чистене - понякога ми се налага да пускам по 6-8 пъти, когато по-дълго време не съм го включвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: georgioiv   
Дата:   27-07-16 11:39

не знам колко сме печатали като брой, но със сигурност над 200. Принтера ни е от около 6 месеца За сега не са излизали ивици...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: bestlap   
Дата:   27-07-16 12:02

Благодаря ви за включването. lamerko имаш ли идея г/д като консумация на мастило какво изразходва едно самопочистване защото е упоменато, че има такава, но не и каква г/д е тя. [beer]



Публикацията е редактирана (27-07-16 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 12:05

Нямам идея - печатам иединствено за себе си и не съм засичал разход. Още съм с оригиналното мастило, както си дойде зареден от factor.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-07-16 13:59

За да не цапам излишно памперса / а и да следя колко мастило отива за почистване евентуално/, аз съм извел тръбичката отзад в допълнително шише. Операцията е елементарна. Купуваш си от санитарен магазин тръбички за система /болнична/,отрязваш излишното, сваляш едно капаче на принтера отзад, внимателно издърпваш края на тръбичката от накрайника към контейнера с памперсите, присъединяваш тръбичката към накрайника за игла на тръбичката от системата, другия край на тръбичката от системата вкарваш в шише /аз си взех стъклено градуирано шише 200 милилитра от санитарната аптека/. Най-добре е да правиш два отвора на капачката на шишето - единият за тръбичката, вторият - за въздух. Краят на тръбичката в шишето не трябва да е по-ниско от нивото на накрайника за тръбичка на контейнера с памперса на принтера. Иначе можеш да източиш резервоарите с мастило на принтера в шишето. [smilie18] Дъното на шишето трябва да е на нивото на плота, на който е поставен принтерът.
Разход на мастило за чистене - досега не ми се е налагало на чистя главата. За 7 месеца малко мастило /между 5 и 10 милилитра/ изтече в шишето само при първоначалното пускане на принтера в експлоатация. Това може би повече е консервационна течност, с която е била напълнена системата от тръбички на принтера.
Печатам сравнително рядко, принтерът се държи екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: bestlap   
Дата:   27-07-16 14:04

mihajlov2 много ще ме зарадваш ако споделиш и 1-2 снимки на това изобретение та и аз да си направя моя така [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-07-16 14:16

Аз не съм авторът, признавам си веднага. [smilie18]
В Тубата е пълно с видео как се прави това нещо /примерно на L800/.
Аз обещавам да цъкна две-три снимки как изглежда.
Много по-сложна е процедурата с други модели Епсън, които нямат такова капаче отзад. При някои гледам, че се налага отваряне на половината принтер, докато се добереш до заветната тръбичка...
А тук е елементарно - отзад си има капаче, което май дори беше на щипка, а не на винтче, сваляш го и го прибираш.
Изобщо не съм нарушил правилната работа на принтера, иначе нямаше да печата и да си свирка вече 7 месеца. Ако печаташ без бели ивици, малко мастило пак си отива в памперса, но не по тази тръбичка, която съм извадил. По нея постъпва мастило само при почистване на главата.
Тук веднага ще ми кажат, че това е безмислена и вредна операция. Обаче така първо можеш да гледаш колко мастило отива зян при почистване, и второ, по-малко се зацапва и пълни памперсът и доста ще отложиш момента, когато ще се наложи да се сменя памперсът, да се прави обща профилактика и почистване на принтера и т.н. В сервиз разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: roumen6   
Дата:   27-07-16 14:25

и колко точно мастило отива при почистване?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: baraba   
Дата:   27-07-16 14:28

Само с едно не съм съгласен, че по това маркуче може да се източи мастилото ако тръбичката е на ниско, няма как да стане,защото тръбичката единия и край започва с фунийка под главата, или по точно помпата на принтера залепва една гумичка за главата на принтера и прави цикал на засмукване, но цикъл, няма как да засмуче всичкото мастило

В ибей вече продават такива шишенца, за тия маркучета, нещо като тубичка от паста за зъби е, като се напълни и я хвърляш

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-07-16 14:33

Аз вече писах по-нагоре, че досега не ми се е налагало да пускам прочистване на главата, да не говорим за дълбоко прочистване... Та шишето си седи почти празно, само с малко течност от прочистването при първоначалното пълнене на системата с мастило.
Веднага уточнявам - не съм купувал принтера от Фактор и затова аз си пълних резервоарите, аз си пуснах първоначално запълване на системата и т.н.
Всъщност излъгах. Един път май съм пускал прочистване, след като при тест преди печат ми се стори, че има лек проблем с жълтия цвят. Количеството мастило, което изтече при това прочистване, беше съвсем малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: mitpis   
Дата:   27-07-16 15:52

като стана въпрос за почистване, да е чувал някой може ли да се изключи по някакъв начин самопочистването при Канон?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: asahi   
Дата:   27-07-16 19:34

Става като пренапишеш фирмуеъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: mitpis   
Дата:   27-07-16 21:50

Кофти, мислех че има някакво готово решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: B_Dimitrov   
Дата:   27-07-16 23:18

За да ви улесня ще дам нужната информация.
Едно обикновено почистване изразходва между 0,2- 0,5 мл. от цвят. При мощно почистване се изразходва между 0,8- 2,5 мл от цвят. Основна причина за запушвания е , че хартията не се подгъва към гърба и тогава печатащата глава се допира до медията в следствие на което се получават запушвания, съответно и черти по разпечатките.Други възможности за запушвания са замърсен интериор на принтера, морски пясък, сим карти, обеци, пера от птици, мънисто, мазилка, ноктопластика, мартеници, коледна украса и други подобни неща които могат да попаднат в принтера.

Относно изваждането на маркуча за отпадъчно мастило. Според вас принтера как отчита запълнеността на "памперса"? Дали има вграден кантар, който да отчита колко е натежал или когато пуснем почистване и то си записва процент на запълненост в паметта на принтера?

barbara повярвай ми, от така изведен маркуч може да изтече мастилото.

И още една полезна информация.
Падовете за безграничен печат се запълват между 10 000 -12 000 копия.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-16 23:27

За памперса - всичко опира до сметки и няма физически датчик. Съответно се ресетва брояча и започва отново... докато не прелее.

За количествата - не съм съгласен. Преди време имах проблем и се наложи доста усилено да почиствам - ако минаваха по толкова на цвят - щях да изпраазня мастилниците наполовина само от почистване. Принтера ми е почти на година и половина, но все още търкалям отигиналните мастила :)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: Блясък   
Дата:   28-07-16 09:40

Имам Р285, който е дядото на всички Л-ки, при "почистване" избълва около 2-3 грама мастило. Нарочно писах почистване в кавички, защото тази функция е полезна единствено за производителя на мастило. Сеш'се .... При мен много често след "почистване" проблемите се задълбочават. Изводите всеки може да си ги направи. Ако изкривена хартия се е търкала по дюзите, е по-добре да оставите принтера 10-20 мин да почива, мастилото накисва власинките хартия, останали по главата. И готово. Нихната мама, писачи на фирмуери, със наведени събути гащи към Епсън....

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: iddi   
Дата:   28-07-16 10:43

Аз си напълних принтера с боя за яйца и сега си пускам почиствания на воля. Вярно, че отпечатъка не е много качествен, но пък няма да пълня гушата на гадните производители на мастила, а и цената на едно А4 е "само" 4-5лв за какво трябва да се набутвам с оригинални мастила, то клиента кво разбира, те всички са балъци, а аз скоро ще мога да си купя яхта.[cool] А маркуча за отпадъчно мастило съм до свързал директно към мастилницата на черното, то като се смесят цветовете и си става черно. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: Блясък   
Дата:   28-07-16 10:51

Ай бегай да пикаеш по-встртани, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-08-16 17:35

При мен също се получиха линии-не бях печатал 20 дни и пуснах вчера една снимка която излезна идеално,но днес отказаха всички мастилници и една снимка излезна в синьо и на черти ,след трикратно почистване ,което доведе до пълен отказ -мастилниците спряха да печатат, пуснах мощно почистване и дюзите се оправиха на 100 процента и сега печата нормално.Може да са изтекли 10-30 милилитра .В помещенията имам климатици, но не ги пускам непрекъснато,от време на време температурата става 39 градуса и е възможно и това да влияе.



Публикацията е редактирана (01-08-16 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: lamerko   
Дата:   01-08-16 18:17

Стига ве... една мастилница е 70 мл - да не си мислите, че мощното почистване прави водовъртеж [smilie18]

Пак казвам - все още съм с оригиналните мастила... след година и 3-4-5 месеца!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: PieroBG   
Дата:   01-08-16 21:00

- mitpis:
"като стана въпрос за почистване, да е чувал някой може ли да се изключи по някакъв начин самопочистването при Канон?"

- asahi:
"Става като пренапишеш фирмуеъра."

А някой да познава човек, пренаписал фирмуера??



Публикацията е редактирана (02-08-16 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson l805 почистване на печатаща глава
Автор: baraba   
Дата:   02-08-16 04:04

@ B_Dimitrov

виждам че си компетентен, може ли да обясниш как точно ще изтече всичкото мастило?[smilie25]
от де ще дойде и къде ще иде и коя физична величина ще го прати там? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »