Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 10:35

Бих искал да чуя мнения за някои модели цифрови любителски фотоапарати от по-високия клас,а именно:
1.CANON Powershot S5
2.FUJI-Finepix S9600 (S9100)
3.OLYMPUS-SP-560 UZ
4.PANASONIC-FZ50
5.SONY-H9
6.FUJI-Finepix-S8000 fd

Колебая се между тези 6 модела,кой да купя. Бих искал да чуя всякакви сериозни мнения,по възможност от хора ,които са ползвали поне един от тях. Интересуват ме най-вече недостатъците на определените модели.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: Стоев   
Дата:   23-12-07 10:53

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: bass1   
Дата:   23-12-07 12:01

http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/page20.asp

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S9100/S9100A.HTM

http://www.dpreview.com/reviews/olympussp560uz/page19.asp

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/page19.asp

http://www.dpreview.com/reviews/sonyh9/page19.asp

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms8000fd/page17.asp

[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djfroggy   
Дата:   23-12-07 13:04

Ползвал съм някои.Канон С5 има чудесна стабилизация,много бърз и точен автофокус,но малката матричка шуми доста на тъмно и полутъмно.Светкавицата зарежда мнооого бавно.Трябват ти пона 5-7 секунди между кадри със светкавица и е мъка.Олимпуса съм ползвал модела 550.НА най дългия край фокуса е непоносимо бавен,неточен и накрая спира без да го е намерил.Особено ако не е на ярко слънце.Панасоника води-идеална стабилизация,чудесен обектив,голяма матричка,макар и леко шумна.Но от всички изброени е най-добър.Ползвал съм Фуджи 9500.То е същото,за което питаш.Има по-малък дисплей.Снима чудесно,матрица отлична.Обектив много остър,макар и не толкова светлосилен като на предните 3 апарата,за които пиша.Обаче няма стабилизация,което определено си е голям минус.Взимай Панасоника.Ако не ти се носи толкова едър фотоапарат-Канона С5.Другите са компромис!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: The_Melon   
Дата:   23-12-07 13:29

Съгласен съм с класацията от предишното мнение. Добави и Panasonic FZ18. Той определено е по-добър от Olympus SP560 и Fudji 8000, по компактен е от FZ50 и с много добър обектив. Недостатък е, че фокуса и зума са на бутони а не на рингове и няма обувка за външна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 13:55

Благодаря на djfroggy за подробния отговор. Аз също по принцип бях решил за Канона,но като чета във dpreview.com за другите модели и забелязвам,че някои крият по някоя малка тайничка ,която отсъства при Канона. Основните два големи недостатъка на Канона са ,че няма ръчно варио ,а има някакво малко и неудобно лостче точно до спусъка,според мен абсурдно решения за апарат от такъв клас, другото е сравнително малката матрица.Това за светкавицата не го знаех и сега малко съм притеснен,защото снимам доста със светкавица.
Май наистина ще избера канона С5 въпреки всичко,но ако още някой знае нещо,нека го сподели .

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: doca   
Дата:   23-12-07 14:17

То си е за чудене при изброени 6 модела[smilie11]
Поразгледай превюто на Boni за PANASONIC-FZ50
Мисля, че този модел е най- подходящия от всички изброени.
И си има ръчно варио, а не лостче.[smile]



Публикацията е редактирана (23-12-07 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: pmartinov   
Дата:   23-12-07 14:18

PANASONIC-FZ50

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Класа над другите !

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djogata   
Дата:   23-12-07 14:19

Всички посочени апарати имат един общ основен недостатък, и това е шума и малкия динамичен обхват заради малката матрица.

От личен опит мога да споделя че за мен на Панасоник ФЗ50 това е единственият недостатък. Тялото е добро и удобно, с хубава оптика и стабилизация, светкавицата зарежда почти веднага (досега не съм забелязал забавяне повече от 1-2 секунди). Затова мисля че този апарат е най-добрият от групата.

Всъщност сещам се и за още един недостатък - май Панасоника е по-скъп от другите, поправете ме ако греша.

И, понеже имам и СЛР, мога да кажа, че бързината на фокуса на тези "турбо-сапунери" за жалост не може да се сравнява с тази на огледално-рефлексните апарати, но това е еднакво вярно за всички апарати, които си посочил.



Публикацията е редактирана (23-12-07 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djogata   
Дата:   23-12-07 14:24

Ха, и още нещо сега се сетих за оптиката... Може да пише Лайка на нея, и наистина е остра и с много добра стабилизация, но дотам.

Аберира доста красиво [smilie21] [smilie21]
Софтуера чисти аберациите, така че в JPEG много-много не се виждат, ама ако отвориш някой РОУ файл, истината лъсва във целия спектър на дъгата, и най-вече в пурпурно, ако искате ще ви покажа мастит аберациЙ от ФЗ50 [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 14:36

Ами за панасоника, скоростта нещо не ми харесва. Най-бавната пише,че е 1 секунда до 1/2000. И макрото от 5 см.иначе гледам,че за разлика от другите има бленда 11. Батерията как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: kaic   
Дата:   23-12-07 14:39

Не съм съгласен с твърденията на някой и ще се обоснова:
Например зареждането на светкавицата при Canon S5 Is при последователни снимки е не повече от 3-3.5 сек и за мен това не е "мнооого" както се е изразил ползвалият го "djfroggy", съвсем разумно. Току що правих тест специално заради това твърдение и установих, че не е мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: pmartinov   
Дата:   23-12-07 14:44

ФЗ50

Снима до 60секунди !


Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djogata   
Дата:   23-12-07 14:45

Панасоника има скорост на ръчни настройки до 8 секунди, а в специален режим - до 60 секунди, така че нещо не си прочел правилно.
Вградената светкавица има водещо число 18 (по личен опит при ИСО100 лови спокойно на 5 метра, при по-високо ИСО стига до 7-8 метра) и зарежда за 1-2 секунди. Не съм забелязал разлика при заредена и изтощена батерия

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 14:51

"Кaic" ти явно имаш Канон С5,какво ти е мнението като цяло за него,че вече останах между двата: Панасоника ФЗ 50 и Канона С5
Как е видеоклипа,как работи вариото,не е ли неудобно на мястото на което са го поставили

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djogata   
Дата:   23-12-07 14:52

Ха, сега пробвах Паналайката, при заредена батерия светкавицата зарежда по-бързо, отколкото фокусира за следващата снимка, праснах 10 снимки със светкавица за по-малко от 10 секунди [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: cooperworks   
Дата:   23-12-07 14:58

Препоръчвам Canon S5 Is. Апаратчето не е без кусури, но като му хванеш чалъмите върши перфектна работа. Обувката за външна светкавица е много сериозен ъпгрейд в сравнение с S3 - като му турнеш едно сериозно светило отгоре, нещата придобиват много сериозен характер.

Весели празници! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djogata   
Дата:   23-12-07 15:05

Добре де, а не каза до колко пари изкаш апарат, щото имаше тука разни теми за ДСЛР в Метро за 900лв, ми че то и ФЗ50 е към 900лв, ако ти се дават толкова пари по-добре огледално-рефлексен [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: kaic   
Дата:   23-12-07 15:07

guciguci да така е имам петица от няколко месеца и доста пощтраках, но потърси моля те в по стари теми съм я обсъждал, че ми се изписа писането да повтарям на всяка нова тема относно този апарат, просто нямам време, извинявай.

P. S. Относно видео клипа- на петицата е ненадминат в класа на фотоапаратите - стерео звук, работещо варио, безшумен мотор, два вида на компресия и др. на 4гб в нормален режим записва около 31 мин, а на по високата компресия на 4 гб 56 мин. и е годна за употреба. И не слушай тия дето ще ти обясняват половин час колко по добре е да си вземеш видео камера за снимане на видео, а апарата е за снимки.
Canon S5 Is е един чудесен хибрид снимащ много добре както снимки, така и видео - компромисен вариант е.
Само не ме разбирай грешно, не го хваля защото го имам - няма да го продавам, просто опитвам се да помогна в правилният избор. А още един съвет: Преди да купиш апарат поискай от някой да ти изпрати снимка на максимална резолюция без да е пипана от фотошоп на която да има човешко лице на не по малко от десеттина метра и я погледни на 100% как изглежда, ако ти хареса - купувай.



Публикацията е редактирана (23-12-07 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 15:16

Е и аз все пак поразбирвам нещо от фотоапарати и огледално-рефлексен за 900 лева да си вземеш,значи голяма грешка да направиш. имал съм EOS 300D и знам за какво говоря. Ако искаш от него поне прилични снимки отиваш поне на 1000 лева обектив и то тогава какъв е смисъла. Още не е време в България за огледала. Като си оправят малко цените и като има малко повече конкуренция, тогава може и да се замисля пак за огледален ,но това няма да е в следващите 2-3 години. Ама като има само един вносител на Канон например и той е монополист,как да стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: djogata   
Дата:   23-12-07 15:28

Ако си имал 300Д, и не си останал доволен, мисля, че тотално ще се разочароваш от тези апаратчета тука. Просто заради малките сензорчета издишат отвсякъде.

Мойта Паналайка ми харесва само затова, че е доста универсален апарат и мога да получа НЯКАКВА снимка, без да се налага да нося 3-4 обектива, но това по никакъв начин не означава, че постигам същото добро качество като от апарат със сензор с поне 6 пъти по-голяма площ.

И като говоря за огледално-рефлексен за 900 лева говоря за Пентакс К100Д, където китовия обектив е приличен доколкото знам.



Публикацията е редактирана (23-12-07 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 15:28

kaic ще помля теб да ми изпратиш такава снимка ,за да я видя, аз видеокамера си има Канон също. На Мини ДВ касета снима, но да ти кажа честно клипове които съм виждал с този фотоапарат ми харесват повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: guciguci   
Дата:   23-12-07 15:32

Не мога "djogata" ,просто не мога да си взема Пентакс, съжалявам. А за 300Д исках да кажа че с китов обектив за нищо не става,и мисля че никой няма да оспори това, няма никаква рязкост. Верно че шум няма,но за острота на кадъра старото ми Фуджи S7000 даваше по-резки кадр. Ако ще е огледален трябва да е поне 30Д и с много хубав обектив пак ,но тогава говорим за нещо съвсем друго и за много повече пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: kaic   
Дата:   23-12-07 15:33

изпратих ти линк на лични със снимки, погледни ги и кажи коя от тях искаш да ти изпратя в пълен размер за да я разгледаш подробно, но идеята ми беше да погледнеш и от ФЗ серията те там се дънят със шума.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам съвет за фотоапарати !
Автор: pmartinov   
Дата:   23-12-07 15:37

kaic [smilie5]

Ти почти ни убеди че по-малкия сензор на канона шуми по-малко ...[smilie18]


Я опитай пак [smilie5]


[smilie18]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »